Tehotné, chodíte do práce nebo jste na neschopence?

kobzulka
6. zář 2006

Ahojky, ja sice tehu.. zatim nejsem, ale planujeme jiz 4 mesice a resim otazku, zda chodit do prace nebo radeji byt doma v klidu. Nejsem na tom zdravotne nejlip, ale prace me bavi a nechci odejit znicehonic ze dne na den... I kdyz mam praci narocnou na psychiku. Co vy?

pucik
6. zář 2006

Podle mě, když bys byla těhu a jak píšeš nejsi zdravotně ideál a ještě k tomu psychická zátěž, vůbec bych neváhala a prostě zůstala doma. Důležitější je tvá rodina a miminko než práce. Já bych chtěla zůstat v práci (taky plánujeme mimčo) dokud to půjde, nemám nijak náročné zaměstnání, ale dojíždím, sice asi 20 km, ale každý den vlakem. Pokud to bude moc a bude to pro mě únavné , tak prostě zůstanu doma. Tak držím palce při snažení, snad se brzo zadaří 🙂

megy
6. zář 2006

já taky těhu nejsem, ale musím říci už teď, že mé povolání mi nebude tolerovat chodit pracovat. Jsem zdrav, sestra na interně, takže fyzická zátěž je maximální, stejně jako psychická, takže rozhodnuto, podtrženo

1980mat
6. zář 2006

Tak já se přidám taky k těm netěhotným a zatím jen plánujícím. Ráda bych v těhotenství chodila do práce dokud to půjde, protože moje práce mě baví a mám za ní docela slušný plat, ale jsou dva faktory, které mohou mé rozhodnutí změnit ze dne na den. Jednak mám lehkou vrozenou srdeční vadu, tak nevím jak mě jako kardiačku v těhotenství budou posuzovat doktoři a jednak denně najezdím do práce 50 km a z práce taky 50 km vlakem a někdy to bývá docela unavující. Bojím se toho, že kdybych byla doma, budu se moc nudit a také přijdeme o můj docela slušný plat. Ale samozřejmě mi nejvíc bude záležet na zdraví miminka a na mém zdraví, takže jakmile budu cítit, že to nezvládám a že je to pro mě příliš namáhavé, nebudu váhat a nechám si vystavit neschopenku.

leniik1
6. zář 2006

Zjistila jsem těhu právě předevčírem a chodit do práce zatím budu pokud nebude problém.Jen mě mrzí že v současné lepší práci dlouho asi nevydržím.Těhu přišlo trošku hodně nečekaně.

myska
6. zář 2006

Ahoj holky, já teda těhotná jsem a mám to už za pár a na MD jsem nastoupila 8 týdnů před TP. Jsem ráda, že jsem celou dobu do práce chodila, aspoň jsem nepřemýšlela nad "blbostma" a zbytečně moc se nehlídala. Ale musím říct, že kdybych teď neměla břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná 😉
Teď jsem doma 14 dní a musím vám říct, že se celkem nudím a nevím, jak bych zvládala být doma od února, ale pokud by mě nedovolil zdr. stav dál pracovat, tak neváhám a jsem okamžitě doma.

alusa
6. zář 2006

Ahojky Kobzulka, co děláš za práci?

bartas
6. zář 2006

ahoj holky,taky zatím těhu nejsem,ale kvůli miminku bych byla asi doma, protože denně dojždět 240 km není asi ideální🙂 a chci si to užívat, ne miminko stresovat

m23
6. zář 2006

Ahoj, také těhulka nejsem 🙂 ale až to nastane, nejspíš budu hned od začátku doma, dělám ve farmacii s vysoce účinnýma látkama a to vhodné v těhotenství není!

kobzulka
autor
6. zář 2006

Ahoj Alusa, ja delam na soude, ale je to narocny-noseni tezkych spisu, doplnovani baliku papiru, behat do zasedacek a hlavne slyset ty pripady rozvodu, vyporadani se ohledne deti, hadky atd. Kolikrat i pripady domaciho nasili, tyrani deti.. Uz ted jsem z toho obcas pekne mimo a trva mi, nez na to prestanu myslet... Tak nevim...

leniik1
6. zář 2006

No a já zase se pohybuji mezi viry infikovanou krví a podobně. 😖 Takže si myslím, že na neschopenku půjdu velmi brzo ač nechci.Ale pro zdraví mimi.Nechci už riskovat.Ale absolutně nevím co budu dělat doma. 😔 Nejsem ten typ na doma potřebuji společnost. 🙂

ketka
6. zář 2006

Ahoj holky!Já taky těhu zatím nejsem,ale až budu, tak bych chtěla chodit do práce dokud to půjde, protože mám strach, že by mi hráblo z toho být pořád doma. A rozhodně neplánuju být taková ta maminka, co se neumí bavit o ničem jiným než o hovínkách, papání, spinkání atd. 😉
Jo a leniik moc gratuluju! 🙂

leniik1
6. zář 2006

ketko vidím to stejně , děkuji. 😉

mis
6. zář 2006

Ahoj holky, tak já mám tu zkušenost,že jsem do práce chodila téměř až do porodu, bylo to vážně super,hrozně rychle mi to všechno uteklo. Bohužel musím dodat, že mě zaměstnavatel přeřadil na jinou práci a doplácel mi mzdu tzv. vyrovnávacím příspěvkem a díky tomu jsem pak měla mateřskou o 2500,- menší než moje kolegyně, která byla na nemocenské.Také se mi tím pádem snížil základ na dovolenou, na kterou jsem ještě v roce porodu měla nárok a to o 30,-kč na hodinu. Takže můj názor je, že pokud máte možnost dělat svoji práci,tak toho využijte, ale pokud by Vás přeřadili a dopláceli Vám mzdu,tak se raději válejte doma,finančně se to vážně vyplatí!

rebeka
6. zář 2006

mis: to je mrzute. Ja mam cerstvo zivnost na polovicny uvazok a od oktorbra mi zacne este aj denne studium 🙂 Takze toho budem mat dost, uvidime na ako dlho 😅
s manzelom sme rozmyslali, ze sa mozno vykaslem na matersku, lebo to by som musela prerusit skolu, aby som na nu mala narok. radsej by som brala hned rodicovsky prispevok, ktory sa ale vyplaca az od dna porodu. Uvidime... este sa vraj chystaju nejake zmeny. 😕

lavazza24
6. zář 2006

Ahoj, ja chci chodit do prace co nejdele to pujde, jelikoz kdyz jsme videla nemocenskou, kterou bych dostavala na rizikovem, tak se mi z toho udelalo zle.

mis
6. zář 2006

To Ti bohužel neporadím, v ČR budeme mít od Nového roku rodičov. příspěvek okolo 7500,- , tak to by se nevyplatilo přerušovat studium, ale jak je to na Slovensku to nevím.

rebeka
6. zář 2006

mis: zijem a pracujem v ostrave 😉

mis
6. zář 2006

Tak super,já taky 😝

gedren
6. zář 2006

rebeko, co znamena to, ze bys kvuli materske musela prerusit skolu? Kde se to da vycist? Ja teda skolu prerusovat neminim a materskou pobirat taky hodlam, kdo mi v tom muze zabranit? 🙂 (BTW jsem zamestnana na skole, takze oni vedi, ze studuju, ale jako prekazku vyplaceni materske to nikdo nevidi...)

poupatko
8. zář 2006

Ahojky,
já tedy zatím těhu taky nejsem, ale určitě bych chtěla chodit do práce, pokud to zdravotní stav dovolí. Pracuju v kanceláři, občas sice trochu stres, ale s tím se umím dobře vypořádat. Hlavně bych chtěla být mezi lidmi, doma bych se asi zbláznila nudou. Manžel hodně pracuje, tak bych byla hodně sama.
Tak ať to všem vyjde a jsme štaštné nastávající maminky 😅 😅 😀

cermonca
8. zář 2006

Ja jsem prvni tyden doma,mam docela namahavou praci a to dojizdeni,no nedalo se to zvladnout jen jsem chodila do prace a spala.Jsem doma a zatim se nenudim a myslim ze kdyz si to pekne rozvrhnu tak se ani nudit nebudu spis naopak mam cas na veci co uz jsem dlouho nestihala.Ted budu pul roku odpocivat protoze az se to narodi tak na odpocinek nezbyde uz asi cas.

marcelaajarda
13. led 2007

Čau holky. Je tu možnost, že bych mohla být těhotná, ale nemám zatím jistotu - test jsem si ještě nedělala. Pokud nebudou zdravotní problémy, tak do práce chodit budu, protože opravdu doma koukat do zdi a přemýšlet o případných problémech nehodlám. Jelikož pracuji v místě bydliště a mám to skoro za rohem, tak je to paráda. A jak již tu některé z Vás uvedly, přeci jen výplata je o něco vyšší než nemocenská, že 😎

zdenicka
13. led 2007

to ja se tesim ze budu doma.Hlavne kvuli penezum -budu na tom stejne tak to jiste chapete🙂)

romana27
13. led 2007

Jen mě zajímá, jak a kdo vás doma nechá, když vám nic nebude 🙂 Těhotenství není nemoc 😉

majka07
13. led 2007

Já měla nastoupit do nové práce, před nástupem asi měsíc su zjistila, že su těhu a tak su to šefovi rovnou řekla a tak su nenastoupila su doma, asi je to tak lepší, páč bych byla doma nejspíš stejně, kvůli mé snížené imunitě bych totiž neriskovala, že něco někde chytnu a doktor mi to říkal taky 🙂 Ono je to holt individuální a u každého je to jiné 😉

romana27
13. led 2007

no samozřejmě, pokud má některá zdravotní problém tak ano, ale některé si to představují tak, že ano, jsem těhotná a chci být a budu doma...No nevím.

kammka
13. led 2007

milá Romano, těhotenství skutečně není nemoc, ale asi bych totálně zešílela, kdybych potratila podruhé a nikomu nepřeju ani jeden jediný potrat...pracuji jako zdravotní sestra na interně (ahoj Megy!) a tudíž doufám, že mě doktor doma nechá, pokud ne, vyměním ho zcela bez milosti 😠 po šestinedělí mi po kontrole na gyndě nakultivovali v pochvě zlatého stafylokoka, pěkně děkuju...
kdo se na chození do práce necítí, ať raději zůstane doma, než něco v práci zkonit při převeliké únavě, ospalosti, nebo tam být k ničemu při nevolnostech. chápu důvody těch ostatních, taky se doma asi ukoušu, ale už se na to ukousávání převelice těším 🙂 😀 😅

romana27
13. led 2007

znovu říkám, pokud má někdo zdravotní problémy, tak neříkám ani půl slova, ach jo :(

kammka
13. led 2007

promiň než dopíšu vzkaz, už jsou tam odpovědi, tady to prostě frčí....

romana27
13. led 2007

to je v pořádku.
Jinak je to na každé těhulce nebo doktorovi. Kdybych měla problém a doktor mě neschopenku nedal, asi bych taky měnila.
Mě zatím jen bolí záda 🙂, což jsem asi s někým nahoře vyměnila s tou dosavadní nevolností 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru