Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

anjelicek26
13. únor 2013

@merilllyn - neboj manzel rozdycha, moj tiez rozdychal 😀 😀 😀 Dokonca sa zacal tesit skor ako ja, ja som bola v soku, on ze ved neboj, vsetko sa da, hladom nam tu to dieta neumrie a ty mu uz zariadis poriadny satnik 😀 😀 😀 😀 Ach jaj dnes sa mi smeje, vtedy mi to vsetko jedno nebolo, bol to paradny sok, otehu som na jediny sup dva dni pred menstruaciou...

majatob
13. únor 2013

@merilllyn hele, minulej tyden zrovna za mnou sly ve meste dve starsi zensky a normalne me nahlas drbaly, vubec jim to nebylo trapny 😅 ale jinak se takhle verejne setkavam spis s kladnyma reakcema 🙂

merilllyn
13. únor 2013

To věřím, drbny se starají do čeho nemají 🙂 Já už se vidím miminkem 🙂 Jste mě úplně nabily energií 🙂

sjuzocka
13. únor 2013

Viac ako fakt ze budeme mat tretieho prcka som predychavala fakt, ze ani do tretice to nebude baba :D po tej som vzdy tuzila :D holt asi ma cakaju v buducnosti excelentne nevesty a zastup vnuciek, inak to nevidim 🙂))

anjelicek26
13. únor 2013

@sjuzocka - ved chalani su super 🙂 Ja sa velmi tesim, ze malemu pribudne partak, dcerka sa tesi, ze bude jedina baba, vseobecna spokojnost panuje 😀

sjuzocka
13. únor 2013

@anjelicek26 jo jo, ale ty uz mas svoju modelku🙂 mas komu robit ucesy, tutu suknicky a podobne 🙂)) mne sa tu akurat hromadia anglicaky :D

kristinka1826
13. únor 2013

ahojte.ja som bola v podobnej situacii ako ty damis.neplanovane som otehotnela minuly rok v auguste.prisla som nato ze som tehotna asi zaciatkom oktobra.mam tiez dve male deti 5,5rocneho chlapca a 2rocnu dcerku.manzel vtej dobe prisiel o pracu a tiez sme boli v slabsej financnej situacii.rozmyslala som nad interubiou nakolko som sa bala ze to neutiahneme.ale neskor som si uvedomila ze sa stalo je to nase tak si to nechame a nejako to financne vyriesime.a o tyzden nato ked sme chceli novinu oznamit rodicom som potratila.bola a aj som natom psychycky zle stale rozmyslam preco sa to stalo.takze tytmto ti chce poradit aby si uvazovala srdcom.

bacutty
14. únor 2013

@kristinka1826 to je mi moc líto.

Včera jsem to asi viděla moc růžově, mého manžela nic nepřesvědčí ☹ On je snad z jiného světa, řekl mi že do toho dávám moc citu, že to ještě ani dítě není! budu se muset rozhodnout sama, ale co to potom udělá s naším manželstvím? Sama bych to už vůbec nezvládla. To se ještě máme stěhovat ☹ Nikdy jsem si nemyslela, že by po mě mohl chtít něco takového ☹

kettynka1234
14. únor 2013

@marton jo, je to fakt. Kamarádka měla děti od sebe 1,5 roku a do toho manžela po operaci kolene. Ale vše zvládla ( musela) já mám děti 10,8 a 15 měsíců ty starší mi už pomůžou ( přinesou, podrží a vyhrají si)

kettynka1234
14. únor 2013

@bacutty Je mi moc líto, s manželem není rozumná řeč. Skuste si sednout a ještě to probrat. Možná to ještě není dítě, ale je to již započatý život. Jednou by jste toho mohli litovat, že jste se rozhodli špatně. Vždycky se to dá dát nějak udělat. A jen kůli tomu, že si ponecháte děťátko tě nemůže přeci opustit ( A jestli řekl že tě opustí, když si dítě ponecháš, tak je to mizera) Nemůže tě přeci takto vydírat. Ještě doporučuji v klidu si promluvit a připojit do toho slzy. Mám 4 děti a zvládáme to!

katka1981
14. únor 2013

@anjelicek26, som sa pobavila, tiez si budem davat vacsi pozor nato co poviem, uz sme sa s muzom poucili, ked sme videli "nevychovane deti", kym sme boli bezdetni, ze to by sme nestrpeli......, tak je pravda, nasa je na verejnosti za svaticu, ale doma...... ale ved ja som mala pocit, ze tretie planujete, bola si aj smutna, ze cez ovulku si sama doma 😀 😀 😀 a veru, manzel sa s nou asi dohodol 😀 Myslim si, ze u vas to takto malo byt. Ale ono to je mozno sok vzdy. My sme planovali, vyslo to hned a ja som dva tyzdne bola v soku, ze ja budem mama, ja som uplne nechapala z toho, ze som tehotna. No tak ale niet divu, ajked ti idu prvykrat trhat zub je to sok 😀

damis
autor
14. únor 2013

@kristinka1826
já jsem se rozhodla srdcem a nelituju. Sice jsme před vánocema málem vyhořeli,zahořelo nám v komíně, manžel dostal velkou pokutu a odešli nám obě auta,ale to vše je prkotina a malicherné,když se na vás ten drobeček usměje pohladí,zatahá za vlasy a pod. Je to prostě krááááááááááááááááása a nelituji. ba naopak.Mám pocit,že zvládám více a že ze mě děti dělají lepšího člověka..

kristinka1826
18. únor 2013

@bacutty neboj sa vsetko sa cosom utrasie aj z manzelom asi ma tiez strach ako by ste to zvladli.moj muz bol tiez najprv proti ale za 3dni my povedal ze to tak malo byt ze budeme mat 3dieta a tesili sme sa.ale nakoniec som potratila.a teraz 6.6. By som mala termin.je mi to velmi luto.a viem ze keby som teraz otehotnela zasa neplanovane a neocakavanie tak urcite si to necham.poviem Ti tak ze deti budu navzdy tvoje tie ti nikdo nikdy nezoberie jednoducho je to tvoja krv ale chlapov mozes mat aj sto.ale ja verim ze vsetko u Vas dobre dopadne a nakoniec sa bude tesit aj manzel.Drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru