Vadí že som otehotnela 10 mesiacov po cisárskom reze?

slnyecko
26. únor 2009

Baby som po CR,maly ma 10 mesiacov,a dnes som si robila test ktory vysiel pozitivne...Viem ze som v tom,presne tie iste priznaky som mala aj pri malom,a teraz sa velmi bojim,lebo mi kazali az 2 roky pockat.Lenze ja som este menzes nedostala po porode tak som myslela ze si nemusime davat pozor...

slnyecko
autor
26. únor 2009

baby,prosiiiim,ozvite sa ...

akejka
26. únor 2009

slnyecko: ja mám síce pauzu medzi sekciami 6 rokov, ale je tu na MK veľa mamičiek, čo majú skoro mimi po sekcii. Sú aj v téme cisársky rez...

lalupa
26. únor 2009

moja kamoska porodila druhe dietatko len par dni pred prvymi narodkami prveho babatka 😉 , bola sekcia aj pri druhom, napisem to jednoduchsie, 🙂 , otehotnela do 3m od porodu...

grace.st
26. únor 2009

ahoj. tak ja som podobny pripad.... Veronika ma 9 mesiacov a som v cca 8 tyzdni tehotenstva ... termin sa neda presne urcit, lebo som mala menstruaciu po porode len 2 krat ... Doktorka z toho, ze som tehotna tak skoro po sekcii nebola zhrozena... zasmiala sa a ze vraj deticky budu vyrastat ako dvojcata.
Podobnu skusenost mala aj sestra... a vsetko dopadlo dobre 🙂

slnyecko
autor
26. únor 2009

jeej baby ste ma ukludnili trosku,som sa hrozne bala ze aby jazva vydrzala a tak....

ibinecka
26. únor 2009

Slynecko, fakt nás je tu takých viac. ja som mala druhú sekciu po roku a 6 mesiacoch a neľutujem pretože tí moji dvaja drobci sú úžasní 😀 No a teraz čakáme ďalšie 😉

janka2121
26. únor 2009

slnyecko neboj mne dokonca doktor vravel že možný je aj normálny pôrod. podľa teda môjho zdravotného stavu a stavu mimča a hlavne jazvu ti budú merať ale mne povedal doktor že až pri prvých kontrakciách a že podľa toho sa zariadia. u mňa to momentálne vyzerá skôr na ďalšiu sekciu , lebo sa mi opakuje diagnóza ako pri prvom

tasha8
26. únor 2009

slneycko mne sa dokonca chvilami chcelo mat uz druhe nedavno...a tiez som po CR, tak radsej pockam aspon rok a pol, prip. aj viac lebo predsa len, je to narocne a netreba riskovat...ale neboj nic, urcite sa o Teba postaraju dobre, obzvlast ak je to teda takto skor ako by sa malo.. 😉

slnyecko
autor
28. únor 2009

baby,moja gynda ma strasne zvozila a vystrasila,skoro som revala a ze ci si to chcem nechat....to uz aky pristup toto?ale na nu sa vela zien stazuje tak asi ju zmenim 😅

zucha
28. únor 2009

slnyecko, su lekari, ktori hovoria, ze treba cakat 2 roky, kym zena otehotnie a aj taky, ktori povedia, ze kludne po roku. Ono to zalezi aj od toho, preco bol robeny CR a aj od toho, ako sa zena zotavovala. Ak si chodila aj po porode pravidelne k lekarke a ona ta pozna a aj tvoje komplikacie, tak vie, o com hovori. Ale ak je taka, ako hovoris, ze sa na nu ludia stazuju, tak nie je o com a zmen ju. Radsej sa daj k takemu lekarovi, ktory ta bude dostatocne sledovat, aby ste nebolo ohrozene babo, ani ty.
To je ako s kojenim v tehotenstve. Niekto povie, ze mozes kludne kojit dieta dalej a niekto to neodporuca. Naozaj je to individualne

snehurka8
2. bře 2009

slnyecko, ja som kom istom položení ako ty len s tým rozdielom že ja som ešte nevedela že som tehotná a bola som u lekára aby mi dal injekciu na vyvolanie menštruácie a predtým mi robil tehot. test, ktorý bol negatívny. A ked ani po 12 dňoch neprišla tak som si robila tehotenský test znovu a tentoraz vyšiel pozitívne ale lekár mi nepovedal že je to príliš skoro. Zatial nemám strach uvidím čo mi povie pôrodník pred termínom ale myslím, že sa nemáš čoho báť. Budú sledovať aj teba aj bábo 😅

emily
2. bře 2009

slnyecko ja som podobný prípad tiež som po cisárskom a tiež som tehulka 😉 ked som sa to dozvedela nebola som nadšená lebo som sa tiež toho bála že tak skoro po cisarskom ale bola som u svojej dr. a nepovedala nič na to že je to tak skoro ale tiež mám obavy 😖

lindusik
19. únor 2011

ahojte... fuuha tak tu uz poriadne dlho nikto nezavital....
Tak ak by ste sa pridali bolo by to super,pretoze by som sa potrebovala poradit a precitat nejake tie Vase skusenosti 🙂
neviem to isto ale asi sem patrim. No ale ak by to bolo tak ,tak by som bola dost v soku (samozrejme aj stastna ale hlavne v soku) pretoze sme to neplanovali. Malinka ma teraz ani nie 5 mesiacov.
Nemate niekto skusenosti....zaujimallo by ma Vase pribehy...ja sa obavam ci to nebude mat zly vplyv na jazvu a tak...
dakujem za odpoved.

mariana0915
21. únor 2011

@lindusik
ahojjjjjjj ja som ostala tehotna po 9mesiacoch mala som CP, druhe babo uy ma 4mesiace mala som beyproblemove tehotenstvo aj druhy krat som mala cisarsky,ale uz teray mi vraveli ze si mam davat pozor lebo mam stasne oslabenu maternicu ,tak dufam že už tak skoro tehotna nebudem 😅
aj u nas to bolo neplanovane a ostala som v soku 😀 ale teraz som rada ze ho mame 😀

lindusik
22. únor 2011

@mariana0915 no ved to ma zaujimalo,lebo som vela citala o oslabeni maternice a rupture maternice 😖
no ale nemusim sa bat,lebo niesom tehotna,pravdepodobne mi vynechala MS koli chudnutiu,alebo vraj po porode je normalne ak ma zena nepravidelnu MS...
To je super ze ti vsetko dopadlo tak ako ma 🙂 nase deticky su skoro rovnako stare 🙂 🙂 🙂 okolo nasej malinkej sa musime dost krutit,zdedila totiz moju povahu 🙂 🙂 🙂 a je dost tvrdohlava,takze na jednej strane som aj rada,lebo na druhe babo mame este cas...ale samozrejme ze by som bola stastna,ale vsetko tak ako ma byt... na druhom babatku zacneme pracovat az ked bude mat dcerka aspon rok...
dakujem za odpoved..vela zdravicka tebe aj detickam prajem 😎

klaudia191
22. črc 2011

@slnyecko Ako ti to dopadlo?? To ma naozaj zaujíma... Lebo aj ja, po ôsmich mesiacoch po 2. cisárskom, som znova tehotná... 😎

slavusa5
25. črc 2011

@klaudia191, ahoj Klaudia, pripájam svoju skúsenosť 🙂. Mne sa podarilo otehotnieť 3 mesiace po narodení synčeka...cisárskym rezom...tiež som sa spoliehala na to, že ešte nemám menštruáciu a kojím...Ups... 🙂 🙂 🙂. Našťastie všetko dobre dopadlo, len že dcérka sa narodila tiež cisárskym rezom...A teraz po 3 rokoch som otehotnela 3 krát...momentálne som v 24 tt a dr. mi vravel, že 3- 4 deti cisárkym v pohode...Len sa treba šetriť, lebo je tu väčšie riziko ako normálne...a taktiež nič ťažké nedvíhať... 😉

tehua
31. črc 2011

ja som otehotnela po cisarovi presne o rok. doktor sa pytal, ci sa "postastilo", asi sa mu to zdalo priskoro, ale ja som chcela druhe babo z vaznych dovodov prave teraz. ale dalej ma vobec nestresoval, takze to bude asi ok. velmi ma ale vystresovala lekarka, ktora mi povedala, ze sa pokusime o spontanny porod. ten prvy bol velmi dlhy, nepostupujuci a po 17 hodinach ukonceny neplanovanym cisarom. ina lekarka mi povedala, ze pri druhom sa uz da na cisarovi dohodnut. lenze pred par dnami som sa dozvedela, ze budem rodit v nemecku... vobec neviem, co mam od toho ocakavat, aki su tam lekari, ci sa tak strasne budu pridrzat prirodzenosti, aku hlasa zapad, alebo uznaju, ze budem taka vystresovana zo spomienok na prvy porod, ze sa proste zablokujem a neotvorim sa ani teraz. ake mate skusenosti s niecim takym?

nickyma
31. črc 2011

@tehua ja som otehotnela po 7 mesiacoch po cisarskom. druhy tiez cisarsky. 🙂 mna ubezpecili, ze to nevadi, aj ked idealne je rodit najskor aspon po dvoch rokoch.

tehua
31. črc 2011

@nickyma dakujem za odpoved. kedy si sa dozvedela, ze aj ten druhy bude cisarsky? bol planovany, alebo ta nechali trochu sa pomrvit na stole, aby zistili, ze to nema vyznam riskovat?

nickyma
31. črc 2011

@tehua odtekala mi plodová voda, prišla som do pôrodnice, ani to so mnou nerozoberali, hneď ma napichali a vzali na sálu a urobili mi cisársky. takže som o tom vedela tak pár minút. ani som nestihla mať kontrakcie. nenamietala som.

hameeda
31. črc 2011

slnyecko: teraz musim pocitat prvy cisarsky som mala v 2002, druhy v 2007, treti v 2009, stvrty 2010,,,,a piaty som konzultovala pred dvomi tyzdnami s lekarom ze co ak by bol za 9 mesiacov dalsi tak sa zhrozil,,ale ze v pohode ze to zvladneme,,,,takze urcite sa neboj ked som to zvladla ja tak preco by nie ty?

tehua
31. črc 2011

@nickyma bola si v celkovej anestezii?
hm.. ked sa nad tym zamyslim, tak je tazke naplanovat planovany cisar, ked jediny, kto vie presny termin je babo :D

jankaander
31. črc 2011

ahoj všem,mám dotaz,první porod normál,druhý císař,při třetím se optaj jak chci,nebo automat další císař? 😉

nickyma
31. črc 2011

ano, oba razy v celkovej. rozhodnu v nemocnici. nemaj obavy. skus sa porozpravat so svojim gyn.

jankaander
31. črc 2011

já by som bola za aby bol další,ikdyž bola som potom ako mrtvola,ale veděla som ako a kedy a čo

parpar
19. srp 2011

Ahoj,ja som mala prve cis.rezom pretoze bol maly kp,dcera sa mi narodila ked mal malynecelych 20 mes. moj doktor my povedal ,ze ak nebude babo velke mozme sa pokusit aj o normalny porod,lebo ja som chcela rodit normalne a zvladli sme to, aj druhu dceru som uz rodila spontanne,vela zalezi aj od okolnosti aj od doktora

klaudia191
13. pro 2011

@slavusa5 Ďakujem... 🙂 Momentálne som v 31. týždni a zatiaľ všetko v pohode, len keby manžel/priateľ nechodil tak neskoro z práce domov!! 😎

slavusa5
14. pro 2011

@klaudia191, Ahoj Klaudia. 🙂 My už máme doma tretieho drobčeka, už máme 5 týždnov🙂)). Rodila som klasika cisárskym, to som už ale inak ani nedúfala...Hlavne, že je maličký zdravučký... 🙂 Snaž sa šetriť, koľko sa len dá a oddychuj, keď to len je kus možné..., ale to asi vieš 😉

janusa28
15. led 2012

ahoj, prosim ta mozes mi napisat ako todopadlo? ja mam podobnu skusenost. mam dva cisarske a druhe dieta ma 7mesiacov a ja som zistila ze som tehotna.dakujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru