Termín porodu. Aký je v tom rozdíl?

kaci.k
23. led 2007

Ahoj holky.Chtela jsem se zeptat.Nevite jestli je nejaky rozdil mezi urceni terminu z menstruace a urceni terminu z ultrazvuku?? 😉 Slysela jsem ze to je az o nekolik dni. 🙂

paolin
18. lis 2007

uzivej si briska! nikdy nevis, jaky mimco bude a ted si muzes vlastne uzit posledni vanoce a Silvestra v klidu 😉
ke vsemu porod neovlivnis. az to prijde, tak to prijde. hlavne, kdyz bude mrne zdravy!

denousek
18. lis 2007

no to mas pravdu vsak kdyby nemelo byt zdravi tak at tam radsi zustane ja jsem to myslela tak ze by mohlo byt zdravi a narodit se do vanoc vis.... to jako ne ze bych chtela aby mu neco bylo.......ale aby se narodli tak v 37tt to uz je dobry ne....37tt mi zacina 10.12 to by bylo akorat

paolin
18. lis 2007

segra taky porad chtela rodit driv a pak z toho byla na nervy, ze ma akorat problemy navic.
tak at ti to dopadne dle predstav.

denousek
18. lis 2007

no jo dik uvidime..kzdopadne ja fakt ze cim dyl tam bude tim lip at je zralej paaaaa

monaberuska1
22. lis 2007

jojo to jo🙂dení.-)

denousek
22. lis 2007

nejak uz nam nikdo nepise Moňo ze... 😠

monaberuska1
22. lis 2007

no taky koukám, je to bída, třeba všichni už rodí🙂))) 😀 už bych taky nejradši, Dr. mi dnes na kontrole řekla že za ní za týden ještě určitě přijdu🙂

petua
15. zář 2008

Ahojte,
holky, v kolikátým týdnů vám doktor vypočítal termín porodu podle USG? Já byla dneska na kontrole, ultrazvuk mi nedělal, že až příště - to budu v 16.týdnu už. Jde mi o registraci v porodnici, jestli tam můžu jít, když mam zatim jenom ten první termín.. Za ten měsíc už bych ale taky mohla mít smůlu, že ☹

campi
15. zář 2008

Petua: mazej do porodnice, jestli budeš rodit v Pze... Nejdřív jsem měla termín podle poslední MS a cca ve 12tt stanovili termín podle USG (tzv. velký ultrazvuk v rámci NT screeningu).

Já jsem registrovaná už od 8tt. Ríkali mi tenkrát u doktora, že jim tam ten den brečela nějaká holčina v 10tt, že ji v Podolí nevzali, tak ať raději utíkám a na nic nečekám. Stačila jim lékařská zpráva, ani těhu průkazku jsem tenkrát neměla.

petua
15. zář 2008

Tak to já tam hned zítra poběžim.. I když uvidim, no - já chci jít na Bulovku, maj na stránkách, že registraci dělaj od 12tt, což já ještě nejsem - ale přitom tam maj, že do konce února už maj plnou kapacitu, takže kdybych čekala až na 12tt, tak můžu ostrouhat taky. Je to jak u blbejch 😝

campi
15. zář 2008

petua: aha, každá porodnice to má jinak, ale radši dřív než později, vid? Ohledně Bulovky říkala kamarádka, že je tam super porodní oddělení (personál).

petua
15. zář 2008

Campi: No já mam Bulovku nejblíž, zatim jsem tam nikdy nebyla 😅 , ale podle stránek porodnic a stránek různých hodnocení se mi zdá OK, dokonce většinou všude dopadla líp než Podolí a Apolinář - tam je navíc větší riziko, že až to přijde, tak bude plno.. Tak snad jsem nezvlila špatně 😉

petua
16. zář 2008

Holkyyy, kdy jste se teda dozvěděly termín podle USG? Tak pro zajímavost 😉

hlavinka
16. zář 2008

Petua: mne termin rekli v nejakem tom 12 tydnu, jak je ten prvni screening v prvnim trimestru (ten se ale plati ten UTZ), lisil se mi o tyden dopredu od terminu MS.

spetra
16. zář 2008

mě termín dle USG vůbec neupravovali.... a to se o pár dní liší, alespoň v těch prvních týdnech...

agne
30. led 2013

Ráda bych věděla, který ultrazvuk je směrodatný pro odchod ze zaměstnání 6-8 týdnů před porodem, mám rozdíl bezmála 15 dní, a MUDr. mi chce dát pozdější termín (podle MS), na genetice mi řekli, že zásadnější je ultrazvukový. V práci už to tak dlouho nedám a nevím jak "donutit" doktora, aby mě nechal doma o těch pár dní dřív... 🙄 .
Ono se to nezdá, ale je mi bezmála pětatřicet a jsem prvorodička. 😕 . Díky moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru