Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

teddynko
25. říj 2011

@vierka1603 tak to tvoje NO A ČO? sa mi strašne páči... 😉 máš úplnú pravdu..

sirinka
25. říj 2011

@lucisa tiez si myslim...aj u nas by to tak bolo...dokonca som mala chvilku tazsie obdobie, bola som velmi unavena a tak som mm navrhla, ze to tretie mimi nebude a on bol uplne smutny, ze ma pocit, ako keby nam v rodin este niekto chybal...a kedze som mala rovnaky pocit, unavu som prekonala a sme piati 😀
ked sa nam narodila magdulka relativne rychlo po prvej dcerke, tak mamina suseda (byva daleko, tak tam nechodime velmi casto) na mna chvilu cumela a potom z nej vyliezlo, ze "nevadiiii, aspon uz mas pokoj s rodenim" a jej ze akoto? ved my este chceme dalsie babo...tak zase len cumela a ze...ale ved jasne, treba vam chlapca 😠 .....

sirinka
25. říj 2011

a nedavno ma videla ina suseda s jankou a velky usmev " jeeeej, tak vy uz mate aj druhe...." 😀 hovorim...hej...mame a dokonca aj tretie haha....

stvura
25. říj 2011

@sirinka no kamoska to riskla a na stvrte bol tiez chlapcek - takze ma styroch krasnych chlapcekov doma 😉 🙂 ...ja si myslim ze je to tak jedno, nech je zdrave a pohoda 😀

sirinka
25. říj 2011

@stvura ved ja som najstarsia zo styroch sestier, mam tri dcery a jednu neter...si nerobim iluzie, do nasej rodiny sa chalan tak lahko nenarodi 😝 a ja to ani skusat nebudem...
a tiez mam dve kamosky, maju po styri deti, vsetko baby a dalsia troch chalanov...a vsetky su tak stastne a krasne unavene 😵

stvura
25. říj 2011

@sirinka ani nehovor, ja uz unavou padam...akurat dnes sa na mne smiala kamoska ze ak budem stale dojcit a dojcit, tak uz spavim rekord (kedze dojcim v takych elipsach do dvoch rokov, znova zaciatok, tandemak..., je to "horsie" ako keby som dojcila nonstop dieta do 6rokov). Inac ani ja som neverila, mi sme v rodine same baby a predsa mam prveho chlapceka a teraz podla pocitov a vizie mojho manzela vraj tiez bude chlapcek...tak sa necham prekvapit (dva krat sa strafil svojou viziou)

sirinka
25. říj 2011

@stvura 🙂 ja tak isto, dojcenie, dojcenie pocas tehu, tandem a to dvakrat, dojcim uz vyse 4 rokov a tesim sa, ked mi uz na bradavkach nebude nikto visiet, iba obcas mm....

stvura
25. říj 2011

@sirinka 😀 😎 😉 no to podobne... 😅 , uz sa aj moj manzel tesi kedy to bude 😀

blackswan75
25. říj 2011

@damis ja tiez cakam tretie, mame dve dcerky a aj ked viem ze je doba nie lahka, verim ze to zvladneme.. a ver ze prave vtedy ak si myslis ze to nezvladnes tak sa vzdy stane nieco co ta o tom presvedci ze ano... takze nezufaj a tes sa z babatka, vies co by za to dali druhe zeny keby mohli otehotniet? vnimaj to ako dar a nie problem 😉 🙂

samsa
26. říj 2011

@lucisa páni, tak to je dobrý šok, ale taky bych to brala, nicméně moc v to nevěřím 😝
Já mám dvě holky a jsem moc šťastná, že je mám, okolí taky blbě komentuje, jako kdy bude kluk a nejvíc mě dojala jedna ježibaba, která mi řekla: "Chudák tatínek", tak to jsem se naštvala a zařvala:"A proč chudák? Že má dvě zdravé děti?" Baba sklapla. A na dotazy, kdy bude konečně kluk říkáme s manželem, že nikdy, protože my děláme zásadně holky 😀

damis
autor
26. říj 2011

@blackswan75 tak to budem rodit skoro stejně. Já jsem v 8tt. 😀 😀 Já už jsem se rozhodla,nejstarší syn se i těší,jen by si přál holčičku,tak uvidíme. A rodina? Odsoudila mě ale co. Doteď mi nikdo z klukama nepomáhal,tak to zvládnu i dál sama. Sice je blbé,že manžel je kamioňák,takže mi nijak nemůže pomoct,ale když bude nejhůř tak stačí zkouknout tyto stránky a člověku je hned líp a má pocit,že není na to sám 😵

sirinka
26. říj 2011

@damis 😵 gratulujem!!! moj muz sice kamionak nie je, on tie kamiony predava a tiez je od rana do vecera v robote...ale tak aspon vecer si mam s kym pokecat...
a rodinu to tiez prejde, to je len taka blba prva reakcia... 😉

dari74
26. říj 2011

@damis Naše rodina nás taky nepodpořila,říkali že jsme se zbláznili a pravda dneska už je to lepší. A zase ty starší děti už s něčím pomužou,zabaví ty mladší a aspon se pořád něco děje 😀 Ode dneška mám všechny doma,podzimní prázdniny,tak je tu fakt veselo 😵

katschka
26. říj 2011

@damis Ahojda, na rodinu se vyprdni. Vím, že se mi to řekne. Je to pořád rodina a člověk by si přál právě jejich podporu. Ale máš podporu manžela a to je teď nejdůležitější. Rodina si přivykne. U nás to bylo podobný. Právě taky čekáme třetí. Taky by to mělo být někdy koncem června. Myslím, že u nás bude rodina nadšena, ale trošku jsem se bála reakce manžela. Která byla podle očekávání dost negativní a plná obviňování. Nicméně se s tím srovnal. A abych pravdu řekla, ani kdyby to nechtěl, tak bych to mimčo nedala pryč. A teď si naopak říkám, že ta obava z reakcí manžela byla naprosto nicotná proti tomu, co nás čeká. Páč mam hned pod mimčem hematom a vedle velkou cystu. Tak mudra to vidí 50/50. To je daleko horší. Užívej si těhu a buď šťastná, že je vše v pořádku!!!

samsa
26. říj 2011

@katschka jé, to je super zpráva 😵 , nedávno jsem o třetím debatovali v jiném tématu, moc držím pěsti, ať to dobře dopadne. Určitě to bude dobré, miminko je bojovník 🙂
A poraď, jak se vám to povedlo 🙂 , já manžela stále nepřesvědčila, prý kdyžtak za x let 😒

marketa137
26. říj 2011

@damis tak to budeme rodit skoro stejně 😀

katschka
26. říj 2011

@samsa no, ještě to radši moc nerozšiřuju. 🙂 Tady jsem nevydržela. 🙂 Nejdřív měla mudra podezření na mimoděložní těhu. Nakonec jsem si to propočítala a řekla jsem si, že to bylo jenom moc malinkatý. Posílala mě na HCG a říkala, že je bojovník, že se mi to místo dvojnásobku trojnásobilo. Ale stejně tomu dává poloviční šance. Uvidíme. Dostala jsem prášky a doufáme. 🙂 no, a povedlo se to "omylem". Manžela jsem nepřesvědčila, ale popral se s tím statečně. Nakonec je i snad šťastnej nebo co. 🙂 Taky chtěl totiž původně za x let. Ale jsem ráda, že se zadařilo, i když neplánovaně. Teď už jen aby to dobře dopadlo. By to u vás chtělo taky takový omyl, co? 🙂

damis
autor
26. říj 2011

@katschka Tak to držím pěstí ať je vše OK.

katschka
26. říj 2011

@damis Děkuju a je super, že jste se nenechali zvrtat rodinou. Ti by neprožívali tu bolest, jakou bys musela prožít ty, potažmo i tvůj manžel. Mějte se krásně!

samsa
26. říj 2011

@katschka určitě to bude dobrý, moc držím pěsti 😉 Jsem ráda, že ti to vyšlo. 🙂 Jo, taky by to chtělo takový neplánovaný zázrak, ale moc v to nevěřím přes antiko 😒

lollaj
26. říj 2011

samsa:koukám,že by jsme měly založil téma:"jak otěhotnět přes antikoncepci?" 😀

samsa
26. říj 2011

@lollaj 😀 😀 😀 Koukám, že je nás dost, co by chtěly třetí 🙂

andreasek82
26. říj 2011

holky, my to nechavame otevrene a casem se uvidi 😎

lollaj
26. říj 2011

@samsa
@andreasek82

no jo,ale manžel nechce ☹

andreasek82
26. říj 2011

@lollaj tak si spolu jeste promluvte, pokud ty po mimcu jeste touzis a manza se k tomu moc nema.. ale ja osobne bych na "tajnacku" nic nezkousela.. 😅 😕 😀

samsa
26. říj 2011

@lollaj manžel taky nechce. Já ho moc nutit nechci, třeba změní za pár let názor.
@andreasek82 na to bych neměla žaludek udělat nějaký podraz. Dítě by měli chtít oba.

lollaj
26. říj 2011

@andreasek82 "tajňačky" se víc než bojím,do toho bych nešla 😉 ....proto to"nové téma" 😀 😀 😀

ludva
26. říj 2011

@damis super 🙂
Na ostatní se vykašlete! Oni ti děti vychovávat nebudou, tak co je jim do toho!

Já nevím, proč je první dítě nutnost, druhé samozřejmost a další PROČ??? Na to odpovídám, prostě nás to baví 😵 A na otázku a bude DALŠÍ? Takovým divným tónem... odpovídám klidně, když nás chcete sponzorovat 😝 Proč někdo nechápe, že někdo touží po velké rodině? Že nejsme sobci? Jedna moje známá dokonce naše miminko označila za vejškrabek 😠 ☹ A ještě divnější jsem tím, že mají všechny děti stejněho tatínka! No, je to normální?
Někdy mám pocit, že nám prostě závidí. Závidí nám, že to zvládáme bez pomoci a že se máme úplně normálně rádi. Jinak to nechápu.

andrea3772
26. říj 2011

@damis My máme tri deti.Keď som minulý rok zostala "neplánovane" tehotná ani na chvíľu sme nezapochybovali či si ho máme nechať.Je to tretí princ,naše slniečko.Viem,že peniaze sú dôležité.Ale sú veci podstatne dôležitejšie,najviac určite zdravie.Inak okolo nás je tak veľa priateľov a známych čo majú tri deti,takže určite sa to dá zvládnuť 🙂

andrea3772
26. říj 2011

@lyongirl Aj my máme troch chlapcov,presne toto nám stále hovorili,že už to hádam bude dievčatko,akoby bolo dôležité čo to bude.A ja som len s úsmevom hovorila,že to bude chlapčiatko 🙂 Tak som to cítila od začiatku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru