Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

vov
21. led 2009

Ahojky,
Makoush, tak to Tě obdivuji, fakt klobouk dolů, já bych se asi zalekla té práce kolem.. Raději budu psát diplomku 😉 Mýdlový sliz slyším poprvé.. Ale je fakt, že když máš doma člověka, který je z oboru a víš všechna "tajemství"kolem, naskočí z toho člověku husí kůže. Také jsem chvíli dělala ve firmě, která pracovala s polypropylenovými granuláty a ono se to přidává i do dámských hygienický potřeb. člověk si moc nevybere, zvlášť když se v tom nevyzná 😅
Andreasku, super, takže zk skoro hotové!!!! Mě čeká také jedna v únoru, ale už musím uvažovat nad diplomkou. Ještě nevím ani téma ani lektora, u koho ji budu psát...
Včera jsem se strašně naštvala, neboť nemohu v Praze najít cvčení pro těhu. Všude cvičí dopoledne nebo kolem 16h, jenže já jsem min od 8h do 17h v práci ☹ A když už jsem našla, tak za 230Kč na hodinu a to prostě nedám. To jsem si nemyslela, že to bude takový problém

makoush
autor
21. led 2009

noo, me moc prani nevadi, vzdyt to dela pracka. A mame velky balkon kam se to da nahazet raz dva. A zehlit budu jen v 6tinedeli a pak nic..takze ono asi zalezi jak si tu praci clovek z "timemanagementuje" 😉

vov..a kde budes rodit? pokud jsi registrovana v nejake nemocnici v praze, tak se zkus zeptat tam, jestli nedelaji kurzy. Ty vetsinou byvaji levnejsi... Ale ono se neboj, cvicit muzes doma. Zkus knizku Joga pro tehotne.

jenniffer
21. led 2009

Vov: mám to stejně jako ty - ráno vážím nemíň o kilo míň než večer. 😉 O pojízdném košíku taky uvažujeme. Máme obývák s kuchyní v přízemí a ložnici v patře, takže asi budu potřebovat ještě postýlku nebo košík, kam budu dávat mimčo, když nebude spát. 230Kč za hoďku cvíča bych teda nedala taky. 😠 A že já peníze moc neřeším, když mi o něco jde. 😠

Mak: Je fakt, že papírové plenky stojí kupu peněz, o zaneřádění planety nemluvě. Na druhou stranu papírovky jsou zase pohodlý v tom, že je prostě vyhodíš, nemusíš nic prát a žehlit. 😉 Budeš praktikovat bezplenkovou metodu? Něco jsem o tom četla a vypadá to zajímavě. Jestli jsi i tom neslyšela, zkus to nastudovat. Pokud jsi rozhodnutá pro látkovky, tak by to možná stálo za vyzkoušení. Já zatím nejsem rozhodnutá, jaký typ plínek zvolím. To asi ukáže až čas a hlavně naše mimi. Hrozí, že to bude ekzematik po rodičích a tak nevím, co na kůži snese. 😒 Ten sliz na praní mi už doporučovaly holky z tématu ekzematiček, zatím jsem nevyzkoušela.

Holky, kolik se tak má nakoupit plínek, pokud chcete používat papírovky?

Andrea: koukám, že zatím nemáte jasno ve jménu. My taky ne, bude to boj. 😀 Jsem si jistá jmény, které bych nedala ani za nic, ale vybrat to jedno jediné a ještě se na něm shodnout s manželem....... 😀 😀

andreasek82
22. led 2009

jenn u nas to prozatim vypada takto:
holcici jmena finale: eliška, kristýna, leona
klucici jmena finale: šimon, filip
ale jak se a na kterem shodneme, to vubec nevim... no ono to nejak dopadne.. bude muset 🙂

jenniffer
22. led 2009

Andreo, ze dvou nebo tří jmen už vyberete snadno. 😉 Klidně až porodnici. 😀 Prostě mrknete na mimčo a bude jasné, které jméno k němu padne víc. 🙂

andreasek82
23. led 2009

jenn kez by to bylo tak jednoduche, jak rikas 🙂
a vy uz mate nejake favority? 🙂
holky, kolik ted vazite a taky merite, jestli se muzu zeptat? jen tak pro info, ja mam dnes z rana vahu 65, 7 kg.. vyska 173 cm..
rikam si, ze zatim je to dobre, ale je mi jasne, ze az chytim svoje poradne chute, tak to bude pribirani dost rychle.. jinak ekzem me na rukou zlobi porad.. ☹

vov
23. led 2009

Bré ránko 🙂
U nás ze seznamu jmen, které jsem si vypsala, vybral manžel Daniela a Nelu, ale ještě to není 100%. Nel je teď hrozně moc, i když se mi to jméno líbí, jen nechci, aby jich bylo 5 ve třídě...
Jinak měřím 170cm a vážím 58kg když je váha na mě hodná, jinak i více.. Jím hrozně večer, když příjdu z práce před 19h, sním, na co příjdu a pak skuhrám.. Ale v práci obědy moc nestíhám, nemám zrovna příjemné prac. prostředí, a když příjdu domu, tak si užívám pohody a jídla 😅
Makoush, díky za tip na knížku!!! Podívám se po ní.
Jinak manžel mi našel těhu cvíčo 1x týdně u nich u práce, takže hold budu cestovat na další část Prahy, ale on bude chodit v ten den do fitness a domů pojedeme autíčkem, hurá!!! 🙂

andreasek82
23. led 2009

vov to ses tedy hubenour! 🙂
ty se maas! 😉
ja vcera teda taky pekne vecer dlabala, rekla bych, ze uz mi zase zacina dost chutnat, no asi jako pred tehu, ale ty prvni mesice jsem skoro nic nemohla pozrit, i kdyz jsem nezvracela, tak jsem na zvraceni mela neustaly pocit..
vy si nechate rict, co to bude?
ja uz se nemuzu dockat!!

jenniffer
25. led 2009

Holky, já mám pořádný těhotenský chutě už asi měsíc. Navíc se občas v noci zbudím hlady a to jsem před těhu neznala. Váha jde teď nahoru hrozně rychle (165/57). 😅

Jinak nově pozoruji, že bývám víc podrážděná než dřív a to naštvání/vztek ze mě nějak déle vyprchává. Budu muset vymyslet nějakou techniku, jak se zase rychle dostat do pohody. 🙂

Jsem z toho přemýšlení o přibírání dostala hlad, tak se jdu navečeřet. 😀 Mějte se.

jenniffer
25. led 2009

Večeře mě inspirovala k změření obvodu pasu. Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem viděla to číslo na metru. 😀 Mám 83 cm. 😅 Poslední dny bříško pořádně vykouklo. Už se vážně nedá přehlédnout. Jak jste na tom vy?

andreasek82
26. led 2009

jenn jsem na tom podobne, opravdu je to tak posledni dva tydny, co se mi vykulilo a uz je to proste znat na prvni pohled.. 😀 ale musim rict, ze mi je prijemne, kdyz se na me lide podivaji a vidi, ze jsem tehu, byli jsme v globusu v patek a jedna pani se se mnou hned dala do reci a lide se obcas i pousmeji, je to mile.. zato v metru a tramvajich, to je no comment! 😠
jinak jenn, to mas vahu v pohode, ja mam tech 65 a neco, jsem teda docela vysoka, ale nechtela bych moc pribrat pomooc 😀 mam dnes nejakou dobrou naladu, snidam akorat ted v praci hroznove vinko bez pecek mnam mnam.. ale jinak take dokazu mit desne nalady, ale je to v mensi mire, nez jsem ocekavala.. 😀
tak hezky den!! 🙂

makka
26. led 2009

ahoj holky, včera jsem si dělala testík a hned mi skočili // a dnes znovu. Jenže mám 2 dny do menstruace. Je možné, že to test už ukáže i před menstruací? Jinak mám hodně nalitá prsa, chutě, přijde mi, jako bych měla pořád prázdný žaludek. Takže nevím, nevím 🙂

andreasek82
26. led 2009

makko jj mozne to je, ja mela // v den, kdy jsem ms mela dostat, ale byly hodne slaboulinke no a jsem ted v 19tt 🙂
vypada to nadejne, i kdyz nekdy to nedopadne, i presto prijde ms, ale myslim si, ze pokud mas i tyhle priznaky, tak to bude tehu! 😉

makka
26. led 2009

Děkuji moc za povzbuzení, ale stejně se moc bojím jak to dopadne. ☹

andreasek82
26. led 2009

makko neboj se, proste bud anebo, pokud to nedopadne ted, tak priste, ale vypada to vic nez nadejne 😵

jenniffer
26. led 2009

Makka: vypadá to nadějně. Vydrž 2 dny a testni znovu. 😉 🙂

jenniffer
26. led 2009

Andreo, já bříško spíš maskuji, nosím hodně volné věci. Pohledy lidí mi moc příjemné nejsou. Ani před těhu jsem neměla ráda, když si mě lidé moc prohlíželi a teď se to nezměnilo. Nedávno si jedna kolegyně chtěla sáhnout a to jsem měla co dělat, abych neuskočila. 😀 Před těhu jsem si myslela, že budu klidně chodit v těsných věcech a pyšně bříško ukazovat, ale teď ho spíš schovávám. Asi nějaký ochranitelský instinkt nebo co. 😀 Když mě občas manžel načapá, jak si bříško prohlížím v zrcadle, taky mám tendenci ho schovat. Manžel pak jen pronese něco jako, že jsem praštěná, že mám to nejhezčí bříško na světě, tak proč se za něj stydím. 😀

Právě jsem jen tak do sebe nacpala půl pytlíku haribo medvídků. Jsem fakt dobytek. 😀 Byli jsme nakoupit a já na ně dostala hroznou chuť, neměla jsem je snad 20 let. Přitom vím, že je to jen cukr obalený éčkama. Jsem fakt děsná. 😠 Měla jsem si raději koupit hroznové víno, jak o něm píše Andrea.

andreasek82
27. led 2009

jenn to nesmis tak brat, medvidci jsou na druhou stranu zdravi na klouby a nehty 🙂 nebo se to aspon rika, take nejim porad zdrave.. to se dnes ani neda si myslim.. vsude je plno ecek a chemie.. 😖

jenniffer
27. led 2009

Andreo, na klouby a nehty? Fakt? To zní zajímavě. I kdyby to nebyla pravda, tak jako obhajoba je to bezvadné. 😉 🙂

andreasek82
28. led 2009

no je to vlastne zelatina a ta by mela byt prave na tohle.. snad tu neplacam blbosti 😀
holky, pokud mate nektera rada vlasske orechy a syr zaroven, kupte si takovou syrovou pomazanku od prezident v kalisku jako pomazankove maslo, je to moooc dobre, ted si na tom pochutnavam s croissantem mnam mnam 😝 🙂

anet9
28. led 2009

Ahoj holky, mohla bych se k vam pridat??? Je mi 23 let, s manzelem jsme se pokouseli o miminko asi 2 roky, dokonce jsme podstoupili i IVF, ale nezadarilo se, manza ma spatny spermie, no a ted jsem asi tehotna a prirozene. Pred tydnem jsem mela //, testovala jsem snad kazdou hodinu 🙂 No a 5.unora jdu na kontrolu, uz se nemuzu dockat. Takze berete me? 🙂))

andreasek82
28. led 2009

anet moc gratuluji! 🙂 je to zazrak otehotnet 😵

jenniffer
28. led 2009

Anet, jasne, bereme te. 😉 Gratuluji k vytouženým //. Je to krásný pocit vidět je na testu. 😵

Andreo, ten sýr mám taky moc ráda. Jen je u nás špatně k sehnání. 😠 Kombinace sýru a ořechů je taky v blaťáckém zlatu, můžu ho jen doporučit. 🙂

andreasek82
29. led 2009

jenn zlato to ja take muzu, ale myslis, ze ho ted muzeme? neni zrajici?
i kdyz troska by i tak uskodit nemela..

anet9
29. led 2009

Tak diky moc, u nas je to ted takove divocejsi, protoze manza si msli, ze to neni jeho, kdyz nemuze mit deti. ale ja vim, ze to jeho je, nebo pak nejaky opravdu velky zazrak a ze bych se samooplodnila 🙂 Takze se chova tak, ze ho to vubec nezajima a jak kdyby to nic nebylo. oufam, ze ho to brzy prejde a vim, ze prejde, ale znate to, chlapi....

andreasek82
29. led 2009

anet to si tedy vubec nedokazu predstavit, ze si tvuj manza muze myslet, ze mimisek neni jeho.. 😕 😖
pokud si ses jista, ze je otcem, tak to vezmi do svych rukou a presvec ho!

jenniffer
29. led 2009

Anet, to mě mrzí, že místo toho, aby se radoval, že vám to konečně vyšlo, se chová takhle. 😖 Jak píše Andrea, řekni mu jednoznačně, že JE otcem a pokud nebude chtít uvěřit, ať si klidně nechá časem udělat test otcovství. Každé těhotenství je malý zázrak, tak si ho užívejte a nekažte si to štěstí, které se teď usmálo i na vás. 😉

Andrea: já zlata poslední dobou snědla dost. Myslela jsem, že by se neměl jen hermelín a niva. Podle čeho se vlastně pozná, který sýr se může a který ne? Dost často jím ještě klasickou eidamskou cihlu a lučinu nebo gervais.

vov
29. led 2009

Ahoj holčiny, tak jak rostete? 😉
Anet, to je krásné, že otěhotněla 😵 Zaráží mě, jak se Tvůj manžel může citít podveden?!? Jak radí holky, doporuč mu test otcovství a je to...
Holky, mě totálně schvátila chřipka. V pondělí jsem byla na UTZ, manžílka nakonec odvolali na služebku, tak nemohl se mnou a dost ho to mrzelo.. Skřítek vypadal v pořádku, má 17cm a 200g, pak jsem šla na krev, tak uvidíme, jaké budou výsledky. Ale už jsem se cítila mizerně, do práce jsem se doplazila, ale k večeru pro mě musel manžílek přijet autem, neboť jsem už nemohla chodit a bylo mi zle.. Takže teď mám dovču a léčím se, úterý jsem celé prospala, měla jsem teplotu 38,86°C ☹ Což není pro mimčo dobré, ale snad to zvládne.. Teď polehávám, smrkám, kašlu, dělám si obklady na krk a snažím se jíst, aby mělo tělo i mimčo energii. Ale jinak stav nic moc...Dnes jsem byla v lékárně a mám dětský jitrocelový sirup, Vincentku na pití, Vincentku do nosu a heřmánek na inhalaci. Tak snad už se dám dohromady!!
Manžílek to chytil ode mě, tak jsem mu naordinovala Nurofen, ale stejně má zvýšenou teplotu a musel zrušit firemní hory.. ☹ Takže máme doma takový menší lazaret.
Jinak Balťácké zlato s ořechy si také kupuji, myslím, že ten sýr se může, ne? Pak si kupuji stejně jako Jenn Lučinu, Gervais, Cottage a tvrdé sýry. Do vaření k zahuštění "omáček" přidávám i taveňák.
Jo, a Medvídci jsou opravdu želatina a ta je dobrá na kosti. Alespoň se to říká 😉
Holky, už vás prckové kopou? 😵

andreasek82
30. led 2009

anet vidis, drzime ti s holkama palce! 🙂
jenn ja si zlato koupila vcera a teda bylo vyborne! mnaaam! 🙂
jenn jak pises, hermelin a hlavne tedy nivu nejim radeji vubec, ale zlato si klido kupovat budu, asi neodolam..
jinak gervais jim take..
vov ty se brzy uzdrav, ja mam pocit, ze se te chripkove epidemii take nevyhnu, jde to tezko v prazske mhd ☹
jinak me prcek nekope, ale skube tam s sebou jakoby, je to zvlastni a legracni pocit najednou 😀
dobrou noc holky!
ps: dnes jsem neudelala zkousku ze zpravodajstvi a publicistiky, byla jsem z toho docela hotova, ale na druhou stranu co se budu stresovat, ze? snad se priste zadari, hlavne ze je mimisek v poradku! 🙂

jenniffer
31. led 2009

Vov: na horečku můžeš i paralen, trochu se ti po něm uleví. Hlavně se brzo uzdrav a neboj mimčo všechno zvládne. 😉 Jak píše Andrea, necitím kopání v pravém slova smyslu, jen škubání. Ty už bys to taky mohla cítit. Já to cítím tak od 17tt, ale každá to máme jinak. 😉

Andrea: s tou zkouškou je to na prd. 😠 Kdy jdeš znovu? Kdyžtak si vem něco hodně upnutého na sebe, aby bylo vidět, že jsi těhule, třeba to zkoušejícího obměkčí. 🙂

My jsme se s manželem pustili do dalšího zařizování domku. Dneska jsme dodělali montáž nábytku do pracovny a koupili nový koberec. 😵 Další etapa bude už pořizování postýlky pro mimčo. 🙂 Vov: jak pokračují vaše stavební plány?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru