Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

veruska007
7. srp 2012

@pointka Ja chodim na diskusni forum Srpnatek a jsou tu dve maminky, ktere maji za sebou dva cisare a planuji po case treti miminko. A taky je tam ve foru maminka, kterou posilali kvuli postizeni miminka na potrat - postavila se, ze ne... nakonec ji poslali s tymem ceskych lekaru do zahranici a ma krasneho a uz i zdraveho chlapecka.

sirinka
7. srp 2012

@pointka ja som po dvoch CR, ten druhy bol akutny s komplikaciami a tyzden po porode mi moj Dr. povedal, ze pri dalsom tehu uz budeme CR planovat, ze uz nebudem moct rodit vaginalne....no teda my uz 4. babo neplanujeme, ale dva CR nie su podla mojho dr. kontraindikacia.
je velmi vela zien po troch CR, moja teta este pred 25 rokmi mala tiez tri po sebe, kamoska takisto, tri CR kazdy po 17 mesiacoch...
takze hlavu hore, najst doktora, ktoremu budes doverovat a urcite budete mat krasne miminko!

miranda77
8. srp 2012

@pointka koukni na diskusi VBA2C ... tady na koniku, jsou tam maminky, které po dvouch sekcích čekají třetí mimi ...

pointka
8. srp 2012

Caute,

tak som prisla od Dr., myslim, ze mam dovod na usmev aj radost, lekarka to nezavrhla, prave naopak, vyjadrila sa, ze to bude maly bojovnik, tak uvidime, ako to zvladneme, snad bude vsetko dobre. O 2 tyzdne idem na kontrolu, este pokuka, urcite pojdem na amnio a bude ma viac sledovat. Mozno aj koniec tehotenstva stravim v nemocnici. Nebude to lahke, ale bude to stat za to 🙂

norma
16. zář 2012

Holky,čtu zde vaše příspěvky a nevím jak dál.Mám 2 děti 8 a 4 roky,já zjistila,že čekám třetí.Manžel třetí nechce a já taky nevím jestli ho chci.Jednou si říkám,že ano že si to nechám a pak zase že ne.Já nevím co má dělat....Poraďte prosím.

eficenka
16. zář 2012

@norma
no tak rozmyslet se asi musíš co nejdříve...
A pokud máš pohcybnosti, jestli ano, nebo ne... Já bych do třetího asi šla... Však ses určtiě z obou tvých těhotenství těšila a těšit se budeš i teď...
Možná to bude více finančně náročné, ale 2 nebo 3 je skoro jedno 😉
Manžel podle mě pak bude štastný, vždyct má srdce pro 2 děti a bude tam určitě místo i pro třetí...

anjelicek26
16. zář 2012

@norma - ked ste tretie nechceli, mali ste si davat pozor alebo rozmyslat nad sterilizaciou jedneho z vas. Prepac, ale niekedy sa mi rozum zastavuje, ked mamina dvoch deti vie povedat o svojom vlastnom dietati v brusku, ze ho nechce. Co realne znamena, ze pojde na potrat, da sa napichat oblbovakmi a da si embryo rozkuskovat a odsat ako keby to bol nejaky tumor 🤐 Nemam na to slov a vies preco? Si mlada, zdrava, nemas tri deti za tri roky, ale pohodovy vekovy rozdiel, nic, co by sa nedalo zvladnut. My presne takto planujeme tretie babo, prijde mi to dokoca idealne.

Co dodat? Asi nic. Dufam, ze je to len sokovy stav a o par tyzdnov sa na to babo zacnete tesit.

nicky07
16. zář 2012

@norma ahoj, veľmi dobre viem ako sa cítiš... ja prežívala to isté... mala som výbornú prácu zabehnutý kľudný život, detičky už v celku samostatné (6 a 9rokov)... každý deň som si hovorila že ako mi je super a ako nič v živote nechcem meniť, že som jednoducho šťastná a spokojná. a potom som zrazu zistila že som tehotná. fakt som sa prvé dni citila zle po psychickej stranke, preplakala som celé noci, jednoducho som to dieťa nechcela, nechcela som meniť nič na tom čo som mala. Našťastie môj manžel bol proti interupcii a v danú chvilu ma podržal . No rozhodnutie nechal na mna. Tak som sa teda rozhodla si to nechat, povedala som to detom a oni sa tešili.. v podstate všetci sa tešili tak som si povedala že ked to prišlo tak si to budem uživať..ale poviem ti cele tehotenstvo mi prešlo ako vo sne... vôbec som si to nepripustala že som tehotna, stale som s tým nebola zmierena že ja budem mať tretie dieťa. Potom prišiel pôrod a ten ma čakal pekne komplikovany. Stále som ale myslela viac na seba ako na bábo. No ked mi ho doniesli a videla som prvykrat tu jeho malicku tvaričku a krásne ocka zrazu som si uvedomila aká som bola sebecká. Milujem ho a som rada že som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla a že ho mám. Možno je to pre teba teraz ťažké a určite bude ešte aj počas tehotenstva, no verím tomu že ked ho budeš mať v naručí tak budeš najšťastnejšia na svete... 🙂

januzza80
16. zář 2012

@norma Ahoj ja jsem maminka 3 deti a muzu rict,ze by mi nevadilo ani 4.Ja u prvniho miminka mela problemy,ze sjem na neho cekala delsi dobu a u druheho a tretiho to bylo neplanovane,ikdyz jsem 2 a 3 moc chtela,ale nesla bych an potrat jen kvuli tomu,ze se to stalo.Kdyz nekdo nechce dalsi deti,tak by se mel chranit.Stacilo mi to u moji tcyne,ktera aby se misto chraneni sla nekolikrat na potrat.A tri deti se daji zvladnou a casem si myslim,ze by te to mrzelo.

norma
10. říj 2012

Ahoj holky,tak po velkém rozhodování,jsme se s manželem dohodli,že si miminko necháme 😀 .Mám obrovskou radost a mooooc se těším.

salma22
10. říj 2012

rodina s tebou nezije a urcite by som nedovolila aby mi do takejto osobnej veci zasahovali a dietatko by som si nechala aj keby to mali byt dvojicky.....my tretie babatko este planujeme a ja uvazujem aj o stvrtom no to uz nechame na cas 😉

andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
merilllyn
13. únor 2013

A můžete poradit mě? Vím, že si za všechno s manželem můžeme sami, já nebyla schopná zajít si pro antikoncepci a předevčírem jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám už dva kluky 5 a 2,5 let. Vím, že je to brzy po sobě a že jsem mladá atd. ale miminko chci. Nechci jít v žádném případě na interupci, ale manžel třetí dítě nechce. Vím, že jeho argumenty jsou správné, že to bude finančně hodně náročné hlavně v budoucnosti, organizace se třemi dětmi atd. Ale já to miminko prostě chci nemůže za naší blbost a nezodpovědnost. Jak mám manžela přemluvit? Vůbec nevím co mám dělat a potrat se hrozně bojím a nechci ☹ ☹ ☹

majatob
13. únor 2013

@merilllyn myslim, ze s manzelem to budete muset vyresit sami, v tom ti nikdo nepomuze... ale chci te povzbudit, ze to jde! Mame deti s odstupem 22 a 12 mesicu (nejmladsiho jsem rodila v cerstvych 24 letech), je to narocny, ale nemenila bych. Drzim palce at muze ukecas a zvladnete to 🙂

merilllyn
13. únor 2013

@majatob Pořád věřím, že se musí vzpamatovat z toho šoku a pak už to bude dobré 😒

majatob
13. únor 2013

@merilllyn drzim palce aby to tak bylo!!! 🙂

merilllyn
13. únor 2013

@majatob krásné dětičky 🙂

majatob
13. únor 2013

@merilllyn diky, jsou to nasi milacci, ikdyz se obcas rvou jak kone 😀

kettynka1234
13. únor 2013

@merilllyn S manžílkem si promluv. Jde o život malého nenarozeného cvrčka. Již v tobě roste. Měla jsem dva kluky a přáli jsme si holčičku. Po delší době pokoušení se nám zadařilo a máme dva krásné cvrčky ( v pondělí jim bylo 15 měsíců) Jsem za ně moc ráda. Máme čtyry děti a finančně to zvládáme. Vždycky se to dá nějak udělat. Na interupci bych nešla v žádném případě. Manžel to musí pochopit.

marton
13. únor 2013

@kettynka1234 nějak je mi tento příběh povědomý 🙂 .Jé ale teď koukám,že vy tam máte mezi kluky i holčičku.

kettynka1234
13. únor 2013

@marton jé 🙂 a samí kluci 🙂 Nám se podařila holčička ( tak mám doma 3 chlapáky a jednu slečnu) Děti jsou starosti, ale hlavně to jsou radosti 🙂 Děkuji za ně

pajusa
13. únor 2013

@merilllyn to určitě zvládneš, je to prostě pro něho šok...nám se to taky stalo, ale přítel by interrupci rozhodně nechtěl a já si ji už jednou zažila, takže ani ve zlým snu a teď máme Aničku...trošku se sice bojím až děti vyrostou, jak to budeme zvládat, ale dá se na to připravit, když víme, co nás čeká...! tak držím palce, aby to s manželem vyšlo!

@majatob hrozně se mi líbí, že tady potkávám stále víc takových madých maminek s více dětmi, občas si ve svém okolí připadám dost exoticky (i se tak na mě dívají)...máš krásné dětičky!

sjuzocka
13. únor 2013

@merilllyn u nas to tiez prislo neplanovane a ono sa vzdy lahsie najdu argumenty preco dieta nie, hlavne v tejto dobe, aaaale ani jeden z nas nikdy nebol nastaveny na potrat, o tom sme ani neuvazovali. predychali sme to, obcas si este tak poochkame, ze ake to bude narocne, ved uz teraz nam davaju zabrat chalani... mne uz trochu sibe z tej materskej, nonstop som pod hormonmi, bud kojim, alebo som tehotna... no uz sa na tretieho drobca tesime a po pravde nam dost zacinaju vadit narazky typu aki sme odvazni alebo dokonca sprosti.. skomplikovalo nam to otazku byvania, riesili sme aj druhe auticko pre mna, logistika okolo deti bude este zabavna, nehovoriac o stravovani v puberte az narastu.... 🙂) ale aj tak ani jeden zapor nedokaze prevysit hodnotu ludskeho zivota a ja dobre viem, ako sa zalaskujeme do toho drobca az pride 🙂 a aj som si povedala - ked to tak "vyssia moc" chcela, aby to dieta prislo za takmer zazracnych okolnosti (my sme ochranu pouzivali...) , tak asi nam tym chce nieco povedat a asi dobre vie, preco to robi a preco si ta mala dusicka vybrala prave nas... Este za neho budeme velmi vdacni... Takze hlavu hore, chlapa nechaj predychat to, uz teraz ked to babo chces, neviem si predstavit co by s tvojou psychikou a vasim vztahom spravilo, keby si kvoli manzelovmu hundraniu sla na potrat... ked lubi svoje dve deti, bude lubit aj tretie.

amallie
13. únor 2013

@merilllyn my jsme si přáli druhé a prásk, zadařila se dvojčátka, manžel byl celej pryč radostí a já z toho byla vyřízená, i když jsem ani na vteřinu o potratu neuvažovala, potřebovala jsem čas, abych to vstřebala
teď je jim 3r a 2x8 měs a nedovedu si představit, že bych měla "jen" dvě děti, jsou už parťáci a je to nádherný 😵
jo, náročný to je, ale stojí to za to, manžel bude jednou rád, teď podle mě potřebuje čas, aby si na tu myšlenku zvykl a začal se těšit, myslím, že nemá co řešit, k potratu tě nutit nemůže a miminko už roste, takže nic jinýho mu stejně nezbyde 😀 nechala bych to volně plynout a doufala bych, že sám přijde, jak se těší

majatob
13. únor 2013

@pajusa jj, to znam ty pohledy 😀 a co teprve kdyz reknu, ze deti byly chteny a planovany 😀 😀 😀

mircisek
13. únor 2013

@majatob Jojo, jsem na tom absolutně stejně. Otázku, jestli třetítko bylo plánovaný už jsem slyšela milionkrát. 😀 😀 😀

marton
13. únor 2013

@kettynka1234 jo,je to mazec 🙂 .Jsem taková růže mezi trním 😉 .Je to fajn mít více dětí,ale my je máme dost věkově od sebe.Mít u dvojčat ještě mimino,tak nevím nevím.

petkula
13. únor 2013

@merilllyn Držím palce, ať ho přemluvíš. Myslím, že z finanční stránky to už takový rozdíl nebude, navíc všechno podědí po sourozencích. A to že jsi mladá a děti budou rychle za sebou, je jenom plus, i když počátek bude drsný 🙂 Jestli bude manžel stále neoblomný, co to zkusit přes babičku a dědu - že by se přimluvili 😉

merilllyn
13. únor 2013

Děkuji za podporu, hned to člověku zlepší náladu. 🙂 Teď jen naladit manžela ...

@pajusa O tom jsem taky přemýšlela, jak se budou ostatní dívat, ale co, nic jim do toho není 🙂 Vidím, že se zadařila holčička, blahopřeji 🙂

anjelicek26
13. únor 2013

Inak pozeram starsie prispevky, ako radim davat si pozor, ked clovek este nechce tretie dieta a my sme otehu ani nie dva tyzdne na to, to mam za to 😀 😀 😀 Ale strasne sa na prcka tesime, len to chcelo vsetko trochu preplanovat a preorganizovat 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru