Třetí dítě nebo lepší práce?

bacutty
15. črc 2014

Ahoj,potřebovala bych poradit nebo se možná jen vypovídat. Čekáme třetí dite (už podruhé, před rokem a půl to nevyšlo ), tentokrát to bylo překvapení, manžel si nedával moc pozor. Na tuto novinku jsme si už zvykli a některým přátelům to i oznámili. V práci mám smlouvu na urcito a teď mi byla prodloužena o další rok. S novou smlouvou i nové platové podmínky, o honosné lepší. Manžel jak se to dozvěděl, tak by byl pro variantu,abych miminko dala pryč a radši pracovat, že se nám větší plat hodí. Kdybych šla na mateřskou, tak mi místo držet v práci nebudou. Já miminko chci a jediný kdo je na mé straně je moje mamka,jinak do mě všichni mluví, ze si to mám rozmyslet atd.... ach jo.... vůbec nevím co dělat. Co byste dělali vy?

luhace1
15. črc 2014

Jednoznacne mimino, az raz povie mama a usmeje sa na teba...spomenies, ze si sa rozhodla spravne ... praca bola aj bude...zivot ma vacsiu hodnotu 🙂

zamilovanadonej
15. črc 2014

No co to je s prominutím sakra za chlapa, že nejdřív děcko chce a pak kvůli pár šupům ne? Nechápu jak tohle můžeš zvažovat, zvlášť po to, cos o to první třetí mimi přišla....ani staticíce měsíčně navíc nevynahradí zmařený život- jak toho dítěte, tak vlastně tvůj, protože si to poneseš sebou až do smrti. A pak si těch peněz užij.

orchidis
15. črc 2014

Pokud se ptáš, co bych v tvé situaci dělala já, tak odpovídám, že bych si dítě jednoznačně nechala 🙂.

curdibilka
15. črc 2014

Na potrat bych nikdy nešla kvůli lepší práci. Pokud je manžel takový "odborník" a nedával si pozor, měl víc přemýšlet a pozor si dávat! Jednou bys určitě hodně litovala a manželovi to vyčítala, kdyby sis nechala miminko vzít.

kriistin
15. črc 2014

nechala bych si dite.nedokazala bych jit na potrat.

helenah82
15. črc 2014

I já bych byla na Tvé straně. Vždycky si říkám, co bych hodnotila kladně na konci života. A to je v mém případě to si nechat miminko, které čekáme. Sama bych si vyčítala, že jsem dala přednost penězům. Držím palce při rozhodování a domluvě s manželem.

maudn
15. črc 2014

Promiň a není ten tvůj chlap vůl? Vynahradi mu těch pár zelených papírů život vlastního dítěte? Je mi z toho smutno

anetka1701
15. črc 2014

Zabít dítě kvůli penězům? Nikdy. Na dané situaci by možná bylo o čem přemýšlet, pokud by jste dítě třeba plánovali, ale když už jsi těhotná, tak bych kvůli penězům na potrat nikdy nešla...

spagatice
15. črc 2014

Před rokem jsem si našla novou práci. V prosinci jsem zjistila neplánované těhotenství. I když jsem byla dost zaskočená a stejně tak i manžel, ani jednou jsem o potratu neuvažovala 😉

lucy.l
15. črc 2014

Určitě mimičo

geliva
15. črc 2014

podívej se na to tak, že když půjdeš na mateřskou tak ti místo držet nebudou... a kde máš jistotu, že i když tě ted povýší a přidají ti, tak že za nějakou dobu se situace nezmění a o tu práci nepřijdeš? podle mě se práce dá oželet snadněji, než dítě. a pokud vnitřně cítíš, že dítě chceš, tak si ho nechej, v tomhle jsou pocity důležité

nika166
15. črc 2014

i já musím souhlasit určitě miminko, práce je byla a bude...... ale dítě to je fakt DAR 🙂 přeji ti pevné nervy a držím palce ať to vyjde 😉 a jsi šťastná !!!!

clara.7
15. črc 2014

Rozhodnutí je na tobě, ale sama za sebe bych se rozhodla pro dítě. Manžela dost dobře nechápu, peníze jsou sice potřeba a pro rodinu s dětmi obzvlášť, ale určitě ne za cenu života malého človíčka ☹

hojda
15. črc 2014

Tak pokud už je miminko na cestě, tak podle mě není, co řešit. 😔 Myslela jsem, že zvažuješ variantu buď se pustit do snažení, nebo jít do práce.

denisa_svatba
15. črc 2014

Samozřejmě miminko a lepší finanční podmínky bych využila pouze do doby, než bych šla na mateřskou.

marketa11112
15. črc 2014

nechala bych si mimco --- navíc jej sama chces. do práce muzes zatím chodit dal -- pokud zdravi dovoli tak mas před sebou i par mesicu a korunky také --- tim padem i slusnou mateřskou. tak co?

maraida
15. črc 2014

Nad tím se snad ani nedá nijak přemýšlet...jednoznačně dítě.Práce byla, je a bude,dítě je dar.
dobrovolně bych na potrat nikdy nešla.Před rokem jsem musela na revizi,protože miminko ve mě umřelo a do teď jsem z toho špatná.A co teprve,kdybych to dítě zabila sama dobrovolně.Brrr...

bledulka84
15. črc 2014

A co když za rok Ti smlouvu neprodlouží? To Ti pak přítel řekne co? Mu řekni, že jistota (téměř) stejného příjmu (na stejnou dobu) je i na mateřské protože smlouvu na neurčito nemáš.
Porovnávat peníze a mimčo, to přece nejde...

pejtho
15. črc 2014

Jak jsi psala, tak smlouvu máš prodlouženou o rok...ale kde je jistota, že za rok s tebou poměr neukončí...pak by sis to vyčítala.
Musím říct, že moje druhé těhotenství nepřišlo pracovně v ideální dobu. Kvůli rozjíždějícímu podnikání, plno starostí a do toho druhé dítko s 15ti měsíčním rozdílem od prvního...masakr a prostě se to tenkrát fakt moc nehodilo. Ale ani na minutu mě ani manžela nenapadlo, že bychom si miminko nenechali a zvládli jsme to i s tím stresem navíc 🙂

apfele
15. črc 2014

ber to tak, že pracovat budeš minimálně do 65ti , možná i déle... tak proč si neužít mateřskou pokud miminko chceš, jdi do toho 😉 držím palce.

zouzelka
15. črc 2014

práce bude pořád, děti pak už nebudou.. Dítě bych si kvůli práci nenechala vzít.

hanulkapal
15. črc 2014

@bacutty Ahojky, sama píšeš, že o miminko stojíš, dokážeš si představit, že bys opravdu těhotenství nechala ukončit? Já jsem byla v trochu jiné situaci - dala jsem výpověď v práci, protože jsem měla jistou novou, lépe placenou. Otěhotněla jsem a do nové práce už mě nevzali, takže jsem neplánovaně na ÚP. Není to jednoduché, mám strach z toho, jak to zvládnu (přitel se zrovna moc nestará), ale ani na minutu jsem neuvažovala, že bych dala miminko pryč, ani nevím, kde jsem vzala sílu se proti všemu obrnit (taky jsem slyšela spoustu komentářů - i tady - že mám jít na potrat a radši nastoupit do nové práce, ale nešlo to..), ale nelituju toho. Myslím, že člověk by se měl rozhodnout tak, aby toho nelitoval, ne v dané chvíli, ale za pár let. Držím palce, určitě to zvládnete 🙂

wendy_
15. črc 2014

Ja bych nedokazala jit na potrat, miminko bych si urcite nechala, i kdyby to melo byt pro nas komplikovanejsi.

renros
15. črc 2014

Rozhodnuti je na Tobe, to je jasne.Osobne bych si miminko nechala, deti jsou preci smyslem zivota.Hodne stesti pri rozhodovani

scheetje
15. črc 2014

Zbavit se svého dítěte kvůli pár chechtákům? Že manžela zdravím a vzkazuju, že skutečné bohatství tkví ve věcech, které se za peníze nedají koupit.

achjonetusim
15. črc 2014

Jak rekl Exupery: "Dulezite veci v zivote jsou ocim neviditelne, hledaji se srdcem." 😉

katunka82
15. črc 2014

Pokud mas lepsi fin. ohodnoceni v praci nez manzel, tak at jde on na materskou, kdyz pvne miminko chtel. Tak budete mit i miminko i dobre penizky ;) A nebude zdaleka ani prvni ani posledni chlap co je na materske ;)

Drzim palce, at uz se rozhodnes jakkoliv, at je to spravne rozhodnuti. Jen ty to tam musis citit, do niceho se nenechej natlacit ;) A kdo vi.... za par let po materske se ti muze naskytnout jeste lepsi prace, clovek nikdy nevi co bude za par let 😎

marecek4
15. črc 2014

neřeš nic-jednou už těhu jsi,tak si to užij,ani koruna navíc nestojí za to si nechat dítě vzít,sama určitě víš,co jsi si prožila když už jsi o jedno mimi přišla a teď by jsi se dokázala smířit s tím,že by jsi to udělala dobrovolně?

a třeba Tě v práci překvapí,nabídka zkráceného úvazku,možnost pracovat z domu-nevím samo co děláš,ale možnosti jsou různé

mppm
15. črc 2014

Dítě si určitě nechat a manžel ať si najde lepší práci, když je tak chytrej. A pokud mu jsou peníze přednější než život miminka,tak je to blbec (pardon) a měl by si do budoucna nastudovat nebo o antikoncepci :-!

pavlapl
16. črc 2014

já bych byla taky pro miminko. Práce bude vždycky. Já třeba podnikám a pracovat nebudu jen týden co budu v porodnici jinak budu pokračovat. Dělám jednoduchou práci které věnuju asi 3 dny v měsíci a přivydělám si tak 3 tisíce. Jsou různé varianty jak vylepšit rodinný rozpočet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru