Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

weri1
22. říj 2011

@sirinka já neříkám aby šla na interupci, já bych taky nešla....ale jak už tady bylo psáno ,žijeme v moderní době, kdy je spousta anitko atd

luciferkax
22. říj 2011

my máme dve deti, tretie neplánujeme, ale keby prišlo, nečakane, berieme 🙂 myslím, že všetko sa dá, ked sa chce.... 🙂 veľa šťastia v rozhodovaní, ale ja by určite volila bábatko )

ita78
22. říj 2011

Staršia dcéra má 13rokov,syn 9rokov a ja čakám tretie bábo.Nemáme nejaké extra finančné zabezpečenie a z oboch rodín nám dali pekne najavo,že NA ČO nám je tretie dieťa? Proste sme ho chceli a reči sme si nevšímali.Postupom času sa už všetci tešia na bábo,všetko sa utriaslo,je už všetko OK. Nedajte sa ani vy odradiť,dieťa je dar a v dešnej dobe si myslím,že ten najväčší...

zdeniii
22. říj 2011

Já myslím, že to že přišlo to třetí je pro vás výzva. Být na Tvém místě poslouchám sebe. O jeden krk více už zase není takový problém 😉 Každopádně určitě se rozhodneš správně!!!

JInak jsem četla krásný článek na FB
Znepokojená žena s dieťaťom v rukách šla za gynekológom a povedala:

"Doktor, mám vážny problém a naliehavo potrebujem vašu pomoc! Moje dieťa nemá ešte ani rok a znovu som tehotná. Nechcem mať deti tak rýchlo za sebou."

A tak doktor povedal: "Dobre, čo teda chcete aby som spravil?"

Žena odpovedala: "Chcem, aby ste zastavili moje tehotenstvo, a počítam s vami že mi pomôžete."

Doktor sa zamyslel a po chvíľke ticha jej odpovedal: "Myslím, že mám pre vás lepšie riešenie. Je to menej nebezpečné aj pre vás."

Žena sa usmiala, mysliac si, že doktor príjme jej žiadosť.

Potom pokračoval: "Aby ste sa teda nemuseli starať o dve deti v rovnakom čase, zabijeme to, čo máte v rukách. Takto si môžete aj odpočinúť predtým, než sa narodí druhé. Ak chceme zabiť jedno z noch, nezáleží teda ktoré. Nebude to ani risk pre vaše telo ak zabijeme to, čo máte v rukách."

Mladá slečna sa vydesila a povedala: "Nie doktor! To je strašné! Zabiť dieťa, to je zločin!"

"Súhlasim" odpovedal doktor. "Avšak vyzerali ste byť rozhodnutá, tak som si myslel, že by to bolo najlepšie riešenie."

Doktor sa po vyjadrení svojho názoru pousmial.

Presvedčil mamičku, že nieje rozdiel v zabití už narodeného dieťaťa a zabitím toho, čo je ešte v lone. Zločin je to ten istý.

Ak súhlasite, môžete zdieľať x)

(Z angl. textu od Kath Net preložil Matej)

Z: Life is Dangerous: Let's Ban It

KATH.NET-Pics
Autor: http://www.facebook.com/Kath.Net

vejinka
22. říj 2011

ano? Ci nie? Ano! ved ho mas uz pod srdcom co riesis? Zabudni na rodinu tvoja rodina je muz a dvaja chlapci. Pred par dnami som citala taky "pribeh"ako zena s dietatom na rukach isla za gyn. aby jej spravil zakrok lebo sa este na to neciti mat druhe.prve nemalo ani rok.lekar mal pre nu dost cudny navrh. Zabime dieta co mate v rukach. Kym sa narodi druhe aspom si oddychnete a pripravite na prichod babatka. Bude to pre vas najlepsie riesenie lebo nebudem zasahovat do vasho tela a je to ovela bezpecnejsie. Zena sa zhrozila a uz nechcela interupciu. Je v tebe zivot tak nerozhoduj ci ano alebo nie ak nemas VAZNY ZDRAVOTNY DOVOD.dieta co nosis si zasluzi taku istu lasku ako davas jeho surodencom!

vejinka
22. říj 2011

@zdeniii heh som myslela ze to tu nik nenapise a predsa

sirinka
22. říj 2011

@katarinnak myslim to vazne...niekedy je asi tazko pochopit situaciu, v ktorej sme nikdy neboli, vsak...ja som zasadne proti UPT, ale neukamenujme tu zenu, ktora z nejakych dovodov takuto situaciu riesi...

@weri1
@katarinnak a co sa tyka antikoncepcie, tak nie kazdy je stotozneny s tym, aby sa napchaval umelymi hormonmi ako tie kurcata v klietkach a kazda antikoncepcia moze zlyhat...staci vam nakuknut do nasej temy marcovcatiek, kde hned dve baby, co HAK brali ostali do 3 mesiacov po porode neplanovane tehotne...

weri1
22. říj 2011

@sirinka jsou i jiné antiko než hormonální....

sirinka
22. říj 2011

@weri1 su, ale ziadna nie je 100%

marecek4
22. říj 2011

@zdeniii hned bych klikla

katka3012
22. říj 2011

Ak mozem poradit,tak si to,co mas po srdcom ,to nevinne babenko,ktore za nic v podstate nemoze, nenechaj vziat,len kvoli niekomu,rodine.....Ak sa preto rozhodnes,budes toho lutovat cely zivot,budes to mat stale pred sebou,ze si vzala svojmu miminku zivot,lebo si nechceno otehotnela?Blbost nenechaj sa ovplyvnit,aj kvoli financnej situacii.Drzim palceky v rozhodnuti

pavlapl
22. říj 2011

Ahoj, já mám dvě děti a chci ještě jedno. Finanční stránku vůbec neřeš je jedno jestli máš 2 nebo 3 děti, takový rozdíl ve výdajích to nebude teda alespoň u nás ne. Všechno po dětech mám schované, takže nebudu muset nic kupovat co se týče oblečení, kočárku atd. O interupci bych nikdy nepřemýšlela dítě je dar.

damis
autor
22. říj 2011

@majatob
děkuji moc za zastání. Dotaz jsem zadala,protože jsem se chtěla nějak vnitřně ujistit,že nejsem jediná,která i v dnešní nepřejícné době chce mít tři děti.

majatob
22. říj 2011

@damis 🙂

damis
autor
22. říj 2011

@katarinnak
Je mi líto,že máš takový názor. Je sice spoustu možností jak se chránit,ale mohla bys brát v potas,že existuje možnost,že žena nic brát nesmí a to ani tělísko,jelikož obsahuje hormony. A jen pro tvou informaci,tak se nám to podařilo,ikdyž jsme se chránili. A pokud bys četla můj dotaz celý,tak bys z něj pochopila,že já na potrat jít nechci,ale můj manžel mě sice nenutí,ale dítě nechce kvůli finanční stránce. Má obavy,že to nezvládnem dům,hypotéka a tři děti.

adunka73
22. říj 2011

@damis Ahojky,my jsme se dokonce rozhodli pro ctvrte dite,ale tech komentaru kolem jsem si uz vyslechla dost,vetsinou kazdy krouti hlavou a nechape,ze to bylo chtene 😒 .Pomalu jsme se timto spolecenskym "prestupkem" zaradili mezi romskou mensinu,kde se bezne rodi 3 a vice deti 😉

adunka73
22. říj 2011

@damis jestli mas dve deti,nebo tri,tak to se uz nejak ztrati,ver mi,zas takova financni zatez to zpocatku neni a nez dorostou do puberty,tak uz budete jinde i s ekonimikou,hypotekou atd...deti budou mit zatim spolecne hracky,muzou po sobe podedit obleceni,hlavne budou mit sebe navzajem a to je do zivota nejvic. 😀 Preji hodne stesti ve spravem rozhodnuti 😵 😵 😵

damis
autor
22. říj 2011

Akorád nechápu tady lidi,kteří mě odsuzují někteří i nadávají,že jsem blbá,když neznají věci kolem a zřejmě ani nečetli můj úvodní dotaz ze kterého by pochopili,že já dítě chci,ale partner spíše ne. Neví,že se to stalo i přesto,že jsme se chránili.Takže opravdu začínám litovat,že jsem dotaz vůbec zadala. A pokud se tu někdo pohoršuje,že jsem jen o tom zauvažovala,tak nemá odpovídat na dotaz.

ewellina
22. říj 2011

@adunka73 🙂 My tiež túžime mať minimálne 4 detičky. Na tie komentáre sa vykašli, veď nie iným ľuďom sa máš zodpovedať, koľko máš detí.

majatob
22. říj 2011

@damis to je tu bohuzel normalni.. z toho si hlavu nedelej 😉

schnek
22. říj 2011

tak já jsem potřetí neplánovaně otěhotněla (i když jsme použili ochranu a ještě to bylo 6/7DC), když 2.synovi nebyl ještě ani rok. A za sebe říkám, že tři děti jsou v pohodě 😉 Když jsem to zjistila, tak mě taky napadalo kde co (studuju, manželství nic moc, začala jsem podnikat atp.), ale dítě prostě ví, kdy má přijít. Nelituju. Ale kdybych se rozhodla pro UPT, litovala bych na věky.

macamac
22. říj 2011

@damis nečítala som celú diskusiu-ale môžem ti povedať- buď kľudná, nie-nie si jediný človek,ktorý by nedokázal ísť na potrat- ja by som to nedokázala tiež 😉 🙂
v podstate som ti chcela napísať to isté, čo @sirinka - palec hore, mica 😵
a ani pre mňa nie sú peniaze prvé a posledné 😉
a tiež-keď si občas prečítam tému "Zemřelo mi dítě" zistím,že ja vlastne nemám žiaden problém na tomto svete
čo by tie maminky dali za to,aby mohli vrátiť čas a mať svoje dieťatko pri sebe-a ver,že peniaze sú posledné, na čo myslia a čo riešia
ony by si dali srdce z hrude vytrhnúť,len aby ich dieťa žilo
a nikdy by si ho nedali vytrhnúť z lona 😔

neboj sa-ste pekná zdravá rodinka-tak máte dobrý štart na prijatie ďalšieho krásneho VAŠEHO človiečika
moc ti držím palce,aby všetko dobre dopadlo 😵

weri1
22. říj 2011

@damis já se tvýmu manželovi nedivím, že má obavy....ale jestli není zásadně proti a ty miminko chceš, tak není co řešit.

lila77
22. říj 2011

@damis a nemozes to babetko dat hned po porode na adopciu jooj vies aki by boli stastni niektori

lila77
22. říj 2011

a ved teraz mozes byt kratko na materskej a to mas ako keby si pracovala 8 mesiacov a potom ti plati stat skolku teda jasle
takze nic nestratis hned sa vratis do prace to sa da a vsetci budu spokojni a takto to aj vysvetli manzelovi

schnek
22. říj 2011

tedy kdybych se měla rozhodnout mezi UPT a dát dítě k adopci, tak by u mě asi vyhrálo UPT... obě varianty bych těžce nesla, ale asi bych líp dokázala žít s tím, že jsem to podstoupila, než to, že moje dítě někde žije v jiný rodině 😔

katy1979
22. říj 2011

@damis odpoved poznas aj tak ty sama. ty vnutorne citis co chces. ja som si tiez postavila hlavu a bojovala proti vsetkym. chlapi sa zmieria so vsetkym 😀 a raz som ten boj prehrala a viem ze vacsina by sa po takejto skusenosti rozhodla inac. Ak citis ze toho drobca chces napriek vsetkemu vsetko pojde. jednoducho musi. samozrejme netusim ako ste na tom financne.

lila77
22. říj 2011

pocuj a pozri na starzch ludi oni nemaju nic jedine svoje deti a vsetci sa len tesia na svoje deti nezaujimaju ich peniaze len vtedy zistia ze najdolezitejsia je rodina a deti a ti stari co nemaju deti nema im kto ani pohar vody podat len sa pozrite ako je to v tych starobincoch a bytocj jedine na co cakaju su ich deti a nie ci zarobili o 2 roky viac alebo nie

weri1
22. říj 2011

@lila77 co to je??? za prvé @damis psala, že dítko chce a za druhé mám názor jako @schnek. nebo ty by si to dokázala?

katy1979
22. říj 2011

@schnek uplny suhlas. dieta ktore 9mesiacov nosis pod srdcom a citis ho a chranis mas dat zrazu prec. to dokazu naozaj iba bezcitny ludia.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru