V 17ti a maminkou. Komu to mám říct? Chci si ho nechat

pajulda
21. dub 2008

Ahojky bude mi v Červnu 17 a mě se nedávno na testu ukázali dvě čárečky. 🙂
Ale Problém mam v tom že nevim komu to mam říct. 😖
Ono tady de hlavně o tu školu že mamka je naštvaná Protože sem už Podruhý v Prváku na další škole a až zjistí že sem v tom tak je asi jasný že tu školu nedodělam.
No a toho se taky bojim že já bych si to miminko chtěla nechat ale až to řeknu mamce tak se bojim že o to Přídu. ☹
Taxem Vás chtěla PoProsit jestli už ste se někdo s takovym Podobnym PříPadem setkali u někoho nebo jestli mi nemůžete ňák Poradit třeba ňáký náPady co bych měla dělat nebo tak, děkuju moc.

kulicka
22. dub 2008

Pajdulo, nektery prispevky vubec neber v potaz, ju? Nektery holky jsou stouravky a nektery se "bavej" na ucet druhych. Uz tu mnohokrat bylo, ze nekdo (i chlap) zalozil tema a pak se bavil, jak tu holky (podle neho slepice) se snazily pomoci jeho imaginarni postave. Takze preber si to tu, pokud te nekdo urazi, tak je blbej a je to jeho problem. 😠

Zajdi za tim gyndakem, dojdi si na krevni testy a pak nam rekni jak to dopadlo ju?
Partner by asi tak mladym tatkou byt nechtel, to je normalni, ale estli je tak vyspelej jak to vypada a estli se mate tak moc radi jak pises, tak to s tebou ustoji 🙂 Jak rikam, sestrenka taky mela prvni v 16 se stejne starym klukem a dneska jsou stastna rodinka (a uz je to pres 15 let 🙂 )

petule.h
22. dub 2008

trochu jsi rozjela pajdulo diskuzi, každopádně souhlasím s kuličkou.opravdu někdy se na tebe vrhnou jako supi, pokud jim to nejde na rozum, já byla těhotná poprvé ve 20 letech a šla jsem na potrat, protože jsem věděla, že ten vztah nemá budoucnost a že by mě nikdo nepodržel(z rodiny), můj partner byl o 25 let starší...nicméně pokud by se mi to stalo v 17 letech nebo te´d a partner by mě měl rád a byl mi oporou, tak bych do toho šla.Určitě nejsi jediná...komu se to stalo.Chápu tvé obavy z rodičů, to by byl u mě asi největší problém jim to říct.Chce si o tom hlavně promluvit, ale nejdřív si to nech opravdu potvrdit gynekologem.Rozhodně to chce odvahu a vědět, co opravdu chceš ty sama...držím palečky

mikca
22. dub 2008

no tak jestli si Pajulda dělá legraci je jen na ní a a navíci to není moc podstatné..myslím že v dnešení době není jediná co má tokvý problém, takže třeba tahle diskuse pomůže i holkám co si třeba legraci nedělají....
víš co mě ale Pajuldo zaráží..já ve tvé situaci asi bych taky měla strach z rodičů...ale taky bych asi hlavně mlela o tom potencionálním dítěti...já bych teda asi na tvém místě řešila hlavně mimino, ikdyž bych to ještě neměla potvrzené od mudra...a ty nějak nemáš potřebu?? divné...

paolin
22. dub 2008

mikco, taky si myslim. jestli to Pajulda mysli vazne a rady ji pomuzou, tak supr. jestli je to nejaky "vtipalek", tak bude akorat tak za peknyho vola, pac by to vtipny nebylo ani trochu. tak asi tak.

nikka.vo
22. dub 2008

já bych se teda rodičů bála mega, mega mega moc 😕 ... nejde o to že nedostuduješ, to můžeš dohnat 😝 , ale jak se o to dítě postaráš, kde a jak budete žít, kdo tě bude živit ... co přítel! Vždyť je mu 15 a jak je známo, kluci v 15 jsou ještě děcka 😖 Jako já nemám moc uklidňujících slov pro taková nezodpovědná děcka. Souložit to bez maminky umí, ale dávat si pozor na všechna rizika, na to jsou ještě nevyspělý? 🙄 A neni to chyba maminky. Navíc maminka pajuldy vypadá jako sympatická mladá pani... pochopila bych to ještě možná v nějaké sociálně slabé rodině s 6 děti, kdy prostě výchova trochu pokulhává 😔

nikka.vo
22. dub 2008

petule, ale pajulda je jako fakt děcko mi přijde 😔 ... stát se to asi může každému a právě to ,že si pajulda říkala že proč by se to stalo zrovna jí? 🙄 Tak nepřemýšlí rozumný člověk 😖 Já když jsem jako náctiletá začala žít sexuálně, tak jsem ještě neměla prášky a jednou jedinkrát jsem začala sexovat bez kondomu, ale za minutu jsem to zatrhla a měla jsem strašné výčitky jak sem to mohla dovolit. A to se semnou máma na téma antikoncepce moc nebavila, nebo spíš vůbec. 😉

meleri
22. dub 2008

UDELALA SI S NAS PRDEL!!!!

A co ta "hvězdička" a "lolinka"

průhledné jak prase...
😝

andy80
22. dub 2008

Vždyť to říkám, že je to vtip. Jako v sedmácti nevědět, že může při sexu otěhotnět v dnešní době 😀 😀 😀 😀 😀 fááákt moc vtipný. A že neví jestli jako má jít ke gyndr? Fakt je to moooc průhledný. Je ale fakt, že tahle diskuze může pomoct někomu, kdo jí bude opravdu potřebovat.

nikka.vo
22. dub 2008

No tím že dala fotku, tak se bojim říkat jistě, že to je žert, bohužel takovýhle děcka existují 😕 ...

nikka.vo
22. dub 2008

Tak lolinka a hvězdička byly jasné, to jo... 😉

andy80
22. dub 2008

nika, jakou fotku? A neblbni, v dnešní době takový děti nejsou, už od 14 toho vědí víc než mi.

mikca
22. dub 2008

andy tak s tím souhlasím, ale myslím že to není o nevědění alle o zodpovědnosti..já si mylsím že to myslela tak že to prostě riskli a né že to nevěděli a takových je moooc ☹

meleri
22. dub 2008

Holky, copak si nevzpomenete, jaké to bylo v semnácti? Já jo...každou chvíli si někdo něco vymýšlel, prášil a bušil klíny do hlavy a člověk pomalu ani nevěděl kdy si lidi vymýšleli, a kdy to byla pravda!!
Jo puberta je těžký věk...už bych se tam vrátit nechtěla!!!

mikca
22. dub 2008

tak v sedmnácti by měla být už pomalu dospělá ne?? 😀

julik5
22. dub 2008

ja teda nevím, ale nevědět v 17 že můžu otěhotnět při nechráněném styku mu přijde divné. Byli na to dva ne?A přítel má asi taky mezery v sexuální výchově. Že je nenapadla třeba přerušovaná soulož? Velká nezodpovědnost! Hold jestli je to pravda pozdě brečet nad rozlitým mlíkem a jestli ne tak je to jedině dobře.

nikka.vo
22. dub 2008

http://profil.lide.cz/profile.fcgi?auth=&akce=p... to je údajně ona... psala tu že to je ona 😉

Julik, nedivim se, že přítel má mezery v sexuální výchově, když je mu 15 😝

nikka.vo
22. dub 2008

a na tom svém profilu píše přesně s tím velkým P - myslim si že pajulda je skutečná, jen jde o to, jestli ten příběh je pravdivej 😉

andy80
22. dub 2008

Hm, nevím, nevím, ale pokud je to ona, tak ten příběh bude asi vymyšlený, nevypadá na to, že by nevěděla, že v 17 už měla být na gynekologii a že by se měla při sexu chránit. A proč má v profilu, že je vdaná?

kejka
22. dub 2008

Já jsem psala hned na začátku,že se mi to zdá celý divný. 😕 😕

andy80
22. dub 2008

No holt se pajula s kámoškama skvěle baví no

lavazzza
22. dub 2008

v profilu to má proto protože to tam má i její 15letej přítel 😅 prý jen tak ze srandy 😕

andy80
22. dub 2008

chm nj puberta 😕

lavazzza
22. dub 2008

😀

julik5
22. dub 2008

Já si taky myslím, že je to výmysl, to by musela být z jiného světa, aby nevěděla, že může otěhotnět. A jestli má přítel 15 no potěš, v případě kdyby to byla pravda, tak to bude mít maminka radost. Už jenom jak píše. Místo tak jsem napíše taxem. Tak nevím jestli je to nová čeština!

kulicka
22. dub 2008

Holky, vam se to keca z vyse vasich aktualnich let. Ja si vzpominam, ze jsem tyhle veci taky neresila, kdyz mi bylo 17. Kazda jsem nadelaly kraviny (i kdyz treba ne v sexu), tak si to odsuzovani nechte jo, prosim! Budte trosku tolerantnejsi. Myslim, ze Pajdula ma uz nasrano dost, tak ji nepridavejte jo?

mikca
22. dub 2008

Pajulda přeci nikdy neřekla že neví že se může otěhotnět při styku ale jen to........ Zatim to šlo a já se vůbec nebála taky sem si řikala že mě se to jen tak nestane..takže je to o nezodpovědnosti a né o nevědění...

nikka.vo
22. dub 2008

kulicka, já to asi nedokážu pochopit, přesto že to neni zase tak dlouho co mi bylo 17 😅 a vim jak jsem se k takovým věcem stavěla já, proto asi u mě nenajde pochopení a politování 😉
V pubertě udělá člověk pár průserů, ale nedá se srovna to, že přijdu o 2 hodiny pozdě z diskotéky a ještě ožralá s tím, že spím s klukem a říkám si, že přoč zrovná já bych otěhotněla z nechráněného styku. Prostě takhle přemýšlí mladý pískle, co ještě nemá rozum a tudíš nemá co souložit 😅 a radši se má naučit psát a vyjadřovat česky. 🤐 a možná hrát si ještě s panenkama a ne s pinďourama 😖 😅

julik5
22. dub 2008

Přesně tak nikka

kulicka
22. dub 2008

nikka, kazdy jsme vyrostli v jinym prostredi. Ty jsi holt byla desne zodpovedna a to je ti jedine ke cti. 🙂 Ale ne vsichni jsou takovi. Ja ji nelituju, je to jeji zivot a ona je za nej zodpovedna a ponese si nasledky tak jako jsme kazdy zodpovedny za svuj vlastni zivot, potazmo kdyz cekame mimi tak do urcity doby i za jeho zivot.

Vidis, pises, ze jsi byla opila na diskosce, nekdo se nezna, opije, zasoulozi ani o tom nevi... nebo se nekde vyboura a treba i zabije sebe a/ci spolujezdce 😖 a treba aniz by pil ! I to se stava ☹ A nikdo mu nebude rikat : hele vole, kdybys nesedl za volant... vsichni dobre vime, ze jezdit autem je vysoce rizikovy 😒

No nic, to byla jen takova filozofie dne 😅 pardon

Kazdopadne nechci ji omlouvat, jen mi bylo smutno, kdyz jsem videla ty komentare tady hore. 😔

nikka.vo
22. dub 2008

Já jsem nebyla opilá na diskotéce, to byl příklad...asi jsem nevinnost sama 😅 😀

Kulička, jako máš pravdu, každý si pubertou prošel, ale já ani tu neměla takovou jako Pajulda 😉 , ta mluva atd, mě to přijde komický až trapný 😅 😕 Ale za to prostě fakt nemůže... Kdyby se jí to stalo opilé na diskotéce, tak bych si takové řeči nedovolila 😉 Ale ta dívka bude za rok plnoletá 😲 😲 😲 A nejde jen o její život, nejen ona si ponese následky, ale i její dítě a rodina. Ale soudě podle fotky maminky věřim že je to rozumná paní a děťátko by nestrádalo. Mě jen strašně moc rozčiluje taková nezodpovědnost, co se týče otěhotnění. Protože už tu nejde o průser a život jedné osoby, ale i o nevinného tvora a ten se asi nechce narodit mamince, co na to ještě mentálně prostě nemá. Nechci jí urážet, bude to mít těžké a přeju jí co největší pochopení (ikdyž to asi nelze očekávat) u rodiny a okolí a aby se o děťátko dokázala postarat a milovala ho. 😉

Teda v první řadě jí přeju, aby to byl planý poplach a těhu to nebylo... 😔

Tak tahle věta tu na koníkovi snad nikdy nepadla, tady má každý opačný problém 😅 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru