Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

2hanah
17. únor 2012

@pavlanet Ahoj milá maminko, byla jsem na tom úplně stejně před pěti lety, 3 doktoři se shodli, že mám mimoděložní těhotenství, ale já dala na svou intuici, podepsala reverz a odešla domů s kázáním, že to nepřežiju. Další den, když jsem se do nemocnice vrátila a začala o možnosti laparoskopie uvažovat mi řekl doktor ve službě, že teď s tím nic dělat nebudou, protože je sobota a nebude kolegu rušit - RUŠIT!!! A to mě děsili, jak mi jde o život, takže jsem opět podepsala revezr a šla domů, v neděli stejně a v pondělí jsem se konečně dočkala normálně smýšlející a milé doktorky, která připustila normální nitroděložní těhotenství, napadlo ji vzít krev na hcg - konečně někdo, koho jsem nerušila a v úterý jsem byla konečně oficiálně těhotná bez zbytečné laparoskopie a mám čtyřletého zdravého kluka! Taky jsem si ho uhájila a doktorům už taky nevěřím, v mém případě jsem se i později setkávala se špatnými diagnózami doktorů a ne málo, já ale vždycky dávám na svou intuici a zdravý rozum, oni prostě neví všechno, ikdyž se tak tváří.

2hanah
17. únor 2012

Rozhodněte se jen svým srdíčkem, pokud si nedovedete představit, že jdete na interrupci a stav potom, pak miminko chcete a udělala jste dobře, trápit se zbytek života tím, jaké by to dítě bylo nestojí zato. Myslím si, že v této situaci je správné řešení pro každého jiné, každý má jiné důvody pro nebo proti a jinak to cítí. Přeju hodně zdraví a radosti pro celou rodinu!

pet.s
18. únor 2012

@vesmilka četla jsem se zatajeným dechem...a končilo to happyendem 😀 nádhera, moc gratuluju. 😀 😀

pet.s
18. únor 2012

@damis to je paráda.-))držím palce, at vše vyjde...

emilii
19. únor 2012

ahojte ... my čakáme tretie a tešíííííme sa .. doma máme dvoch chlapcov / 8 a 5/ ... a čaká ma ešte rok na VŠ .-( bude to makačka .. ale na maličké sa tešíme .-)

vesmilka
20. únor 2012

@pet.s děkuji jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a nenechala jsem za sebe rozhodnout druhé. Už se moc těším na to až to maličké budu držet v náručí.

vesmilka
20. únor 2012

@damis nevím co to bude ale určitě ti dám vědět, však už to bude za chvilku. No mi ten úvěr musíme zvládnout dřív jsme omezeni manželovým věkem, někdy mě přepadá pocit jak to všechno zvládneme. Holka na škole, úvěr , mimino, ale na svém rozhodnutí bych nic neměnila. Na mrňouska se moc těším, ale rozhodně jsem šťastná, že jsem nikomu nedovolila rozhodnout za mě.
Přeji ti ať ti všechno dobře dopadne a určitě mi musíš dát vědět až se maličký narodí. Moc ti fandím

vesmilka
20. únor 2012

@emilii Ahoj emilii tak to tedy bude makačka. 🙂 Drž se budu ti držet palečky

pet.s
20. únor 2012

@vesmilka zvládnete to levou zadní..neboj..budete tak šťastní, že t bude jedno, že na mimčo nemáš vše luxus..ono je to stejně zbytečné...mimčo zmaže stejně dobře bodýčko za 20 jako za 200.-)))))))))))))

vesmilka
20. únor 2012

@pet.s vím že nemusí být všechno luxus. Ani nic moc nenakupuju, jen to co nemám 🙂 🙂 o oblečení se mi postarala švagrová a sestřenice a taky jsem Anežce svlékla panenky. 🙂 Kdysi jsem ji to oblečení dala a teď ji to kradu 🙂

emilii
21. únor 2012

@vesmilka my sme na tom obdobne .. výbavičku mám komplet mo synoch .-))) postieľku mi požičia kamoška, polohovateľné lehátko mám v pivnici .-) prebalovací pult : bez neho si to neviem predstaviť, ešteže existuje net a dobré predávajúce :o) a kočík ? ja som chcela použitý , no môj manžel si postavil hlavu, že keď obaja synovia mali každý svoj nový , tak aj toto maličké tak bude mať ..podľa mňa je zbytočný luxus .. ale keď tak tatinko rozhodol .. nech teda je nový .. a už aj vybral amigo sportline 🙂

vesmilka
21. únor 2012

@emilii já mám novou výbavičku do porodnice, kočárek z druhé ruky, udělala jsem si radost a koupila si použitý košík na miminko ale jinak mám téměř všechno půjčené ale myslím, že to mimčo nepozná 🙂 🙂

martina26
21. únor 2012

Ahoj holky,
taky mám doma dva raubíře a včera jsem objevila na testu // poslední MS jsem měla 7.1 takže jdem tak 6 tt a k doktorce jdu v úterý. Nejdřív jsem z toho byla vykulená, obavy z toho jestli to zvládnu teď se na třetí těším a bojím aby bylo vše OK. Studuji pedagogickou školu, tak to bude záhul, do toho můj manža starostuje a já u nás ve vesnici vedu cvičení s dětma 4 x týdně, do toho organizuju obecní kulturní akce tak to bude záhul ale věřím, že to zvládnu.

emilii
21. únor 2012

@vesmilka tiež si myslím, že to tak nejako podobne zvládneme aj my .-))) a kočík nech si teda drahý zoženie, keď ho to poteší .-)

vesmilka
22. únor 2012

@martina26 tak to bude pěkný pohul ale když si to umíš zorganizovat, tak to určitě zvládneš

emilii
22. únor 2012

@2hanah mne tvrdila moja bývalá gynekologička, že som si tehotenstvo namýšlala, lebo raz plod videla, potom zasa nie, keď mi konečne po 2 mesiacoch k nej chodenia potvrdila tehotenstvo som bola najšťastnejšia žena pod slnkom , kázala mi prísť o mesiac, že mi dá teh. knižku .... prišla som a ona na mňa, že plod tam neni a ja som si to všetko len vsugerovala a pichla mi vyvolávačku ... manžel sa nehneval, hneď ma zobral k inému gyn a ten nám o päť minút neskôr ukázal srdiečko, nožičky, ručičky .... keď dotyčnú stretnem, vždy mám chuť ukázať jej môho 8 ročného syna, že aký výmysel to doma mám .....

2hanah
22. únor 2012

@emilii Jsem opravdu v šoku, z toho co píšete, má dotyčná lékařka vůbec diplom?! Vždycky, když někomu povídám můj neuvěřitelný příběh o dvou pohodových těhotenstvích a hromadě doktorů, kteří mají jeden výmysl horší než druhý, mám dojem, že si lidé musí myslet, že si to vymýšlím, ale po Vaší zkušenosti už se nedivím ničemu, člověk neví, komu může věřit! Přeju hodně zdraví a rozumné doktory.

2hanah
22. únor 2012

A všem maminkám, které čekají třetí miminko vzdávám velký holt za odvahu a lásku, kterou dětem dáváte. Upřímně Vás všechny obdivuju a přeju hooodně zdraví, sil, štěstí a taky peněz, aby bylo méně starostí a více radosti s dětmi, které Vás budou s dobrou náladou potřebovat.

mkr
22. únor 2012

teď máme dvě a za pár let ( 10) když situace dovolí, bysme si pořídili ještě jedno 🙂

emilii
23. únor 2012

@2hanah ďakujem .. teraz s ana tom už len smejeme .. od tej doby mám toho istého gynekologa.. teda teraz už jeho syna .. ale je ako otcova k´pia .. príjemný, milý,ochotný .. no nemenila by som ho .-)

2hanah
23. únor 2012

Já mám hlavně problém s tím, že ač mám 27 roků, vypadám hodně mladě, takže pro každýho doktora jsem ,,ta mladá blbá", neberou v potaz, že mám v rodině zdravotníky a od malička bohaté zkušenosti a v neposlední řadě mě taky něco naučili ve školách a moje chytrá máma, takže občas se stane, že toho vím víc, než doktor, mám prostě zkušenosti, ale tohle oni nikdy nepřipouštějí a odmítají se mnou někdy i ztrácet čas nějakou diskuzí o léčbě. Přeju všem hodně pevné nervy a trpělivost nejen v čekárnách lékařů.

alinne
26. črc 2012

@katarinnak Opravdu nechápu jak může mít někdo v 21. století takovýto názor. Jsi normální? Donosit dítě a dát ho k adopci? Docela bych ti přála, abys taky jednou byla v podobné situaci. Už chci vidět, jak dáváš své dítě k adopci.

katarinnak
27. črc 2012

@alinne Prepac ale co ma 21 storocie s tym ci dieta dat na adopciu alebo radsej zabit? Pre mna je potrat vrazda. Ale to je normalne podla teba, vsak.

elinav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jancip
27. črc 2012

@alinne Co je špatnéhé na tom, když se někdo rozhodne, že místo potratu dá dítě k adopci?

alinne
29. črc 2012

Není na tom vůbec nic špatného. Je to vlastně super nápad!!! Zrovna se rozhoduji, jestli budu mít nechtěné dítě nebo půjdu na interupci. Tohle je vlastně to nejlepší řešení!!! Jediné košér. Takže já teď budu tři měsíce nepřetržitě zvracet, pak přiberu min 15 kg, takže budu jako koule. Ke konci těhotenství se už možná nebudu moct ani pohnout. Bude mě neustále pálit žáha, budu mít hemeroidy, paradontózu, trombózu, křečové žíly, o striích na břiše ani nemluvě. Pak budu 20 hodin v děsných bolestech rodit a nakonec vezmu to krásné miminko, které se mi po tom utrpení konečně narodí a někomu ho dám. Fakt dobrý nápad, ještě, že vás mám, jinak bych vůbec nevěděla, jak se rozhodnout.

sirinka
30. črc 2012

@alinne uf to tvoje tehotenstvo sa hmyri samou diagnozou....to teda nechapem, ze sa este vobec najdu zeny odhodlane mat vlastne deti pri takychto predstavach
takze sa rozhoduj dalej, ci podstupis tuto torturu, alebo to svoje krasne miminko nechas radsej vyskrabat zo svojho tela, aby si nahodou nejako neutrpela... 😉 tak prijemny den...fakt teda uzasny nazor....

pointka
7. srp 2012

Ahojte. U mna je to trosku iny pribeh, mozno by som chcela od vas pocut vase nazory, ako by ste sa rozhodli v mojom pripade, ci riskovat alebo nie. Druhy cisarsky som mala v januari tohoto roka a vcera som objavila nateste II.. Dnes je test este silnejsi. Zajtra idem k dr.čo mi povie. Ak by ste mali este niekto skúsenosť s otehotnenin po 2 SC tak skoro, napíšte vaše postrehy, aj ked niekoho poznáte. Neviem, ako sa k tomu postaviť, hlavne zo zdravotného hľadiska, keďže som druhu Sc mala dosť náročnú, musela mi dr. 2x narezat maternicu, lebo na pôvodnom mieste bola zhrubnuta jazva a nevedela malú vybrať a určite neodporúčala tretie. Lenže ja neviem, či zvládnem a chcem ísť si to vziať. Priatel sa boji, aby sa mi nic nestalo pocas tehu, ale tiez ma velmi zmiesane pocity, ze by sme o to prisli ☹
Paradox je ten, ze 10 rokov som nemohla otehotniet a potom sa mi to cez centrum asistovaje reprodukcie podarilo, druhe prislo rychlo, no a teraz... 1x sa stala nehoda...

Poraďte prosim a láskavo tie, čo má idete súdiť, na vaše názory zvedavá nie som! Ďakujem

veruska007
7. srp 2012

@pointka Mam kamaradku, ktera otehotnela do pul roku po akutnim cisarskem rezu, pri kterem dost poskodili miminko i ji. Cele tehotenstvi mela bez sebemensich problemu a ditko porodila prirozene.

Osobne bych na potrat nesla, prisli jsme o miminko a myslim, ze ta bolest se neda nikdy zapomenout. Ver, melo se to stat.

Uprimne, taky jsem v tezke situaci, manzelova firma je na tom bidne, tak jsme se rozhodli, ze ja se vratim do prace a on zustane na rodicaku... jenze pred dvema tydny jsme byli na tridnim srazu, nedali si jednou pozor... a ma testu duch. Toz uvidim, jak se to vyvrbi. Taky me to zaskocilo.

pointka
7. srp 2012

@veruska007 Dakujem za odpoved, no ja mam poriadne kolajnice na teste a to mi meskaju zatial iba 9 dni.
Ja som mala raz potrat, bol to missed, strasne ma to vzalo a ako som pisala 10 rokov som nemohla otehotniet. Ano, beriem to ako dar a uz to male milujem teraz, ale bojim sa, ze ak mi zajtra povie Dr., ze je to pre mna prilis riskantne, co spravim. Nechcem ohrozit seba ani dieta. Ja verim, ze mi da aspon malilinku nadej, ze by som ho donosila bez ujmy na mojom a babatkovom zdravi. Tiez sme na tom neni bohvieako financne teraz, ale to vobec nehra rolu. Ja svoje deti milujem a keby som nemala pre seba, posledne dam detom, aby im nic nechybalo. Neplanovali sme tretie, stalo sa, zial HAK som brat nemohla, nemala som dobre este testy, davali sme si pozor, iba raz, jedenkrat sa nepodarilo ustrazit a mame 🙂 Ja sa velmi tesim, ale velmi bojim, co mi povie DR a ci ma bude nutit na interrupciu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru