Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

mataharyy
25. říj 2011

@veruska007 Někde na MK jsem četla příspěvek, kde paní řekla dětem "Máte vše co potřebujet a z toho co chcete nemůžete mít všechno" nebo tak nějak a toto krédo je velmi pěkné, myslím že ono vychovávat děti v tom že můžou mít vše nač ukážou taky není podle mého dobré, výchovné už vůbec 😎

veruska007
25. říj 2011

@mataharyy To je pěkný heslo. U nás to bylo tak, že já chtěla vždycky tři děti (jsem ze tří), manžel jedináčka (jsme jedináčci). Pak jsme se dohodli na dvou dětech... a druhý chlapeček nám umřel při předčasném porodu. Když se nám pak narodil po roce další chlapeček (těhotenství rizikové, porod hrozný, komplikace po porodu), manžel škemrá o třetí. A to já po posledním porodu tvrdila, že třetí dítko budeme muset adoptovat 😀 . Ale myslím, že se na to třetí nechám ukecat, manžel už vybírá rodinné auto. On by se teda chtěl snažit hned, ale já potřebuju aspoň pár měsíců pauzu... tak uvidíme 😵 . Jestli půjdeme do třetího dítka, tak do dvou let.

kocicinka
25. říj 2011

Já si myslím, že to je špatně položená otázka. Ať má každý tolik dětí, na kolik se cítí, pokud je dokáže všechny zajistit a vychovat. Pokud na to rodina má, tak ať jich má třeba 10. Nevím, kde se vzalo nějaké měřítko na to, co je moc a co je akorát( ohledně počtu dětí).
Já si umím představit mít 3 děti, samozřejmě při současném stavu naší finanční situace. 4 děti už by na mě byly ale moc.Prostě to si musí každý určit sám 🙂

mataharyy
25. říj 2011

@veruska007 No kdyby jsi do toho šla hned, tak na jednu stranu obdiv, na druhou bych si asi klepala na čelo 😅 Takhle rychle by to byl dost záhul jak pro tělo, tak nazvádnutí, sice určitě by se to nějak zvládlo, ale nedovedu si to představit 😅 U nás je to tak, mám dva sourozence, pak další dva o dost mladší, pak dva vyvdaný a teď potencionálně čtyři "vyženěný" 😀 vždy jsem chtěla hodně dětí, pak že tři, ale když si vzpomenu jak to bylo, vždy dva proti jednomu, tak bych ráda čtyři, ale vše je otázkou dané situace... O třetí se jdem pokoušet cca od února/března, aby byli zas tak nějak do dvou let, sice je to taky trochu na bednu, ale toto rozpětí v určitém věku je tak akorát, tak uvidíme jestli se to podaří a na čtvrté je teď ještě čas i přemýšlet, manžel moc nechce, ale kdo ví, třetí taky ze začátku nechtěl, pak byl první a otočil 😎

mataharyy
25. říj 2011

@kocicinka Ono je to měřítko nastavené nějakým záhadným společenstvím, pač v dnešní době jsi "normální" jen když máš děti dvě a páreček, cokoliv jiného je "divné" 🙄 To je prostě postoj lidí, stále se starat do věcí, do kterých jim vůbec nic není 😝

kocicinka
25. říj 2011

@mataharyy fakt? Tak s takovým názorem jsem se ještě nesetkala, ale kdyby se, čistě náhodou, někdo do mě navezl proto, že mám 3 děti, asi bych mu řekla něco, co by si za rámeček nedal 😀

veruska007
25. říj 2011

@mataharyy Jj, my bychom taky chteli po 2 letech. Ale uz se tesim, jak z tech nejhorsich let vyrostou vsichni 😀

lu777
25. říj 2011

@mataharyy pěkně jsi to napsala, páreček je normální, jinak je všecko mimo 🙄
my do toho teda zapadáme, ale někdy mě ty komentáře tak prudí 😠
přijde mi to taková česká vlastnost, hrozná netolerance... taky poslouchám pořád něco kvůli věcem, kterými vybočujeme... asi nějaká komunistická úchylka, že musíme být všichni stejný nebo co 😅 😅 😅 😅

dari74
25. říj 2011

Taky mi často připadá,že se na rodiny s více dětmi kouká jako na exoty 😢 Člověk si pomalu připadá,že dělá něco nepatřičného. 🤐

mataharyy
25. říj 2011

@kocicinka To ti mohu jen závidět. Já se s tím setkávám dost často. Když se mě někdo zeptal u druhého těhotenství co to bude a já odpověděla kluk, tak reakce jééé to je škoda a co teď budete dělat mě totálně drala, jak kdybych řekla že máme dítě bez nohou, nebo něco takového 😠 No já je mám někde, u případného třetího těhulení budu říkat že doktor tvrdí že to bude dítě a mám to na háku 😝
@lu777 No já žiju na slovensku na vesnici a o moc lepší to není, spíš horší, zlatá praha kde ja každýmu putna co dělám 😅
@dari74 Každej kdo má více dětí je divnej, sem tam ještě tři udejchají, ale chraň jak má někdo nedej bože čtyři a víc, to je něco, hned se na něj ukazuje, prohlašuje se že asi nemají telku, že jsou divný, že tolik dětí mají jen kvůli dávkám (bych chtěla vidět kdo by na dávkách zbohatnul) a podobné vysoce chytré věci... Bych vždy zvracela když to slyším, jako kdyby danou rodinu tyhle mudrlanti dotovali 🙄
Jééé jináč nemáme telku, můžeme mít čtyři děti 😀

stvura
25. říj 2011

@dari74 no som sa nasmiala...ale mas dokonale pravdu...akurat mi svokra po oznameni ze budeme mat tretie povedala, ze to hadam nie, ci nam nestaci, ze to su len komplikacie...no co na to povies? Ze ved uz mame par, tak co nam chyba... 😉 😀
@mataharyy tak to sa tesim na dedinu...inac ja mam dve priatelky co maju 4 deti a su plne krasna pohodova rodina vsetci...(jedna ma 4 chlapcekov, druha 2 a 2)

dari74
25. říj 2011

No my máme tři kluky a když jsem byla potřetí těhu,tak na mě všichni soustrastně koukali a říkali,tak snad to aspon bude ta holčička. No to je fakt na děsný 😠

ajina17
25. říj 2011

@dari74 A každýmu je potom h....o je to fakt děsný.Já osobně jsem ze čtyř dětí mě 18,druhé 14,třetí 12 a té poslední jsou 3.A myslím, že v dnešní době je to celkem obvyklé mít více dětí 🙂

lyongirl
25. říj 2011

@dari74 presne som na tom podobne, máme 3 chalanov a každý ma ľutoval, že bože 3 dieťa a ešte, keď počuli, že zas chlapec, tak to bol koniec. A keď som bola tehu a išla s 2 deťmi, tak presne, tie sústrastné pohľady, akoby to bolo niečo nezvyčajné, som sa cítila, akoby som žila v inom svete. Tiež pochádzam zo 4 detí ako
@ajina17 a som šťastná, že nás je toľko, perfektne si rozumieme a máme veselo, môj muž má len brata a to o 8 rokov staršieho a ten ich bratský vzťah je úplne iný, možno tým, že sú to chalani, ale MM sa ho hocičo bojí opýtať, nič o ňom nevie, proste mi si hovoríme v rodine "skoro všetko" a rozprávame sa o všetkom možnom, u nich to tak vôbec nie je, mám pocit, že vedia prebrať len profesionálne veci..., alebo sa mi to len zdá?
No a čo ma najviac zaráža, že keď sme svokrovcom povedali, že čakáme prvé dieťa, tak boli nemilo prekvapený, pritom sme boli manželia, po 2 rokoch sme mali druhé dieťa, to svokrovci nechápali a zrovna milý neboli, ale kašlala som na to, no a keď sa dozvedeli, že čakáme tretie, tak to už len boli reakcie, svokra začala ľutovať svojho synáčika, že bude musieť byť od rána do večera v robote, aby nás uživil a svokor sa so svojím synom pár dní nebavil a na krste, keď nám gratulovali, tak mi svokor povedal, že máme krásne deti, ale už viac pokračovať nemáme, no povedzte mi, koho by toto neurážalo ☹, keď už vlastná rodina sa takto chová...

lyongirl
25. říj 2011

@damis moje deti majú 4,5 roka, 2,5 roka a teraz máme 6 týždňové, na interupciu by som nikdy nešla, ani keby som čakala 4 dieťa, vždy sa to dá nejako zvládnuť, ak nie ste nejaká sociálne slabá rodina.
Všetky deti sa nám zadarili neplánovane, prvé sme síce chceli a aj sme sa oň snažili, len prišlo v trošku nevhodný čas pre manžela a jeho rodinu, boli sme na tom finančne dosť zle, ale zvládli sme to a som šťastná, že mám 3 krásne a zdravé deti, sú to moje najvačšie poklady a naše šťastíčka, som za ne veľmi vďačná!!!
Sme na manželovi finančne závislí a on je v robote od rána do večera, aby sme sa mali lepšie... z víkendu je doma len v nedeľu, takže víkend vlastne nemáme, ale zvládame to 🙂

ajina17
25. říj 2011

@lyongirl je to strašné fakt jim po tom nic není a kort, když do toho kecá vlastní rodina. Já to znám, když moje mamka přišla do jiného stavu s tou nejmladší to byl oheň na střeše. Tátova máma se před náma přetvařovala jak to je paráda a za zádama nadávala jak to šlo a to když si vzala mámu do parády jak si to představujete čtvrtý dítě vy nejste normální atd...Je to věc rodičů a určitě né tchýně, aby do toho kecala a celkově celá rodina. 😖

ajina17
25. říj 2011

@lyongirl přesně tak každý človíček má právo na život. I kdybych těch dětí měla mít 5 tak každé z nich by dostalo ten největší dar a to je ŽIVOT 🙂

golymetr
25. říj 2011

přidávám se plánujem s přítelem miminko moje tedy bude už 3 ale přítelovo 1 já už se těšim na další miminko 😉

dari74
25. říj 2011

@golymetr Ahoj,vítej v klubu 😀

paolin
25. říj 2011

@lyongirl taky jsou prima hlášky "a kdy bude třetí - holčička?" 😝 moje sestra pronesla, že dva kluky by nikdy nechtěla! má dvě holky, s klukama žádnou zkušenost, ale vyrývat umí dobře 😀 😠

lucisa
25. říj 2011

@lyongirl , @dari74 , @lu777 , @mataharyy , @kocicinka , @veruska007 jak vás čtu, tak se tady uchechtávám. přesně jako u nás.
- Jé, vy čekáte třetí a co to bude, snad konečně ten kluk!
- Nám je to jedno, my chceme třetí dítě a vše necháváme na přírodě.
- Ale nekecejte, manžel by určitě chtěl syna, každý chlap chce (manžel vůbec, vždycky chtěl holky, to spíš já pro změnu bych kluka brala)
- A to jste si nedávali pozor?
- Ne, je to chtěné miminko.
- Vy jste blázni, v dnešní době!!

A nejvíc mě štve, že na vícečlenné rodiny nepamatují ani na rodinných vstupných - většina má uvedeno 2 dospělí + 2 děti. Copak rodina je jen 2+2? Proč se to nevztahuje třeba na maminku, která zůstala sama třeba se 3 dětmi, na rodinu, kde mají 3 a více dětí?
To mě může šlak trefit, u nás je to zatím tak, že na nejmladší většinou ještě nikde neplatíme, ale pak se začnu rozčilovat a hodně hlasitě.

Mmch, my na žádné dávky nedosáhneme, jediné, co jsem dostala, bylo porodné, ale ani kvůli tomu děti nemáme, viz teď, kdy ho téměř zrušili a dosáhne na něj jen pár maminek, stejně i tak uvažujeme o čtvrtém. Nemáme vysoké platy, resp. živí nás manžel, já mám rodičák a manžel je celý týden za volantem kamionu, jsem s dětmi sama a tatínka máme na víkend. A i tak si myslím, že jsou na tom někde hůř. Tím jsem chtěla říct, že stát na žádných dávkách neždímu, manžel má jen zákonné úlevy na děti z platu, naopak státu vychováváme tři budoucí platiče daní. A navíc věřím, že když bude náš důchod nijaký, živořit nebudeme, máme děti, které nám vypomohou, pokud je tam láska a děti vyrůstají ve spokojené rodině a ne jen ve značkovém přepychu bez špetky rodičovské pozornosti, budou mít k rodičům úctu a přirozenou snahu pomáhat, když to bude nutné, protože v tom budou celý život vyrůstat.

lucisa
25. říj 2011

@paolin ha, můj brácha má dva kluky a do mě rýpe, že bude manžel vydělávat jen na vložky, antikoncepci a věno.
Ale že jeho kluci už teď dlabou jak šílení (je jim 5 let - dvojčata) a pokud budou po něm, bude to jen větší a větší kvantum jídla, co spořádají, to už nevidí. Ale já to nikomu neberu, nevyrývám, je to soukromá věc rodičů.

mimabulka
25. říj 2011

ahojte
čakám tretie bábo - najprv som si to nevedela predstaviť ako to bude ale pomaly si zvykám a teším sa. Mám doam skoro 5 ročneho synčeka a 2,5 ročnú dcerku
rodina to vzala celkom v pohode
detičky sa teraz tešia na dieťato a vymýšlaju mu už mená

kocicinka
25. říj 2011

@mataharyy Tak právě já mám tu pražskou zkušenost, je mi jasné, že na vesnici to bude o něčem jiném....
Akorát jednou teda mámy kamarádka řekla, že " ještě by to chtělo tu holčičku"( myšleno mé další dítě). To jsem přešla mlčením, protože jinak je to moc hodná paní a nechtěla jsem být nějak jízlivá. Ale někomu jinému bych odpověděla, že né, že by to chtělo zase kluka( klidně bych brala dalšího).

golymetr
25. říj 2011

já mam dva kluky větší bude mít 5 let a prckovi budou 2 roky s jejich tatínkem nám to bohužel nevyšlo vztah on si našel jinou ted mam nového přítele který děti nemá a chtěl by jedno svoje já se třetímu miminku nebránim ba naopak a jestli to bude holka nebo kluk je mi uplně jedno (i když holčičku bych brala) hlavně že by bylo vše vpořádku.

lucisa
25. říj 2011

Ono je to asi fakt tak nějak společností nepsaně dáno, že by každý měl mít dceru a syna, jinak aby si chudáci rodiče skoro házeli mašlu.
Já jsem neměla nějak hororové porody nebo těhu, byly nějaké komplikace, ale jsou horší, holky mají nějaké zdravotní problémy, ale to má dnes snad skoro každé dítko a protože vím, že někteří rodiče to mají o mnoho těžší, o děti se dlouho snaží, těhu téměř vyleží, porod protrpí, vymodlené miminko má nějaké těžké zdravotní komplikace apod. případy, tak jediné mé přání bylo jen zdravé miminko v rámci možností a samozřejmě i mé zdraví.
A jestli kluk nebo holka, to mě fakt nebere.

Takže taková klišé, jako na potřetí, počtvré .... to vyjde, mě vůbec netankují 😵

dari74
25. říj 2011

@lucisa Přesně tak. Akorát ostatní to nějak nechápou 🙂 Já už radši nikde neříkám,že chceme ještě jedno dítě,prostě to pak oznámím jako hotovou věc,až to na mě bude vidět 😀

sirinka
25. říj 2011

@lucisa
@dari74 joooj dievcata, ako ja neznasam tie reci, ze na 4x uz bude KONECNE chalan... a podobne, vacsinou od ludi, ktory maju jedno az dve deti... neviem preco maju pocit, ze nam nieco chyba... 😅

vierka1603
25. říj 2011

Ahojte žienky. Mám 6 a 3 ročné baby a 4 mesačného chlapčeka a som šťastná, že ich mám. A ak pánbožko dá bude aj štvrté. NO A ČO???

lucisa
25. říj 2011

@dari74 koukám na tvé rozestupy, vy jedete po šestiletkách, co? 😀 😀

@sirinka tak tak, vždyť je to úplně jedno, i kdybychom měli páreček, stejně bych šla do třetího, čtvrtého.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru