Termín porodu. Aký je v tom rozdíl?

kaci.k
23. led 2007

Ahoj holky.Chtela jsem se zeptat.Nevite jestli je nejaky rozdil mezi urceni terminu z menstruace a urceni terminu z ultrazvuku?? 😉 Slysela jsem ze to je az o nekolik dni. 🙂

makyna123
23. led 2007

ahoj,
já mám termíny určený dva, ten podle menstruace je na dřívější dobu a ten podle ultrzvuku je určen podle velikosti a stáí plou...ale stejné u každého to asi nebude, protože moje sestřeice má ten rozdíl 14 dní....a to byla dokonce uměle oploněná..takže by se dalo říci, že ví i přesnou hodinu početí 🙂

kaci.k
autor
23. led 2007

Me doktor urcil jen jeden termin a to z ultrzvuku.Protoze menzes jsem mela nepravidelny.A rikam si jestli treba nebudu zbytecne prenaset ☹ .

makyna123
23. led 2007

já si myslím, že ten termín je stejně jen tak orientační..až se mimískovi bude chtít ven, tak příjde 😉 sami ty doktoři kolikrát nevědí...jedné známé zase řekli že je 38 týden, ten samej den na jiné kontrole jí řekli, že je 40 týden a jinej doktor, že má ještě čas..někde jsem četla, že pokud vydžíš podle jejich odhadů do 35 týdne a náhodou by se už mimísek narodil,tak že už je úplně v pohodě života schopnej..kdyby to bylo něco málo před tak, že je to ještě riziko.
jo a doporučuje se vynechat sex a vůbec všechny náročnější aktivity od 32 do 35 týdne 🙂 koukám, že to máš na hraně tak si dej bacha...a hodně teď odpočívej

adusum
23. led 2007

Já mám dva termíny, podle PM 6.3., podle UZ 9.3. Podle lékařů k "normálnímu" porodu může dojít +,- 14 dnů před vypočítaným termínem. Takže klidně můžu porodit v rozmezí od 20.2. - 20.3. 😉

kaci.k
autor
23. led 2007

Ahoj Maky-dekuju za radu 🙂 🙂 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaci.k
autor
24. led 2007

Aha.V pondeli jdu na kontrolu,tak jsem zvedava jestli mi da jeste nejaky jiny termin 🙂

sarkabrezen
24. led 2007

ahoj holky, já mám rozdíl mezi těmito dvěma termíny jeden celý týden. Můj doktor mi řekl, že je to jen týden, a že to řešit nebudem, že je to v pohodě. Takže taky počítám, že budu rodit kolem těch termínů plus mínus 2 týdny kdykoliv...

siduska
24. led 2007

ahojky ja jsem taky mnela urcene dva terminy, posledny jsem mela 25.dubna, aj to jse zdalo doktorum, ze je to skoro, ze je plod maly, no me to nedalo tak jsem se zeptala primara a ten mi presne v terimu vyvolal porod, mela jsem hodne kamosky ktore prenasali a nektorym to fakt hodne ublizilo.

altoja
24. led 2007

Ahojky, taky mám dva termíny, podle menstruace na 27.května, podle ultrazvuku na 18.května, spíš věřím tomu podle ultrazvuku, protože jsem měla velmi nepravidelný cyklus a navíc vůbec nevím, kdy jsem otěhotněla. Někde jsem četla, že pokud je menstruace nepravidelná a rozdíl mezi termíny je větší než jeden týden, většinou je přesnější ten "ultrazvukový termín".

lusinta
24. led 2007

ahoj..siduska můžu se zeptat jak jim přenášení ublížilo???

Já si totiž myslím,že miminko ví ze všech nejlíp,kdy má jít na svět...Jasně že přenášení není vůbec příjemné-já jsem ve 34t.a už teď je mi hrozně🙂takže si to dovedu docela představit,jaké to bude za měsíc,nebo za 2,kdybyhc přenášela,ale proto máme miminka,že nejsme sobci...
Ale zajímá mě,jestli to může opravdu nějak "ublížit".Dík.

kalo
24. led 2007

Ahojky, to by me taky zajimalo, jak muze prenaseni ublizit...Ja zrovna bych uplne nejradeji porodila az tak 10 dnu PO terminu, co mi Dr. podle menstruace stanovil...Vim sice, ze je to hloupost a ze mimi si stejne rekne samo, ale stejne bych rada "vydrzela". Utz. termin mi jeste nerekli. Ten byva pozdejsi, nez podle menzes??

kaci.k
autor
25. led 2007

Ahoj holky ja jsem zase cetla ze prenaseni neni dobre kvuli tomu ze se muze plodova voda kazit.Ale co je na tom pravdy?? ☹ ☹

akina
27. led 2007

AHOJ MAMKY TAK TO JSEM NA TOM Z VAS NEJHUR.PODLE MENSTRUACE MAM POROD 25.2 NO A PODLE ULTRAZVUKU SI MUZU VYBRAT BUD 9.3, 29.3 A PODLE ULTRAZVUKU Z MINULE STREDY 1.4 DOBRY,ZE.A PODLE VYSETRENI Z TOHOTO UTERKA U SVEHO GYNEKOLOGA MI TO ZUSTAVA NA 25.2. jA PRIBRALA DO TED JEN 6KG TAKZE ULTRAZVUK VYCHAZI Z TOHO,ZE MIMI JE TAK MALE A PROTO MI PORAD MENI TERMINY.TAKZE ULTRAZVUK JE DOST NESPOLEHLIVY.jINAK PRENASENI OPTRAVDU NENI ZDRAVE PROTOZE PLODOVA VODA SE KAZI A MIMI MUZE I UMRIT.ZNAM JEDNU PANI CO O MIMINKO PRISLA PROTOZE SE NALOKALO TA ZKAZENE VODY.

denousek
10. lis 2007

no holky me to taky moooc moocc trapi mam 2 terminy a 14 dni od sebe.. ☹ prvni termin mam dle MS na 24.12. a druhy termin dle uzv na 7.1..takze ani nevim cim se mam ridit,poradte... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kar.la
10. lis 2007

deny, psala jsem ti do diskuze kdy jste rodily...
pokud se liší takhle termíny, směrodatný je termín dle ultrazvuku!!! 😉

denousek
10. lis 2007

jojo jen jsem nasla lepsi tema ,,me bavi ozivovat stary temata kdyz se nudim 🙂 a tohle me fakt totiz zajima,vic nazoru ,vic klidu v dusi 😉

binki
11. lis 2007

tp jsem mela 7meho a stale nic, cipek nezraly, v ut jdu na vyvolani, jsme nervozni, po vsech doporucenych radach mi zmizeli i poslicci, uf uf, a to jsem mela pravidelny cyklus 🙄

denousek
11. lis 2007

a to jsi mela ten termin podle ms nebo podle uzv??

helca76
11. lis 2007

binki: tak zkus sex a jedeš ještě dneska 😀 Neboj všechno bude OK 😉

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky🙂já mám termín od začátku těhu až do teď stejný,...je to normální?a je to podle ms.máte s tím někdo zkušenost???

denousek
14. lis 2007

jo jasne mony tak si mela plodne dny presne tak jak maji byt no...neposunuli se ti tak velikost miminka souhlasi no....

monaberuska1
14. lis 2007

jo?tak to je fajn, bylo mi divný že mám jen jeden a nebude mi říkat ještě nějaký termín po křivce?

paolin
14. lis 2007

terminy porodu jsou pouze orientacni. nikdo presne nevi, kdy byla ovulace (pokud neni umele oplodneni nebo nejake problemy), velikost podle UZV se urcuje dle statistiky. proto jsou deti narozene 14 dni pred a 14 dni po TP dle menzes v terminu. velmi casto se stava, ze doktori vyvolaji porod, protoze mimi je dle UZV moc velike a narodi se pak mimi s normalni vahou nebo nizsi. proste to nejde presne spocitat. nejlepsi je se neupinat na nejake terminy a pockat, co mimi. 🙂

denousek
14. lis 2007

bbeee kdyz ja chci byt na vanoce s malym uz domaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹

anico
14. lis 2007

ahoj holky ja jsem ve 29tt.vcera jsme byli u pana doktora a vse je ok mala ma 1,5 a kolem 40cm.budu se tetka stehovat tak doufam ze neporodim driv

kachnik
14. lis 2007

Já mám od začátku pouze jeden termín, vychází to jak na ultraz. tak i podle MS... tak jsem zvědavá kdy se prckovi zachce ven 😀 . Manžel má narozky 11.1., tak by byl šťastnej kdby to vyšlo stejně, ale já bych radši dřív, tak uvidíme.

vendy01
14. lis 2007

Taky mám jen jeden termín a to 3.12. Vyšlo mi to totiž úplně stejně jak podle poslední MS, tak podle ultrazvuku. Kdyby to ale přišlo dřív, tak bych se vůbec nebránila 🙂

denousek
14. lis 2007

kachnik muj milak ma zase narozky 4.1..tak treba se taky trefime ale chtela bych uz byt s malim doma na vanoce ☹((

vendy tak to mas dobre 3.12...jeee to uz mas jiste ze budete pod stromeckem 3 tak tii zavidim ☹

vendy01
14. lis 2007

Denousku vzdyt ty se taky dockas.. A takovych Vanoc jeste bude..Já se zase stresuju s darkama a pripravama na Vanoce, jak to zvladneme.. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru