Těhotná s smlouva na dobu určitou

neuspech
29. bře 2018

Ahoj holky, prosím o radu ve staré práci mám odpracovane dva roky. Teď jsem půl roku v nové práci a zjistila jsem ze jsem těhotná, smlouvu mám do srpna a termín porodu v listopadu . Není mi furt dobře ale chtěla bych do srpna vydržet vůbec nerozumím příspěvku rodicovskemu a mateřské muže mi prosím někdo vysvětlit ? 😊 A je možnost ze by si mě zaměstnavatel nechal ? Vůbec nevím jak postupovat ...

leniczka23
29. bře 2018

Materskou ti vyplaci socialka jedna o pulrocni prispevek ktery se rovna 70% vymerovacijo denniho zakladu..v prekladu budes mit texh pul.roku skoro stejne penize jako.v praci. Az ho vycerpas prechazis na rodicak kde mas danych 220tis a to si rozpocitas sama, ten vyplaci urad prace a s tim.ti tam taky.poradi.. Ted zustan normal v praci. Az to bude nevyhmutelne normalne si za nima dojdi, rekni jim to, zrejme ti.smlouvu neprodlouzi, ale.na materskou narok mit budes protoze budes v ochrane lhute. A nebo se hod v sprnu na neschopenku az do doby nez budes moct nastoupit na materskou coz vychazi na par tydnu. At nejsi bez prijmu. A pak plynule prejdes na materskou. Mas to.dobry ze ti to vychazi takhle hezky.

neuspech
autor
29. bře 2018

@leniczka23 moc děkuji za vysvětlení takže na mateřskou nebolí neschopenku mužů nastoupit půl roku před rodicakem ?

rebe
29. bře 2018

@neuspech Na mateřskou můžeš nastoupit 6-8 týden před vypočteným termínem porodu. Na nemocenskou kdykoli v době trvání pracovní smlouvy, když lékař usoudí, že je k tomu důvod.

leniczka23
29. bře 2018

@neuspech neschopenka a materska jsou dve rozdilne veci.. na neschopenku nastup na.konci srpna aby si nebyla ten mesic nez nastoupis na materskou bez penez. Kdyby si nenastoupila na neschopenku tak si bez prijmu nez budes moct nastoupit na materskou.tzn ze jestli ti konci smlouva v srpnu a ty mas termin dejme.tomu 20.11. Tak nejdriv muzes na.materskou 25.9. Takze kdyby si nebyla na neschopence, tak za zari nebudes mit penize, nebo muzes na.pracak no. Ale to je zas papirovani a litani zbytecny.. nemam to rada, ale v tomhle.pripafe kdyz jde o nejakych par dni bych se hodila marod proste. Takze v zari budes mit vyplatu za srpen, v rijnu za neschopenku a pak uz materskou..chapeme se?

neuspech
autor
29. bře 2018

@leniczka23 super jste zlata moc děkuji 🙂 a nevadí to teda nemůžou mi ukončit neschopnost když mám smlouvu jen do konce srpna ?

lenoulinkaa
29. bře 2018

@neuspech ukonceni pracovní neschopnosti se nevaze na konec pracovního poměru. Nemoc může pokračovat dál.

leniczka23
29. bře 2018

@neuspech kdyz jsi na neschopence nesmi te vyhodit..ze zakona. Pokud by ti cpali nejakou dohodu o ukonceni pracovniho pomeru tak zadnou nepodepisuj. Kdyz ti smlouvu neprodlouzi (coz nejspis nehrozi) a budes na neschopence. Tak ti smlouva normalne zanikne 31.8. A ty muzes byt na neschopence az do te doby nez nastoupis na materskou. Neni zac..pohodove tehu preji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru