Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
22. pro 2008

ahodja..

milin..ivf je asi dost zahul, to chapu, ale na druhou stranu, pokud opravdu mimi chces, tak proc to nezkusit. Mimochodem, kolik ti je? Pokud okolo 30ti tak bych do toho asi sla, preci jen to muze nejakou dobu trvat, tak abys neztracela cas...

vov+jen+andr...u me se tedy bricho uz pekne vyklubalo. Vyhupslo asi tak v 16-17 tydnu a tento patek, kdyz jsem zacala 18ty tak uz jsem mela problem mit zaple kalhoty a po probirce supliku uz se do zadnych nedostanu, takze ted nosim nejaky letni bokovky (jsou to rifle ale celkem tenky)..obavam se, ze pres vanoce to asi bez novych kalhot nevydrzim ☹

jinak jsme v sobotu meli z firmy teamovy vecirek, tak jsem to tam klukům vyklopila..uf.. musim tedy rict ze se mi celkem zastesklo, jak se vsichni bavi o cestovani a o tom, kdo kam zase poleti..a ja nic..je to divnej pocit si uvedomit, ze se mnou uz se nepocita...

vov
22. pro 2008

Ahojky, zdravím všechny při pondělku 🙂
Makoush, jestli už máš bříško a nosíš jen slabé kalhoty, tak už si raději těhu kup, ať Ti v těch bokovkách nenastydnou ledviny. Takže bříško se ukázalo kolem 17tt? To musím ještě měsíc počkat, jsem 11tt+5.
Je kruté, že se musíme cítit na určitou dobu "odepsané" z pracovního dění, ale Ty máš teď na práci něco důležitějšího, to by žádný z těch chlapů/kolegů nezvládl.. Ani kdyby moc chtěl 😉 Na jak dlouho chceš zůstat na MD?
Jenn, pod stromeček embryjku nic dávat nebudu, já jsem v tomhle až hloupě opatrná.. Zrovna včera jsem dělala, že se učím a vypisovala jsem nějaká jména z kalendáře. Ale nic moc výběr, líbí se mi i některá jména, která v kalendáři nejsou, tak uvidíme.. Já už maso nejím hrozně dlouho a nikdy mi nechybělo. Vždycky jsem měla ráda sýry a teď v těhu jich jim opravdu dost, nevyhýbám se ani vajíčku a zvýšila jsem konzumaci ryb. Dříve jsem ji měla 1x za měsíc, teď asi 1x za týden. Takže mám i živočišné bílkoviny. Jinak na trhu je poměrně velký výběr bílkovin jako tofu, šmakoun, různé pomazánky,.. Dnes jsem si dala zeleninový salát s tuňákem a marinovaným tofu - mňam 😵
Holky, výsledky krve mám naprosto v pořádku, ale musím být ještě doma. V sobotu i v neděli jsem po styku krvácela, ale jen chviličku. Přesto máme od doktora zákaz a musím čekat do UTZ (30.12.), jestli je to placentou nebo čípkem.. Doktor mi řekl, že každé krvácení, i když slabé, může být předzvěstí potratu.. Ach jo.
Takže jsem doma, záměrně se cpu a nemám žádný pohyb 😠

makoush
autor
22. pro 2008

ahodjaaa

Tak hlásím, že jsem to nevydržela a koupila si v CA kalhoty s klokanem! Sice nekřestanská tisícovka me trochu štve, ale což, v něčem chodit musím..

vov, no, ve 12.týdnu jsem se jeste vesla do normalních. Sice jsem mela pocit ze kynu, ale to není nic proti tomu, co se deje ted. Docela vam holky zavidim, ze prsa vam nerostou..ze me si muzskej dela legraci, ze je mam jak matka pluku 😠 Vov, a jak řešíš železo? To přeci jde špatně nahradit, ne? Sice se rika, ze napr. ve špenátu je, ale paradoxně ho tělo neumí zpracovat.. a např. aspon masové vývary jiš?

vov
22. pro 2008

Makoush, to je fajn, že máš kalhoty!! Můžu Tě uklidnit? Já měla asi před 14ti dny opary a musela jsem na ně kupovat náplasti, 1 balení za 200Kč a celkem jsem musela koupit 3 balení! Takových 600Kč utratit je k zlosti, ale za kalhoty? A navíc, využiješ je ještě pár měsíců 😵
Počkej, jak ten Tvůj bude žárlit, až odhodíš zimní kabát, že má prsa jako "matka pluku" a budou se za Tebou všichni otáčet!!!
Holky, máte nějaké hodobóžové oblečení na Vánoce? 😉
S nedostatkem železa mám problém od dětství a to jsem maso jedla 😅 Ale brala jsem Baby plan, tak v něm možná železo bylo, už nevím a teď dlabu Mamavit. Obávám se, že železo jinak než z vitamínů nedostanu.. Existují nějaká speciální vína nebo se radí zapíchnout do jablka hřebíky a pak to jablko sníst. Ale vitamíny jsou jistota 🙂
Uff, masové vývary neeee.. Já jsem fakt strašná, nevezmu si ani sýr na obloženém talíři, který se dotýkal salámu. Prostě cvok.

jenniffer
22. pro 2008

Tofu ani šmakouna jsem zatím nejedla. 😅 Budu to muset vyzkoušet. Většinou mi ale tyhle "zdravé" věci moc nechutnají. Většinou zkusím jednou a víckrát to nechci. 😀
Zákaz styku jsme měli celý první trimestr. Až minulý týden byl zrušen. Trochu jsem se bála a manžel byl taky nejdřív nesvůj, abysme mimi nějak neublížili. Ale chuť zvítězila a bylo to super. 😉 🙂
Jdu žehlit, mějte se. 🙂

andreasek82
23. pro 2008

dobre ranko holky, dnes jedu na vanoce za mamkou do berouna a 26. za tomem do vrbna pod pradedem, jsou to posledni vanoce zvlast, pristi rok uz ve trech.. 😉 preji vam vsem krasne proziti vanocnich svatku, bohateho jeziska, ale co hlavne - zdravi a stesti v novem roce 2009 a nejen pro nas, ale hlavne pro nase mimisky! 😵

amona
23. pro 2008

Ahoj holky, ptám se vás jako zkušených těhulek.. V kolikátem týdnu můžu přestat užívat kyselinu listovou. Jsem teď v 13tt a tak nevím, myslím, že už je to zbytečné, ne? Napiště mi prosím....

andreasek82
23. pro 2008

amono, jsme v tehu nastejno a take ji jeste zobu, mam asi 5 poslednich pilulek a pak asi prejdu k centrum materna, coz budu uzivat obden..

jenniffer
23. pro 2008

Amona: mě dr. na poslední kontrole říkala, že listovku mám brát tak do 20 tt. 😉

Vov: S tím sýrem na salámu jsi mě dostala. 😀 😀 Holt každá jsme svým způsobem ulítlá na něco. 😀 😀 Ty jablka s hřebíkama zní hrozně, to bych teda fakt netestovala. 😀

Uff, mám napečeno a naklizeno a teď už budu jen odpočívat a užívat si vánoční atmosféru. Holky přeji vám krásné prožití svátků a hlavně hodně zdravíčka do nového roku. 🙂

vov
23. pro 2008

Jenn 😀 Jestli chce "zdravou" kuchyni zkusit, radím Ti marinované tofu, to má trochu chuť, jinak je to většinou mdlé a musí se dochucovat 😉
Tak dlouho bez milování? Neeeeeee... Jak jsem teď doma, jsem odpočatá a zrovna bych mohla 2x denně 😅 Ale musíme to vydržet, no. Je to kvůli embryjku, což je dost silná motivace.
Dnes jsem také vydrhla i dlaždičky v koupelně a mám vše, už i salát na balkoně, zítra do něj dám jen Majolku 😉 Na stole máme svíčku, oříšky, ovoce i cukroví, musím si to zátiší vyfotit 😉 Mám Vánoce ráda.
Holky, moje drahá polovička šla před chvíli nakupovat vánoční dárky!!! Já myslela, že si dělá srandu, když říkal, že pro mě nic nemá... To je blázínek, nakupovat 23.12. v 19h večer.. Já půjdu umýt nádobí a od 20:30 chci koukat na ČT2 🙂
Andreasku, tak ať Ti čas bez Toma rychle uteče a můžete být zase brzy spolu.
Amona, já jsem 11tt a doktor říkal, že když beru Mamavit, listovku už nemusím.
KRÁSNÉ SVÁTKY A HODNĚ ZDRAVÍČKA 😵

amona
23. pro 2008

Děkuji moc za info! 🙂 Pěkné vánoce! 🙂

andreasek82
24. pro 2008

tehulky moje krasny stedry den! hodne darecku pod stromeckem, ale ty nejvetsi darecky stejne mame v brisku.. 🙂
vov jj utika to pomerne rychle, v patek kolem jedne odpoledne dorazim do krnova a zas budem spolu.. 🙂

jenniffer
26. pro 2008

Vov: napiš mi do IP recept na to marinované tofu. Určitě vyzkouším. 😉

Máme s manželem za sebou návštěvy u našich rodičů, neodolali, a pod stromečkem jsme od nich našli i něco pro naše miminko. 😵 Až bude chvilka vyfotím do alba. Já jsem dostala Velkou knihu o matce a dítěti, tak začnu studovat i jinde než na netu. Do neděle nás čeká ještě pár návštěv, mám slušné chutě a láduju se vším možným. Samé nezdravé věci bram. salát, chlebíčky, cukroví aj. Jsem fakt hrozná, ale řekla jsem si, že se nebudu omezovat. Na zdravou výživu najedu zase až po Silvestru. 😉 Doufám, že mě za to neukamenujete - mám trošku výčitky svědomí, že bych se měla hlídat. Ale prostě nejde odolat. 😅 Odhaduji, že budu mít minimálně kilčo nahoře. Bříško teda už vylezlo pěkně. 😀

jenniffer
26. pro 2008

Holky, málem bych zapomněla na jeden z dárků od manžela. 😅 (Ten by mi dal. 😀 ) Dostala jsem pás pro těhule do auta. Hned jsme ho vyzkoušeli na dvouhodinové cestě k tchánovcům. 🙂 Pěkný sváteční večer.

makoush
autor
26. pro 2008

ahodja..

jen..nebooj, to k vánocům patří. Já se taky přežírám, i když už to je lepší než v takovym cca 15.týdnu, to jsem se fakt ladovala.. Bezpečnostní pás do auta? A je to dobrý? My se o nem nedavno bavili, protoze do prace jezdím denne cca 23 km autem a v nasem starem volkswagenu tech bezpecnostnich prvku moc neni. Nevíš nahodou kolik stoji a tak? budu rada za info..

jinak u nas vanoce probehli v pohode, mame poprve i zivy stromecek,tak si ho pouštíme místo televize. Bohuzel se nam zasekly balkonove dveře a na balkoně mame salat a polivku 😠 a firma co to montovala přes svatky nepracuje, až 5.1. takže nas to trochu štve, nu což..

vov
28. pro 2008

Ahojky, jak jste si užily svátky? Jej, o přejídání mi nemluvte, byli jsme na návštěvě u babi a dědy, pak den u našich a spooooustu dobrot jsme dostali s sebou.. Jen mi hrozně chybí pohyb,ještě nemám vycházky, ale doktor mi řekl, že přes svátky kontroly nechodí, tak jsem to riskla a k našim jela. Bylo to tam super!!! Procházka se psem, pohyb v baráčku,... U nás v paneláku jsem zavřená na pár metrech ☹
A jaké jste dostali dárečky? My na mimčo nemáme nic, jen já jsem od našich dostala mimo jiné krém proti striím a od brášky olejíček a krém, ať se pilně mažu 😉 Manžílek se přiznal, že čekal, že mu dám nějakou knihu o těhu, aby si mohl listovat. Prý ho zaujmul titul "Jak se stát prevítem" či tak něco 😀 Tak až budu moci do knihkupectví, po něčem se tam podívám 😉 Holky, jaká kniha o těhu se vám zdá dobrá?
Makoush, a nemůžete na balkon oknem? 😉 Takže jste měli Štědrovečerní dietu? Nebo jste si stihli salát dodělat? Tedy to je pech, zrovna přes svátky....
Jenn, o tom pásu jsem nikdy neslyšela, je to dobré? Jde o pohodlí nebo i bezpečnost?
Holky, máte fotku bříška? My jsme fotili před Štědrovečerní večeří, ale po svátkách je 2x větší!! Mějte se krásně.

jenniffer
29. pro 2008

Ahojky, pás pro těhule do auta mi doporučila jedna holčina v jiném tématu. Vov: jde hlavně o bezpečnost. Co se týče pohodlí, nedokážu zatím pousoudit, přeci jenom bříško ještě nemám nijak veliké 😉 Spodní pás nejde přes bříško, ale pod ním, takže v případě nehody neublíží miminku. Nevím, jestli se sem můžou dávat odkazy, když tak zkuste třeba tento: (Jsou tam i obrázky, jak to vypadá připnuté v praxi.)
www.kocarky-lvicek.cz/Pro-maminky/ostatni/BeSaf....
Jestli ho smáznou, tak si zadejte do vyhledavače pás do auta Be Safe. Stojí kolem tisícovky. Jestli je to k něčemu dobré, nemůžu posoudit a hlavně doufám, že ani nebudu muset. 😉 Manžel je blázen do věcí kolem aut a tak mi koupil i tenhle pás. 😀

V sobotu o půlnoci se mi udělalo strašně zle, zracela jsem každou půl hodinu až do nedělního poledne. 😠 Nejdřív jsem si myslela, že se mi udělalo zle z toho přejídání a kombinací jídel, ale protože se přidala i bolest hlavy a zvýšená teplota, což trvá doteď, tak to bude asi spíš nějaká viróza. 😠 Takže ležím v posteli. Fakt super konec roku. 😠

Vov: krásná fotka bříška. Manžel mě taky vyfotil před stromkem, teď už se jen dokopat k tomu, abych fotky vložila do alba. Snad dnes večer. 🙂 Krém na strie jsem taky dostala - ElastiQ a pak od Vichi. Snad zaberou. 😅 Jaký olejíček jsi dostala? Knihu o těhu mám jedinou: Fenwicková: Velká kniha o matce a dítěti. Nečetla jsem ji zatím celou a jiné knihy jsem neviděla, takže se blbě porovnává. Jsou tu informace od těhu až do 3 let věku dítěte. Pár dobrých rad tam je, ale něco je podle mého názoru popsané jen hodně obecně. Možná by to chtělo koupit jen nějakou knihu o těhu a pak další o péči o dítě. 😉

vov
29. pro 2008

Jenn, díky za info ohledně pásu, mrknu na to. Manžílek mi řekl, že už to zná a jeho kamarád, jehož manželka bude každou chvíli rodit, nám ho možná prodá.. Takže zase jsem jediná, která nemá o takových věcech ani páru 😒
Ptala jsi se na recept na marinované tofu, já ho kupuji 🙂 V obchodech s bio potravinami, ale je pravda, že ne všude ho mají. Zkus se na to zeptat.
Byla jsi s tou virozou u doktora? Raději si zajdi a nenechávej to na domácí léčbu!!! Zvracení spolu s teplotou nejsou dobré....
Ohledně fotky v albumu, tak je strašná, je to jen výřez ze zrcadla, manžílek se mě snažil vyfotit u stromečku, před zrcadlem, ale pořád se zaměřoval na prsa, takže ty fotky raději nepublikuji 😉 Zase se ukázalo, že u nás fotím lépe já 😀
Olejíček mám obyčejný dětský, ono je prý jedno, čím se mažeš, hlavní je, se mazat 😉 Takže ráno používám tělové mléko a večer olejíček 😵
Na knížky se musím podívat...
Holky, zítra jdu na UTZ, tak snad je mimčo v pohodě a spokojené, stejně jako jeho maminka 🙂

makoush
autor
29. pro 2008

ahojda...

pás do auta plánuju koupit po svatcich. Chtela jsem taky koupit po nekom, ale muzskej chce, abych si koupila novej a pak ten novej prodala. Coz je rozumny, protoze by ve vysledku vysel nastejno.

mazani..taky mažu. V lekarne mi k jedne listovce dali take elastinQ jenze jsem se po nem silene osypala a to presne den pred vanocni firemni veceri. proste krasavice inteligentni 😎 takze jsem zasla do DM a koupila si vzorek od Welledy a je ok, zadna reakce. Tak mam ted velke baleni a spokojenost. Hezky voni a zahadne vyresil jeden problemek,kterej jsem uz chtela jit resit na kozni. Uf tak aspon tam nemusim.

vov, ne na stedry vecer jsme balkonovky nezasekli. Ty se kousli az ted v pondeli a salat jsme nakonec vydolovali pres okno. Jsem zvedava, jestli to vyreklamujeme, ale snad jo, kdyz ta nova okna mame teprve od srpna.

jinak jsem dnes probehla CAckem v nadeji,ze budou slevy i na tehu veci. A tůůdle,ty vůbec nezlevnili, potvory. Chjo ☹ jeste ze jsem s koupi kalhot necekala a poridila je pred vanocemi, to by me pekne nakrlo.

vov
29. pro 2008

Makoush, tak to jsem špatně pochopila s tím salátem, už jsem vás litovala, že jste drželi dietu 😉 Reklamaci uplatnit musíte, prostě se dohaduj, dokud ji neuznají. Nemají šanci to okecat, držím palce!
Welleda je úžasná!Je to bio kosmetika. Dostávám ji od kamarádky z Německa. Ještě mám levandulovou koupel a manžílek mi od Welledy koupil Rakytníkové mléko. Na jaře se chystám do Němec, tak si ji tam určitě koupím, v ČR je nehorázně předražená, ach jo.. 😠
Koukala jsem na Koníkovi na bazárek, možná se nějaké kalhoty najdou tam?
Pěkný večer 🙂

vov
30. pro 2008

Ahojky, dnes jsme byli na "velkém UTZ" a vše je v poho 😵 Prcek sebou pěkně šil, kopal nožičkama, schovával ručičku, ale viděli jsme i prstíky. Manžílek byl se mnou a příště jde prý zase 🙂 Už to má od kostrče k hlavičce 6cm+cca 4cm nožičky, což je prý na můj stav 12tt+6 úplně v pořádku. Já jsem taaaaaak ráda!!!! A placenta vypadá také v pořádku, takže zákaz milování zrušen 😉

jenniffer
30. pro 2008

Vov: super zprávy z utz. Krásná fotečka. 😵 Mě vždycky utz hrozně povzbudí. Když tam vidím toho našeho mimíse, tak mám hned větší motivaci snášet ty svoje těhotenské "radosti" jako zvracení aj. 😅

Mak: ty ses po ElastiQ osypala? To mě překvapuje. Já se osypu skoro po všem. Mám hodně citlivou kůži a atop. ekzém a ElastiQ mi nedělá nic. Holky, po té Welledě u nás taky zapátrám, už jsem na ní slyšela chválu z více zdrojů.

Dneska jsem byla na odběru krve na tripple test. Sestra mi nabrala 4 zkumavky krve a vyplnila nějaká lejstra, kam psala i hodnoty z minulého utz. Prý se to posílá na vyhodnocení někam do Prahy. Výsledky by měly být asi za 10 dnů. Věřím, že bude všechno v pořádku. Jestli ano, tak už se začnu vážně rozhlížet po výbavičce a hlavně po jménech. 😉 Ta moje viróza nebo co jsem to chytla 😠 , by na výsledek testu neměla mít vliv. Jinak další poradnu mám 15.1.
Jdu zalézt zase do postele a uvařit si čajík. Už jsme to možná řešily, ale asi jsem to pustila z hlavy a nechce se mi to hledat, jaké čaje pijete vy? Já zkoušela jeden speciální pro těhule, ale vůbec mi nechutnal, tak jsem se vrátila k normálnímu černému čaji. Vypiju každý den hrnek k snídani. Někde jsem myslím četla, že by se neměl, ale já mám pocit, že mi dost pomáhá na žaludek. 😉

vov
31. pro 2008

Ahojky, no my jsme ani fotečku nechtěli, ale doktor ji udělal, tak jsme ji zaplatili. Alespoň ji budu moci ukázat našim 😉 Jenn, máš pravdu, že vidět to na UTZ je taková pohoda!
Věřím, že Tvé výsledky testů budou v pořádku. Ať už můžete to těhu plánování rozjet se vším, co k tomu patří 😵
Ohledně čajů, sestřičky mi řekly, ať zapomenu na bylinky. Takže piji ovocný čaj, ale moc mi teda nechutná a zelený, toho se nevzdám, i když prý také není moc vhodný, kdo ví. Občas si dám čaj se zázvorem a někdy i směs Devatero bylin. Myslím, že jednou za čas to neuškodí, a kdybych se měla řídit všemi zákazy, tak by mě to psychicky asi dobře zdeptalo. Jestli černého nevypiješ 2l denně, ale třeba jen 2hrnky k snídani, podle mě ho můžeš pít klidně dál. Vždyť co pily naše mamky?!?
Holky, kdy přidáte fotku bříšek? 😵 Jak jste na tom s váhou? Já se musím začít trochu hýbat a více přemýšlet nad tím, co jím. Máte nějaké DVD cvičení v těhu?
Já se naštěstí neosypu po ničem, kupuji si krémy značky Balea v DM a v poho. Holky, máte doma nějaký speciální silvestrovský přípitek? Já uvažuji o kvalitním vínku... Možná bude "zdravější" než Rychlé špunty, co myslíte?
PŔÍJEMNOU OSLAVU A SPOUSTU RADOSTI A ŠTĚSTÍČKA V ROCE 2009 😵

jenniffer
31. pro 2008

Vov: na cvičení v těhu zatím vůbec nemyslím. Nejdřív bylo zakázané kvůli hrozícímu potratu a jak jsem skoro pořád ležela, tak mi místo cvičení stačí bohatě poklidit byt a jsem vyřízená. 😀 Spousta holek chodí na těhu cvíčo, tak pokud jsi byla zvyklá se hýbat i před těhu, tak se zkus u vás v okolí po něčem poptat. DVD s těhucvíčem doma žádné nemám. Osobně bych asi zkusila spíš to cvíčo někde s instruktorem, abych si doma třeba nějakým nesprávným pohybem neublížila. Známá u nás na těhu cvíčo chodí, prý je tam i učili dýchání při porodu apod. 🙂 Takže pokud nemáš nějaký zdrav. problémy a chuť cvičit, určitě něco zkus. Fyzička se hodí vždycky. 😉

U nás jsme dneska oslavy zrušili. Já i manžel jsme slušně nastydlí, takže se léčíme čajem v posteli a silvestrovskou noc asi prospíme. 😅 Nový rok máme v plánu oslavit s přáteli první víkend až se vyhrabeme z nemoci. Taky bych pro přípitek raději zvolila kvalitní víno než Rychlé špunty. 😉 Rychlé špunty jsou jen sladká chemická voda s bublinama - takže nic zdravého.

Holčiny, hezky si ten dnešní večer užijte. 😵

makoush
autor
1. led 2009

ahodja v Novém roce 🙂

čaje normálně piju a nejak neřeším, jestli černy nebo jiny. Bylinné jsem pila hodně před ale ted na ne ani nemam moc chut, maximalne tak medunku si dam. Jinak mi ted moc chutna earl grey, toho vypiju i 2-3 půllitraky za den. Jsem si rekla, ze nebudu resit kazdou malickost, jinak se z toho pomatnu a hrabne mi jako jinejm maminam.

O svůj pupik vás připravim. Snad to devčata přežijete 😉

vov..jo jo, cvičeni pro tehule zkus. Budes koukat, jaka je to legrace. Ja pristi tyden planuji taky na nejake jit. Byla jsem poprve pred vanoci ale tam chodit fakt nemuzu, jsem si pripadala jak trdylko. Cvičitelka s nama zachazela jak moje mamka fyzioterapeutka s důchodcema..hrůůza

jen..ano ano, po elastinQ jsem se pekne opupinkovala. Jeste ze mam doma pro tyhle pripravy Jaryšův roztok. Ale ja mam kůzi citlivou, vyzaduje jen tu nejlepši ropui 😀

sop
1. led 2009

Ahojky těhule,

všem přeji hodně štěstíčko v tom novém roce a zdravá a hodná miminka 🙂

Co se týče čajů, tak já piju od začátku těhu ten od Teekanne pro těhotné.....je docela dobrý a pak normální ovocné a sem tam černý. Zelenému se vyhýbám.

Mažu se taky elastinQ a v poho.

Cvičení nevím, musím se zeptat svého doktora....jestli můžu, když jsem furt na nemocenské....no uvidím. Ale určo budu pak chodit na předporodní kurz.

No a k přípitku jsme si dali mini šampíčko...cca 2dc a v poho

andreasek82
2. led 2009

ahoj holky, jen vas v rychlosti zdravim, zitra se vracime z jeseniku do prahy, tak budu vice na konikovi.. 😉
doufam, ze je u nas vse ok, asi jsem o vanocich nejedla nejzdraveji.. i kdyz jsem se snazila 🙂
preji vam vsem hezky vstup do noveho roku 2009 a hlavne spoustu zdravicka a stesticka.. 🙂

vov
5. led 2009

Ahojky, my měli o víkendu ještě rodinnou akci, mamča slavila 50tiny, takže k racionálnější stravě jsem se ještě nedostala.. Dnes jsem byla tak rozežraná, že je mi ze mě samotné blbě. Ach jo, jestli to tak půjde dál ☹ Holky, jak jste na tom vy? Umíte si v jídle poručit?
Sop, on existuje čaj pro těhule? Tak to se po něm musím podívat.
Myslím, že trocha šampáňa uškodit nemůže..
Holky, zítra chci zkusit cvíčo pro těhulky, tak dám vědět, jaké to bylo 😉
Andrasku, jak jsi zvládla svátky bez drahé polovičky?

jenniffer
5. led 2009

Ahoj holky, tohle těhotenství si fakt užívám. 😠 Před Silvestrem jsem strávila 3 dny v posteli. Chytila jsem děsnou rýmu. 😠 Fakt nevím kde, jsem na sebe tak opatrná! Nejvíc mě štve, že se mi totálně ucpává nos a kapky (Mar), který mi doporučili v lékarně, že jsou povolené pro těhule, tak na to absolutně nazabírazjí. Musím si do nosu stříkat kapky ve spreji Olynth. Bohužel v letáku píšou, že je v těhu nedoporučují. Ale jsou to jedny z mála kapek, který nejsou vyloženě zakázané. Zkusila jsem k tomu něco najít na netu, dr. v poradnách je úplně nezakazují, ale taky je zrovna nedoporučují. Prý můžou způsobit zrychlení srdeční akce mimča aj. Takže mám hrozné výčitky svědomí, ale nedá se jinak. ☹ Přece se neudusím. 😠 No prostě parádní začátek roku. Doufám, že to brzy přejde. Už se těším na poradnu 15.1., doufám, že mě objednají na utz, aby mimčo zkontrolovali, jestli je všechno O.K.
Jinak čekám na výsledky tripple testů, vůbec si nepřipouštím, že by dopadly jinak než dobře. 🙂

A teď k něčemu veselejšímu. Sop, jaké to je, když se mimi hýbe? Kolikrát během dne cítíš pohyby? Už asi týden cítím večer, když si lehnu do postele takové škubání v podbřišku. Nevím, jak to lépe popsat. Je to třeba jedno škubnutí a pak zase chvilku nic a pak zase znova. Mohou to už být pohyby mimča? Zdá se mi totiž, že na pohyby je brzo. Prý prvotěhule je cítí až tak kolem 20 tt. Makoush: citíš už pohyby?

Andrea: co dnešní kontrola?

jenniffer
5. led 2009

Vov: jo jo, existuje čaj pro těhule. Já si jeden koupila už na začátku těhu a vůbec mi nechutná, takže asi skončí v koši. 😀 Jinak výčitky z rozežranosti mám taky, bohužel nemám vůbec pevnou vůli, takže nával těhu chuti většinou nepřekonám. 😅 "Naštěstí" mi bylo ze začátku hodně blbě, takže ještě i teď nejsem na své původní váze, chybí mi pořád asi kilčo. Dávám tomu tak max. 14 dnů a bude tam. Všichni mi říkali, že jak jednou to prvotní zvracení ocením, a měli pravdu. 😉 😀
Někde jsem našla, že v prvním trimestru by se mělo přibrat asi max. 2 kg. Tak mi oproti původní váze vyjde. Pokud bych to ale brala oproti nejnižští váze, tak jsem přibrala mnohem víc. 😅 Nevíte, kolik se má zhruba přibírat v druhém a třetím trimestru?
Dej pak vědět, jaké bylo to cvíčo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru