Tehotné, chodíte do práce nebo jste na neschopence?

kobzulka
6. zář 2006

Ahojky, ja sice tehu.. zatim nejsem, ale planujeme jiz 4 mesice a resim otazku, zda chodit do prace nebo radeji byt doma v klidu. Nejsem na tom zdravotne nejlip, ale prace me bavi a nechci odejit znicehonic ze dne na den... I kdyz mam praci narocnou na psychiku. Co vy?

caira
13. led 2007

tak ja nevim jak to bude u me ziju v anglii a ted jsem prvni mesic bez HA, koncem unora koncim v praci a pak si chci zacit hledat neco noveho..ale pokud jsem tehu { test si budu delat asi az tak za 10 dni} tak nevim..zkusila bych rychlovka nastoupit nekam do prace, treba alespon na pul uvazku a zustat tam aleson par mesicu, abych mela alespon narok na nejakou materskou.. tady plati zamestnavatel plny plat prvnich 6 mesicu a pak dalsich sest polovinu { ale lepsi nez nic } a pak bych mela alespon pridavky.. Je fakt, ze snoubenec vydelava dobre, takze by nas v pripade, ze bych nedostala nic krom pridavku na dite taky nejak uzivil, ale preci jen je lepsi mit alespon na par mesicu praci { a kdyz to nebude fyzicky narocna prace, zustala bych co nejdele}

zdenicka
13. led 2007

manzel ma vrozenou ocni vadu a na genetice nam to i dopourucovali byt nekde v klidu nez mezi lidma.Jinak prodavam v drogerii.A pred dvouma rokama jsem uraz patere...Ale i tak jsou v tom cas zabity v praci a penize.To je taky jedna z hlavnicj´h veci pri rozhodovani.

hankah
13. led 2007

ahojky, ja mela od zacatku problemy, takze jsem od 2.srpna doma ☹
kdybych mohla,tak jsem chtela chodit do prace do konce prosince, protoze jsme prisli o dost penez.
zalezi jaka je prace a jak nastavajici mamince je

karotky
13. led 2007

Od té doby,co si doktor začal být jistý,že jde o těhotenství,nechala jsem si vystavit kontrolku(jsem doma od 24.8.).Něchtěla jsem riskovat potrat nebo jiné komplikace,protože mám náročné zaměstnání.

mikulka
15. led 2007

Myslím, že to záleží na mnoha věcech. Jednak, jak se kdo cítí samozřejmě, pak na věku ženy, jestli nemá komplikace, co doporučí doktor, a jestli svou práci zvládne i v těhotenství tak, aby tím meohrožovala sebe a hlavně miminko.

vnibuja
24. led 2007

Ahojky, souhlasím s vámi se všemi. My miminko zatím jen plánujeme, ale když uvažuji dopředu - moje práce je dost psychicky náročná a bude-li třeba, ráda zůstanu doma. A abych řekla pravdu, jinak to nevidím, nechci riskovat!! Ale mám obavy ze své gynekoložky. Je docela chladná a nepřístupná, řekla bych neoblomná. Byť je to odbornice. Co pak? Změnit doktora??

zoeh
13. lis 2009

Já jsem taky snažilka a nejspíš brzy po zjištění těhotenství půjdu na neschopenku, protože mám povolání, které vyžaduje naprosté nasazení a kratší než 14-ti hodinová prac. doba není možná.

petra123
13. lis 2009

ja bych zůstala hned doma a užívala si těhu a můžu jen říct že je to moje přání být doma a nemyslet na 3 smenny provoz a konečně se dostat do klidu a hlavně si užívat těhu a života ani nevíte jak se na to těším už aby to bylo ☹

strouzek
13. lis 2009

já chodila do práce až doteď kdy mě sebrala viroza. neříkám že to bylo jednoduchý, hlavně když mě bylo v 1. trimáči zle a nikdo o těhu nevěděl tak jsem se ploužila 3 měsíce a blila potají ale šlo to. ono je fakt že bylo léto tak to i šlo nebylo to jako teď v zimě chřipky, náledí atd. já teda navíc do práce dojíždím a v pohodě ale pracuju v kanclu tak to šlo, nějak jsem si neuměla představit sedět doma od začátku asi bych zešílala a taky to v práci rychleji uteklo a nebyl čas tolik přemýšlet o blbostech a bát se. navíc i otázka prašulí byla důležitá, můžu říct že tím že jsem chodila až doteď do práce jsem si mohla nakoupit skoro 70% výbavičky ,nevím jak bych to dělala být doma od začátku bez peněz.

amallie
13. lis 2009

Já jsem na PN od 12tt a jde to 😉

Neměla jsem volbu, některá zaměstnání jsou těhulím zakázana, ale nenudila jsem se, aktivit se našlo i dost a nemocenská je 1/2 platu cca, tak i na tu výbavičku bylo

strouzek
13. lis 2009

tak když to zdravotní stav nedovoluje a nebo je práce taková že je pro těhuli ohrožující nebo prostě se nedovoluje těhulím jí dělat tak to je něco jinýho. já sedím na zadku v práci tak nebylo proč nechodit, právě proto mě překvapilo že byli všichni tak udivení v mém okolí že do té práce chodím, těhu probíhá na jedničku, cítím se skvěle hlavně od toho 12 tt tak jsem nějak nechápala proč se všichni divý že nesedím doma. každopádně teď mám silnou virozu a tak jsem doma od tohoto týdne na PN a už tam asi zůstanu protože mipořád není dobře takže stejně tak týden budu doma nemocná a pak se mi přerušovat nemocenskou nevyplatí. každopádně ale do práce chodit budu ještě tak týden dva při nemocenské místo vycházek abych zaučila svůj zástup.

amallie
13. lis 2009

jo, já bych do práce chodila hned 😵 😵 😵 ale zas věděla jsem, že prostě skončím, jen co otěhu, takže když je člověk na to nachystanej, není to problém.........

jen jsem teda chodila až do 12tt, ač jsem neměla, páč jsem chtěla ještě jednou jít a skončit, jenže to jednou trvalo dvai měsíce 😀 😀 jsem věděla, že se mi bude stejskat

strouzek
13. lis 2009

amalie no já si to říkala taky, loni jsem potratila tak jsem si říkala že když najdu nové // budu hned doma ale prostě to nešlo, chodila jsem dál, pořád jsem si říkala že ještě chvilku a zůstanu doma ale pak jsem si řekla že prostě není důvod že ten osud stejně nezměním. no a můžu říct že jsem chodila do práce ráda, protože prostě jsem byla mezi lidma a hlavně to utíkalo. teď teda už budu doma, no na jednu stranu dobře protože chytnou nějakou chřipajznu to bych nepřežila, stačila tahle viroza a jsem hotová už 14 dnů ale hlavně mě naštval teď šéf,protože je jasný že těhule musí chodit k dr. na kontroly a nejen na gyndu no a šéf už začal mít kecy a teď když jsem dostala tu virozu tak jsem chodila do práce furt ale třeba jen na pár hodin a zase lehnout dom a minulý čtvrtek mi šéf když jsem za ním šla že mám teplotu a nemůžu skoro mluvit tak mi řekl že bych chtěl být já, chodit do práce na pár hodin a kolem oběda už jít dom si ležinkovat. to mě jako dožralo takže vlastně teď nejvíc zůstanu doma kvůli šéfa. každopádně neonemocnět a nenaštvat mě šéf tak makám až do mateřský a v pohodě.

amallie
13. lis 2009

já bych taky dělala, kdyby to šlo 😉

ty jo, šéf je ale debil, bych chtěla vidět chlapa, jak je těhotnej, ti by se z toho posrali hošánci 😠

strouzek
13. lis 2009

amel no asi tak, jako on je jinak fajn ale v poslední době začal fakt rýpat do těch doktorů.moje kolegyně chodila obden asi měsíc k zubaři, vždycky přijela až na 11 hod. a to bylo v poho. já těhu jsem si dovolila 1x měsíčně jít na gyndu a jednou za 2 měs. na štítnou žlázu, třeba za září jsem byla u dr. jen 1x a v říjnu 2x + 1x jsem přišla o půlhodiny později z odběrů krve a pak se dovím že řekl té kolegyni když mu říkala že ještě ten zubař se protáhne o další týden že má špatné kanálky tak jí řekl no vy už jste jako ona taky furt u doktorů!!!!!! jako chápeš to? ještě abych se mu omlouvala že jdu na gyndu navíc když ví že jsme o jedno mimi přišli. to mě jako dožral neskutečně teďka s tou virozou taky, dle něho jsem simulant přitom já byla na tom tak že jsem nemohla ani z postele vstát a hlasivky mi odešly úplně.

amallie
13. lis 2009

debil to je 😠 😠 😠

asi neví, že těhotný ženský choděj do poradny, nebo co 😠

od chlapa to sedí, ten prdlačku ví, jen ale, kdyby dostal on rýmičku, tak bude chtít na minimálně na JIP 😀

vladenkaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
strouzek
14. lis 2009

amal asi tak nějak, chlap má fakt rýmu a umírá. mě to fakt štve ten šéf, přitom má 3 děcka tak snad ví co všechno musí ženská mít za vyšetření no ale víš jak, vlastní žena je něco jinýho než zaměstnanec 😝

laurital
20. říj 2013

Těhotenství není nemoc takže ne, ani u jednoho z dětí jsem nebyla na neschopence.
Chápu případy, kdy žena má fyzicky náročnou práci, směny, infekční prostředí atd.

pisisvori
20. říj 2013

@laurital no myslím, že po změně pdomínek, kdy jsou i pro těhotné jen 6-ti hodinové vycházky si už každá dobře rozmyslí. Proto myslím i ta změna byla udělaná, protože tyhle těhule "si užívali" doma za státní peníze dovolenou a těch co chodilo do práce bylo minimum. Já jsme chodila až do toho 34tt a všichni se hrozně divili proč nejsem na neschopence.

macinka0007
20. říj 2013

sice sem na tom zdravotně fajn ale jsem na neschopence...dělala jsem hodně v prachu a smradu z kitů a lepidla takže mě tchán vyslal na neschopenku 🙂

jituliiii
20. říj 2013

Tak ja odesla na MD 6 tydnu pred porodem a 14 dni pred porodem jsem odchazela z VPP...Praci mam taky psychycky narocnou, ale doma bych zsilela🙂 Citila jsem se do powsledni chvile vyborne, poslednich 14 dni, co jsem mela volno jsemporad nekde chodila delala 8km tury, proste balzam...pro me by neschopenka teda nebyla - nerikam, kdyz bych mela zdravotni problemy, ale v dnesni dobe se pise kazdymu - aspon teda muj gyndar...ten me na neschopenku chtel cpat kazdy mesic na KO😀

elastiq
20. říj 2013

Určitě to záleží na každém individuálně, pokud má někdo nenáročnou práci, která ho baví, pohodové těhotenství, proč nechodit do práce, ale pokud má jiný práci náročnější, jak fyzicky, tak psychicky a prostě se necítí, nemluvě o zdravotních komplikacích, myslím, že se dá s gynekologem domluvit

domca89
13. bře 2014

No holky, já těhotná jsem, jezdím kamionem, takže práce dost fyzicky náročná, navíc pracuju jen v noci,dopráce dojíždím 25km denně a ačkoliv se necítím nejlíp, pořád jsem unavená a nějak se necítím fit, doktorka mi odmítla napsat neschopenku s tím, že jsou i ženy, které mají náročnější práci než já, jako třeba servírky a pracují až do 6měsíce. Tak nevím, počkám do dalšího ultrazvuku 25.3. a neschopenku si vydupu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru