Třetí dítě nebo lepší práce?

bacutty
15. črc 2014

Ahoj,potřebovala bych poradit nebo se možná jen vypovídat. Čekáme třetí dite (už podruhé, před rokem a půl to nevyšlo ), tentokrát to bylo překvapení, manžel si nedával moc pozor. Na tuto novinku jsme si už zvykli a některým přátelům to i oznámili. V práci mám smlouvu na urcito a teď mi byla prodloužena o další rok. S novou smlouvou i nové platové podmínky, o honosné lepší. Manžel jak se to dozvěděl, tak by byl pro variantu,abych miminko dala pryč a radši pracovat, že se nám větší plat hodí. Kdybych šla na mateřskou, tak mi místo držet v práci nebudou. Já miminko chci a jediný kdo je na mé straně je moje mamka,jinak do mě všichni mluví, ze si to mám rozmyslet atd.... ach jo.... vůbec nevím co dělat. Co byste dělali vy?

saminomimino
16. črc 2014

můj muž by mi "nohy zlámal" kdybych šla na potrat,navíc kvůli takové věci jako je práce,jednoznačně za mně dítě,potrata zdravéhí dítka kvůli zaměstnání je totální fuj..

audrey44
16. črc 2014

Rozhodně dítě! Vůbec bych nad potratem neuvažovala. Já jsem hodně proti potratům, pro mě to znamená zmařený život. Když už se lidi rozhodli žít sexuálním životem, měli by přijmout všechna rizika. Buď si měl dát manžel víc bacha nebo se teď k tomu postavit jako chlap.

alt
16. črc 2014

já bych si nechala mimi , pro mě je to též zmařený život, celý život by sis říkala jak by mimi vypadalo, kolik by už mělo let a představovala by sis jaké by to bylo a zbytečně.. hypo se dá pozastavit, úvěry refinancovat, doma se můžete uskromnit.. nekupovat v obchodech zbytečnosti,pokud chodíte na obědy tak začni vařit a noste si pokud to jde do práce jídlo,svačiny a zbytečně je nekupuj.. ono když to za měsíc spočítáš tak je to celkem suma na ty obědy po hospodách.. pokud je manžel od řemesla tak ať začne chodit na fušky.., nebo může dělat na stavbách nádeníka aby jste se teda uživili ,když má pocit že by vám finance nastačili.. no hold se člověk na 3roky musí uskromnit,oželit dovolenou.. tu si pak užijete se všemi třemi.. řiď se srdcem..

jamia
16. črc 2014

Předpokládám, že ti práce byla prodloužena teď nedávno a že jsi těhotná velmi čerstvě. To znamená, že pokud bude všechno v pořádku, budeš ještě minimálně půl roku do té práce chodit, užívat si vyšší plat, a zároveň ti z něj vyjde pěkná PPM. Nejsem a priori odpůrcem potratů v těžké životní situaci, ale ze tvého příspěvku nevyplývá, že byste byli pod vlnou exekucí nebo něco takového. Rozhodnout se ale musíš ty sama, je to tvoje svědomí.

zlababa07
16. črc 2014

Podle mého není co řešit, pokud ty to miminko chceš, jen si zku představit, jak by ses po zbytek života cítila při představě, žes ho dala pryč kvůli přání jiných a vyššímu platu 🤐 😉

very
16. črc 2014

Ahoj, téma jak pro mě..vždy jsem snila o třech dětech. Jenže po druhém jsme začali stavět dům a se dvěma dětmi jsme to úplně finančně nezvládali.. Našla jsem si super práci, vysněnou..plat také super.. Jenže do kočárků koukám pořád a za každou maminkou, která je na procházce s kočárkem nebo s dítětem se vždycky otočím - když já rovna letím do nebo z práce.. Nevím, jestli to ještě někdy vyjde..také roky přibývají..
Chlapi vidí ty peníze, že to nebude jen na nich a do práce nás tlačí..

A teď o mojí mamince..mám jednu sestru, jsem druhá..po mě maminka čekala ještě jedno miminko, ale tatínek jí donutil z finančních důvodů, ať to ukončí. Nikdy, opravdu NIKDY se s tím nevyrovnala..každý rok v září pláče..a velmi často vzpomíná, kolik by teď tomu dítěti bylo, jaké by bylo a podobně..

Jsem asi příliš pesimistická a citlivá..tak už raději končím, abych ti nepřihoršila.

Rozhodnutí je na TOBĚ, nikdo nikdy nemá právo soudit, protože ať s takovým nebo jiným rozhodnutím budeš celý život žít jen TY..a nedej Bože, že bys to v sobě vyčítala manželovi..

salot
24. črc 2014

Souhlasím s ostatními - miminko!🙂

denisska
24. črc 2014

Sla bych do miminka! Penize přece nenahrazují lidsky zivot, nemas jistotu, ze ti zůstane prace, dite ti vynahradi vse!!! Rozhodni se vsak ❤️❤️❤️

zazana81
24. črc 2014

Smlouva je jen na rok. Jít na potrat kvůli prodloužení smlouvy o rok? Takhle vysoko bych práci nikdy necenila !

zuzana_ka
24. črc 2014

Už jsem prošla hodně firmami a ve většině se zaměstnavatel smál zaměstnancům do ksichtu, takže jsem se naučila jedno a to, že mi žádná sebelepší práce nebude diktovat můj život. Loajalita k zaměstnavateli je fajn, ale vocať pocať.

Šéf tě taky může vyhodit aniž by mu to dělalo sebemenší problémy, prostě nabere dalšího a na tebe zapomene...

Pokud si tě v práci cení natolik, že máš smlouvu jen na rok, je to pro tebe tak lukrativní, že by si šla na potrat a riskovala tím i to, že by si toho mohla hořce litovat? Stojí za to ty peníze? Nehledě na to, že se v životě ještě hodně napracuješ a ty dva roky na rodičáku utečou jak voda....

sonik05
24. črc 2014

Pristup chlapa se mi nelibi. Mel rict rovnou,ze treti dite financne nezvladnete a nemeli jste se o nej ani zacit snazit. Kde je jistota,ze po roce ti nereknou,dekujeme odejdete a budes bez penez i bez sveho vytouzeneho miminka.
Za me jednoznacne miminko a chlapovi dat par facek, aby se probral.

klea81
11. zář 2018

Jako manžel si nedává pozor a pak ti řekne, ať jdeš na potrat? Neměl by začít hlavně pracovat on na sobě? Kolik mu je 16? :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru