Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

anysek85
23. říj 2011

@ajca123 Také HA nesmím a to z vážných zdravotních důvodů, takže pokud to některé nechápou, ať si najdou lepšího gynekologa, protože lékař, který tvrdí, že HA může (a pomalu musí 🙂 ) brát každá, není dobrý lékař 😉.
Ostatní metody jsou prostě "ne tak úplně spolehlivé" no 😀. Nicméně nám to nevadí, my chceme děti minimálně tři 😵.

tinki
23. říj 2011

@crapula nehnevajte sa baby niektoré, ale musím sa aj ja vyjadriť...požehnané dieťa, je krásna fráza, ale...
Ja som síce autorke príspevku písala, aby nevešala hlavu, že bude určite dobre. Ja osobne nie som zástancom interupcie, ale nemám rada ak tak niekto urobí, aby ho za to niekto odsudzoval. To nie je nikoho vec.
@katarinnak Takisto sa dá otehotnieť, aj keď berieš antikoncepciu. Niekedy to nejde, ale niekedy keď to najmenej čakáš, tak sa to pritrafí. Ak je z toho žena prekvapená, netreba ju odsudzovať. Aspoň nie je pokrytec. Jednoducho vyjadrila svoje pocity. A ako sa rozhodne je jej vec.
A vôbec, poznám rodinu, kde mali "požehnanie" mať 11 detí..Veľmi kresťansky založená rodina. Každý deň v kostole, čisto vyobliekaný. Majú dve deti v reedukačom tábore. Čo z toho vyplýva? Deťom sa treba plnohodnotne venovať, nie len ich mať. A ak niekto pozná svoju situáciu, v akomkoľvek smere, je len na ňom ako sa rozhodne a čo pre to spraví. My ostatní môžeme len radiť, ale nie súdiť.

poupe
23. říj 2011

jeste jsem chtela napsat,ze jak tu nekdo psal ze 3 dite se zvladne,ze uz to neni takovy rozdil 2 nebo 3 deti,tak u nas by to byl sakra rozdil,vetsi auto,vetsi byt.....

ajca123
23. říj 2011

@anysek85 to my uz cakame tretie 🙂
Ale chcela by som este jedno 🙂 mozno nam uz konecne vyjde dievcatko 🙂

bubinko83
23. říj 2011

baby a ako vychadzate s peniazmi pri tolkych detoch ? Vobec si to neviem predstavit 😒

sirinka
23. říj 2011

@poupe ja som vyrastla s troma sestrami v trojizbaku, 74m2, auto sme mali skoda 105, samozrejme, vtedy neboli povinne sedacky, potom auto ziadne...to nie su uplne najdolezitejsie veci...
navyse pokial pouzijes pre najstarsie dietko podsedak tak udajne existuje vela klasickych aut, kam sa dozadu tri sedacky zmestia... 😉

januzza80
23. říj 2011

Ja mam taky tri deti a nelituju toho.Jsem za ne moc rada.Ja vzdycky chtela dva sourozence,ale moje mamka chtela jen dve deti,tak mam ted tri deti a jsou z bratricka stastne.

katarinnak
23. říj 2011

@tinki
@sirinka @damis nikde som nepovedala ze ju odsudzujem, nikde som nepovedala ze ma brat antikoncepciu...ja osobne som proti hormonom napriklad. POvedala som ze ked niekto vyslovene nechce otehotniet da sa tomu predist. Netreba hladat lacne vyhovorky potom...ak je ich situacia taka aka je a vyslovene nechcu dalsie dieta...nikto nepomyslel ze existuje sterilizacia? Silne slovo?...ak sa nechcem vzdat sexu (kedze hormony nemoze uzivat), tak to treba poriesit inak...a ak je to prisilne kafe ist na sterilizaciu (manzel)...tak potom beriem zivot ako ide...a prijmem to dieta bez hociakym vedlajsich myslienok...Pary ktore nemozu mat deti, urobia preto vsetko mozne...preco potom aj pary ktore su pozehnane a nechcu uz deti...tiez neurobia preto vsetko mozne??? lebo je jednoduchsie to riesit potratom??? Pripadne, chcu mat dalsie deti ked na tom budu financne lepsie? tak nech sa obmedzia v sexualnom zivote ked to inak nejde...pokial je zla financna situacia...je to o zodpovednom konani...tymto prispevkom neutocim na zakladatelku temy...vyslovujem svoj nazor. Byt prekvapeny z tehotenstva je smiesne, kedze 100% antikoncepcia neexistuje.

sirinka
23. říj 2011

@katarinnak ale my nezijeme v ciernobielom svete 😉

weri1
23. říj 2011

je jasné, že když už jsou děti na světě, že nikdo nebude litovat!!! to by bylo smutné.....jen zakladatelka má určité obavy, nebo spíš její manžel jak to zvládnou....ale to je snad normální

lollaj
23. říj 2011

Ahoj Damis, podle toho,co píšeš, mám dojem, že tě spíš trápí reakce okolí. Co si zajít sama na dortík cestou si koupit nějaké pidi dupajdy a pak se zamyslet koho chceš mít raději doma?Miminko nebo 1x týdně na návštěvě rodinu?Nevím jaký máš vztah s rodiči ať svými nebo manžela, ale předpokládám,že nikdo z nich ti nebude doma uklízet, vařit, prát, vstávat k dětem, nosit je když budou plakat, krmit, koupat.....to bude tvá práce.Oni se tváří jako ti "dobří" a možná že to i nemyslí zle,jen nechtějí aby ses trápila,měla více práce...nezastávám se jich...pokud tě mají rádi,tak tvoje těhotenství přenesou přes srdce 😉 Pokud máš podporu manžela, tak to neřeš 😵
Já patřím mezi ty, co po třetím touží, bohužel nemám podporu ani manžela a víš co mi řekla máma? : "jestli budeme mít třetí, tak mě tak na*erete, že už k vám v životě nepřijedu"
.....takže usuzuji,že je to přirozená reakce okolí 😀

dari74
23. říj 2011

@ajca123 Přesně takhle pusobí hormonální antikoncepce i na mě,proto jsem přestala brát. 🙂

dari74
23. říj 2011

Moje máma to třetí rozdýchávala pěkně dlouho,já jsem totiž jedináček a ona nechápa proč jako někdo chce víc dětí než jedno 😕 Ale že jsem byla jako dítě neštastná a pořád chtěla sourozence jí nezajímalo. Tak jsem si říkala,že to svým dětem nemužu udělat,aby byly sami. 😵

adunka73
23. říj 2011

@dari74 to jsme na tom stejne 😀 jsem taky jedinacek a moje mama tezko rozdychavala kazde moje dite,prvni prislo prilis brzo,druhe nevhodne-zrovna jsem se odstehovala do ciziny,treti bylo naprosto necekane pro mamu,ktera si nedokazala predstavit vice vnoucat nez dve...no a ted cekam cvtrte,tak to uz uplne rezignovala a rekla,ze se zacina tesit i na pate a seste.... 😅 😅 😅 😅

dari74
23. říj 2011

@adunka73 Fakt?Tak já nevim jestli by máma rezignovala 😀 My taky přemýšlíme nad čtvrtým,jestli finance dovolí 😝 A taky ti to jako dítěti vadilo,že nemáš sourozence?

trnka77
23. říj 2011

@damis ahoj,ja som bola pred viac ako rokom na tom podobne a dnes sme doma piati...Marek bude mať onedlho prvý rok za sebou...sadni si s manželom a porozprávajte sa otvorene,bez zábran,že ho ten druhý bude za jeho názor odsudzovať...
poviem ti z mojej skúsenosti..nepozeraj na druhých....tretie dieťa nie je hriech 🙂 🙂 a keď budete piati uvidíš ako bude veselo.. 😅 😅 😅

schnek
23. říj 2011

k reakcím rodiny - manžel je z 8 dětí, takže tam jsme nějaký oznámení neřešili (mmch švagr prohlásil, že už by mu to přišlo divný, kdybych zase po roce nebyla těhotná 😀 ). Ale mojí rodině jsme to oznámili až ve 30tt. Mojí mami jsme dali jako dárek poukázku na mimino 😅 Chvíli zírala, pak to vyhlásili před všema ostatníma, za pár dní se u nás stavili a vynadali mi a za týden už koukala v krámu na dupačky 😉 😀 Nejlepší je to vzít šokem 😀

adunka73
23. říj 2011

@dari74 ...nejak mi to nevadilo,ze nemam sourozence dokud jsem byla mala a obklopena kamarady.Prislo to az pozdeji v dospelosti a vadi mi to vic a vic,hlavne kvuli mamy,ktera je sama a ja daleko v cizine,ze tam doma nema nikoho,i kdyz se casto navstevujeme.A taky ze nemam nikoho blizkeho-pokrevneho ja osobne...na pokec,pohlidani deti a tak.Musi to byt super,mit sourozence se kteryma si clovek rozumi,snad to zaziji aspon moje deti.Nam cvrte dite nejak financne nevychazi,ale chtela jsem to jeste stihnout do 40-ctky,protoze ja ani manza uz nejsme nejmladsi.Tak mame velikou radost,ze se nam "postestilo",i kdyz zrejme bude dalsi cacorka 😉

season
23. říj 2011

@sirinka áo s podsedakom v strede fungujeme v poho. A veru aj ja v kútiku duše stále túžim po dievčatku... ale to mi neprejde, štyridsiatka na krku a ten väčší bytík je náš sen za pár rôčkov 😉 HA by som nebrala, ani keby mi platili, tak ktovie čo ešte bude.
A súhlasím s @tinki , že už pri 4. dietku asi stop. Už sa to proste nedá zvládnuť dostatočne sa tým deťom venovať. Ja som ešte doma a mám toho plné kecky, najstarší je prvák a má troška problémy s pozornosťou, ktoré sme pripisovali chorobe a troška lenivosti. Ani nechcem pomyslieť, ako bude ked pojdem do prace. Nemám vodičák, muž robí v inom meste, tak je s nami o to menej. Vdakabohu, za moju ochotnú maminu, že sa mi snaží pomôcť ako vládze.

zuzka84
23. říj 2011

@anysek85 , a jak to zdravotni personal v nemocnici a gynekologove mohou vedet ? Jako to jak se citi zena po potratu ? dost pochybuju, ze se zrovna temto lidem se sveruji

Jinak, opravdu znovu doporucuju se neridit okolim ci sirsi rodinou, pro ty to je strasne jednoduchy a tri deti v dnesni dobe ... no proste slysim plno pomluv , kor kdyz ja vypadam na 18let , manzelovi rodice se s nami nejaky cas vubec nebavili - uz jsem se tomu jen smala, kvuli nim a ani nikomu jinemu nedam pryc svoje dite , i kdyz je neplanovany a muze zivot dost zkomplikovat. Nakonec si jeste rikam , ze za 10let treba zkusime holcicku 😀 . Ale je to o postoji, ja proste beru zivot, tak jak prichazi a menit ho nemuzu. Na Davidkovo webu mame motto z Pana prstenu : Frodo: " Kéž bych ten prsten nedostal" ... Gandalf: "To chtějí všichni kdo zažívají trápení, o tom ale oni nerozhodují. My rozhodujeme jen o tom, co uděláme s časem jenž nám byl dán"

season
23. říj 2011

@zuzka84 zuzi, nechodila si na BC o látkovkách?? Ja sa picnem, aj Ty máš troch chalanov 😀

mesiacik2
23. říj 2011

@damis ahoj- neviem ci este stojis o radu: ja som tiez treti krat tehotna. mam zdravych chlapcov vo veku skoro 3 roky a skoro 1,5 roka a dalsie sa ma narodit v marci... Sme momentalne v zlej financnej situacii- manzel nema pracu uz devet mesiacov, ale nikdy by ma neposlal na potrat a ani by som nesla! Na babatko sa tesime a ak sme vy financne na tom dobre tak si len zavidte!!!! Napriek zlozitosti zivota tvoje ani moje deti hladne nebudu!!! Nech ste zdravi a uzi si tehotenstvo. Chcem este pripomenut ze je ovela zlozitejsich zivotnych situacii v rodinach a pritom sa vsetko da riesit a deti stastne rastu 🙂

januzza80
23. říj 2011

@adunka73 Tak ty uvazuje jako ja,sice ja mam bratra,ale taky daleko a rodice taky,ale chtela jsem prave vice deti,aby nebyl jedinacek.Jedno dite bych nechtela,dve jsou fajn,ale tri jsou super.Myslim,ze to pak bude super a budou se navstevovat.

adunka73
23. říj 2011

@januzza80 to jo,kez by jim to v zivote spolu klapalo,ty mas deti vekem blizko k sobe,coz je urcite lepsi nez v mem pripade.jedna bude mit 30 let a treti teprve 15 😠 Ale aspo ted ten posledni drobek bude mit segru jenom o 2,5 roku starsi,moc se tesim,jak budou spolu vyrustat. 😀

veruska007
24. říj 2011

@damis Ahoj, ja bych na interupci nesla. Prisli jsme v 5. mesici o miminko a myslim, ze na ztratu ditete bys opravdu nikdy nezapomnela. My mame deti 2,5 roku a 2,5 mesice a chteli bychom jeste treti... ja teda nejdriv za rok, ale manzel se chce snazit hned ted. Nejsme nijak bohati, klasika, maly byt, velky uver... ale myslim, ze s tretim ditkem o moc vyssi naklady nebudou - vsechno uz mame nakoupeno na dve starsi, na tech par tricek a rifli ve vyprodeji v Tescu mit snad vzdycky budeme a holt na vysokou si asi deti budou muset pujcit nebo se budou muset poradne snazit, aby dosahli na stipendium 😉

mataharyy
24. říj 2011

@damis nečetla jsem diskusi (časem dočtu), jen mě zaujal nadpis. Máme dvě děti 2,5 a půl roku a po novém roce by jsme rádi zkusili i třetí a pak se uvidí, pač děti chci čtyři 😀 Ale myslím že nechat rozhodovat rodinu je hloupé, to si musíš v první řadě rozhodnout ty a manžel, vy nejlépe víte co si můžete dovolit, ale dle mého názoru se i to třetí dítě uživí, neříkám že to třeba v některejch situacích nebude náročné, ale vše se dá překonat a zvládnout, jsou lidi co jsou opravdu finančně na tom hodně špatně a pro dítě se vždy najde to co potřebuje a všichni jsou šťastný, ale jak říkám vy víte co zvládnete, jen si dobře zvaš všechny důsledky (jakéhokoliv) rozhodnutí. Já osobně bych na potrat nešla, v šestnácti když se zdálo že jsem těhotná jsem si řekla že když jsem dost stará na sex, jsem dost stará na to abych se postarala o dítě, tehdy se to nepotvrdilo, ale s podobným heslem žiju dál.
Ono kdo nechce hledá důvod, kdo chce, hledá způsob. On život není vždy jednoduchej, ale žít ho musíš a vždy je nějaké řešení, i když se zdá že je všude černo. Každopádně nikdo nemá právo tě soudit, do něčeho nutit, nebo hanit tvé konečné rozhodnutí, vždy to bude tvá, nebo vaše volba s kterou budete muset žít, takže ta volba je jen a jen na vás 😉

mataharyy
24. říj 2011

@veruska007 co si člověk sám vydře, toho si nejvíce váží a to dětem trochu spoříme, když se teď dá, ale toto je má vlastní zkušenost 😉

veruska007
24. říj 2011

@mataharyy Jo, my akorat dosplacime uver, nez pujdou deti na vysokou 😀 . Jestli vubec budou chtit 😉 . Ale myslim, ze naklady mezi 2 a 3 detmi nejsou extra rozdilne. A den ma porad 24h, takze dohromady vic se uz stejne holka o rodinu starat nemuze, ze jo 😎

zuzka84
24. říj 2011

@season ,aaano, chodila 😀 . Jj, kdo umi umi, ze 😉 ?

mataharyy
24. říj 2011

@veruska007 No s trochou štěstí dosplácíme úvěr dřív než nastane důchodovej věk 😀 Ale s ohledem na jeho stále vzrůstající hranici máme velkou šanci... Ono vyší náklady to jsou, ale hlavně ve vyšším věku dětí a tam už je i větší naděje že oba rodiče budou pracovat (s trochou štěstí, však krize nemůže být věčná 😎 ), takže to není až taková trága, u nás se dost počítá, předěláváme dmů, čímž jsme si ze čtyř pokojového domu udělali dvou a ostatní je rozbombardované a teď prostě prachy na dodělání nejsou, zima na krku, třeba zaobstarat dřevo a jiné blbosti, ale do třetího dítěte půjdeme zcela jistě a nemyslím si že nás to úplně zrujnuje, spíš to bude dost stejný jako s dvouma a když se zadaří a budu kojit, tak to bude ještě lepší, pač se kopec prachů ušetří na sunaru 😀 Prostě bych se toho nebála 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru