Utrogestan na udržení těhotenství - máte zkušenosti?

veruunek
23. srp 2013

Ahoj holky, podařilo se mi otěhotnět, ale protože jsem měla v 9tt zamlklý potrat, napsala mi doktorka Utrogestan na udržení těhotenství, Počali jsme tedy bez jakýchkoliv preparátů,hormonů a všeho možného. Zajímaly by m vaše zkušenosti právě s užíváním Utrouše- zavádět X polykat, pomohl X nepomohl, vedlejší účinky a podobně... Díky moc!

simi1510
16. říj 2016

@svobodka86 Být tebou zavolám doktorovi a řeknu co a jak hele.

svobodka86
16. říj 2016

@simi1510 to každopádně, mně jen napadlo jestli s stím nemá někdo zkušenost..díky moc

simi1510
16. říj 2016

@svobodka86 já ho dostala, když jsem byla na pohotovosti, že jsem začala krvácet,... ale nakonec jsem měla zamlklé... takže tak no ☹

A doktor by měl vědět, co a jak, jak jsi na tom i s hormony....

alicie_k
17. říj 2016

@svobodka86 Myslím si, že tím nic nepokazíš. Já mám hormony v pořádku a i tak mi doktorka řekla, ať si dávám dva na noc. Má to taky trochu protektivní účinek proti potratu. Není to samospásné, ale těhu to může jen podpořit 😉

svobodka86
17. říj 2016

@alicie_k nakonec jsem volala Dr. ale nebyla tam.,..v pátek jdu na kontrolu a domluvím se s ní, ale stejně sem v sobotu brala poslední a čárka zatím sílí 🙂

martina_jemelkova
22. lis 2016

zavádím utrogestan 2 ráno 2 na noc. jsem v 11tt. V těhu je lepší zavádět, je to účinější a hlavně menší vedlější účinky, i když já jsem po něm jak praštěná a šíleně unavená, tak nevím..S prvním synem jsem brala dlouho, uvidíme, jak teď..

lhlhlh
24. lis 2016

Ahoj ja jsem v 6 tydnu a zacalo mi opravdu silne krvaceni.:(..myslela jsem, ze uz je potrat.Muj doktor provedl ultrazvuk a mimi se jeste drzi..nasadil utrogestan 1-1-1.a ascorutin.a mosim jen lezet. Napadlo vas nekterou ty leky odmitnout? MUDr. rikal, neco v tom smyslu, ze deloha (telo)se chce plodu zbavit....napr.kvuli spatnemu pozdejsimu vyvoji...kvuli vadam plodu.Tak me napadlo,jestli neni rozumnejsi to nechat na ,,prirode" nez zjistit ve 12 tydnu, ze dite bude postizene....😕

lhlhlh
24. lis 2016

Jeste jsem zapomnela dodat , mam hematomy v deloze..a krvaceni vylo nejspis kvuli praskle cevce?

bledulka84
24. lis 2016

@lhlhlh tak nejak takhle to probihalo u me, napred velikostne neodpovidalo, pak spineni, pak krvaceni, kdy jsem myslela, ze uz je po vsem, plod se jeste drzel, zjisten hematom, ale i pres utrogestan se potrat spustil. Ve finale byl "prijemnejsi" v tom, ze se naraz oddelila cela delozni sliznice a odkrvacelo to behem par hodin, pak uz jen spineni, aby se deloha plne vycistila. Ale u me se ani neobjevilo srdicko a proste bylo videt, ze se to blbe vyviji...

lhlhlh
24. lis 2016

@bledulka84 jj.no mi se srdecni akce ukazala dnes...uvidime jak to dopadne...doktor samozrejme rikal,ze i pres leky muze dojit k potratu.

bledulka84
24. lis 2016

@lhlhlh jako u spousty maminek hematom jeste neznamena postizeny plod, muze se vstrebat a tehu dale probehne bezproblemove a narodi se zdrave miminko. Pokud je srdicko, tak bych asi lezela a uvidis, treba bude vsechno dobry.

lhlhlh
24. lis 2016

@bledulka84 jj dekuji.snad ano...

vanilopka27
6. led 2017

Ahoj holky , chci se zeptat, myslíte si ze Utrogestan má ňáký vliv na plod? Já vím že den před kontrolou jsem byla šíleně unavená nic se mi nechtělo a pak když jsem si další den večer zavedla první tobolku ráno jako by se únava vytratila....

lhlhlh
6. led 2017

Ahoj.myslim ze utrogestan nema vliv na tom,ze se ti vytratila unava.Podle me to nic neznamena🙂.

simi1510
6. led 2017

@vanilopka27 na únavu ne... ale ja ho tenkrat dostala taky a nakonec to bylo zamlkle... ze v teorii kdybych ho nebrala, odešlo by to normalne... ja bych se sama za sebe k nemu nevracela. I kdyz mi to moc lidi nechce verit

lhlhlh
6. led 2017

Ja jsem taky premyslela jeatli ho mam brat..brala jsem a nakonec to byl i pres utrogestan samovolny potrat.a proc ti ho lekar predepsal?

bledulka84
6. led 2017

@simi1510 taky jsem si po prvním potratu s utrošem řekla, že příště ne, ale stejně, když jsem furt špinila i teď u druhého, tak jsem ho nakonec brala do cca 11 tt. Ja si to srovnala tak, že pokud je problém s embrijem, tak utroš nepomůže, ale může pomoct udržení a odstranění špinění, pokud je problém se sliznicí.

simi1510
6. led 2017

@lhlhlh dle tehu testu jsem byla tehotna, krvacela jsem po sexu celkem dost... a ona byla otravena ze po jedenácté vecer nemuze spat. Tak ze nejsem tehu, ale dala mi ho. Dle ni jsem mela jen 14 dni zpozdeni.

simi1510
6. led 2017

@bledulka84 uvidime co bude no, az se znovu zadari... jestli tedy se zadari

absintka19
6. led 2017

@lhlhlh utrogestan pomaha ale neni zazracny, mimi odejde kdyz je slabe at mas utros nebo ne. Ja mela hematom, lezeni, utros do ukonceneho 12tt a mimi zatim ok. Urcite nespusobuje potrat, ani ti neudrzi slabe embryjko...

absintka19
6. led 2017

@vanilopka27 kdyz se podivas do pribaloveho letaku tak to tam je napsane. Ano, muze spusobovat vetsi unavu, ale to muze byt i proto, ze v tele se deji neuveritelne zmeny-vznik noveho zivota a to je zazrak ktery dava telu zabrat.

simi1510
6. led 2017

@absintka19 pokud to chápu spravne, tak psala, ze po zavedení se ji únava vytratila, ne ze ji ji způsobila 🙂

bledulka84
6. led 2017

@simi1510 určitě se znovu zadaří, pro jistotu si příště sex po otěhotnění radši odpusti, doktor mi ho teď po předchozích potratech a špinění i po kontrole vnitřním utz zakázal minimálně na celý první trimestr.

simi1510
6. led 2017

@bledulka84 klasicka poloha nevadila, kolik jich bylo pred tim totiz, protoze po otehotneni byla obrovská chut... ale pak prave poloha na konicka... ale co jsem cetla, nebyla jsem jedina....

Ale uvidime co bude, treba bude pak nechuť 😃

vanilopka27
6. led 2017

@lhlhlh
@simi1510
@bledulka84
@absintka19
Nevím kde byl problém nebo je ,dr. mi utroš předepsala když jsem byla na první prohlídce ani nezjistila jestli je potřeba nebo ne...odůvodnila to tím ze těhotenství je rizikové a hotovo ,mela jsem pochybnosti ale tady jsem četla dobré zkušenosti s nim tak jsem ho brala...
V pondělí pisnu jak jsem dopadla

simi1510
6. led 2017

@vanilopka27 drzim moc pesti!

misha80
6. led 2017

@lhlhlh Já bych to na přírodě nechala. Měla jsem spontánní potrat hned na začátku těhotenství (druhého, první proběhlo naprosto bez problémů). Když jsem otěhotněla po pár měsících znovu, dr. mi hned predepslala utrogestan. Přišlo mi divné, proč hned brát léky, když jsem potratila jen jednou, a poté, co jsem zjistila info na netu, že to potratu stejně nezabrání a k tomu ještě nic moc vedlejší účinky, rozhodla jsem se nebrat. Nic se nestalo a dnes mám zdravé dítě. Ono je potřeba rozlišovat, proč k potratu dojde, kolikrát atd. Prijďe mi, že to doktoři nerozlišují a předepisují zbytečně.

simi1510
6. led 2017

@misha80 pro ne treba ne zbytecne... dle meho to pak davaji i kvuli tomu, ze z toho maji penize...

misha80
6. led 2017

@simi1510 Jj, to mě právě taky napadlo 🙂 proto se mi to vůbec nechtělo brát. Dr. se taky tvářila dost kysele, když jsem jí řekla, že to neberu, ale vysvětlila jsem jí to a v pohodě.

vanilopka27
6. led 2017

@misha80 Já byla také na pochybách ,mela bych závit poslouchat svůj instinkt a ne lékaře...
Myslím že máte pravdu za každý recept jim platí...
Napadlo mě že když se vajíčko uchytilo mela bych mít dělohu v pořádku a tohle je na dělohu...Já jen doufám že to neovlivnilo vývoj velkými množstvím toho hormonu ,nebo když je ho dost tělo zbytek vyloučí nebo jak to je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru