Velmi mladé maminky. Měla by si dívka dítě nechat?

klaruska01
23. říj 2007

ahojky jaky mate nazor na necekane otehotneni napr. mezi 15-16 rokem?mela by si ta divka dite nechat?nebo ne?

astyna
1. pro 2016

Moje kamarádka odmaturovala dokonce se 2 dětmi, které se jí narodily během střední školy. Já sama jsem měla první dítě ve 27 letech a další čekám v 29. Já jsem si zase chtěla něco užít, něco vidět, někam letět, jet, užít si bez dětí a takové to "za svobodna a bezdětna", jak pak lidé vzpomínají. Prolétali jsme s mým nyní již manželem co se dalo, odpracovala jsem si poměrně dlouhou dobu, abych nyní již mohla být doma s dětmi. Měla jsem ambice stát se úspěšnou ženou, vystudovala jsem vš s vyznamenáním, domů nosila výplatu vyšší než manžel. Nyní na to vzpomínám s úsměvem, když hladím po hlavě svého 13měsíčního syna a kouknu na pupík, kde se peče další.

Ta kamarádka skončila po střední škole na rodičáku, nyní nemá praxi, žije v polorozbořeném domě, rodina jí moc pomáhat nemůže, takže je to všechno na jejím příteli. Na fb nemá moc povzbudivé fotky ani statusy, dokonce už u ní byla 2x sociálka kvůli nevyhovujícímu bydlení.

Moje tchýně se zase vdávala v 19, ve 20 letech měla první dítě, ve 21 druhé dítě (mého muže) a nyní - v cca 48 letech - lítá po všech čertech, protože, jak mi řekla, si nic neužila, takže to chce dohnat ...

To je jen k zamyšlení, nechci nikoho moralizovat, já jeho děti vychovávat nebudu. Strašně také záleží, jaké to máte doma. Já pocházím z rodiny, kde mě vychovávala jen mamka, viděla jsem, jak často už nemohla, byla v koncích s penězma a se silami, příbuzní staří nebo už po smrti (měla mě v 39 letech), takže já se zařekla, že děti budu mít až tehdy, až si na ně vydělám, abych tohle nikdy nemusela řešit nebo se spoléhat na druhé.

tennys
1. pro 2016

chápu jak to myslíte 🙂 vychovávat a starat se o dítě hned po škole (pokud je vůbec dokončená) a najít si následně zaměstnání není zrovna lehké. Sama si jsem vědoma všech negativních situací do kterých se mladistvá matka může dostat. I z toho důvodu jsem si zvolila takové téma diplomky. Někdo však může brát mladý věk jako výhodu, jiný jako nevýhodu. Vždy záleží jen na úhlu pohledu. Je pravda, že mladistvé matce se musí více pomáhat. A z toho důvodu hledám právě tyto maminky aby mi řekly jak to u nich chodí. kdo a jak jim pomáhá a jak se dokáží se vším poprat 🙂

Plánované rodičovství je v dnešní době docela běžné. Dívky chtějí studovat, mít dobrou práci, užít si a být finančně nezávislé. A navíc antikoncepce je stoprocentně dostupná všem, což ještě usnadňuje toto plánování. Občas se ale stane že to prostě nevyjde a na svět přijde miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru