V 17ti a maminkou. Komu to mám říct? Chci si ho nechat

pajulda
21. dub 2008

Ahojky bude mi v Červnu 17 a mě se nedávno na testu ukázali dvě čárečky. 🙂
Ale Problém mam v tom že nevim komu to mam říct. 😖
Ono tady de hlavně o tu školu že mamka je naštvaná Protože sem už Podruhý v Prváku na další škole a až zjistí že sem v tom tak je asi jasný že tu školu nedodělam.
No a toho se taky bojim že já bych si to miminko chtěla nechat ale až to řeknu mamce tak se bojim že o to Přídu. ☹
Taxem Vás chtěla PoProsit jestli už ste se někdo s takovym Podobnym PříPadem setkali u někoho nebo jestli mi nemůžete ňák Poradit třeba ňáký náPady co bych měla dělat nebo tak, děkuju moc.

kulicka
22. dub 2008

Nikka, sak ju, ja to dala taky jako priklad 🙂 nic osobniho

No drzim pesticky, at ji to dopadne co nejlip jak muze. Kdo vi, treba tomu diteti to zazemi daji! Uz nebudu omylat ten priklad s moji sestrenkou, ale nerekla bych ze jejich deti nejak trpely 😉

pajulda
autor
22. dub 2008

Mikca : no já si totiž myslim nebo asPoň doufám že jestli se mi to miminko narodí takže už o tom máma bude vědět a že mi s nim Pomůže.
A jestli se mi to Potvrdí u toho gynekologa tak vyhrabu knížky co měla mamka o miminkách.
Už teďka Projíždim témata na todle serveru.

nikka.vo
22. dub 2008

pajulda, no tak myslim si, možná najivně 😀 , že to maminka pozná trochu dřív než po porodu 😀

pajulda
autor
22. dub 2008

Nikka.vo : no ten muj Přítel má zrovna synovce kerýmu je 8měsíců a každej víkend jezdí za ségrou ho hlídat.
Takže toho kolikrát ví víc než já.

pajulda
autor
22. dub 2008

A máme dvouPatrovej rodinnej domek se zahradou a já mam celý Patro 3+1 Pro sebe tak bych zatim mohla bydlet tam.

nikka.vo
22. dub 2008

no tak bydlet ano, to je pravda, že je to základ 😉 ... tak buď zodpovědná už teď a zajdi si k tomu doktorovi 😉

nensy
22. dub 2008

a neříkala jsi pajulda že jdeš dneska na gyndu.ty jsi tam ještě nebyla?

pajulda
autor
22. dub 2008

Prosim a Poradíte mi koho mam PoProsit o Pomoc dyž mi nevěříte ???
Protože mě je to fak líto todle se mi etě nestalo 😢 Prosim já si fak nedělam srandu mě to ani nenaPadlo jít si dělat Prdel na tendle servr.
Já sem do webovky zadala miminko.cz a našlo mi to tendle servr taxem měla radost že mi tady někdo může Pomoct.
A vůbec mě nenaPadlo že si někdo bude myslet že si z něj střílim tak mi asPoň řekněte co mam udělat abyste mi to uvěřili dyž já fak nevim co mam dělat ...
dyž mě sou takovýhle věci strašně líto Prosim já sem Přišla jenom o Pomoc klidně Vám dám adresu telefon můžete se na mě Přijet Podívat ukážu Vám i ten testo co sem si dělala jenom mo Prosim Pomozte.
Jo a já sem neřikala že sem nevěděla že dyž se nebudu chránit že můžu otěhotnět jenom sem důvěřovala tomu Partnerovi a je to chyba tak Proto sem tady.

nensy
22. dub 2008

já bejt na tvým místě tak už bych tam letěla jak na tom jsem .do nekonečna se to odkládat nedá aspon podle mě 😕

nensy
22. dub 2008

já jsem neřekla že ti nevěřím ale neměla by si to odkládat.je lepší když tě vyšetří doktor a řekne ti jak natom seš.čím díl to budeš odkládat tímto bude horší

pajulda
autor
22. dub 2008

Nikka.vo : já se svym klukem nesPim vožralá.
Ty si sPala s klukama dyž si byla vožralá???
To já bych zase neudělala.

alenka83
22. dub 2008

pokud jsi tam ještě nebyla, tak se zítra okamžitě seber a jdi k nějakému dr. Přeci ve tvém městě je nějaký v blízkosti tvého bydliště a budeš vědět na čem jsi. Myslím, že teď je opravdu každý den cenný!!!

tlapicka
22. dub 2008

pajuldo, nekdo neuveri nikdy, nekdo te podpori, jako vzdy a vsude, takovej je zivot... Obdivuju te, ze tak dloho vydrzis na tu gyndu nejit... me by ta nejistota asi sezrala zaziva. 😔 to vysetreni je docela zlomovej bod. Ani milin testu nema vahu takovou jako kdyz ti rekne doktor/ka "jste tehotna" Tim se to vsecko zlomi a uz budete resit konkretni veci a ne vsecko jen na bazi co kdyby! drzim palce, at to dopadne dobre! uz jsi to rekla tatinkoj?

nensy
22. dub 2008

jo tak to mě taky já si myslím teda aspon já byt v její situaci tak už tam dávno jsem.

pajulda
autor
22. dub 2008

Já už tam taky chci zajít ale neska sme našli jenom jednoho kerej měl zavřeno a má otevírací dobu když sem ještě ve škole tak musim objevit dalšího a zajet tam a zePtat se jestli mě vezmou a zejtra se tam budu volat jestli mě objednaj Přes telefon

lavazzza
22. dub 2008

já už to asi nechápu 😕 ale držím palce pajuldo

nensy
22. dub 2008

tam u vás je jenom jeden gyndař to je divný.podle mě nemusíš nikam volat ale rovnou tam jdi když řekneš sestřičce co se ti stalo a že jsi ještě na gyndě nebyla tak tě podle mě musí vzít všude.a neříkej že tě ve škole neuvolní když řekneš že jdeš k lékaři

siguska
22. dub 2008

pajulda, no tak to ti teda drzim prsty s tym gynekologom...
Inac ja som sa rodicom tiez bala povedat, ze som tehotna... a to som otehotnela v 20tich... a mala sompriatela, pracovala som...

pajulda
autor
22. dub 2008

Ne jeden určitě ne to byl tiP od kamarádky hledam dalšího.
A s tou školou já sem nikdy nechyběla dýl jak 2týdny na škole.
Ale tedka to začlo Před Vánocema to sem chytla na celej Prosinec do Prázdnin zánět močáku.
Po vánocích mononukleoza takže sem nebyla asi 3 měsíce ve škole.
Škola si myslí že zatahuju (no já se jí nedivím) tak mi nedovolila omluvit třeba jenom rýmu od rodičů.
Takže mam tedka omluvenek od Dr mraky.
Já jenom aby mi ten gynekolog dal ňáký razítko aby si škola nemyslela že zatahuju.
A co si tam sebou musim vzít ???
Ňáký doklady ???
třeba občanku, kartičku OZP nebo kolik Peněz ...

siguska
22. dub 2008

pajulda.. hlavne si oblec dlhe tricko...

lenkazdenek
22. dub 2008

Pajdula,určitě ti razítko dá takže klidně omluvňák sebou,jinak stačí občanka a kartička pojišťovny + díky novému zákonu 30 kč 😀
Jinak pokud ti to dr potvrdí tak určitě promluv s maminou a přítelem,ono totiž mít miminko je fakt nádherná věc,ale taky dost náročná a to jak fyzicky tak psychicky 😉 takže každá pomocná ruka je dobrá,určitě se pak tady můžeš hole zeptat na cokoliv,navíc jsi psala že tvůjpřítel má příbuznou s mimčem,ta by ti pak mohla určitě taky poradit z vlastní zkušenosti 😉
Tak držím palce

andelka
22. dub 2008

Pajulda: já ti věřím, neboť se jedné známé stalo něco podobného, je jí 17 a před nedávnem porodila dvojčata. Je z nich nadšená, rodinné zázemí má, přítele taky. Tak to snad zvládnou.
Je velká škoda, že s tebou mamka na gyndu nešla a nezařídily jste antikoncepci když byl ještě čas. Já když začala v 17 chodit s klukem, mamka mě hnala na gyndu hned, protože jsem studovala a ani jedna jsme nechtěly, aby se stalo to co vám. HA nemusí sedět každému, ani není dobré, když s tím holky začínají ve 14 a končí ve 30, ale je to rozhodně menší zlo, než řešit těhotenství v době, kdy máš mít jiné zájmy. Nikdo neříká, že musíš brát jen HA pořád, já od doby co jsem vdaná taky prášky neberu, protože teď už by případné těhotenství nemělo takové následky, jako když mi bylo náct.
S tou školou to bude v pohodě, doktor ti potvrzení dá. Já kdysi taky nebyla 2 měsíce ve škole (nejdřív zánět močáku, pak neštovice) a nikdo si nemyslel, že simuluju. Až přijdeš k řediteli s těhu průkazkou, nezbude mu nic jiného, než s tebou tu situaci vyřešit.
K doktorovi si vem občanku, kartičku pojišťovny a někteří (dneska asi většina) chtějí poplatek za přijetí (u nás je to 300Kč)
Jinak já chodím v létě na gyndu v sukni, v zimě v delším tričku. Preventivka je otázkou 5 minut.
Hlavně se neboj. Všechno se dá řešit. Jen se musí chtít.
Tvého přítele obdivuju, zřejmě musí být zralejší než jiní, protože za "mých mladých let" jsme se jen pošťuchovali, tahali za vlasy, okukovali, nesměle se vodili za ruku, když to nikdo neviděl a psali si roztomilé valentýnky. Asi je jiná doba, nevím. Je ale fakt, že jedna spolužačka začala se sexem ještě na základce, asi v 9 třídě. V čerstvých 18 se musela vdávat, dnes je rozvedená se dvěma dětma a bez vzdělání. Jaký si to uděláš, takový to máš. Přeju ti, aby se tobě podobný osud vyhnul. Hodně štěstí.

blka
23. dub 2008

Pajulda: já ti taky věřím, nevím, proč by sis to měla vymýšlet a už vůbec nechápu, proč se do tebe někteří tak naváží 🙄 . To, že máš na webu ze srandy napsané vdaná, také chápu. Já jsem se ze srandy podepisovala příjmením přítele, se kterým jsem tenkrát chodila - dnes už manželem 😵 , takže mi to nepřijde nějak ulítlé. Každopádně ti přeji hodně štěstí, určitě to nebude jednoduché, ale zvládnout se dá všechno 😉 . A pokud tě přítel miluje tak, jak píšeš, tak i když psal, že nechce být tak mladý táta, tak by se k tomu určitě postavil čelem a spolu byste to zvládli, neboj 😉 .
Gynda není nic příjemného, ale vyšetření není bolestivé a pokud natrefíš na super doktora, tak to bude úlně v pohodě.

mikca
23. dub 2008

víš pajulda nesmíš se některým hollkám divit že ti nevěří , ale je to internet a zrovna sem na tuty stránky chodí poměrně dost prudiču lkterý si prosttě dělají prdel z těch co se tady snaží poradit..tak některý jsou více opatrnější.ikdyž některý jsou opatrný a důležitý až moc.. 😝 .
jinak píšeš že až to budemš mít potvrzený od mudra..tak jsem pochopila že si mímo necháš??...ani na chvilku jsi nezapochybovala??..
jo a ještě do školy můžeš chodit až do samotného konce tedy pokud neděláš nějakou odbornou školu kde mi těhu vadilo..třeba laboranta nebo zdrávku....

nikka.vo
23. dub 2008

Pajulda, já jsem nepsala, že spíš se svým přítelem opilá 😲 😕 , bavili jsme se tu jen o příkladech a o souložení v opilosti tu padlo slovo, ale ne o tobě 😉

I jsem psala, že věřím, že jsi to ty, že existuješ 😉 ... Ok, beru to, je to všechno pravda.

Jen ti tu už asi moc neporadíme a nejvíc by ti poradila maminka, beztak jí to budeš muset vyklopit a ona by byla podpora mnohem větší než my tady. Asi nebude hned nejšťastnější 😖 , ale to přejde 😉

Nevim jestli nebudeš potřebovat sebou i 30kč na poplatky u lékaře, vem si sebou jen kartičku pojištěnce a radši i občanku ... Ale v první řadě jdi urychleně k lékaři 😨 Když chceš, tak doktora najdeš a jak tu někdo psal, můžeš jít k jakému koliv gyndařovi 😉

kulicka
23. dub 2008

Holky diky za ta slova podpory 🙂 Udelaly jste mi velkou radost 🙂

nensy
23. dub 2008

tak co pajuldo jak si dopadla u lékaře 😕

pattie
24. dub 2008

pajulda: Až se budeš na gyndu objednávat, zeptej se sestřičky, co si máš vzít s sebou, ona Ti poradí nejlíp. Taky Ti řekne, jestli se platí nějaké poplatky za registraci a tak. Myslím, že potom by Ti i lékař mohl poradit, co dál. Třab navštívit nějakého psychologa a probrat si svou situaci s ním. Ono to není na škodu...
A na poprvé doporuču sukni, budeš se míň stydět 😉

kamcatko
24. dub 2008

pajulda:nechala jsem ti vzkaz v IP 😉

lavazzza
25. dub 2008

jak dopadla Pajulda?Byla už na gyndě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru