Velmi mladé maminky. Měla by si dívka dítě nechat?

klaruska01
23. říj 2007

ahojky jaky mate nazor na necekane otehotneni napr. mezi 15-16 rokem?mela by si ta divka dite nechat?nebo ne?

blka
2. srp 2009

Ahoj holky, z okolí si nic nedělejte, i když vidím, že neděláte 😉 . Nám se Mareček narodil před měsícem a kousek a já mám 24 roků. Oproti vám jsem už "stará" 😀 , ale i tak si myslím, že jsem mladá maminka 😎 . V práci na mě kolegyně "hleděly", protože plánují mimča kolem třicítky a to mě osobně přijde pozdě. Ale každého věc 😉 . Pro okolí jsem určitě mladá na mimčo, ale je mi to šumák. Byla jsem pro ně mladá, i když jsem se ve 22 vdávala. Ale to, že tenkrát naši rodiče měli min. už 2 děti se neřeší
Jedinou nevýhodu vidím v tom, že rodičové jsou ještě pracující. Ale kdybysme čekali, až budou v důchodu, tak si aspoň 15 let počkáme a nebo se taky nedočkáme s tím, jak pořád posouvají věkovou hranici, že 😅
Jinak mě ještě čeká poslední rok VŠ, tak su zvědavá, jak to zvládnu 😅 . Po pravdě se na to necítím a při představě, že budu muset být někde sama bez prcouška, mi je smutno už teď 😔 . Ale je to takovej malinkej závisláček na mamince, tak možná bude taky studující 😀 . Však už se mnou absolvoval letní semestr a zkoušky ze zimního, tak může aji další rok 😀 . A třeba by dal profesorům co proto. Při jedné zkoušce, když mi to profesor nedal, tak do mě začal kopat (ještě v bříšku), jak kdyby chtěl tomu profesorovi nadat 😀 😵

cheerlady
2. srp 2009

blka ja si z toho vobec nic nerobim,mam sice 22,ale kedze s manzelom sme spolu chodili 4,5 roka,on ma 28, 2 roky sme spolu byvali a pred 2 tyzdnami sme mali svadbu,tak mi to pride uplne normalne,ze tuzime po prckovi 😉 navyse obaja pracujeme,takze si myslim,ze ziadne neuvazene rozhodnutie to nie je 😉 na mna tiez vsetci pozerali jak na blbca,ked som povedala,ze sa idem vydavat a dalsia otazka co nasledovala bola,ci som tehotna 😠 to sa ludia musia brat len pre to??? 😠 😠 😠 no ale teraz ked by sa mi potvrdilo,ze naozaj cakame mimi,tak to asi aj tak vyzerat bude,ale je mi to sum a fuk 😀 😀

k.ate
2. srp 2009

blka - já se vdávala loni v červenci, takže v čerstvej 21... Ve škole jsme s manžou byli za exoty 😀 Každej řešil, jestli jsme sourozenci, že máme stejný příjmení 😀 Bylo nádherný sledovat ty ksichtiky, když jsme řekli, že jsme manželé 😀 A věř nebo ne, i teď, když jsme rok po svatbě řekli, že budem mít mimčo se našli lidi, kteří odpočítávali, jestli jsme se "museli" brát, což mi přijde celkem komický, jak kdybych byla slon 😀

blka
2. srp 2009

Cheer, to máš pravdu. To bylo to první na co se mě všichni ptali: A vy musíte 😕 ? Co jim je do toho 🙄

K.ate 😀

cheerlady
2. srp 2009

k.ate ja tiez cakam,ze ked mi doki potvrdi tehu,tak budu odpocitavat,ci sme museli - a ak by som naozaj bola,tak to vychadza,ze so, otehotnela zrovna v dnoch okolo svadby 😀

zuzana355
2. srp 2009

ahojte kočky tak ak možem tak sa pridam k vam nie som síce už najmladšia ale rodila som dost v mladom veku aspon podla niektorých ludí 😅

tak s manželýkom sme sa spoznali v decembri ked som mala sladkých osemnást maturovala som v maji a v oktobri som sa už vydávala samozrejme podla niektorých ludí len preto lebo som sa musela a žiadna láska v tom nebola a hovorili že však načo svadbu robíte ved aj tak spolu dlho nebudete to su zbytočne vyhodené peniaze 😀 😀 😀 maleho som rodila ked som mala 19 a viem že som urobila dobre ked som nepočuvala ludí okolo seba som štastná máme druhé mimčo a sme už spolu pomaly 8 rokov na prekvapenie niektorých ludí 😀 😀 takže určite odporučam všetkým mladým mamičkám nepočuvat nikoho a hlavne nech sa rozhoduju samé 😉

maja177
3. srp 2009

ahojte kocky 😔
asi to este neviete...mirka prisla o svoje babetka, pisala to jej sestra v teme januar/leden 2010... je mi stoho hrozne na nic, ona bola taka statocna... ☹ ☹ ☹ 😔

cheerlady
3. srp 2009

maja ja to uz viem,pisala to zazulienka od temy zaciname v juli... ☹ ☹ ☹

kristinandbaby
31. srp 2009

Ahoj holky, no musím se taky přidat...tak za prvé si mylsím, že problém s mladými mamkami má spíše široké okolí a drby v okně 😠 ..samotná maminka je šťastná a vůbec si třeba nepřijde nevyzralá a za druhé je lepší mít dítě brzo, než si dělat rádoby skvělou kariéru do 40 a pak zůstat sama a bez dítěte...pro mě je dítě především a na věku nezáleží 🙂

luciasek07
4. zář 2009

tak dneska mám zas takovou náladu,že bych do mimča šla hned...je mi sice za 7 dní teprv 21,ale co..dřív to byl normální věk pro miminko..tchýně nám říká,ať si užíváme dokud můžeme..manžel je o 5 let starší,v práci se jim to hemží novopečenými tatínky nebo budoucími🙂 ale i tak... mám na jednu stranu obavy,jak to vezme okolí...zvlášt v dnešnín době...

majatob
4. zář 2009

ahojte, muzu se pridat? sice uz su asi prestarla na tuto diskuzi, ale okoli me hodnoti stale jako mladou maminku... 😀

blka
4. zář 2009

Luciasek, jestli se na miminko cítíte oba dva, chcete ho a víte, že ho zabezpečíte, tak kašlete na lidi. Okolí nechápalo ani u nás a to mám 24 roků. Neříkám, že su stará 😀 , ale ani extra nízký věk to není. Moje sestřenice má 21 roků a taky touží po miminku. Vdávala jsem se ve 22 a taky jsem pro okolí byla moc mladá a nechápali.

majatob
4. zář 2009

super, tak jsou tady i starsi 😀 (promin blka 😀)

luciasek07
4. zář 2009

tak nějak..no máme byt..sice ne uplně vybavenej(respektive z části máme ložnici vybavenou a kuchyn je komplet)obyvák stejně nechci přeplácanej a poslední místnost je zatím navíc..byt sice splácíme,ale zvládají to i jiný..,práci máme zatím oba..snad to tak i vydrží( u mě v práci se začala dělat nějaká čistka) nejhorší je,že jsem ze 4 sourozenců a nejmladšíku budou tři roky...strašně dlouho jsem mu dělala druhou mámu(teda než mě máma vyhodila z domu)
majatob: přidej 😀

majatob
4. zář 2009

luci, ja jsem poprve otehotnela ve 20 😉 planovane...a nikdy jsem toho zatim nelitovala, ikdyz teda nadseni jsme z toho byli snad jen my dva... 😀 ted jsme si poridili druhy (je mi 23) a uz to vsichni berou v pohode... 😉

luciasek07
4. zář 2009

majatob: vždycky jsem byla rodinný typ...byla jsem špatná z toho,že neuvidím malýho brášku,když mě máti vyrazila z domu....pořídila jsem si jorkšírka..jenže ten mi brášku nenahradí.... jak jste to dělali s penězi??to už jsi chodila do práce??

majatob
4. zář 2009

luci, nee, my jeste oba studujem 😉 z materske platime podnajem a za zbytek zijem 😀

luciasek07
4. zář 2009

kolik máš mateřskou???já vím,že od státu je sakra nízká.. no njá už rok makám...manžel taky(ten teda dýl) máme krátce koupenej byt..na uvěr,ale uvěr nás stojí jen 5000 měsíčně a v tom je započítaný i spoření,který nám za pár let úvěr částečně smázne

blka
4. zář 2009

Maja 😀

majatob
4. zář 2009

luci, prerusila jsem, takze jsem si mohla vybrat 3letou variantu, ktera je 7600, k tomu si pricti nejaky ty pridavky na deti, ktery dostavame vsichni tri (ano i my jsme statem brani jako nezaopatrene deti 😀 ), semtam nejaky stipendium ze skoly na bydleni apod., no a ja dostavam jeste sirotci duchod...letos jde manza na castecnej uvazek uz aj do prace, tak budou zase korunky navic... 🙂

luciasek07
4. zář 2009

ono pokud je vůle a člověk není náročnej,tak se to určitě dá zvládnout,co?! 😉
když si vezmu jak začínala třeba moje máma s tátou..nebo jak manželovi rodiče..
no my máme výhodu asi,že děláme oba.ted je otázka,jak se to bere v manželství,když jeden vydělává..
ale obdivuju tě..klobouk dolů🙂

majatob
4. zář 2009

neni za co, me to prijde prirozeny, proste nemame tak nerozhazujeme 😉

luciasek07
4. zář 2009

to znám....nikdy jsem ani já taková nebyla...příjde mi zbytečný kupovat třeba značkový hadry jen proto,že na nich je značka...mátim přítel,s kterým má nejmladšího bráchu tak furt malýmu vozí značkový boty adidas..atd..,já v životě na sobě neměla tolik značky🙂))

majatob
4. zář 2009

tak ja mam znackovy veci rada, ale daji se koupit i za levno treba ve vyprodeji, ze... 😀

luciasek07
4. zář 2009

to je něco jinýho..taky bych našla ve svém šatníků pár značkových hadříků🙂)) ale to byla velmi dobrá koupě...stále řešíme s manželem,kdy vysadit prášky...nejbližší termín,který jsem zatím dali dokupy byl červen 2010,ale nevím,jestli mé mateřské pudy nezapracují dřív:D

majatob
4. zář 2009

a co brani tomu vysadit driv? 🙂

adelka89
4. zář 2009

maji mas muj obdiv, my zijeme sice z jedne vyplaty ale je 100% vyssi nez materska, Mirek pracuje dva roky jako programator a jen na dietach v rakousku vydela tolik, co ja dostanu na rodicaku 😀

adelka89
4. zář 2009

luci,u nas to priroda vyresila sama, planovali jsme to az od ledna nebo v unoru a vidis 🙂

luciasek07
4. zář 2009

no já zatím beru prášky a funguji...a jak to bylo u vás adel??
maja: nevím..zatím asi jen nerozhodnost

adelka89
4. zář 2009

ja jsem prasky nebrala nikdy, teda jo asi dva mesice,ale mela jsem strasne problemy olesti a tak,tak sjem je musela vysadit a uz jsem je ani nevyhledavala.
merim si BT no a v cervenci jsme jeli na dovcu tak jsem nemerila a hups ono se zadarilo 🙂 tak cekame mimco 🙂 a taky nepatrim do skupiny rodicek s prumernym vekem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru