Utrogestan na udržení těhotenství - máte zkušenosti?

veruunek
23. srp 2013

Ahoj holky, podařilo se mi otěhotnět, ale protože jsem měla v 9tt zamlklý potrat, napsala mi doktorka Utrogestan na udržení těhotenství, Počali jsme tedy bez jakýchkoliv preparátů,hormonů a všeho možného. Zajímaly by m vaše zkušenosti právě s užíváním Utrouše- zavádět X polykat, pomohl X nepomohl, vedlejší účinky a podobně... Díky moc!

darlinkajanis
3. kvě 2016

@m.e.a. tak to máte stejné jako ja:/ jsem ted 8tt a vše je jak má. Tak přeju hodně štěstí.!!! Mohu se zeptat kolik vám je let? Pokud vám to nějak nevadí, zatím jsem nepoznala nikoho kdo by měl stejné problemy.

marty87
3. kvě 2016

Prý je nějaká pasta či jako částečná náhrada, ale nevím jak se jmenuje. Ja naštěstí ještě sehnala. Ale jestli budu potřebovat další tak nevím.

tyna94
11. kvě 2016

Ahoj, nevíte prosím kde v Litoměřickém okrese , Lovosice, Libochovice, Budyně, Roudnice bych sehnala GYNPRODYL 200MG , v LTM mi řekli, že zase není , jako nebyl utrogestan, tak hledám nějakou zapadlou lékárnu, do týdne to potřebuji sehnat :( Prosím poraďte, jsem bezradná, pokaždé mám recept na něco co zrovna není :D

marty87
11. kvě 2016

@tyna94 ahoj utrogestan zase je. Tak jestli nemusíš mít vyloženě gynprodyl tak at ti napíše ten utrogestan.

tyna94
11. kvě 2016

@marty87 Právě mám utrogestan dobrat a Gynprodyl začít ale jen na noc, protože utrogestan se potom prý už nedává v pozdějších týdnech a už mam jen týden než dojím utrogestan a pak mám jíst ten Gynprodyl, ale ten prozměnu nemůžu nikde sehnat

marty87
12. kvě 2016

@tyna94 aha tak to jo. 😒 Tak ona je to prý nějaká novinka. Ale je to hrozný když to pak nemůžeš sehnat. Když to potřebuješ.

salenas
12. kvě 2016

@marty87 hodně se používá místo utrogestanu crinone,hlavně při ivf,na podporu udržení,je stejný jako utroš,ale taky mnohem dražší,na 14 dní 190 kč,zavádí se 2 denně,gel v tubičce

marty87
12. kvě 2016

@salenas to je hrozný ty ceny některých léku. já mám zatím ten utroš 1-1-2. nevím jestli mi pak třeba napíše něco jinýho. Jsem zatím v 6. týdnu. Ale o tom gelu jsem slyšela, ale prý nemá takový účinky jako utroš tak nevím.

ankil
13. kvě 2016

@salenas
@marty87 já měla u předchozích těhu právě ten crinone gel místo utrogestanu, nevím na kolik mě vyšel, ale zaváděla jsem pouze 1x denně (večer) a mě teda vyhovoval více, je hezky v tubičce, žádné kuličky, člověk nění tak opatlaný. Teď naposled jsem měla utrogestan a jsem ráda že jsem se ho po 12tt zbavila 😀

salenas
13. kvě 2016

@marty87 účinky má úplně totožné,líbí se mi víc i tím,že v příbaláku píšou,že se hlavně používá při ivf,podpoře k udržení těhu a to jsem u utroše nrčetla,je to pro mě takové super placebo 🙂

marty87
13. kvě 2016

@ankil
@salenas aha tak to jsem ani nevěděla. No já se dr. na to zeptám. mam ještě dvě balení toho utrose to mi asi dá do do 10tt a pak bych mohla mít tohle. Je fakt, že musím nosit pořád intimku a to mě nebaví. Můžu se prosím jen zeptat co je to ivf? je to umělý oplodnění?

salenas
13. kvě 2016

@marty87 ano,je.. nám utroš nahrazuje žluté tělísko a stejně i crinone

marty87
13. kvě 2016

@salenas aha já ho mám hlavně jen pro jistotu. Už jsem jednou v začátcích potratila. Tak uvidím co mi řekne na kontrole. Doufám, že bude vše v pořádku.

azalka123
14. kvě 2016

holky, jsem v 7 týdnu utroš beru kvuli špinění 1-1-1, ale včera mi doktor napsal poslední krabičku a řekl že ho mam brát týden 1-0-1 a pak jen 0-0-1, není moc brzy na vysazení. Bojím se že když začnu vysazovat tak se vše pos.... děkuji

salenas
14. kvě 2016

@azalka123 zkus se zeptat třeba v diskuzi heliosu,mě říkali,že se utroš bere do 12 týdnu,tak nevím...

petulaho
14. kvě 2016

@azalka123 taky jsem brala do 12tt...zkus,se s dr jeste domluvit

salenas
14. kvě 2016

@azalka123 kdyby ti jiní lékaři radili brát dál utrogrstan s tobě ho tvůj doktor nechtěl dát,co budeš dělat,vydupeš si ho? Já tu dyžtak mám...

derinne
14. kvě 2016

@azalka123 Ahoj, já měla od jednoho doktora napsanej utrogestan do 12tt 1-1-1,po krvácení kvůli hematomu mi na pohotovosti dali dávku 2-0-2 a v 10tt jsem chtěla recept od gyndařky a ta že ho píše jen do 10tt (že už to nemá cenu a navíc byl zas výpadek),takže jsem dobrala krabičku v půlce 11tt i když jsem měla hematom a teď je vše v pořádku,musim zaťukat...

xcentrik1
17. kvě 2016

Ahoj holky chci se zeptat včera mi doktorka nasadila utrogestan páč spinim je to taková tmavá nevím co :D ale...zavadim ráno a večer a spinim pořád...jak jste to meli vy za jak dlouho začal účinkovat na utz ještě lékařka nic nevidí jsem teprve 4+5 takže je to na samém začátku dikec

salenas
17. kvě 2016

@xcentrik1 ahoj,při špinění můžeš polykat,většinou ho holky mají do 12 týdne,drž se

azalka123
17. kvě 2016

@xcentrik1 mě účinkuje hned

m.e.a.
17. kvě 2016

@xcentrik1 vydrz,spinila jsem i pres utrogestan jeste cca 10dni,pak se to srovnalo.Nyni po gynprodylu take v norme,ma na to vliv zatez,sex atd.Spise klidek to chce a vydrzet.Opet plati pravidlo,co ma byt v poradku bude a udrzi se..

xcentrik1
19. kvě 2016

No tak jsem včera volala pro výsledky na gyndu. Sestřička mi řekla že Hcg nepatrně vzrostlo..jenže co to je nepatrně. TZítra jdu na UTZ..tak uvidíme. To špinění se trošaku uklidnilo..ale stále. Věřím že to prcek zvládne. Po tatínkovi fotbalista ..tak to musi zvládnout :D

salenas
19. kvě 2016

Tak já začla špinit dnes,nervíky teda hrozný!

azalka123
19. kvě 2016

@salenas a v kolikátém tt jsi?

salenas
19. kvě 2016

@azalka123 jsem 13 dní od ketu,takže asi 18 dní těhotná,poslední menzes 16.4

azalka123
19. kvě 2016

aha a utroš ti nezabírá?
@salenas

salenas
19. kvě 2016

@azalka123 mám crinone,začala jsem špinit dnes,zítra jdu na krev

azalka123
19. kvě 2016

@salenas tak at ti to brzy přestane 🙂

bledulka84
19. kvě 2016

@xcentrik1 mě třeba nezabral a potratila jsem. Ale u mě se objevil a odkrvácel i hematom v děloze a na UTZ plod nerostl, jak má, takže to nakonec asi bylo dobře. A po téhle zkušenosti jsem toho názoru, že co se má udržet se udrží, co ne, tak ani léky nepomůžou. Při prvním těhu jsem nic nebrala, taky jsem ze začátku špinila a narodila se mi zdravá dcerka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru