Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

macamac
22. říj 2011

@irriss micaaaaaaaaaaaaaa 😵
prosím-prepáčte-som mimo tému 😲

ale konečne máš foto-kočka 😵 😵
už teda chápem tomu "snu" 😉 🙂

sirinka
22. říj 2011

@zdeniii no a to uz vobec...v dnesnej dobe nie su ziadne zaruky a co nas caka o par rokov...ktovie...
mne janulka tesne pred koncom tehu takmer zomrela v brusku, dodnes vzdy ked sa na nu pozeram aka je stastna a zdrava, spomeniem si na tie chvile a dakujem za to, ze ju mame...a hrozou mi zviera srdce uz len pri predstave, ze by sme ju stratili....
proste aj skromne sa da zit stastny zivot, kedysi som tuzila vidiet svet, cestovat, byt super moderne oblecena a mat stylovy nabytok
a dnes sa tesim, ked si urobime pekny den cela rodina niekde v prirode, ked mi klarka nakresli svoje prve srdiecko a tak...

macamac
22. říj 2011

@damis ďakujem zakladateľke-úprimne - za tému na diskusiu 🙂
celkom fajn sa tu diskutuje, sú tu zaujímavé názory a hlavne- neháda sa tu 😵
že baby? 🙂

zdeniii
22. říj 2011

@sirinka je to krásný a o tom je život, ne se pořád za něčím hnát a vydělávat peníze...

weri1
22. říj 2011

@macamac tak by to mělo být....prostě 100 lidí 100 názorů 🙂

weri1
22. říj 2011

@zdeniii můj muž se žene a vydělává peníze, aby nás uživil a abychom se měli dobře 😉

macamac
22. říj 2011

@weri1 🙂 jasné 🙂 vždy sa dá nájsť spoločná reč aj pri inom pohľade na vec 🙂

karina1
22. říj 2011

@weri1 neda mi nereagovat - prepac, ale tvoj prispevok mi trosku smrdi egoismom.. zabit dieta, ktore clovek uz nosi, aby som mala na dovolenku pri mori al. na ZOO?? To si clovek moze naplanovat vopred, ze chce jedno dieta, ale snad nepojdem na potrat koli tomu, aby som mohla ist k moru.. tym sa nechcem nijak dotknut @damis, ktora predpokladam, riesi horsiu financnu situaciu..

weri1
22. říj 2011

@karina1 přečti si pořádně moje příspěvky a pak reaguj

zdeniii
22. říj 2011

@weri1 to můj taky 🙂 však jsem to myslela tak, že to prostě vždycky "nějak" jde...

Každopádně té která zakládala toto téma její situaci nezávidím... stejně to bude na ní to rozhodnutí at my všechny sem napíšeme cokoliv, ona s tím bude žít...

raza
22. říj 2011

@zdeniii presne tak, rozhodnutie je len na nej.... bohužial...

zdeniii
22. říj 2011

@raza určitě to dobře dopadne... stejně to děťátko bude už navždy patřit k ní, ať u ho donosí nebo ne...

dari74
22. říj 2011

Ahoj,byla jsem v podobné situaci,měly jsme 2 kluky,vzali si hypotéku na dům a já neplánovaně otěhotněla,taky to byl šok. A dneska máme třetího chlapečka a neměnili bychom.Zvládnout se to dá,opravdu jsem myslela,že to bude horší 😀

raza
22. říj 2011

@zdeniii len ja si aj tak myslím, že keď aj pôjde na potrat, tak sa z toho nespamätá... mám známu, tá má teraz 29, v sedemnástich šla na potrat, lebo mala ,,málo rokov na dieťa" .. teraz už síce dieťa má, no aj tak si sem tam poplače za tým prvým... proste to vymazať nejde!

irriss
22. říj 2011

@macamac
😉
sen je sice pryc ☹ ale ze mne jeste nevyprchal... 😉 🙂
🤐

adunka73
22. říj 2011

@raza pracovala jsem nekolik let jako anesteziologicka sestra a musela jsem chodit i na salek k miniinterupcim,ver mi,ze se z toho spousta zen velmi lehce vzpamatuje,citi ulevu a misto antikoncepce se napriste vrati na dalsi interupci...Bohuzel,je to na kazde zvlast,jaky ma pristup k zivotu,detem,zalezi na okolnostech,osobnosti,inteligenci,dusevnim vyvoji,zkusenostech atd atd... ☹

bocmanka
22. říj 2011

aj my máme tri deti a je to super..ja môžem iba odporúčať, škoda, že nemôžem už mať štvrté, bolo by to úplne super 🙂

raza
22. říj 2011

@adunka73 hmmm, tak je mi jasné, že existujú aj ženy, ktorým potrat nič nespravý, ale tie podla mňa nie sú úplne normálne... ja nechcem nikoho odsudzovať, vždy príjmem každého názor, ale v tomto jedinom som neoblomná. zabiť dieťa len za to, že mi to situácia nedovoľuje, nie je normálne..

adunka73
22. říj 2011

@raza ..ony to dite v sobe nevidi jako dite,ale jako kousicek krvaveho chuchvalce bez duse,ktery jim zpusobuje ranni nevolnost a problemy do budoucna. 😢

katka888
22. říj 2011

@damis
nedavno mi prislo cez FB:

Ľudia

Znepokojená žena s dieťaťom v rukách šla za gynekológom a povedala:

"Doktor, mám vážny problém a naliehavo potrebujem vašu pomoc! Moje dieťa nemá ešte ani rok a znovu som tehotná. Nechcem mať deti tak rýchlo za sebou."

A tak doktor povedal: "Dobre, čo teda chcete aby som spravil?"

Žena odpovedala: "Chcem, aby ste zastavili moje tehotenstvo, a počítam s vami že mi pomôžete."

Doktor sa zamyslel a po chvíľke ticha jej odpovedal: "Myslím, že mám pre vás lepšie riešenie. Je to menej nebezpečné aj pre vás."

Žena sa usmiala, mysliac si, že doktor príjme jej žiadosť.

Potom pokračoval: "Aby ste sa teda nemuseli starať o dve deti v rovnakom čase, zabijeme to, čo máte v rukách. Takto si môžete aj odpočinúť predtým, než sa narodí druhé. Ak chceme zabiť jedno z noch, nezáleží teda ktoré. Nebude to ani risk pre vaše telo ak zabijeme to, čo máte v rukách."

Mladá slečna sa vydesila a povedala: "Nie doktor! To je strašné! Zabiť dieťa, to je zločin!"

"Súhlasim" odpovedal doktor. "Avšak vyzerali ste byť rozhodnutá, tak som si myslel, že by to bolo najlepšie riešenie."

Doktor sa po vyjadrení svojho názoru pousmial.

Presvedčil mamičku, že nieje rozdiel v zabití už narodeného dieťaťa a zabitím toho, čo je ešte v lone. Zločin je to ten istý.

Ak súhlasite, môžete zdieľať x)

(Z angl. textu od Kath Net preložil Matej)

Z: Life is Dangerous: Let's Ban It

KATH.NET-Pics
Autor: http://www.facebook.com/Kath.N​et

Autor: Matej Ridzoň

bocmanka
22. říj 2011

😀 😀 😀 jujha baby čo nespíte ???

dari74
22. říj 2011

@bocmanka Jsem v práci,mám noční ☹

raza
22. říj 2011

@adunka73 lenže my s tým nič nenarobíme...

season
22. říj 2011

Tiež som bola v riadnom šoku, ked som niečo vyše roka po druhom pôrode otehotnela. Ešte ma teraz mrazí, ked si na to spomeniem. Som veriaca, v žiadnom prípade, aj keby sa muž na hlavu postavil, by som na potrat nešla. Ale celé tehu som ho nevedela prijať... tretí chlapec, keby aspoň dievčatko... tak krátko po sebe... najstarší má diabetes 1.typu, ako to zvládnem?? A teraz, to dieťa je za odmenu, najšikovneší, slniečko a som aj troška pyšná, že nie všetci sú ochotní podstúpiť takúto obeť... a snáď aj k moru sa dostaneme 😝

dari74
22. říj 2011

Přesně jsem si taky říkala,kdyby aspon holka a né třetí kluk. A taky je z nich nejhodnější,krásně spí,jí prostě pohodové dítě.

lucka1912
23. říj 2011

Dovolte aj mne prispiet do debaty....Mam tiet 3 synov, najmladsi ma len 2 rocky a najstarsi 14, takze mam velky vekovy rozdiel..Ked som 3 krat necakane otehotnela, tiez sme si prave zobrali vysoku hypoteku....priznam sa vsak, ze ani sekundu sme nevahali.a aj napriek tomu, ze som po poslednom porode skoro zomrela, dostala som mozgovu prihodu..nikdy nelutujem rozhodnutie, priviest na svet tretieho synceka...Je to nase slniecko, je uzasny, skvely....nadherny..nas anjelik..prajem kazdej zene vela sily pri rozhodovani...a nech uz bude rozhodnutie akekolvek..vela sily aby ho zvladla..... 🙂 🙂 🙂

zuzka84
23. říj 2011

@season
@dari74 , zavidim. Nasemu tretimu je teda 5 mesicu, ale je to dabel , a to jsem si myslela, ze druheho v tom miminkovskem obdobi , co do narocnosti a protivnosti nelze prekonat - jak jsem se pletla 😀 . Uz v porodnici, jednou , pri manzelove navsteve jsem chovala ten neustale rvouci uzlicek, brecela a rikala jsem , ten Danecka tisickrat predci ... a taky ze jo, kor kdyz se k tomu pridaj bolesti briska a atopicky ekzem, tak to je lahudka. obcas si rikam jestli ty deti nemam za trest 😀 , ale stale verim, ze mi to jednou vsechno vrati 😅

zmajerikova
23. říj 2011
ajca123
23. říj 2011

@damis sorry kocky ale v niecom ma Damis pravdu ze su zeny co nechcu brat nieco v com su hormony a to som aj ja 🙂
Ja keby som brala akukolvek anitkoncepciu tak ma asi muz opusti lebo som potom ako medved ktory len si splni povinosti v postely aby boli potomkovia a to je vse 🙂
Antikoncepcia ma tlmy a nemam chut na sexik :( tak preto ja ju neberu a posledne dve deti su hupsssssss :D ,ale som rada lebo mam doma taku zabavu s nima ze sa kazdy den sulam a drahy tiez ked dojde domu a obe deti sa na neho priam vrhnu :D su to maly zavislaci 🙂
A urcite aj ten treti bude 🙂 a uz sa tesim ked bude treti starsi ako druhy a budu vseci u nas v brloziku a budeme sa vseci mackat 🙂
Ideme na nakupy pa

anysek85
23. říj 2011

@adunka73 Slyšela jsem velmi podobný názor od mé gynekoložky... že se z umělého potratu většina žen velmi rychle oklepe a ty zkazky o tom, že je to jistá cesta do blázince, jsou blbost. Nicméně, možná je dobře, že to tak je, aspoň to některé ženy odradí. Sama bych na potrat nikdy nešla, to bych si radši odepřela i mejdlo a rohlíky a přežívala na chlebu, abych mohla těm dětem, co už mám, něco dopřát a nemusela "dát pryč" to další.

Zakladatelce držím palce, snad to zvldádnou 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru