V 17ti a maminkou. Komu to mám říct? Chci si ho nechat

pajulda
21. dub 2008

Ahojky bude mi v Červnu 17 a mě se nedávno na testu ukázali dvě čárečky. 🙂
Ale Problém mam v tom že nevim komu to mam říct. 😖
Ono tady de hlavně o tu školu že mamka je naštvaná Protože sem už Podruhý v Prváku na další škole a až zjistí že sem v tom tak je asi jasný že tu školu nedodělam.
No a toho se taky bojim že já bych si to miminko chtěla nechat ale až to řeknu mamce tak se bojim že o to Přídu. ☹
Taxem Vás chtěla PoProsit jestli už ste se někdo s takovym Podobnym PříPadem setkali u někoho nebo jestli mi nemůžete ňák Poradit třeba ňáký náPady co bych měla dělat nebo tak, děkuju moc.

majina
21. dub 2008

Mica.... já to nemyslím zle! Jen prostě píšu realitu, to je vše!

micanek
21. dub 2008

Jinak spousty těhulek, co chodí na koníka tak otěhotnělo přes HA. Holt každému se nepodaří otěhotnět jak chce.

luciferek
21. dub 2008

no určitě nejdřív zajdi na tu gyndu, ať víš přesně co a jak. Taky si myslím, jak píše micanek, že ti tvoje máma určo pomůže, od toho přeci maminky jsou 😉 .
Nevěš hlavu, vždy se to dá nějak zařídit a pokud mimíska chceš, tak si za tím jdi 🙂

tanuki
21. dub 2008

já jí 3roky neberu a otěhotněla jsem hned 😀 jasně, že je víc faktorů, ale ty některé zdravotní komplikace stojí opravdu za to. Bohužel.
všeho s mírou, sex s někým, kdo stojí za to a nezačínat zbytečně brzo! Ach jo, jak já tohle jednou budu vysvětlovat své dcerunce, to teda nevím, snad se mi to podaří 😉 A když je miminko na cestě není nic krásnějšího, ale záleží moc na okolnostech a rodinném zázemí. POkud je člověk ochotný se na pár let vzdát chození večer někam...a nebude pak v depkách nebo si to nedejbože vylejvat na miminku, je to hrdinské a krásné rozhodnutí..

micanek
21. dub 2008

Majina: na všem je něco ... dlouho jsem žila s člověkem, který byl o 14 let starší než já a pak s člověkem který mohl bejt můj táta. Byla jsem velice šťastná , finančně zajištěná ..... ale po čase jsem zjistila, že jeho věk, začíná být můj věka nechtěla jsem tak brzo zestárnout. Můj manžel je o 6 let starší než já a myslím, že je to nejlepší rozdíl. Každému svědčí něco jiného.( můj názor)

lavazzza
21. dub 2008

Pajuldo nevím jestli tady ještě jsi ale opravdu dobře si to promysli,pochopila jsem správně že to miminko chceš?Určitě to nebude jednoduché ale já bych si ho taky nechala.Teď se snažíme přes dva roky a nic.

petris
21. dub 2008

přeně micanek!Nejlepší rada, je jít první k dr. třeba je to planý poplach a zbytečně si stim dělá hlavu 😒
Jinak právě proto jsem to poprvé napsala o majině jelikož mám kamarádku ta je sice o 10 let starší než Pajina ale všichni jí rozmlouvali to mimčo jelikož neměla zrovna tak vhodného chlapa pro rodinu a hrozně jí to rozhodilo že to miminko chtěla ale pak jak slyšela negativní nátlak od okolí tak chtěla jít na potrat ☹ Byla moc ráda že já jsem byla zmála lidí kteří jí to rozmluvili, ale ztěch ostatních byla maximálně psychicky na dně ☹ Proto jí takový řeči Pajině nepřidaji na podpoře 😠

majina
21. dub 2008

mica... určitě, každý je jiný a každému vyhovuje nco jiného! Souhlasím!

majina
21. dub 2008

No a kde je autorka??? 😕

micanek
21. dub 2008

Pajina: Jinak škole jde dělat i při miminku .... prvák by jsi si stihla dodělat a na dodělání školy ti dají domů učivo a ty budeš docházet na zkoušky. Jdše to už skoro na každé škole. Samozdřejmě, že to nebude žádná sranda. Ale pokud nemáš ani víučňák, tak bych se snažila školu určo nějak dodělat. U nás v rodině se při mateřské studuje výška, tak střední bys taky určo zvládla. 😀

luciferek
21. dub 2008

😒 😕 , tak jde jsi Pajule???

petris
21. dub 2008

Lavazzzar: je mi líto že se snažíte ttakhle a nejde Vám to ale asi máš na to určitý věk a jste zajištěný, ale pokud se Pajula na to necejtí a nebylo mi mimčo dobře zajištěný celkově nemyslím jen finančně tak to nemá cenu, akorát by se trápila ona a i mimčo ☹ Musí to opravdu pořádně zvážit, ted si myslí že mimčo chce ale už psala tanuki že musí počítat stím že jí končí třeba noční život atd. 😉 A mámě to fakt řekni Pajule, jestli ti nepomůže ona tak nevim....

r.o.s.s.i.b
21. dub 2008

Mě je přesně 20. 😉 A Tobě??už si objednaná na kurz??My jdem 10.6.strašně se tam těším..

kulicka
21. dub 2008

Pajuldo, nenech se rozhodit. Moje sestrenka otehotnela v 16 s klukem stejne starym a dneska jsou porad spolu, maji dve velky deti, maji se porad radi a oba maji zamestnani 🙂 Takze i takle to muze dopadnout 🙂

Zajdi ke gyndakovi, a az to bude jisty, jdi za mamkou. Neni nic horsiho nez se stresovat, ze mamka udela to a nebo ono. Uvidis, treba te prijemne prekvapi 🙂 Nebo bude chvilu laterit a pak ji to prejde 🙂 Vzdyt jako posledni reseni existuji babyboxy, kdybys videla, ze to fakt neutahnete 🙂 Tim teda nenavadim k hromadnemu mnozeni to ne, ale kdyz uz se stalo, tak je tu porad nejake reseni bez nutnosti toho pro me ultimatniho nejdramatictejsiho pro vsechny (potrat).

miluse
21. dub 2008

já nevím, ale mě to přijde nějaký celý divný, už jsem tu byla několikrát svědkem, že si to uživatelka vymyslela..... a pokud je to opravdu pravda, tak se pajuli omlouvám.

lavazzza
21. dub 2008

petris právě na to jsem se jí ptala jak to chce ona,jestli se na to cítí....

llucinka
21. dub 2008

Pokud by mi bylo 17, o tom, jestli bych si ho nechala, bych uvažovala. Ve svém současném věku bych si ho nechala, i když bych neměla manžela ani přítele, ani rodinu. Nějaké kamarádky mám, o které se můžu opřít, tak by to šlo. Ale naštěstí mám manžela, kde bydlet a peníze. 😉

meleri
21. dub 2008

Já si myslím, že není úplně jisté, že je těhotná, někdy ty testy můžou fakt blbnout! Měla by jít fakt k tomu gynekologovi!

A když už se to stalo, že je těhotná, tak rady typu "měla sis najít staršího chlapa" jsou fakt nahovno.

Spíš jí nějak povzbudit.

Ted si myslím, že už nebude mít odvahu tady ani napsat, když si přečetla některé zprávy...:(

Snad si dodá odvahy a zajde aspon na tu gyndu..já se přiznám, že v těch semnácti jsem měla z gynekologa fakt hrůzu..takže ji chápu, že se jí tam asi nechce..

kulicka
21. dub 2008

Holky, je jasny, ze prasule jsou dulezity, ale neni to vsecko. kolik potkavame deticek z dobre zajistenejch rodin, co se chovaji jak nejvetsi hulvati, pac rodice jim nedokazali dat potrebnou lasku a s ni spojenou vychovu? Pak znam zenskou, co ji manzel udelal 5 deti a pak ji kopl do zadku a zdrhnul. Ona bez skoly, s jednim postizenym... a protloukla se zivotem nadherne. Decka ji vvystudovali, drzej s rodinama strasne pohromade, maji se moc radi, pomahaji si navzajem, jsou slusni, maji uctu k lidem, ale nenechaji si srat na hlavu... Fakt zalezi na lidech.

bershka
21. dub 2008

baby, asi nie je moc zodpovedná. ja v 17. by som jedla hak asi v trojitých dávkach. 😖

kulicka
21. dub 2008

Bershka "ja bych" a "asi" svedci o tom, ze v 17 je vsecko relativni. Urco jsi starsi, tak radsi napis, co jsi opravdu v tech 17 delala, estli se za to nestydis, pac vetsina z nas v 17 delala vice mene kraviny.

A nektere baby do toho spadnou i pres HA, takze trosku tolerance. Uz se stalo, tak co radit co by kdyby a z toho vyvozovat, ze je nekdo nezodpovedny 😒

petris
21. dub 2008

meleri:já jsem se taky bálá jít na gyndu,ale právě od toho jsem měla tu mámu aby udělala ten krok a dokopala mě tam!a nikdo jí neřikal že si měla najít staršího chlapa to tady byla jen taková diskuze zase mezi námi a když jsme u toho tak jsem stebou maximálně souhlasila ohledně těch chlapů MICANEK...taky bych se asi cítila starší a mám o 4 roky staršího přítele a jedinečně mi to vyhovuje 🙂

meleri
21. dub 2008

no já bych ji fakt neodsuzovala. Souhlasím s Kuličkou ...není to o věku, ale o lidech!
já si nemyslím, že HA pro sedmnáctiletou dívku je to nejlepší řešení.

kulicka
21. dub 2008

K te diskusi o chlapech : znam chlapi, kteri jeste v 35 se chovaji jako pubertaci a pak znam 16 lety kluky, kteri jsou velmi rozumni a zodpovedni. Jak pise meleri : neni to o veku. Absolutne vubec ne 😔

petris
21. dub 2008

Já bych tedy řekla že je to nejlepší řešení HA pokud chce sexuálně žít a nemá stálého partnera 😉 Můj názor 😉 Jelikož pochybuju o tom že když náhodně se vyspíš s klukem ještě v podstatě puberťákem ( kluci většinou dozrávaji déle ) tak že bude mít tu starost jestli bereš HA aby si náhodou neotěhotněla 😉 Bude mu to ve více případech jedno jelikož to byla pouhá známost na jednu noc a už jí třeba nikdy neuvidí, co potom?!a na kondom bych v tomto případě jen nespoléhala 😉

meleri
21. dub 2008

já se přiznám, že v sedmnácti jsem vypadala fyzicky tak na 14, proto mě nikdo nechtěl... 😀 takže nějaké antikoncepce jsem nemusela řešit..já bych aji už chtěla, ale nikdo nechtěl mě! všichni kolem už dávno sexovali, a já čuměla na Hvězdné války! 🙂)) Já gyndu potřebovala tak kvůli kvasinkám, protože jsem se furt namáčela někde v bazénech, a vždycky něco chytla..nakonec mě taky dokopala mamka...

Jinak můj tatík mi přijde že dospěl tak v 50! Takže to fakt není věkem! Mi přijde můj manžel zodpovědnější než on, protože když se někdy mamka rozvypráví, co můj otec v 28 letech dělal, tak se fakt popadám za hlavu...

Jinak si myslím, a ted mě klidně ukamenujte, vy které jste bez viny, že HA je jed, který ničí ženě tělo. A kolik ženských pak mělo problém vůbec dostat mencky když to vysadily...

micanek
21. dub 2008

Nevím, zda jsem to pochopila dobře , ale nebrala HA, protože si myslela, že musí pro ni z maminou na gyndu.

Já jsem měla dobré to, že moje mamina ( měla jsem i hodně starších kamarádek) si semnou o tom povídala. Takže jsem věděla, jak a kde co chodí. Když jsem začala brát HA, tak to bylo kuli tomu, že jsem tam šla s kamarádkama a taky jsem ńeměla dobrej pocit, že bych zrovna todle měla říct mace. Pořád jsem byla její malá holčička ( stejně, když jsem se poprvé vyspala s klukem, tak to ně mě poznala ... jak? nevím)
Takže třeba se u nich doma o tom tolik nemluví.

Jinak si myslím, že je teď už jedno proč nebrala Ha, nebo jak je starý otec dítěte ..... ale to, zda je opravdu těhotná a musí to začít řešit, protože pokud by si prďolu nechtěla nechat, tak taky nemůže čekat do aleluja.

r.o.s.s.i.b
21. dub 2008

kulicka:Přesně tak znám taky chlapa 35let a mlátí sním puberta a třeba můj přítel 30.Je úplný opak takový rodinný typ

Tím,že jí budete napadat jí moc nepomůžete.Je to chyba mamky,že jí neřekla o HA,není to zrovna levná záležitost pro 17.holku. Ona sama musí vědět jaké má zazemí atd. a zvážit to a probrat to s rodiči.

bershka
21. dub 2008

kraviny som "dělala" ale nespala s chlapmi 😒

bershka
21. dub 2008

taktiež je to chyba matky ke´d sa s ňou nerozpráva o "týchto" veciach

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru