Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

nadka01
24. říj 2011

@poupe to mas veru pravdu.My uz teraz pokukujeme po vacsom aute pre nase buduce tri deticky. Ak mate tri male deti, tak treba tri detske autosedacky niekam dat - kocik, batozinu a nie je sanca. A byt? Zatial budu krpci spat v nasej spalni a dcerka zatial v svojej izbe, ale fakt neviem , co budem potom robit. Asi poschodove postele alebo dom :D Ale nie som milionar...

ludva
24. říj 2011

Ahoj, všechny stránky jsem nedočetla, takže ani nevím, jak se zakladatelka rozhodla 😉 Ať se rozhodla jakkoli, tak je to jen její rozhodnutí a jejího manžela a nikoho tedy neodsuzuji. Každý má jiné priority, jiné potřeby i materiální, takže těžko radit.

Já mám 3 háďata, ale mezi druhým a třetím synem je docela velký věkový rozdíl, takže organizace dne zvládáme docela dobře. Sice jsem situace, kdy všichni mluví jedem přes druhého a do toho mi ten třetí jezdí autičkem po hlavě 😀 A někdy mi můj prostřední, říká, že jsem mám hlavu přepnutou na autopilota, tzn. že něco dělám zcela automaticky a do toho jim na všechno kývám 😀 😲

add reakce rodiny - z mé strany dobrý, z od manžela nás málem vydědili, ale dneska už docela dobrý. Děda je z malého docela poprděný, jen občas nějaká ta poznámka, že už jsme staří..... Což je jistě pravda, na druhou stranu jsem byla v porodnici s matkama prvorodičkama v mém věku 😵

add finance - někdy je to náročný to je jistý - prostě malé dítě - malé starosti a malé náklady, velké dítě - velké starosti a velké náklady

Suma sumárum - jsem ráda, za všechny moje dětičky, jsem šťastná, že jsou zdravé a to ostatní už musíme zvládnout 😉 Čím víc dětiček mám, tím jsem klidnější a vyrovnanější.

anysek85
24. říj 2011

@nadka01 To je bohužel fakt, my to zrovna řešíme... Máme Toyotu Avensis a s jedním děckem jsme se nemohli dostat na dovču... 😅. Podvozek kočáru zabral kufr, přední sedadlo obsadila korbička Navettka (máme Peg perego GT3), jedno zadní sedadlo sedačka s easy fixem, na druhém sedadle já, manžel řídil a pod nohama jsme měli nastrkaný zavazadla 😀. Hrůza a děs a to jsme jeli prosím pěkně s JEDNÍM tříměsíčním děckem asi 70 km na 4 dny 😀. Proto teď měníme vozový park a se třetím nebo čtvrtým přírůstkem půjdeme určitě do sedmimístného auta 😉.

majatob
24. říj 2011

@anysek85
@nadka01
my mame Ford Mondeo a nemuzu si ho vynachvalit 🙂 dozadu se nam vejdou tri sedacky a kufr je obrovskej, krom dvojkocaru a kufru s vecma se nam tam vejde aj manzeluv klavir 😀 😀 😀

mkr
24. říj 2011

názory typu pokud máš na 2 děti, tak 3 se tay dají zvlásnout, je trošku zcestný, až půjdou do školy výlety, kroužky a tak je rozdíl platit pro 2 děti nebo pro 3, pokud je k tomu nakloněn i manžel, tak bych si prcka nechala, pokud je vaše finanční stránka trochu v plusu, jako že nežijete od výplaty k výplatě, jinak bych nad tím víc zauvažovala

stvura
24. říj 2011

@majatob a ake mas sedacky? mi mame 2 palacky, no tretiu nedame {bez izofixu podotykam}. takze hladame vacsie, zrejme 7 miestne auto 😎
....inac super vek rozdiely deti, ako to zvladas? mi mame 25m a dalsi rozdiel bude 20m 😝 a uz teraz sa trocha hrozim 😕

popellka
24. říj 2011

@damis - třetí dítě? určitě JO!!! já sama bych chtěla taky tři děti a i kdybych otěhotněla počtvrtý, tak bych na interupci určitě nešla 😉

sirinka
24. říj 2011

@majatob
@stvura
@nadka01 ja mam vw touran, uzasne auticko, v pohode hocijake sedacky tri sa zmestia do zadu, plus veliky kufor a samozrejme este mame pre istotu aj truhlu na strechu...
ale ked budeme raz nasho touranika musiet vymenit, mozno tiez uprednostnime 7 miestne...

mataharyy
24. říj 2011

@mkr Ale zas když jsou děti větší, je i větší pravděpodobnost že budou oba pracovat, tedy více peněz, sice si iluze o práci po nastěhování do hladové díry nedělám, ale opravdu je to pravděpodobné, zvlášť když teď to nemají nějak růžové, tak po zkončení RP asi bude muset jít do práce, ale jistě je to na hlubokém zvážení jí a jejího manžela, oni nejlépe vědí jak to mají 🙂

majatob
24. říj 2011

@stvura mame Maxi Cosi Priori, Britax Evolvu a vajicko a treti velka teprve ceka ve sklepe, ale na znacku si ted nevzpomenu 😅
no a zvladam si myslim dobre 🙂 nejnarocnejsi je asi organizace kdyz mame byt ve stejnou chvili kazdej jinde 😀 ale jinak ok, mame docela pevne danej rezim, kterym se snazim ridit a jde to 😵

zuzka84
24. říj 2011

@majatob , to ty deti v tomhle veku nekde rozdas ? 😀 .... jako kdyz pises ze kdyz mate byt ve stejnou chvili kazdej jinde. Ja mam teda o neco starsi , ale krom obcasne skolku pro nejstarsi mam porad vsechny na krku 😉 . A kdyz nefunguje manzel k detem , tak mi to prijde vrazedny. Ale mozna mam jen ted nejake obdobi splinu 😖

i2011
24. říj 2011

🙂 🙂 🙂 Ahoj ja mám dietičiek čtry a všetko samé baby je to finančne náročné ale nedala byso ich zanič nasvete pri štvtom tehotenstve som chcela ísť na interupciu ale manžel s tým nesúhlasil tak som si dva týždne poplakala a trez má maliná rok a pol a keby sa to má zopakovať a mať zasa štvrté určite by som si ho nechala je to na tebe ako sa rozhodneš ale určite správne držím palčeky nech ti všetko v živote výjde podla plánov Ivana 🙂 🙂 🙂

paolin
24. říj 2011

pokud je manžel pro a finančně byste to zvládli..proč ne? 😉 pokud zvolíte jinak, je to jen a jen vaše věc. nikdo nemá právo vás soudit 😝

anysek85
24. říj 2011

@i2011 Já jen nechápu, že v této otázce necháš muže mít poslední slovo... 😕. Jinak gratuluji ke čtyřem dětičkám, je to úžasné... 😵. Taky bych chtěla 4 😵. Dvě teď , dvě po třicítce... 😵

i2011
24. říj 2011

🙂 🙂 🙂 akože moc ma nemusel prehovárať v kutiku duše som vedela že si to necham nevedela by som s tým vedomím žiť a moc byma to mrzelo, žesom si zabyla dieťa ajkeť to na začiatku neni podla viacerích ludí dieta ale laj tak jeto otázne Ivana

m.a.c.a.
24. říj 2011

pokial nemate vazne financne alebo zdravotne problemy, urcite nie je co riesit. mam tri deti s dvojrocnym odstupom, teraz maju 5, 3 a 1 rok a je to parada. su neuveritelni najsamlepsi kamosi. Nemenila by som s nikym, som rada ze su traja, aj ked si myslim, ze este nie sme vsetci 😉
zaklad mate - rodinu ktora sa miluje, vsetky vecicky a detske potreby po starsich surodencoch a pokial by ti uz samota pri troch detoch pripadala obrovska, stale mas moznost nastupit po 6 mesiacoch aspon na ciastocny uvazok pracovat alebo sa vzdelavat.

majatob
24. říj 2011

@zuzka84 ja mam nastesti uzasnyho manzela, kterej mi pomuze se vsim a hlidaci prababicky a dedu ve vedlejsim meste, takze neni problem deti udat kdyz potrebuju 😵 a nejstarsi chodi jednou tydne do skolky na celej den 😵 zrovna nedavno jsme meli docela honicku, ja sla do skoly, muz do prace, nejstarsi do skolky a mali byli u babicky a museli jsme to stihnout behem asi 15 minut porozvazet a byt tam vcas...no tak obcas je to hekticky, ale da se to 😀

paolin
24. říj 2011

holky, tak to máte supr s babičkama. my jsme na dvě děti až na výjimky sami a je to dost drsný. volný víkend jsme měli naposledy před 5ti roky 😝 druhý syn má vývojovou vadu, takže máme trochu jiný pohled a třetí dítě si fakt nedokážeme představit 😔

stvura
24. říj 2011

@zuzka84 no ja podobne....a ako maly zacal chodit do skolky, tak je vecne chory, takze i tak je doma. U nas babka nefunguje, jedna nezije a druha bez zaujmu, takze viem svoje o drsnote...xixi...
@majatob no to su uzke sedacky ako som pozerala...ja este neviem ako to vymyslim, zrejme fakt to 7 miestne, lebo do Focusu sa nam to nevopcha...

majatob
24. říj 2011

@paolin my mame hlidani taky az ted co jsme se prestehovali, predtim byla moje jedina zachrana kamaradka, se kterou jsme si sem tam navzajem deti pohlidaly (ja jeji jedno, ona klidne moje tri 😀 )... ale je jasny, ze kdyz neni vse ok, ze je to mnohem narocnejsi 😔

majatob
24. říj 2011

@stvura jo? me prijdou jako bestie siroky, ale je fakt, ze jsou asi aj horsi 😀

stvura
24. říj 2011

@majatob no hej, tie Cybex Palace su strasne siroke a kedze mame i tie "pultiky" pred nimi, tak su take i hlboke...asi to poriesim tak ze maly uz bude mat bez pultiku a vajicko sa zatial od Chicca vopcha, potom hadam uz vyjde i na to auto...to mas super ze ti ma kto pomoct, u nas nula bodov a ked bude dalsie male tak to padnem asi mrtva...

Ale baby s troma detmi, ja sa vas spytam, ako ste to zvladli...mam totizto dilemu, lebo uz teraz som nevyspata, prakticky uz treti rok nespim, dojcim nonstop, ked este dalsich 7m do narodenia dietatka, plus do jeho dvoch rokov...tak to budem nonstop dojciaca skoro 6 rokov...normalne asi "vyflusnem"...a ten spanok ma nici hrozne. Rano neviem ani vstat a frmol obe deti vychystat aby som maleho zaniesla do skolky...no neviem. Skutocne asi ak bude tretie budem musiet najst nejaku aupairku, lebo to uz bude moc.

majatob
24. říj 2011

@stvura ja jsem kojila jen prvniho, u dalsich se nezadarilo, tak jsou na UM, ale musim rict, ze pro me byla hrozna uleva jim dat flasku a krasne v noci spali uz v sestinedeli...teda nejmensimu ted rostou zuby, tak ten se zacal budit, ale stridame se s muzem ve vstavani, tak to jde 😵

paolin
24. říj 2011

@majatob jste fakt dobrý. já si to vůbec nedokážu představit 😉

mamoka4
24. říj 2011

Všetky Vás zdravím....ja som dlllllho premýšlala a potom prehovárala manžela na tretie dieťatko....a na 1 x som minulé leto otehotnela a to s dvojičkami! Aké je to mať 3 deti neviem....lebo ja ich mám už štyri! 😀 😀

tulina77
24. říj 2011

@damis dve alebo tri deti, to snad nie je nejaky rozdiel... podla mna je rozdiel mat jedno a dve dieta. Tri deti v pohode das do standardneho auto do autosedaciek, ubytujes v jednej izbe, vyuzijes vsetky detske veci a oblecenie, ktore si si nakupila, aplikujes skusenosti s vychovou predoslych deti a ziskas nove. A co ked toto tretie dietatko bude tvoje najmilsie a bude ta mat najviac rado? Podla mna to nie je o financiach, prepac to je skor taka vyhovorka. Ked sa chce, tak sa vsetko da a o 20 rokov Ti nebude luto ze si mohla mat tri deti a mas dve. A co do toho tvoju rodinu? (ako pises, rodina je spis pro interupci) Oni sa tiez riadia tvojim nazorom? Ked tak, je to medzi tebou a tvojim manzelom a ak manzel proti tomu nic nema, tak chod do toho. My cakame teraz tretie, mam 8mesacne dvojcata a aj sa niektori nad tym cudovali, ale im som sa cudovala skor ja. Sama som z velkej rodiny (okrem mna dvaja bratia a dve sestry) a je to uzasne mat tolko surodencov. Pozri sa na to aj zo strany deti, bude ich v zivote viac a mozu si pomoct a podporit sa.

damis
autor
24. říj 2011

Děkuji všem za jejich názory a hlavně povzbuzení hodně mi to pomohlo.Samozřejmě konečné rozhodnutí je na nás a já už se začínám těšit na další přírustek do rodiny. Nejkrásnější věc mi řekl můj starší syn. Zatím jsme mu nic o miminku neříkali a když přišla na návštěvu babička,tak ji hned řekl,že jeho maminka má v bříšku miminko a že to bude sestřička Anetka. 😀

dari74
24. říj 2011

@damis Neboj,zvládnete to v pohodě uvidíš 😉

damis
autor
24. říj 2011

musíme 🙂 Snad i splním Adámkovi vytouženou sestřičku 😀

majatob
24. říj 2011

@damis hehe, nas nejstarsi furt chodi jestli bych mohla byt hned zase tehotna a mit dalsi holku at ma prostredni kamaradku kdyz on ma nejmladsiho kluka 😀 a kdyz jsem rikala, ze ted byt tehotna nechci, ze si chci od briska trochu odpocinout, tak prej rekne tatinkovi at to zaridi 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru