Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

tinki
22. říj 2011

Ak chceš bábätko ty, tak žiadna interupcia..V živote by si si to neodpustila. Čo koho do toho, koľko budete mať vy detí...A navyše plný dom, aspoň bude veselo... 😉 Zvládnete to, určite..

majatob
22. říj 2011

stoji to za to... 😵

slavikovci
22. říj 2011

Ahoj, já sice čekám druhé děťátko...ale jen chci napsat...že jsem potrat prodělala, né protože jsem chtěla, ale protože jsem musela, měla jsem zamlklé těhotenství....a takový zážitek, bych už nikdy nechtěla zažít...bylo to šílené a já jen brečela...některé důvody maminek, co tam šly dobrovolně jsem prostě nechápala. Takže já bych na potrat dobrovolně nešla a to vím a jsem si jistá, že nikdy. Teď čekáme druhé a jsem šťastná a můžu ti říct, že už se tu mluví i o třetím 😀 Takže pokud se vám zadařilo, což je štěstí, tak si myslím, že to zvládnete a budete šťastní, financí taky moc nemáme....ale děťátka jsou víc a stojí přeci za to....držím palce 🙂

nadka01
22. říj 2011

Ahoj Damis. Tiez som nikdy neplanovala tri deti. Doma mam 3 1/2 rocnu dcerku a chceli sme k nej surodenca. Otehotnela som a teraz cakam dvojicky. Sprvu to bol pre nas sok a ako vravis v dnesnej dobe tri deti...ale berieme to pozitivne. Viac deti, viac radosti. Sama som z troch surodencov a musim povedat, ze sme si traja vzdy uzili kopec zabavy. Zili sme sice skromnejsie, ale nikto z nasnie je nijak rozdrapeny a hlavne si vieme vazit kopec drobnosti.Tak hlavu hore. Je to na Tebe, ale ja by som si asi nechala aj to tretie babo...

maminka001
22. říj 2011

@majatob To máš tedy co dělat,s tak malymi špunty po sobě🙂já mám téměř 7leteho,4letou a půlročního chlapečka.Musim říct že nemladšího si užíváme nejvíc a na rodinu která nesouhlasila ani s druhým dítětem kašlu.Stejně mi nikdo nepomůže ,ani nepohlídá.Jen kritizují.☹(Nejsme na tom taky fin.nejlíp ale ten krásný pocit když jsou děti štastné a mají nás rádi je nade vše.

crapula
22. říj 2011

toto som nemama ani citat, iba som sa pohorsila.. otrasne, ze nad niecim takym uvazujes a este sa pytas na internete.. mas sa tesit, ze mas zdrave deti a dalsie si bez problemov počala!
nerozumiem, ako moze niekto co i len uvazovat nad potratom, ked uz ma dve deti doma. potom asi vies, aka silna je laska k nim.

majatob
22. říj 2011

@crapula myslim, ze tu nejsme od toho abychom ji odsuzovaly, zaskocilo ji to, je zmatena, okoli do ni huci aby sla na potrat, to neni zrovna lehka situace a tak hleda podporu tady...a to jak se rozhodne je jen a jen jejich vec... 😉

kacci
22. říj 2011

Jsem na to ještě trochu hůř🙂, že jsem těhotná jsem zjistila až na konci třetího měsíce, dvojčatům byl rok a čtvrt. Další dítě jsme naplánovali a pokud jsme o tom mluvili, tak o hodně vzdálené budoucnosti.
Za sebe můžu říct, že jsem o potratu neuvažovala ani na chviličku, stejně tak manžel.
Měla jsem to ještě komplikované o to, že cca v pátém týdnu jsem byla krátce pod narkózou, takže genetické vyšetření a přestože bylo více méně negativní, bylo mi doporučeno těhotenství přerušit - z 99% to byl osobní názor genetičky, která většinu mé návštěvy řešila, jak to se třemi malými dětmi zvládnu. Když mi volala výsledky, řekla jsem super a ona " takže si to necháte?!". No nechala, Mareček je úžasné miminko a všechno nám bohatě vrací úsměvy.
Pokud se na další dítě cítíš psychicky a fyzicky a cítí to tak i manžel, jděte do toho. Mrňous spoustu věcí podědí, spousta věcí se dá pořídit jen za poštovné a až přijdou na řadu kroužky, škola atd., tak může být vaše situace úplně jiná.

dreana
22. říj 2011

@damis Ahoj, neumím říct zda si nechat nebo nenechat, ale i na tu finanční situaci musíš myslet.. Netuším jak na tom jste, ale mysli na to že až bude všem dětem okolo 15, bude to fuška velká..

Takže ja bych se neřídila jen srdcem, ale kvuli i financema.. Bohužel at každy rika co chce, tak bez nich to nejde.. :( BOHUZEL..

esterka610
22. říj 2011

@majatob krásná fotka 😵 😵

Podle mě uživíš dvě, uživíš i tři 🙂 já mám téměř tříletá dvojčata, dva mrazáčky a asi ještě do jednoho půjdeme. 🙂
Taky jsem slyšela, že jsme blázni ale je to pouze vaše věc a vaše rozhodnutí kolik b udete mít děti!!! 😉
A že na to není doba a kdy teda je? Moje babička měla za války 6 dětí a to byla vhodná doba??? 😉

crapula
22. říj 2011

@majatob ahoj, no ale pyta sa nas na nazor, tak som jej ho povedala.a stojim si za tym. existuje nieco horsie ako zabit dieta a nedat mu sancu zit? ked jej je pozehnane a moze mat dieta, nech si to len vazi. mna tiez vela ludi odsudzovalo, ked som otehotnela v 17tich a tiez to nebolo zrovna planovane.

henulienka
22. říj 2011

áno, áno a ešte raz áno ... a ak máš obavy o financie, je už skutočne jedno, či máš dve alebo tri deti

andrejka1974
22. říj 2011

ahoj urcite ano ja mam 4 a cakam piate a je to v pohode najstarsi ma 18,14,11, a najmensia 3 tesime sa

majatob
22. říj 2011

@crapula jasne, jen me trochu zarazilo jak jsi to napsala 😅 no nic 🙂

marecek4
22. říj 2011

já si postavila hlavu proti všem,po letech od nás otec odešel k druhé paní a sám dceři řekl že ji nechtěl,a nevím proč,ale ona je i potom za ním jako divá,možná je to telecími lety,možná že vidí,že já z toho nejsem odvázaná a rebeluje,ale i tak já si pořád stojím za svým,a žádného dítka bych se nevzdala

annika
22. říj 2011

Ahoj, jednoznačna áno! Máš dve detičky už, šaty po nich, veci, kočík k bábetku....nemusíš nič kupovať, takže po finančnčj stránke... nebude to šok určite... a na druhej stránke: každé diaťatko je požehnanie do rodiny.... 😉

niulda
22. říj 2011

Mozno to znie neuveritelne ale ja nemam ani jedno jedine dieta planovane 🙂 Ked som otehotenela tretikrat prave bezala na Slovensku kampan a v mestach sa objavilo 500 bilboardov s 11 tyzdnovym potratenym plodom.Na ruke lekara lezalo male telicko s odtrhnutou hlavou a pomliazdenou hrudou 😢 Tento obraz mi utkvel v pamati uz navzdy nakolko som vtedy isla s dcerkami z nakupu a starsia vtedy 17,5 rocna sa zastavila priamo pod bilbordom a vravi...mamka... no nie je to strasne? babatko co sa nemohlo narodit a este predtym ako sa vyvinulo a mohlo uzriet svetlo sveta ho niekto iny odsudil na zanik. Vtedy este nevedeli ze aj ja cakam babatko a coskoro sa im narodi bracek alebo sestricka 🙂 najtazsie im to bolo povedat lebo ked sme si sadli do obyvacky a oco zacal pomaly rozpravat az sa dopracoval ku konecnemu ze zmena je zivot a opat nam nieco nove priniesol..nieco krasne a neopisatelne...teraz to postretlo aj teba a preto myslim ze odpoved na tvoju otazku je jednoznacna- urcite ano ale to ti uz urcite hovori aj hlas srdca 😵

ramzesa
22. říj 2011

@dreana myslím, že naraz 15 mať nebudú.

Ja by som nad tým ani nerozmýšľala. Bábätko už v brušku je. Peniaze teraz byť môžu a o chvíľu zasa nie a naopak. A rodinu a okolie by som vôbec nepočúvala. My čakáme tretie, lebo sme chceli a keď sa rozhodneme pre štvrté, bude to len a len naše rozhodnutie. A ani si neviem predstaviť, čo to môže spraviť so vzťahom, s manželstvom, odmietnuť spoločné bábätko ☹.
Držím silno prsty, určite to zvládnete 😵 .

weri1
22. říj 2011

v této době nechápu nechtěné těhotenství....

weri1
22. říj 2011

vy neřešíte nikdo finanční stránku???? tak to vám závidím...ono když jsou malý, tak je to v pohodě, nic moc nepotřebují, ale až budou školy, kroužky, atd....???? tak ono je rozdíl, jestli to platit 2x nebo 3x....zakladatelka diskuse musí vědět, jak na tom finančně jsou, jakou má manžel práci, jestli ona pak bude mít dobrou práci...atd. Nejde jednozančně odpovědět na její otázku

poupe
22. říj 2011

@weri1 my tedy resime financni castku 😉 a cekat treti,to si neumim ani predstavit 😝

ajca123
22. říj 2011

@damis nedalo mi a musim ti napisat...
Prvy syn ma 5rockov,druhy ma 20mesiacov a cakame tretie. Ked sa tretie narodi tak druhy syn bude mat 22mesiacov 🙂
Tiez moja teta povedala aby som isla na interupciu,ale moja mamca povedala ze to je moja vec a mam sa s drahym rozhodnut 🙂 a aj sme sa rozhodli 🙂 🙂
Bude to treti syn 🙂
Ja som raz videla video ako sa male 10tt babo brani ked tej zene robili interupciu a povedala som si ze ja by som nic take nespravila :( :(
No my financne sme zaopatreni,ale drahy musi tiez makat...
A za dalsie som tu na SK na vsetko sama s drahym a od svokry necakam ziadnu vypomoc :( lebo ju nemusim a moj drahy uz vobec..

katarinnak
22. říj 2011

@damis Ked nieco take citam, je mi do placu. na interupciu? Vies co by niektore dali za to aby mohli otehotniet...len tak...nahodou? Ak dieta nechces, daj ho na adopciu, zoznam zaujemcov je dlhy. Viem o com hovorim....cudujem sa ze tu tak verejne rozpravas o tom ako ta rodina posiela na interupciu...grc. Prepac za nazor, ale nedalo mi to.

poleva
22. říj 2011

trebalo na to myslieť skôr,na trhu je antikoncepcie dosť 🙂

tortelinka
22. říj 2011

@damis to snad ani nie je mozne!!!!ako mozes byt taka blba a vo verejnom fore pisat ze asi zabijem svoje dieta, ale este porozmyslam!!!!!!mne sa snad sniva..ak ste to neriesili skor, teraz uz treba prijat zodpovednost za dieta ktore uz je

diid
22. říj 2011

Damis, a nepovies muzovi aby ste sa "zbavili" jedneho zo starsich toho 5 alebo 3 rocneho? pretoze na vacsie dieta mate teraz vacsie financne vydavky, na to babo budu este zo 2-3 roky male vydavky, dostanes aj matersku, pouzijete oblecenie este po starsiom a male tolko vela nezje ako starsi.

Matej Ridzoň

Znepokojená žena s dieťaťom v rukách šla za gynekológom a povedala:

"Doktor, mám vážny problém a naliehavo potrebujem vašu pomoc! Moje dieťa nemá ešte ani rok a znovu som tehotná. Nechcem mať deti tak rýchlo za sebou."

A tak doktor povedal: "Dobre, čo teda chcete aby som spravil?"

Žena odpovedala: "Chcem, aby ste zastavili moje tehotenstvo, a počítam s vami že mi pomôžete."

Doktor sa zamyslel a po chvíľke ticha jej odpovedal: "Myslím, že mám pre vás lepšie riešenie. Je to menej nebezpečné aj pre vás."

Žena sa usmiala, mysliac si, že doktor príjme jej žiadosť.

Potom pokračoval: "Aby ste sa teda nemuseli starať o dve deti v rovnakom čase, zabijeme to, čo máte v rukách. Takto si môžete aj odpočinúť predtým, než sa narodí druhé. Ak chceme zabiť jedno z noch, nezáleží teda ktoré. Nebude to ani risk pre vaše telo ak zabijeme to, čo máte v rukách."

Mladá slečna sa vydesila a povedala: "Nie doktor! To je strašné! Zabiť dieťa, to je zločin!"

"Súhlasim" odpovedal doktor. "Avšak vyzerali ste byť rozhodnutá, tak som si myslel, že by to bolo najlepšie riešenie."

Doktor sa po vyjadrení svojho názoru pousmial.

Presvedčil mamičku, že nieje rozdiel v zabití už narodeného dieťaťa a zabitím toho, čo je ešte v lone. Zločin je to ten istý.

sirinka
22. říj 2011

@weri1 kazdy riesime aj financnu stranku, niekto mozno viac a iny menej....a tri deti zase nie je az tak hrozne vela a tej radosti a lasky co od nich dostanes to je uzasne...to za tu vrazdu nestoji urcite

inac ja nechapem, ako tu mnohe pisete, ze rodina sa vam starala do toho, ze cakate dalsie babo a tak....teda mna by ani nenapadlo riesit to, kolko deti kto chce mat a ked uz, pre mna to su vzdy pozitivne spravy asi som naivka, ked si myslim, ze velke rodiny su super, aj ked mozno nejaky cas musia zit skromnejsie... 😝

@katarinnak je mi luto, ze mate zrejme nejake problemy, ale zase pokial zena potrebuje o tom hovorit a potvrdit si svoje pocity, nemozes jej to zazlievat a uz vobec nie ju odsudzovat. nevies, ake ma pocity, ake strachy a co ju vedie k tomu, aby o niecom takom vobec zacala uvazovat...uz len to, ze chce o tom hovorit je dobre znamenie, ze to zrejme neurobi, lebo neciti istotu spravnosti tohto rozhodnutia, len proste potrebuje pocut aj nazor inych zien...

poupe
22. říj 2011

chudak holka ze se ptala 😕 😝 😖

ilijanka
22. říj 2011

rodina nemá čo hovoriť do toho, koľko detí budete mať, dieťa je dar, určite by Ťa mrzelo, keby si si ho dala vziať, sama to cítiš

katarinnak
22. říj 2011

@sirinka to nemyslis vazne urcite 🙂. ked nechcem dieta, beriem antikoncepciu, pripadne su ine formy. Vzdy som mala na toto rovnaky nazor. Pocatiu sa da predist...nebola znasilnena. Tu niet co obhajovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru