Velmi mladé maminky. Měla by si dívka dítě nechat?

klaruska01
23. říj 2007

ahojky jaky mate nazor na necekane otehotneni napr. mezi 15-16 rokem?mela by si ta divka dite nechat?nebo ne?

vavka33
23. říj 2007

No ja poznam jedno mlade dievca,teda skor dieta,otehotnela v osmych rokoch!!!!
A dievcata v jej veku chcu mat tiez babo,vraj sa im on postara mama-su to vsetko romske dievcata.

mourek
23. říj 2007

ja jen že je mi vlastne tech holek lito 😒 Vidim to doma, Domča vi možna o sexu vic než ja 🙂 Tak přeju mladym maminkam hodne štesti 😉 At sveho rozhodnuti nikdy nelitujete 🙂

sarkaa
23. říj 2007

Já jsem otěhotněla v sedmnácti a malého porodila den před osmnáctinama.Děťátko jsme chtěly a vůbec se mi to nezdálo brzy(manžel je o 10 let starší).Hodně lidí se tomu diví a myslí si ,že mě prostě tenkrát ještě přítel "zbouchnul" ale ať si každej říká co chce...jsme šťastní a snažíme se další mimčo 🙂

leva
23. říj 2007

Vavka,tomu verim,no je to hrozne,ale ten ich,lepsie povedane ich rodicom stil zivota je na bode mrazu.

aja123
23. říj 2007

Já si třeba nemyslím, že postarat se dobře o dítě je přímo úměrné věku matky. Každopádně je to velká zodpovědnost a taky velká změna v dosavadním životě matky dítěte. A proto si myslím, že taková důležitá věc v životě by měla být "plánovaná". No ale pokud se to stane neplánovaně, tak si myslím, že je to jen na budoucí mamince, jak se na to cítí. Já si třeba nedovedu předctavit, že bych měla dítě tak brzy. Ale je to pouze můj názor, nikoho neodsuzuji. Protože můžu zodpovědně říct, že jsem si pořádně užila života a takzvané tikání biologických hodin přišlo na mě až těď. 😉

adetka
23. říj 2007

poznam zeny, ktore sa stali mamickami skoro (okolo 18) a su skvele mamicky... 😉
ale (to patri najma r123)... nemyslim si, ze stat sa prvorodickou po 30-ke je prilis neskoro... sice nestihneme mat pat deti... ale do stareho zeleza sa skutocne necitim 😉 😀

frufrunka
23. říj 2007

Holky, já teď, když čekám ve 26 svoje první mimi, tak si říkám, jestli jsme neměli "začít" už dřív... 🙂 Když má maminka první dítě v 16, druhé třebas v 19, tak když jí je oněch 26 jako teď mě, tak jsou to krásné mladé holky, vedle sebe mají samostatné děti a mají spoooooustu času dohnat všechno, co si myslí, že třebas prošvihly. Ale podle mě je děťátko ten největší a nejkrásnější dar a největší průšvih by byl právě prošvihnout mít tu možnost mít děti... 🙂 Takže tolik můj názor a pokud mají ty holčiny ještě navíc oporu v partnerovi a v rodině, tak je to úplně to nejlepší! 🙂 (tím tedy nechci říct, že všechny 16-letý holky se mají vrhnout na těhu, ale když už se stalo, tak jim mooooc fandím, jednou budou určitě rády!)

klaruska01
autor
23. říj 2007

lukin:ano mas pravdu napred sem psala o kamaradce protoze sem si nebyla jista jak to tady vsichni vezmou protoze kdyz ekne 16 leta holka ze je tehotna tak si hned vsichni zacnou myslet ze je nezodpovedna ze kasle na skolu flaka se po ulicich atd..ale to neni pravda ja studuji kadernici je to obor ktery me bavi a ktery bych si chtela dodelat i kdybych si dite nechala a to ze si neuziju cestovani atd neni pravda tim ze si necham dite neznamena ze ze vsim koncim mam preci rodice kteri to pochopi a pomuzou a taky pritele ktery mi sam rekl ze se o nas postara a kdyz uz tak necham na rok skolu nez zabit nekoho kdo z to nemuze a neni to tim ze bych se pri sexu nechranila ale uz sem mela nekolikatou antikoncepci a proste mi nesedla mam to po mamince ktera otehotnela snad pres vsechno pasky telisko atd..lennie7:obdivuju te byla si mlada ale i tak sis dite nechala a tak to chci i ja.

denousek
23. říj 2007

klarusko kdybys miminko cekaala neboj se.okoli si za chvili zvykne a ty budes rada ze mas toho drobecka... 🙂

klaruska01
autor
23. říj 2007

denousek:dekuju ja vim ze sem mlada a ze si muzou o me myslet ruzne veci ale tim ze si ho necham neznamena že ze vsim koncim na rok bych si dala odklad skoly a pak bych si ji dodelala a jak tu nekdo rek ze tak brzo mivaj deti romky tak je to treba mozne ale ja romka nejsem

lennie7
23. říj 2007

klaruska dakujem 🙂
pozri sa tak ak budes zodpovedna a nebudes sa flakat po diskotekach tak to zvladnes 😉
uvidis rodicia aj priatel ti pomozu, dokoncis si skolu, budes mat krasne miminko a budes stastna 🙂 😉
ked si urobis test daj vediet som zvedava 😉

verulka
23. říj 2007

Ja si nemyslim, ze otehotneneie v nizsom veku suvisi s inteligenciou dievcata, doslova ma to az uraza 🙄
antikoncepcia je fajn vec, ale nie je na 100% , takze ovela dolezitejsie je vediet prijat dosledky (akehokovek) chovania. Nemyslim si ani, ze dnesna doba je nejako odlisna nez to bolo...teraz sa len o tom viac hovori.
Tieto veci sa jednoducho stavali, stavaju a stavat budu.
Vek matky je uplne subjektivna vec.
Babo je brutalna zmena, ale to ze to neplanovane na tom ubere...ja som doslova happy, ze sa nam zadarilo...viackrat

klaruska01
autor
23. říj 2007

lennie7:jasne ze ti to dam vedet sem taky zvedava!!!a sem rada ze ste me vsechny odepsaly i kdyz nekdy to nekdo neprekousl sem zvedava jak to vsechno dopadne ale i pres vsechno si ho necham.

lennie7
23. říj 2007

klaruska dobre robis a kedy budes testovat? 😀

denousek
23. říj 2007

klARUSKO na takove keci kasli jen ty sama vis co je pro tebe nej...kdyby ses na mimi necitila tak ho proste das pryc,od toho ty zakroky jsou je to proste zivot...stejne tak jako se na nej citis tak si ho nechas je to krasne a budes rada ze ses takto rozhodla....
a kdy nam to teda povis jak to s tebou vypada co.. 😀

klaruska01
autor
23. říj 2007

no co nejdriv udelam si test a pak k doktorovi kdyz se ukazou// 🙂

maruschka
23. říj 2007

klaruska,držím palce.A neboj sa,všetko sa dá a musí zvádnuť.A s tvojou odvahou a odhodlaním sa musí začať točiť zemegula úplne opačným smerom.Si fakt odvážna 😵 .ale test si urob až po očakávanej menštr.až vtedy ti spoľahlivo ukáže či si alebo nie si tehotná.A k doktorovi bež,čo najskôr. 😉

petruna
23. říj 2007

ja si myslim, ze cilene mit dite v 16 ti je opravdu brzo, kdyz treba vezmu sebe v 16ti, ale zalezi to na povaze maminky. Nekdo se na to i v tuhle dobu muze citit. A v pripade, ze jde o nechtene tehotenstvi, tak podle me neni co resit, uz se proste stalo a ted jde o to, jak se k tomu budouci maminka postavi. Potrat by sis klarusko urcite vycitala, ale to ti jiste nemusim rikat, kdyz o nem ani neuvazujes. a pokud ti rodina i pritel pomuze a miminko chces, tak ti moc fandim a urcite to zvladnes a nic nezameskas...To, o co jakoby prides ti zase vynahradi neco jineho. ja bych si miminko v 16ti nechala i v pripade, kdyby mi rodina nechtela pomoct a pritel se na me vykaslal. Ja budu mit sve prvni dite ve 30 a me zase vadi, kdyz se tu kritizuji tzv stare maminky. Ja jsem si to takhle nevybrala. Deti jsem chtela uz cca od 22, ale dlouho jsem hledala toho praveho.(mela jsem v lasce smulu) nechtela jsem mit dite s kdekym...manzela jsem potkala az ve 28, takze proto budu mit dite az takhle "pozde", ale taky niceho nelituju...U kazdeho to pride v pravou chvili a kdyz to pride neplanovane, urcite to neni nejaka prohra. hlavne ze to prislo, ne ? Vzdyt kolik je na svete nestastnych holek, co deti mit nemuzou...
takze si to klarusko moc uzivej, jestli budes mit dve II, urcite nebudes litovat a budes bezva mlada maminka

majina
23. říj 2007

Záleží na situaci, věku otce, zajištění atd.....

Mě je 18, zítra tady 19 😀 přítel je o 15 let starší a pokud bych otěhotněla už dřív tak bychom si dítě určitě nechali! Vím že on by byl pro a já bych se také nebránila! Má práci která mu slušně vynáší, má baráček kde bychom mohli bydlet tak proč ne?

Podle mě je mladá maminka lepší než starší.... nemyslím ale nějaký extrém (14 let nebo 60 let) ale takových 18 a 40 tak podle mě je lepší těch 18!

V téhle době se někdy nedá poznat jestli s kočárkem jede maminka nebo babička! 😀

majina
23. říj 2007

Penelope: Vyjímka potvrzuje pravidlo!!! Např. já už se o sebe starám od 14 let, vařím, peru, žehlím... prostě všechno co některá ženská nedělá ani ve 20! Umím si vše zařídit sama takže nevidím jediný důvod proč bych nemohla mít dítě a byla nezodpovědná! Od 15 ti let hlídám děti takže vím co to znamená! 😉

petruna
23. říj 2007

podle mě má každý věk své výhody i nevýhody...Jak 18, tak 30....jde fakt o to, jak to chce dotyčná mamina...Já jsem dítě chtěla tak ve 25, ale bohužel jsem v tý době neměla s kym... 🙂
taky nechci být stará matka, ale co jsem měla dělat, že ?
fakt je to každého věc, kdy se pro dítě rozhodne. Ideální je samozřejmě mít partnera, který to díte chce taky, ale kdyz to osud nachystá jinak (svobodná maminka apod...), tak i to se dá zvládnout. I svobodná maminka muze bejt stastna , ze toho prcka ma...
me kdyby nekdo rekl, bud deti mit nebudes nebo budes, ale budes na to sama a nebudes mit dost penez atd...tak si stejne vyberu, mit dite...patrim k tem, pro ktere je to naplneni zivota...ale samozrejme , kdybych deti mit nemohla (neplodnost jednoho z nas), tak bych ten smysl zivota nasla jinde...nebo bych adoptovala...

mourek
23. říj 2007

majina hlidat deti a mit vlastni je snad uplne neco jineho!

kajule
23. říj 2007

Tak já si myslím, že záleží hlavně na podmínkách, zajištění a v neposlední řadě taky na tom jestli se na to ta holka cítí.
Já jsem se starala o pět led mladšího bráchu a od cca 13ti let jsem běžně hlídala děti všude v okolí. Vždycky jsem věděla, že chci miminko brzo a těšila jsem se na něj. Děti jsou pro mě všechno. Taky se umím o sebe postarat uvařu, vyžehlím apod. nedělá mi to problém. Je mi 20 a jsem strašně ráda, že Páťu mám, je to moje zlatíčko. 😵 😵 😵 Když vidím některý holky v mým věku, co dělají (diskotéky apod.), tak mě to vůbec nebere a nezávidím jim to. Já jsem si užila dost a nemyslím si, že už si v životě užívat nebudu, právě naopak. Navíc si myslím, že k Páťovi budu mít mnohem blíž, než kdybych byla starší maminka, budu ho líp chápat a rozumět mu. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak já si užívám i teď. Těším se na to, až pojedeme s Páťou příští rok někam na dovolenou. Pro mě je to, že se na mě usměje, že se přetočí z bříška na zádíčka a naopak, že si sedá mnohem větší radost, než skákat někde na diskotéce. 🙂
Jináč řekla bych, že biologicky je asi určitě lepší věk 18 než 40 a miminko takhle pozdě bych nechtěla. Já plánuju ještě jedno nebo dvě a chtěla bych to do 30ti stihnout.

majina
23. říj 2007

Docela mi vadí a uřáží to, že si většina lidí myslí že mladá mamina je 100% neschopná a dopředu odepsaná, sociální případ, prostě harant co si vrznul na diskotéce a teď státe starej se! 😠 😠 😠 Nebo hloupoučká naivka co nezná antikoncepci! 😠 😠 😠

Někdy to tak je, to nepopírám ale existují i vyjímky!!!! 😉

majina
23. říj 2007

Mourku! No to vím ale když hlídáš už skoro 4 roky a Pá+So + prázdniny i v noci tak si myslím že by se to dalo možná i tak nějak srovnat!

mourek
23. říj 2007

tak to jo 🙂

majina
23. říj 2007

díky 😉

kajule
23. říj 2007

Majino, takový lidi mě taky štvou. Já znám spoustu starších maminek a přijde mi, že jsou mnohem víc nezodpovědnější než jsem já. Třeba jedna, posadí si na klín půlroční holčičku a zapálí si apod. 😠
Nemyslím si, že jsem sociální případ a HA jsem brala i přesto jsem otěhotněla, ale v životě bych nešla na potrat. A v životě jsem si na žádný diskotéce nevrzla, vztah na jednu noc to mi jaksi nic neříká. 😝

kajule
23. říj 2007

Já jsem ty děti nehlídala jenom tím způsobem, že jsem vozila půl hodiny kočárek po parku. Sestřenku jsem hlídala u nich doma celý týden o prázdninách, když byla teta na služební cestě.

majina
23. říj 2007

Kajulko.... tak to jsme na tom stejně! Opravdu nejsem zastánce sexu na jednu noc, na diskotéku jdu se svým přítelem tak 1 za 2 měsíce tak to podle mě není nic hroznýho! Jsme spolu 3,5 roku! Jsem schopná se o sebe, o nás se postarat, máme na to finance, máme kde bydlet tak proč bych měla být v kolonce neschopná matka jen proto že jsem mladá????? ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru