Velmi mladé maminky. Měla by si dívka dítě nechat?

klaruska01
23. říj 2007

ahojky jaky mate nazor na necekane otehotneni napr. mezi 15-16 rokem?mela by si ta divka dite nechat?nebo ne?

maruschka
23. říj 2007

klaruska,je to veľmi ťažká debata.Ale môj názor je,že bábätko má právo narodiť sa a žiť,či má jeho mama 15,25,35 alebo 45 rokov.Vek nerozhoduje.A ak niekto chce povedať,že veď dievča si zničí život,tak nemá pravdu.Ak bola dosť rozumná na to,aby sexovala v takom mladom veku,tak musí byť rozumná aj na to,aby znášala "následky".A okrem toho,v mnohých krajinách sveta je normálne,že dievčatá rodia aj v 15 a v pohode vychovajú deti,tak prečo by sme sa mali akože tváriť,že 15 rokov je ešte skoro.Je to naozaj veľmi veľmi skoro,ale tomu otehotneniu aj niečo predchádzalo a to dievča k tomu nikto predsa nenútil.Nemôžme chodiť na potraty ako do obchodu len skrz toho,že sa nám chce sexovať už od 14!!A naozaj veľmi obdivujem každé dievča,ktoré sa rozhodne pre to bábätko. 🙂

klaruska01
autor
23. říj 2007

maruschka-mockrat dekuji za odpoved docela me to zajimalo mam kamaradku ktere je 16 a studuje semnou na skole a mysli si ze je tehotna ma aji priznaky kdyz sem se ji zeptala jestli ho da pryc rekla ze ne ze i kdyz je mlada dite by si nechala ze potrat je pro ni vrazda a s tim i souhlasim na skole by si dala odklad a tak za rok nebo 2 by znovu nastoupila a dostudovala ma pritele ktery rekl ze by ji pomahal a rodice by ji urcite take pomohli znam je myslim si ze ji za to snad neodsoudi

expertka8
23. říj 2007

...len jednou pravdivou vetou..."kto ma prava...ma aj povinnosti"... 😔

svetluska.p
23. říj 2007

naco vytvarate duplicitne temy? ved je tu tema pre velmi mlade mamicky uz II tusim.

klaruska01
autor
23. říj 2007

ja sem si 2 tematu nevsimla a chtela sem se neco dozvedet tak sem ho zalozila

penelope2066
23. říj 2007

ja si myslim ze otehotnenie v takom mladom veku je velmi nezodpovedne.take dievca sa nevie postarat samo o seba a nieze este o dieta.moj nazor.

r123
23. říj 2007

penelope já měla malýho v 18 a věř že se o malého starám naprosto vzorně a je z něho chytrej šikovnej a úžasnej klučina a můžu ti z vlastních skušeností říct že leckterá starší mamina se oproti mě může jít zahrabat!když třeba vidím jak některé starší maminky sedí znuděně na lavičce a čte si časopis zatímco jejich dítko pojídá písek a pak za to ještě dostane vynadáno tak je mi na zvracení!!toť zase můj názorz vlastních zkušerností vím že to není nic nemožnýho!nejsme vetřelci jen jsme mladší!a já sem zase toho názoru že pořídit si první dítě ve 30 a později už je dost pozdě!samozřejmně taky záleží na situaci!a třeba když sem se narodila já tak bylo naprosto normální že měly děti brzy a vůbec i dřív to bylo normální a taky je vychovaly nebo máš snad pocit že všichni lidi co se do teď narodili jsou špatní a špatně vychovaní jen proto že je rodiče měli už třeba v 18?

verulka
23. říj 2007

penelope- neda sa to povedat takto vopred. Nezodpovedne to je, ale este nezodpovednejsie je podla mna neprijat dosledky svojho konania...Myslim, ze zatim zvladam vychovu a staranie a o deti (aj o seba) vcelku v pohode...

klaruska01
autor
23. říj 2007

penelope ja tebou moc nesouhlasim jak rikar123 taky byla mladou maminkou sice ne tak mladou jako treba budu ja ale i tak se o sveho syna dokazala postarat a vsechno zvladala a to ze rikas ze se o sebe 16 leta divka nedokaze postarat je blbost pokud se budu snazit a vsechno zvladat tak nebudu tak neschopna abych sve dite nedokazala vychovat 😒

r123
23. říj 2007

verulka přesně tak!důležité je jak se k tomu kdo postaví a nerozhoduje u toho věk!taky si myslím že ve dvaceti zvládám výchovu dítěte starání se o domácnost a o sebe a manžela a to máme ještě psa taky naprosto bravůrně a na jedničku!a nemslím že se nějak liším tím že sem mladší než ostatní!

klaruska01
autor
23. říj 2007

kdyz uz sem byla tak nezodpovedna a mozna se stalo ze sem v tom tak ponesu i ty nasledky abych so o to dite postarala a dobre vychovala.

r123
23. říj 2007

klaruska:máš mou plnou podporu! 😉

denousek
23. říj 2007

ahoj holky me bylo v srpnu 20 a uz jsme se o miminko snazili skoro rok,s malyma pauzama ale snazili!uz jsme 2 krat miminko ceklali a dvakrat jsme o nej v uplnem zacatecku prisli!ted se nas Vojtisek pekne drzi 24.12 mam termin podle MS a doufam ze uz to bude dobre,a 8.8.2008 mame termin svatby to je mi pouhych 20let a uz mam takovych veci za sebou(2 miny potraty)a takovych pred sebou (vytouzene detatko na ceste a svatbu...) zivot neni zas tak dlouhy jak se zda jen kazdy si ho proste zije svym vlastnim tempem...nekdo chce mimi ve 20 a nekdo si rika ve 30 ze ma prece jeste cas a chce si jeste uzivat...zalezi na kazdem,ale nemuzete prece rict ze mlada maminka se nedokaze postarat o svoje miminko...at uz je chtene ci nechtene a maminka se rozhodne si ho nechat jiste mu venuje vsechen svuj cas a lasko stejne tak jako 30leta maminka...tot muj nazor... 😉

maruschka
23. říj 2007

klaruska,ak to tvoja kamoška zvládne tak,ako si to opísala,tak práve zložila skúšku dospelosti.Vieš,byť zodpovedná aj za iný život,vlastne ten svoj obetovať-ako to robí každý rodič,tak to je naozaj dospelosť.Koľké ženy,ktoré sú zabezpečené a dospelé,tak si dieťa dajú zobrať z nepochopiteľných dôvodov,ako je kariéra,malé bankové konto,nepripravenosť a pod.Alebo koľké tie deti len tak pohodia hocikde.Vidíš,sú tu mamičky,ktorým sa bábätká narodili tiež v mladom veku a sú príkladom toho,že dieťa sa chce a dá vzorne vychovať a sú šťastné,že tie miminká majú.Takže držím jej palce,aby to zvládla. 🙂

klaruska01
autor
23. říj 2007

vsem vam moc dekuju budu vam davat cerstve zpravy jak to je semnou dal a moc vam dekuju r123:dekuju

gedren
23. říj 2007

Klarusko ted mi nejak neni jasne, zda je tehotna kamaradka, nebo Ty, ale palce drzim vsem a taky mate mou plnou podporu! Miminko je to nejkrasnejsi, co muze byt, a vsechno se urcite da zvldnout. Moje spolulezici v porodnici mela prvni die v 17, ted tam byla s druhym ve 21 a myslim, ze to zvladala hodne dobre, maminka ji pomahala a bylo videt, jak je spokojena a svoje deti ma rada.

dashak
23. říj 2007

Klaruska, já tomu moc nerozumím... píšeš, že je asi těhotná kamarádka a teď mluvíš o sobě. Takže jsi těhotná ty nebo kamarádka?

lennie7
23. říj 2007

klaruska ja som otehotnela v 16, porodila v 17 a teraz mam 18 a malu by som nevymenila za nic na svete 🙂
rok som mala v skole pauzu a teraz studujem individualne a da sa to zvladnut 😉
cez socialku urcite nic nejde akurat v porodnici budu musiet tvoji rodicia podpisat ze ti pomozu s vychovou.
rodicovsky prispevok aj pridavky budes dostavat normalne.
🙂

mourek
23. říj 2007

ahojky holčičky 🙂 každa jsme uplne jina, tak to nejde řici tak jednoznačne. Ja osobne jsem mela dite v 18letech, ted je Domče 14let, snažila jsem se co tošlo ji vychovat dobře.Uči se velmi dobře a je moc hodna 🙂 Ale je to moc brzo,byla jsem ješte moc mlada, teprve ted se citim v 33letech opravdu na dite. Domče kladu na srdce at studuje, cestuje. Jak přijde dite tak je na prvnim miste.Tak to citim ja 🙂

lukin
23. říj 2007

dashak: Já jsem to pochopila tak, že nejdřív psala jakoby o své spolužačce, a když viděla, že jí holky chápou a neodsuzujou, tak se nejspíš přiznala, že to miminko čeká ona samotná 🙂

klaruska: Miminko si určitě nech. Snad ti vaši pomůžou a bude vše v pohodě. Jsi statečná. Moje spolužačce se na střední taky narodil Samuelek, když ji bylo 16 let a je za něho moc ráda.

leva
23. říj 2007

Ja si tiez myslim ze ak sa niekomu narodi dietatko v takom mladom veku ze musi bit zla matka,pravda je ze poznam aj pripad,ked matka dietata,jedna moja znama,sa postarat nevedela,no to bolo v tom ze nemala ani zaujem,diskoteky a rozne akcie jej boli prednejsie,tak supla malu mame,spolu s mamou byvala a ona behala kade tade.No poznam aj mladu maminu,ktora sa o dietatko stara ukazkovo,mozno lepsie ako niektore starsie maminy,takze si myslim ze je to o zodpovednosti a citoch,prajem pekny den 😉

mourek
23. říj 2007

ješte musim napsat, že prave ted se nam druhe miminko nedaři 😒ani po dvou ivf, a vim že mimi je maly zazrak 🙂 je to opravdu težke 😎 ale osobne si myslim že v dnešni dobe neni normalni mit dite v 16letech.

leva
23. říj 2007

Prave si myslim ze v dnesnej dobe to nieje ziadny sok,ked sa pocuje aka mlada ma babo,ved mi sme vtedy obrazne povedane nevedeli ze na co to mame okrem cikania 😀 😀 😀

mourek
23. říj 2007

no prave dnes se mluvi stale o antikoncepci. jak se chranit. A dnešni deti maji možnost studovat a cestovat. Je to take možna o inteligenci te holčiny, pokud ma dite v 16letech.

lukin
23. říj 2007

mourek: Aha, takže ty bys byla raději, kdyby své dítě zabila jenom proto, aby mohla cestovat a studovat? Však může studovat dálkově a cestování vyvyšovat nad životem dítěte se mi zdá trochu uhozené. Samozřejmě že by bylo lepší, kdyby měla mimi až po škole, ale když už je těhotná, tak co s tím?

lennie7
23. říj 2007

ja si tiez myslim ze zalezi od toho ako to ta matka vezme.
ja som bola rozhodnuta ze si malu necham a ze sa o nu postaram co najlepsie a aj sa o to snazim a som si ista ze malej nic nechyba...teda okrem otca ale to uz je iny pripad ☹ 😢

mourek
23. říj 2007

Ja jsem studovala při holce, je to každeho vec kdy ma deti a jak je vychovava 😉 ale dnes když je antikoncepce na každem rohu tak se ma človek chranit, když dokaže pohlavne žit 🙂 to je muj nazor. uhozene je to když si dite pořidi dite....

leva
23. říj 2007

Dnes je totiz dost uponahlana doba,dospievanie je tiez rychlejsie a sex patry k tomu,na skolach kde deti studuju a vzdelavaju sa,sa deju take veci,neraz bolo o to v televizii.No ale ak sa to uz stalo,tak v prvom rade budem mysliet na to dieta a ked sa bude dat a na studium urcite,no cestovanie uz v tom pripade pada.

lukin
23. říj 2007

Jo, měla se chránit, jenže teď už je na ochranu pozdě. Např. já s manželem jsme se taky chránili, a přesto jsem otěhotněla. Nevím, ale z reakcí klarusky jsem pochopila, že si chce miminko nechat, tak ji budu držet palce, aby to všechno dobře zvládla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru