Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

macamac
22. říj 2011

@majatob bože 🙂 ako som si povzdychla nad tou fotkou-to je nádhera!!!! 😵 neskutočné-anjelské 😵 😵 😵
fotky Annie Gedes sú nič oproti tejto-krása 🙂 ste krásna rodinka 🙂 🙂 🙂

adunka73
22. říj 2011

@lila77 pocet deti nikomu nezaruci klidne a spokojene stari,muzes mit jedno,ktere se o tebe bude vzdycky zajimat a nebo treba 5,vsechny se rozleti do sveta a nevzpomenou si na starou babku jak je rok dlouhy... 😕 😕

schnek
22. říj 2011

@weri1 tak já bych se @lila77 zastala, je to její názor a taky varianta 😉 ale ruku na srdce - která normální ženská by dokázala porodit a dítě dát pryč? já teda ne... jen si vezměte, že 9m ho nosíte, x hodin v bolestech rodíte a potom 6n, že někte trávíte x dní v porodnici s jinýma maminama s miminama, zastavování laktace, nával hormonů a přirozerná instinktivní touha po tom vašem miminku... a pak ten pocit, že přeci někde je, jenom ne s vámi. Myslím, že bych se z porodnice přesunula rovnou do blázince 😅

weri1
22. říj 2011

@schnek ale já taky to nemyslela ve zlém, jen prostě nechápu maminky, které to dokážou a proto taky moje reakce

karina1
22. říj 2011

@damis ani nerozmyslaj - dietatko je najuzasnejsia vec v zivote! znama mala 2 deti ked sa rozhodli, ze chcu tretie - financne boli na tom prinajmensom v pohjode a ked zenska otehotnela, tak sa vsetci na nu pozerali, ze 3. dieta v dnesnej dobe?? Nechapem take reakcie ludi? Dietatko je bozi dar a urcite vam aj surodencom bude robit vela radosti.. trapila by si sa s tym cely zivot.. kde sa uzivia 2 deti, uzivia sa aj 3 a vela veci vynosi po surodencoch.. drzim prsty! ;)

macamac
22. říj 2011

@weri1 ono-dnes riešia peniaze všetci-to je jasné, netvár/i/me sa,že nie
ale toto nie je otázka peňazí,ale otázka hodnôt v živote
či sú peniaze pred životom, proste je čudné,že všetko sa točí okolo nich a v prvom rade nás nenapadne sa aj trochu "potešiť" novým životom-lebo to je dar 😉
ono rozmýšľať o tom, či peniaze sú-budú je dosť sci-fi 😀 😉
to ti nezaručí nik
ako ani to, či zajtra budem žiť 😉 a to by znamenalo-radšej nemať rodinu 😉
nemôžme stále byť zviazaný myslením, čo bude, lebo čo má byť,bude-veľa toho neovplyvníme
skrátka-je to o pohľade na určité veci v živote 😉

zuzka84
22. říj 2011

@damis , byla jsem v podobné situaci, třetí děťátko jsme ale chtěli , jen mnohem později 🙂 . Nicméně se tak povedlo, že k nám zavítalo už , když druhému synovi byl rok. S manželem jsme oba proti interupci (ne tak všeobecně proti, ale proti, protože na to prostě nemáme buňky a neunesli by jsme to) , takže jsme se nijak moc rozhodovat nemuseli, proste se stalo a nějak to musíme zvládat, tak děláme co můžeme 🙂 . Opravdu záleží na vás, musíte zvážit zda to psychicky unesete , když malé dáte pryč atd. Vůbec bych se nerozhodovala se šiřší rodinou - to nám taky všichni řekli , že jsme blázni - bydlení v pronájmu, nemocný první syn, druhému jen rok atd.
Drzim palce at se rozhodnete spravne

weri1
22. říj 2011

@macamac jsou tu tací, kteří peníze neřeší, co jsem tak pochopila. A kdyby si žila každý měsíc nadoraz, tak by si možná mluvila jinak

weri1
22. říj 2011

@zuzka84 krásný jména

zuzka84
22. říj 2011

@weri1 , dekuju 🙂 . Tretatko ma trefne jmeno, neb je to fakt nas bozi dar , protoze se nam u predchozich tehotenstvi prilis nedarilo otehotnet, chodili jsme i do CAR a bylo nam doporuceno IVF a pak se tretim takhle omylem , kdyz jsme jednou zapomeli ... proste zazrak pro nas 🙂 . I kdyz na boha neverime 😀

macamac
22. říj 2011

@weri1 ja žijem nie nadoraz-ale v totálnom mínuse 😉 viem, o čom píšem, patríme k "spodnejšej" triede, skrátka - nie som z tých, čo nerieši peniaze 😉 nepoznáš ma-tak nesúď 😉
ono-navonok máme-bývam v svojom dome, máme auto,....kopec hypoték "do smrti"....neboli sme ani pri mori-nikdy, toto leto napr. len výlet ZOO-inak doma.....ale tak sme to chceli-chceli a potrebovali sme bývať, inak to nešlo...tak všetky ostatné "radosti" života si odoprieme
radosť mi robia moje zdravé deti, že sme zatiaľ zdraví všetci-a vlastne,ak máš dnes zdravie-nemáš problém 😉
peniaze-sú potrebné,ale keď musíš, vyžiješ aj z menšieho mešca

zuzka84
22. říj 2011

Omlouvám se, že jednou píšu s diakritikou a podruhé zas ne , nějak se mi to motá 🙂

zuzka84
22. říj 2011

@macamac , a když zdraví nemáš , potřebuješ peníze ☹ . Je to hrozné , ale plno peněz necháme v lékarně, syn by potřeboval ozdravné pobyty atd. , stát nedá ani prd :-/

weri1
22. říj 2011

@macamac já nesoudím...my žijeme v pronájmu, takže nemáme nic.... a taky je to o povaze, mě se nechce každý měsíc počítat na co mám a na co ne....chci i k moři, chci do ZOO, na výlety atd,nechci se synem a manželem sedět jen doma a nic a ke všemu jsou potřeba peníze-bohužel a když nejsou , tak je to špatný a většinou je i neklid doma. Každá na to máme jiný názor, ale to je přirozené, ale taky nemá smysl se tu moc rozepisovat 🙂 Jo a ještě....,mám rodiče 250km daleko, chci je vidět, cesta nás stojí 1000,-...takže když na to nebudu mít, už je nikdy neuvidím?

weri1
22. říj 2011

@zuzka84 jj bohužel i na to zdraví ty prachy potřebuješ

lenka311
22. říj 2011

@damis Akurát včera som čítala nasledujúci príbeh:
Príde žena za gynekológom a prosí ho, aby jej urobil potrat, lebo už druhé dieťa nechce, to prvé má len 2roky. On sa na ňu zadíval a povedal jej, fajn, dajte mi to dvojročné dieťa, ja ho zabijem! Matka sa zháčila a pochopila, že aj to dieťa ktoré má v sebe je už živá duša a ľúbi ho rovnako ako to prvé...
Spomenula som si na to pri tej Tvojej otázke...
Ja som nikdy nechcela byť sama s dieťaťom, no keď môj ex po troch rokoch zahlásil buď on alebo to dieťa, on sa ešte necíti, vybrala som si malú a nikdy toho nebudem ľutovať, aj keď to nemáme ľahké.
Ty už máš chlapcov dvoch, možno to bude dievča, možno ďaľší chlapec, ale isto to vychováte.
Susedka, moja kamarátka má tri deti, dve baby a chlapca. Mali už pár, keď otehotnela, neplánovane a neľutuje, to posledná, Anička je to najzlatšie dieťa a aj pri nich dvoch najtichšie aké poznám. Ako keby rozumela, že ich mama má veľa starostí.. Ako to zvládajú finančne? To najmenšie ich stojí najmenej. Veci sú po tých starších dvoch a neľutuje.
A jedna kamoška, tá už má deti veľké išla kedysi na potrat. Po dvoch chalanoch to malo byť dievčatko, rozchádzala sa vtedy z partnerom.. Mala to ťažké a necítila sa na ďaľšie dieťa.. Dodnes toho ľutuje a často to spomína.. Bolí to stále, vidím to na nej..
Veľa šťastia pri rozhodovaní, snáď sa rozhodneš správne.

zdeniii
22. říj 2011

Kdyby měl člověk řešit jesli náhodou nebudou jeho děti nemocné a budou potřebovat peníze, to by je asi nikdo nikdy neměl... tak se přece uvažovat nedá...

@weri1 rodina může přijet přece i za vámi ne? 😉

macamac
22. říj 2011

@weri1 jasné,každá máme inú situáciu a iné očakávania,to je normálka-svet je farebný 😉
ale nám je zatiaľ doma dobre-deti majú peknú záhradu,terasu,trampolínu a zahráme sa tu napr. 😉 a potom-možno bude lepšie a pôjdeme aj na dovču a možno nie 🙂
a pravdu máš-je to naprd rátať prachy.....
a my máme rodičov blízko-v jednej uličke všetci 😀 ale svokrovci-nula bodov 😔
@zuzka84 to je pravda, jediné, čoho sa desím, nie je,že nebudú peniaze,ale že by nám zdravie neslúžilo 😔 to by až potom boli ozajstné problémy

weri1
22. říj 2011

@macamac domeček, zahrádka, to je můj sen....

weri1
22. říj 2011

@zdeniii ano může.....ale taky ne jen oni pořád....takhle to nejde vysvětlit, a ani nechci nic psát veřejně

weri1
22. říj 2011

@zdeniii možná trochu odbočím...moje teta má roztroušenou sklerozu, kdyby neměla dostatek peněz, tak teď už možná jen leží a hýbe hlavou.....ale jelikož peníze má,může si koupit léky dosti drahé-tak chodí, dokáže se postarat sama o sebe a "užívá" si života

sirinka
22. říj 2011

@weri1 mas samozrejme pravdu, chybajuce peniaze byvaju casto pricinou nervozity a nezhod v rodine...ale, pokial by som sla na potrat kvoli tomu, aby som v buducnosti mala dost penazi na chodenie po dovolenkach a vyletoch, neviem, ci by som si ich mohla uzit naozaj s radostou...

zdeniii
22. říj 2011

@weri1 já to chápu, také mám příbuzenstvo hodně hodně daleko a co jsou děti tak se naše návštěvy omezily na hooodně dlouhé doby...bohužel...

macamac
22. říj 2011

@schnek ja osobne neviem,či by som to dokázala-dať na adopciu.....ale ja nad tým neuvažujem,lebo ja proste slovo "potrat" v svojom živote neznesiem....
ale ti poviem-sú ženy,čo to dokázali a veľmi často nad nimi uvažujem a skláňam sa pred nimi
pretože 3 takéto neznáme ženy darovali zmysel života trom našim kamarátom
si predstav-z jednej ulice v jednej malej dedine na jednom malom Slovensku sú 3 mladé rodiny, ktorým nie je dopriate mať svoje dieťa a vďaka-podľa mňa- nesebectvu nejakých pre nás anonymných žien sú šťastní

weri1
22. říj 2011

@sirinka jj ono už se to tu obrací jiným směrem....

zdeniii
22. říj 2011

@sirinka přesně tak, nikdo nezaručí jaký bude život za pár let, nebo týdnů. Z bohatých můžou být žebráci a naopak...
Není ten svět krásnej 😀

raza
22. říj 2011

no.. je mi normálne ťažko, keď mám niekomu dohovárať, nech nejde na potrat... nechce sa mi čítať celú diskusiu, respektíve, nemám na to chuť, možno neskôr..
ja pochádzam zo štyroch súrodncov. nikdy!!! sme nemali doma dosť peňazí, nikdy sme namali plnú chladničku, nechodievala som do kina, kedy som si zmyslela, tak ako spolužiačky, nemala som značkové oblečenie, barbiny a podobné veci... môjho posledného súrodenca mala mamina, keď mala 42. nebanuje. má aspoň maznáčika 🙂 a má ho preto, lebo: neplánovane otehotnela, samovoľne potratila a psychycky sa zrútila.. s otcom si slúbili, že proste musí otehotnieť. a chvalabohu podarilo sa... nakoľko sme štyria súrodenci, mamina bola pri nás doma, nechodila do práce a otec ako automechanik vela nezarobil. ale možno neuveríš, ale nám nikdy naozaj nič nechýbalo!!!!! máme seba a keď nám niečo chýba, druhý mu pomôže. netreba finančne. stačí, keď mamina príde a donesie mi vajíčka. alebo ja prídem k sestre a donesiem jej prach na pranie, lebo som bola v obchode kúpiť a bol na akci... proste tým, že nás je viac, stojíme pri sebe a pomáhame si... je super mať velkú rodinu.. nedokážem ťa presvedčiť... neviem ako... ale ja sama som pred rokom a pol potratila. nedarí sa nám znova otehotnieť... tak vela ženám sa nedarí.. napriek tomu sa stále nájde niekto, kto nechápe, že bábo je zázrak... prepáč, že to píšem tak natvrdo, ale tento názor som mala od mala, nikdy by som proste nedokázala rozmýšlať nad potratom..

zuzka84
22. říj 2011

@macamac , ano, je to pak na prd. My nemáme ani moc peněz, ani moc zdraví (u toho jednoho synka), ale vždy si řeknu, že může být i hůř , tak jsem ráda za to , co máme 🙂

schnek
22. říj 2011

@macamac já tím nikoho nesoudím. To je věc, která vychází z přesvědčení každé jedné z nás. Kdo to dokáže - wau, já bych prostě nemohla 😉

macamac
22. říj 2011

@weri1 😵 možno budeš raz mať,neboj-hlavu hore 🙂
my sme to mali ľahšie aspoň v tom,že pozemok sme v podstate dostali,ale už výkopy sme robili na pôžičku 😒
ale dokázali sme to 🙂
nám sa zase všetci smiali-že ideme stavať,lebo mm je z neskutočne,ale neskutočne skomných pomerov /dodnes svokrovci latrína, bez vody v dome, bez kúpelky,.../ a ľudia neverili,že to zvládneme
a vidíš-možno tá neprajnosť bola jedným z hnacích motorov 😀 neviem...ale teraz čumia 😀
a mne je to šuma-fuk 🙂
pre mňa je najväčším mojim majetkom moja rodina 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru