Utrogestan na udržení těhotenství - máte zkušenosti?

veruunek
23. srp 2013

Ahoj holky, podařilo se mi otěhotnět, ale protože jsem měla v 9tt zamlklý potrat, napsala mi doktorka Utrogestan na udržení těhotenství, Počali jsme tedy bez jakýchkoliv preparátů,hormonů a všeho možného. Zajímaly by m vaše zkušenosti právě s užíváním Utrouše- zavádět X polykat, pomohl X nepomohl, vedlejší účinky a podobně... Díky moc!

hance09
24. srp 2013

Ahoj, mě pomohl k otěhotnění. Zpočátku jsem každý cyklus polykala jednou na noc,protože mi po něm bylo zle,motala se mi hlava, když jsem otěhotněla,tak jsem začala zavádět,protože jsem si neuměla představit,že v takovym stavu budu chodit do práce.

irennn
24. srp 2013

Já zaváděla před i po otěhotnění 3x1globulku denně až do 12tt. Asi to není jenom tím,ale pomáhá udržovat těhotenství,do té doby než si ten hormon začne vyrábět mimčo samo v dostatečné míře....a když se zavádí,rozhodně ti nemůže uškodit, jen si musíš zvyknout, že si v podstatě od něho furt zapatlaná,jak se to rozpustí, ale to vyřešíš výměnou intimky a vlhčeným kapesníkem....z vedlejších účinků jsem byla brutálně nafouklá, nevím jestli to bylo jen tím,ale nemohla jsem sníst nic,abych neměla břicho jako balón a šílené větry a křeče....ale stálo to za to! 😉

pistalinda35
24. srp 2013

Ahoj. Ja ho brala asi do 12 tydne .. 2:0:2, doporucuji zavadet. Nebyvaji pak tolik vedlejsi ucinky. Pri polykani se motala hlava, byla jsem ospala...

lucifereeek
24. srp 2013

já brala v prvním těhu na udržení (polykala jsem ho), ale nepovedlo se :( potratila jsem v 8tt - ale já jsem pořád krvácela. V druhém těhotenství jsem nekrvácela ani mi dr. nic preventivně nepředepsal a narodila se nám holčička. 🙂

elielizabeth
24. srp 2013

Já ho brala hodně a až do 5. měsíce. Zaváděla jsem i polykala a žádné vedlejší účinky jsem nepozorovala a malá se nám udržela i přes krvácení... Snad to bylo díky němu, protože o druhé mimi jsme pak v 9. týdnu přišli a to jsem ho u druhého nebrala.

cuci25
24. srp 2013

Já jsem ho taky brala asi celej první trimestr. A polykala jsem ho, nic mi z toho nebylo 😉

anina32
24. srp 2013

Brala jsem ho při IVF, od zavedení embria až do 12tého týdne těhotenství. Na radu lékaře jsem zaváděla 3x denně 2 tobolky, jenom výjimečně jsem polykala když jsem po zavedení nemohla zůstat aspoň půl hodiny ležet aby to nevyteklo. Neměla jsem žádné vedlejší účinky a malej se narodil v pořádku. Jenom co vím od holek z naší diskuze, tak většina jich po utrogestanu mívala motání hlavy a ospalost, ale já nic. Držím palce ať to vyjde😉

sarisol
26. srp 2013

Ahoj, já jsem u prvního těhu taky brala utrogestan, protože jsem měla hematomy a dr. mi dával jen 30%, že se prcek udrží... Brala jsem ho do 12tt a vůbec jsem teda nekrvácela, všechny hematomy se vstřebaly... Bylo mi ale šíleně blbě, i když mi dr. tvrdil, že to není utrogestanem, blbě mi nebylo, dokud jsem jej nezačala brát, a co jsem přestala, nevolnosti přestaly:D Já teda nezvracela, ale měla jsem žaludek jako na vodě... Jinak jsem původně polykala, pak jsem zaváděla, to zavádění nějak zlepšilo i ty nevolnosti... Třeba to ale vše fakt bylo psychikou 🙂 Taky držím palce🙂

blondie007
18. říj 2013

Ahojky, mám utroš taky, zavádím, již dva týdny, žádné nežádoucí účinky nepociťuji 🙂

simona.k.
29. pro 2013

Já jsem ho také brala 3 měsíce,ze zacatku jsem ho polykala ale motala se mi po nem hlava ,tak jsem ho pak zavadela a to bylo v pohode, mela jsem ho take na udrzeni tehotenstvi .

holubing
29. pro 2013

Holky me teda rikal doktor ze v tehu se ma jedine zavadet

simona.k.
12. led 2014

Mě řekla doktorka,že si mohu vybrat ,že prý co mi bude lépe vyhovovat

hankamisa
30. kvě 2014

ahojky. beru utroš 2*denně. ted to vypadá,že by se mohlo konečně zadařit. nemám raději jeho dávku navýšit pro jitotu na 3* denně abych pomohla udržení ? mám nízkou sliznici,po ovulaci 6mm. jo a je lepší zavádět nebo polikat?
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/hankamisa/gr...

cyriela
10. črc 2014

Má-li některá z Vás zbylý Utrogestan, tak koupím.

anulaaa20
24. říj 2014

Já ho brala od 6tt do cca 13tt na udržení těhotenství zaváděla jsem 3x1 tabletku a vše proběhlo v pořádku 🙂

denca1988
24. říj 2014

@veruunek Ja som ho mala zavedeny od 2.heho mesiaca do konca 3.tieho,zacatku 4.teho cca a pomohol samozrejme,teraz som 36tt a mam chvalabohu zdrave miminko ako to vyzera....prekonala som taky jeden potrat a tak som sa strašne zľakla keď som začala krvacať hneď po druhom otehotnení....brala som ho 2x denne...vedľajšie účinky som nepostrehla žiadne....takže sa neboj,vše bude ok,len sa nestresuj zbytočne

veruunek
autor
24. říj 2014

@cyriela omlouvám se za pozdní přečtení, ale mám tu několik krabiček

stastnicka
25. lis 2014

Já jsem po prvním transferu brala utrogestan. Polykala i zaváděla. Nemyslím si, že by v mém případě byl nějaký rozdíl. Motala se mi hlava, měla jsem svalovou a celkovou slabost, že jsem musela být 3 týdny na neschopence. Manžel mě musel vozit autem k lékaři, jak jsem byla slabá. Nedošla bych si ani nakoupit. Doktor říkal, že to není tím, ale když jsem vysadila, tak obtíže přestaly. Ale vzpamatovávala jsem se z toho ještě měsíc. Embryo se nechytlo. Při druhém transferu jsem brala Lutinus. První týden jsem jakš takš fungovala v práci, ale pak zase 14 dní na neschopence. Menší únava, ale stejně bych práci nedala. Teď chceme jít na třetí transfer a chtěla bych zkusit Duphaston. Četla jsem, že je nejšetrnější. Máte s ním zkušenosti?

lucie1984
1. pro 2014

Brala jsem Utrogestan 10 dní (zaváděla jsem 2 tablety na noc) a zabral okamžitě 😀 Tímto i nabízím zbytek, kdybyste měla některá zájem. Mám jedno celé, nenačaté balení a v druhém zbývá 10 pilulek.

marsic
22. led 2015

Zháňam utrogestan, nemáte v ponuke?

hanpavka
24. led 2015

Můžu se přidat a rovnou zeptat? 🙂 Beru Utrogestan od 16DC na případné udržení,- po Pregnylu - ale nevím do kdy bych ho měla brát ... Dnes je to tedy 24DC .. Stane se něco, když ho budu pro jistotu brát až do doby než přijde menstruace, nebo bych ho měla vysadit po 10 dnech? MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD!

ewicka
24. led 2015

@hanpavka Ahoj. Brala jsem ho po IVF až do 12. týdne těhotenství. Raději se zeptej svého gynekologa, určitě bych ale nevysazovala. Držím pěsti 🙂

lu777
24. led 2015

tak já jsem měla v prvním těhotenství... nejdřív polykání (obrovská únava, ale dr. říkala, že to tak líp zabírá snad)... pak zavádění...
jinak mi bylo docela dobře (teda pominu příšerné nevolnosti až do 6. měsíce, ale to s tím asi nesouviselo)

osicenka
24. led 2015

Já jsem ho brala od nějakého 8.tt, protože jsem měla hematom, když jsem ho polykala tak mi z něho bylo děsně blbě a to jsem jinak v těhotenství nezvracela, jen po dobu, co jsem ho takto užívala, pak jsem ho po konzultaci s dr. zaváděla. Asi pomohl, protože mám doma 14m chlapečka 🙂

lucinka58
24. led 2015

Ahojky, já taky měla zamlklé těhotenství v 9tt. Teď v druhém těhotenství jsem brala Utrogestan od 11 tt, protože jsem začala špinit. Zatím můžu říct, že pomohl. Vysazovala jsem ho v 15 tt, teďka budu začínat 17 tt a všechno vypadá v pořádku 🙂 Jo a jinak - zaváděla jsem ho. I v popisku i od doktorky jsem se dozvěděla, že určitě je v těhotenství lepší zavádění, protože se účinná látka dostane lépe k mimču 🙂 Držím pěstičky ať to dopadne a ať se udrží 🙂

nikka7
23. dub 2015

Utrouš jsem neměla ale stejně jako @stastnicka při druhém transferu, jsem používala Lutinus. Nikdy to není žádná hydparáda ale dalo se to. 🙂 Děťátka máme ale dvě, takže to za to stálo.

hankamisa
17. črc 2015

mám nepotřebný utrogestan 4 balení,nechcete? 🙂

anetulina
21. črc 2015

@hankamisa Já bych měla zájem 🙂

fredyna
4. zář 2015

Já ho mám ode dnes také brát, tak snad to zabere... 😨

lenicz
6. říj 2015

Mam take navic na prodej ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru