Třetí dítě. Ano či ne?

damis
21. říj 2011

Dobrý den,
Zajímal by mne názor maminek,zda mít v dnešní době třetí dítě. Mám doma dva zdravé kluky a neplánovaně se nám zadařilo opět otěhotnět. Rodina je spíš pro interupci,vzhledem k tomu,že mají kluci 5 a 3,ale já to cítím jinak. Manžel proti třetímu dítěti nic nemá,ale má obavy po finanční stránce. Takže je spíše pro interupci. Má tady prosím někdo obdobnou zkušenost? Nevíte co by mi mohlo pomoci při rozhodování?

katschka
27. říj 2011

@samsa No, jedna kámoška otěhotněla přes prezervativ. myslím, že to nebyly antibabypilulky. Každopádně on chtěl jen jedno dítě, ona ho ukecala na druhé a třetí si k nim našlo cestu přes ochranu. 🙂 Podraz bych taky určitě neudělala. Člověk by z toho taky neměl takovou radost. Ale co ty víš, antibabypilulky mají nějakou 98% spolehlivost, nebo? Pořád jsou tam ta 2%. 🙂

katschka
27. říj 2011

@lucisa Ahojda, tak to se krásně čte. 🙂 Já předpokládám, že to mimoděložní fakt není. Hcg mi roste ukázkově a ani si nejsem vědoma ničeho, co by mimoděložní těhu mohlo jakkoliv zapříčinit. I když to asi není pravidlem. V pondělí jdu na další kontrolu, tak jsem zvědavá, jak velká fazolka tam bude. 🙂 Trošku mě děsí ten hematom a cysta. Ale když píšeš, že i přes silný krvácení se to miminko udrželo, tak to prostě půjde a hotovo. Taky jsem dostala utrogestan na tu cystu. Teď navíc každý den polehávám - jsem nachcípaná. Tak doufám, že i to ležení tomu pomůže. Jinak moc v klidu být nemůžu. Ale věřím, že to klapne, že to bude snad i bojovnice. 🙂 A moc děkuju za podporu! Vidím, že ti doktoři kolikrát dost přehání a ten malinkej život má obrovskou vůli přežít. Navíc doktorka, ke které chodím, je dost negativistická. Chodim k ní nově, páč je o dost blíž. Ale přemýšlím, že se vrátím k původnímu doktoru, který byl pohodář. Uvidím v pondělí. Měj se krásně a ať ti vaše tři kočandy dělají radost! 🙂

lucisa
27. říj 2011

@katschka díky a nápodobně. A vůbec, když ti hcg pěkně roste, u mimoděložního buď stagnuje nebo spíš klesá, takže si myslím, že to bue OK. A u mě to krvácení bylo fakt šílené, než jsem se stihla po wc umýt, kdy jsem si dala 2 vložky najednou, byly protečené, jela jsem s ručníkem mezi nohami.
A u dr. už to bylo slabší a než mě dovezl brácha do porodnice, tak už jsem jen špinila.

pet.s
27. říj 2011

@anysek85 to víš, že nebyl to zhluk buněk..to jen moje maminka mě chce nějak utěšit..víš, ono to pro ni taky bylo staršné..my jako rodina držíme moc pospolu(společné dovolené, Vánoce.naši, my a ségry rodina) a ona mě viděla, jak jsme před 20 lety věčně brečela, že zase nejsem v tom, pak se mno prožívala to šílené štěstí, když jsme si přivezli domů Báju. Dáňu mi rozmlouvala, bála se jeho barvy pleti a reakce okolí. Prý, že bude nešťastný. Ale ona se změnila společnost, černoši jsou přijímaní lépe než R´mové, takže náš chlapeček není nejen nešťastný, ale pěkně babinkou rozmazlovaný. 😀
Ona celých 5 let netušila, že podstupujeme umělko, takže když jsem ji oznámila, že jsem těhu, tak to s ní málem seklo. 😀 No a pak to málem seklo s námi všemi, když jsem ji volala v slzách, že je konec, že malej je postiženej.
Prostě mě chtěla nějak uchlácholit.
@zoditka no taky mě píchne u srdíčka, když mi kamarádka pošle fotky dvojčat, co jsou stejně staré jako by byl Matyášek.Ale zkus si to očit, prostě si do těch dvojčat v příbuzenstvu projektovat lásku k těm svým dvojčátkům. Obrátit to v pozitivum. Moje ségra porodila chlapečka asi týden po tom, co já otěhotněla s Matyáškem. Synovec se jmenuje Matěj. Plánovaly jsme jak si kluci spolu budou hrát, budou Matyáš a Matěj. Silná dvojka. No a Matěj je teď sám. A já jsem si prostě vymyslela, že kousek z Matyáše v něm je. Že i když nemám Matyáše, tak mám Matěje, Má mě ten uličník omotanou kolem prstu. 😀 Když na mě vyvalí ty svoje kukadla a řekne Péto, koupíš??tak otvírám peněženku a návštěva hračkářství je jasná 😀

pet.s
27. říj 2011

A ještě musím dodat, že ono Terinka a Matěj jsou taky pěkný péra oba. Že nám tu silnou dvojku taky ukážou. myslím, že tak za rok si z nich budeme se ségrou trhat vlasy 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
27. říj 2011

@stanushqa85 jsi mladá, když budete chtít, třeba se ještě zadaří a bude další drobek, je to krásné, mít velkou rodinu 😉

schnek
27. říj 2011

@pet.s potrat se dá udělat do ukončenýho 14tt, pak už se to vlastně dělá tak, že se dá do plodovky injekcí nějaká látka, kterou se plod uspí a vyvolá se porod.

stanushqa85
27. říj 2011

@schnek och brrrrrr brrrrrrr strasne to len takto čitať 😢 😢 😔

pet.s
27. říj 2011

@schnek no myslím, že to bych snad brala víc...tu injekci a uspání jeho...

samsa
27. říj 2011

@katschka no, snad se mi manžela podaří časem přesvědčit 😉 A tobě moc držím pěsti, ale věřím, že malá bojovnice to zvládne. 😉 😵 Moc ti fandím a jsem ráda, že se vám podařilo 😵

schnek
27. říj 2011

@stanushqa85 @pet.s njn, je to děsný oboje ☹ ale ono ani ta injekce nemusí vyjít (ne vždycky účinkuje, jak by měla)... takový věci snad radši ani nevědět 😔 napsala jsem to jenom proto, že pet psala, že ve 14tt už snad bylo na interupci pozdě.

lucenek
28. říj 2011

@schnek upt na žádost matky do 12tt ne do 14tt, opd 12tt a výše pouze v případě vad neslučitelných se životem a těžkým deformitám plodu

pet.s
28. říj 2011

@schnek
@lucenek přesně....raději nevědět, ale stejně lítáme na Měsíc, máme léky na kde co a neumíme humáním způsobem tohle nějak řešit? Ale znáte to, pozdě bycha honiti.-(

lucenek
28. říj 2011

@pet.s humánně toť otázka.....

laloona
28. říj 2011

@damis na rodinu bych asi nedala,hlavní je,co cítíe vy s manželem. Dvě a nebo tři děti zas takový rozdíl není, sami máme tři a užíám si to jako nikdy. Děti máme 6, 5 a teď 10 měsíců aje to krásné, ráno nám všichni skočí do postýlky, starší donese i Emmičku,i když ta už přileze sama a je to takové veselejší. Na potrat bych nešla, asi bych si to vyčítala. Pokud jsou ale finance našponované, nebo máte vážné obavy, že by to tak bylo,pak bych asi zvážila zda to podstoupit. ale jak říkám, nemyslím,že by to byl až tak velký rozdíl.
Každopádně držím palce, ať se rozhodnete správně. 🙂

schnek
29. říj 2011

@lucenek já nepsala na žádost na matky, na žádost do 12tt, ale zákrok jako takovej se dá udělat do 14tt, pokud je tam lékařský důvod pro něj.

malina85
29. říj 2011

Ach jo Damis, to neni vubec snadne rozhodnuti. Ja jsem ted v 10. tydnu a s manzelem jsme se rozhodli, ze se rozvedeme. On chce, abych sla na potrat. ja jsem se moc tesila, ale ted nevim, zda mam jit. Mozna ma pravdu, dite si zaslouzi uplnou rodinu a tu mu nemuzu dat. Je mi jen 25, nevim, zda to sama zvladnu. Nemuzu radit, ty jsi uz mama, ja ne, ale pripada mi, ze bys to mimco mit mela. Ja jsem ze tri deti a je to super.

denisic
29. říj 2011

ja by som do toho tretieho dietata sla, to co tvrdia druhi, ze naco vam je tretie dieta v dnesnej dobe, vnimam naopak, prave v dnesnej a tazkej dobe clovek potrebuje niekoho, o koho sa bude moct opriet v buducnosti, moja mamina tiez rozhodovala o mne, ci ma mat alebo nemat, keby ma nemala, nemala by dnes vnucata 🙂 lebo brat zostal slobodny

lucenek
29. říj 2011

@schnek i výše klidně ve 20tt a podobně ale přečti si svůj příspěvek z 27.10 20:05h

schnek
29. říj 2011

@lucenek já vím, co jsem napsala, ale tys to asi špatně pochopila. O tom, že by to bylo na žádost, tam nemám ani slovo. Jinak info, co se od a od kdy dělá, mi někdy v prosinci 2006 dala gynekoložka. Že do 14 tt se dělají interupce jako zákrok a po 14tt se to dělá tou injekcí a vyvoláním porodu. Pokud to tak není, nechci se hádat. Považovala jsem to za fakt, když mi to řekl doktor. Na žádost (bez jiných zdr. důvodů) se dá těhotenství ukončit do 12tt. Ale o tom jsem nepsala. Reagovala jsem na příspěvek pet.s, která psala, že myslí, že na zákrok už bylo ve 14tt pozdě. O to šlo, ne o UPT na přání.

lucenek
29. říj 2011

@schnek ano upt na vl přání do 12tt ale tomu fakt nerozumím 😀 😀 😀

potrat se dá udělat do ukončenýho 14tt, pak už se to vlastně dělá tak, že se dá do plodovky injekcí nějaká látka, kterou se plod uspí a vyvolá se porod.
27. říj ve 20:05 • 3 děti • Odpověz • To se mi líbí • •

schnek
29. říj 2011

@lucenek Ten příspěvek byla reakce na pet.s, na to, co píše na předcházející straně - že byla z důvodu VVV na zákroku ve 14tt a že si myslí, že na něj už bylo pozdě. Ano, napsala jsem to poněkud zmateně, tím potrat jsem myslela zákrok, prostě jak při "UPT na přání" a potom po 14tt že se těhotenství přeruší tak, že se do plodovky aplikuje anjekčně látka atd. (snad tady nemusíme rozebírat přímo detaily. Jsou tu maminky, které by přesnější a přesněji pojmenovaný postup mrzel nebo bolel. Tak to snad není nutné ne?) Prostě jsem nechtěla některé věci přímo pojmenovat a napsala jsem to, co jsem napsala. Nehledej v tom nic, co tam přímo napsané není. Netvrdím, že je to pravda pravdoucí, napsala jsem to, co jsem se, jak už psala, dozvěděla od dry, u které jsem byla během prvního těhotenství na konzultaci. A tím končím nesmyslnou debatu o detailech přerušení těhotenství (ať na přáni, nebo z jiných důvodů). O tom tahle diskuze není a já se tím nehodlám dál zaobírat.

lucenek
29. říj 2011

@schnek prosímtě samozřejmě to není nutné rozebírat ale jak píšeš sama, napsala jsi to zmateně proto tomu moc lidí neporozumí.. 😝

nanda
29. říj 2011

Ahoj holky 😉
Tak i ja se k Vam pridam 🙂
19.4. cekam miminko 😵 😵 Je to treti uzlicek.Moc se na nej tesim.
Mam uz dva kluky Stepanek 8let a Ondrasek 4roky. 😵 😵 😵 Jsou to rostaci jako kazdy kluk asi 🙂 🙂 Ale miluju je nejvic na svete 😵 😵 😵 😵 Pak mame v pestounske peci jest 16 leteho synovce-segra je na leceni s drogama. 😖 😖 🙄 🙄 🙄
V srpnu jsem zjistila ze cekam mimouse,byl to straslivy sok pro vsechny vcetne me,pac na Stepanka jsem cekali 3roky a Ondrasek je z IVF a nejdnou jsem tehule a ani poradne nevim jak 😀 😀 😀 😀 😀
Tchyni malem odvezli a dala nam to poradne sezrat-porad jsem poslouchala co budeme delat,ze jsem mela neco brat atd..........proste vse hazela na me a ja byla uplne vyrizena.Manzel ten z toho byl atk apf ze jenom mlcel a tak mu tchyne daal sezrat taky.Az jsem na nej uhodila ze at se mu to libi nebo ne tak miminko se narodi pac po tom vsem cim jsme si prosli s klukama by pro me bylo rouhani dat pryc miminko ktere si na samo naslo. 😵 😵 😵 Rekla jsem mu ze preci nebudeme nestatny ze cekame dite atd.....nic proste nic se nedeje jenom tak a vzdy to ma nejaky duvod. 😵 😵 😵 😵 Kluci uz se nemuzou dockat 😵 😵 😵 😵
Ano mame hypoteku a predelavame barak,vim ze to nebude sranda ale preci ja nepotrebuju zit v luxusu.Chci aby deti byli slusny a meli standart a budu spokojena. 😀 😀 🙂 🙂 😉 😉 Nemyslim si ze si zijeme spatne,jednou je lepe jednou hure jako asi vsude 😀 😀 😀 😀
A jestli to bude holka tak fajn a splnim si sen pze jsem po ni vzdy strasne touzila-ale kdyz to bude klucik tak super,proste budu mi barak plny chlapu-hlavne at jsem vsichni ok a zdravi.Jen mam starch ze me asi sezerou teda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jsem stastna ze jsem si mimiska obhajila a nikdo proste nikdo mi nema v mem veku pravo rikat at jdu na potrat atd......Nebo me soudit,ve vsi jsem si taky vyslechla.Pritom nikdo,proste nikdo z tech co se nejvic straji mi nikdy nepomuzou............... 😖 😖 😖 😖 😖
Manza uz se tesi taky,vybral si jmena a ja sjem ho nechala.Nejak je neresim a jsme spokojeny vsichni.Proste nas bude hoooooooooooooooooooodne a nikomu do toho nic neni. 🙂 🙂 🙂 🙂
Vsem Vam drzim moc a moc palecky at to ustojite a uzivate si milacku 😵 😵 😵 😵

sirinka
29. říj 2011

baby tu su moje tri krasavice... 😵

schnek
29. říj 2011

@sirinka krásný holky 😵

sirinka
29. říj 2011

@schnek dakujem... 🙂

dari74
29. říj 2011

@sirinka To je krásná fotka a nádherné holčičky. 🙂

macamac
29. říj 2011

@nanda 😵 krásne napísané 😵
gratulujem-a veľa zdravia prajem 🙂

bocmanka
29. říj 2011

@nanda jeeej, som sa vrátila k témičke, sa mi akosi nedá spať a krásne si to napísala... 😵 😵

😵

my sme dnes boli na turistike, a vzali sme aj malú dcérku /chalani sú už v pohode, závodne lyžujú../, ale malá predsa len nemá ani 4 roky, a pobavila ma jedna kočka , keď sme dorazili na vrchol ku chate, pristavila sa pri nás so slovami :"jeej akého máte chutného syna.." a tie zvyšné deti sú čie ??? no mojeeeeeeeee, odpovedala som 🙂 🙂 aj preto je skvelé mať tri detičky, užívať si to s nimi..
@sirinka zlaté kočky máš..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru