Velmi mladé maminky. Měla by si dívka dítě nechat?

klaruska01
23. říj 2007

ahojky jaky mate nazor na necekane otehotneni napr. mezi 15-16 rokem?mela by si ta divka dite nechat?nebo ne?

katusha
23. říj 2007

ahojte, neda mi sa nazapojit do debaty 😀
baby - kajule a majina, suhlasim s vasimi nazormi.
ja mam cerstvych 20 a neviem si teda predstavit, ze by som mala prve dieta az niekedy po tridsiatke 😒 je to kazdeho vec, ako sa na to citi, ale som rada, ze som maminou uz teraz. radsej skôr ako nikdy 😉

kajule
23. říj 2007

Katusho, díky za podporu. 😉 Mně bylo 20 v červnu. 😉
Maji, já si zase mnohem radši zajdu na koncert než na diskotéku a tam jsem vždycky chodila s kamarádama. A když bude nějakej na který bych chtěla jít a budu mít s kým, tak si myslím, že klidně můžu jít a to, že ho jednu noc pohlídá mamka, tak že kvůli tomu ještě nejsem krkavčí matka.

dermajetics
23. říj 2007

Já mám přátele,kteří měli dítko ona ve 20,on měl 17,pohroma spíše pro okiolí,ale jdou to skvělí rodiče.Dneska je dceři 11,syn má 10...Myslím,že to oba zvládli moc dobře,

kajule
23. říj 2007

Každý se potřebuje někdy trochu odreagovat a na tom není nic špatnýho, to dělá ženská v každém věku.
Až mi bude 40, tak už budu mít děti dost velký, aby se o sebe uměli postarat a taky si budu moct užívat a cestovat. Když si představím, že by Páťovi bylo 18, až mně bude 58 už je to takový divný, v tý době budu radši mladou babičkou, která si bude užívat svoje vnoučata a jezdit po výletech, prostě si pořád užívat života. 🙂

r123
23. říj 2007

adetka nemyslela jsem to zle 😉 ,ale jen jsem chtěla říct že spousta starších mamin se ohrazuje proti mladým maminám a kolikrát jsou ty mladé lepší než ty starší.majina naprosto souhlasím dnes je prostě hned ta holčina odepsaná pro okolí a že vím o čem mluvím často sem slýchávala jak si bábiny šuškají podívej se další nezodpovědná co z toho dítka bude chudák malá ani neví komu se narodí atd....!nebo snášet ty zvídavé a nepříjemné pohledy okolí.no prostě procházka růžovým sadem to rozhodně nebyla a trvalo než si okolí zvyklo!!no a teď je to ještě horší když řeknu že je mi dvacet a čekám druhé dítě a jsem vdaná tak sem za vetřelce,ale já to tak chci byla to moje volba!a Nemyslím si že jenom proto že jsem mladá jsem špatná máma a neschopná se postarat!myslím že můj syn je toho důkazem!!! 🙂

katusha
23. říj 2007

kajule, to ze sme matky predsa neznamena, ze si nemôzeme niekam vyrazit aj bez deti 😀 ked mala nasa emka 2 a pol mesiaca, boli sme s drahym na svadbe a mala bola u mojej mamy. zabavili sme sa a aj odreagovali 😉
diskotek a ponocovani s partiou som si uzila az-az a vôbec mi to nechyba. 😝

klaruska01
autor
23. říj 2007

chci jen ujistit ze to dite ktere asi cekam neni ze by sem ho chtela ale proste se stalo a kdyz uz se stalo tak ho davat pryc nebudu je to vrazda.i kdyz mi je 16 a nekdo si mysli ze se o sebe nedokazu postarat tak mam jeste 2 mladsi sourozence o ktere sem se starala prebalovala doma pomahala uklizela s mamkou varila zehlila atd...a kdyz se mi ukazou na testu//tak si to dite necham studuji kadernici dam si rok odklad skoly a pak si ji postupem casu dodelam doufam ze me rodice pochopi a pomuzou taky mam pritele o 8 let starsiho ktery se sam nabid ze mi bude pomahat.rozhodne nejsu socialni pripad a ani holka na jednu noc na diskotece

kajule
23. říj 2007

My jsme byli o víkendu na plese a musím říct, že jsem ze začátku měla divný pocit z toho, že Páťu hlídá děda. I když jsem věděla, že to zvládne, ale bylo to poprvé, co jsem ho nechala v noci někomu hlídat. Nakonec jsem si to ale užila, přijeli jsme v jednu ráno a Páťa si ani nevšiml, že jsme byli pryč, pže celou noc spinkal. 🙂

r123
23. říj 2007

kajule přesně tak jsem takto maximálně spokojená a šťastná e nedovedu si představit že by mi bylo 40 a dítěti teprve 10.ve třiceti bych rozhodně dítě mít nechtěla.katusha přesně tak v červnu jsme měly svadbu a malej byl přes noc u tchýně s tchánem a bylo to bezva.stejně i tak tam často spává je tam moc rád!tak proč bychom nemohly jít třeba do kina či někam jinam na tom přece není nic špatného!jenže u nás jsou to spíš vyjímky sme takový lenošní radši sedíme doma nebo chodíme po výletech!a všichni.když mám být jen chvilku bez prcka tak je mi smutno už při té představě!

r123
23. říj 2007

a jinak s manžou sme spolu něco málo přes 4 roky!Klaruš ty sama víš nejlíp co chceš a já věřím že budeš super mámou pro svoje dítě a vůbec se neohlížej na názory lidí že děláš špatně!!budeš se s tím sice potkávat často,ale ty to zvládneš!!!záleží na tom co chceš ty!!!!přeju sílu a máš mou plnou podporu!!

kajule
23. říj 2007

Přesně tak na lidi kolem kašli ať si říkají, co chtějí...hlavní je aby miminko bylo zdraví a byla jsi šťastná a cítila se tak dobře. 😉 Jsou lidi, který si vždycky něco najdou, aby ostatním otravovali život. Ale já si myslím, že takový lidi mají nějaký svůj vlastní problém.

r123
23. říj 2007

kajule 😎

monkula
23. říj 2007

Ahojte, ja som syna porodila, keď som mala 20 rokov v júli a v októbri sa nám narodil syn. Asi najťažšie bolo, povedať to mojej mame, ale boli sme pevne rozhodnutí, bábo si nechať, a samozrejme, to bolo rečí, že som mladá, mamina obľúbená veta bola, nič si si neužila, aj keď dosť dobre neviem, čo znamená to jej užiť si... Ona ma mala v 19. rokoch, ako mladá sa zaľúbila do vojaka, môjho otca a odišla na Slovensko, mama je z Brna...
A nemá bohviekaý život, otec alkoholik, ale to sem nepatrí, ja som už vtedy bola s priateľom 4 roky, takže to bolo o niečom inom.
Minulý rok v marci sme sa s priateľom vzali, a v júni sme zistili, že čakáme bábo. A zase, tentokrát reči typu, nemáte svoje bývanie, ale koľko mladých, ho má? A môj názor je taký, že ak by mali mladí čakať na vlastné bývanie, vek prvorodičiek by sa rapídne zvýšil, možno aj na vyššie ako 35 rokov.
Aj keď mám niekedy také pocity, ako mám 25 a dve deti, atď, ale stačí, ak sa Jarko pritúli a povie, že ma ľúbi, alebo po mne Chiarka natiahne ručičky. A pocit, keď sa pritúlim ku spiacim detičkám, by som nevymenila ani za sto vlastných domov niekde v Karibiku...

Klarka, želám Ti, zdravé miminko, a neboj sa odcudzovania, za čo? Zato, že budeš mama? Milujúca mama? Určite daj vedieť, ako to všetko dopadlo, ako to zobrali rodičia, držím Ti palce...

mourek
23. říj 2007

klaruško nech se vyšetřit! Jsi uplne hloupa holka 😠 Tady vykladaš neco a na vedlejši diskuzi ,TEHOTENSKE PRIZNAKY, pišeš že se s přitelem již 3 mesice snažite o mimčo. Maš koukam docela problem, ale ve sve hlave 😒 nic proti mladym maminkam nemam pokud maji rozum, a vedi co chteji 🙂

kajule
23. říj 2007

Docela mě dostala jedna drbna tady u nás. Měla takový řeči, jakože jestli není dítě ve dvaceti brzo a přitom ona měla první v šestnácti.

petruna
23. říj 2007

holky, já myslím, že to je prostě nějakej podivnej trend dnešní doby...divat se na mlade maminky skrz prsty, ale myslim, ze to vetsinou delaji zensky, co meli deti v 70 - 80 letech a maji pocit, ze si nic neuzili (uz kvuli totaci a zavidi dnesnim mladejm cestovani, studia atd...) Fakt jsem se s touhle kritikou vetsinou setkala u tehle matek, ze jakoby rikaji : ses mlada , uzij si, neni kam spechat...oni si asi moc nevybrali mit dite brzo...na ne zase tlacila doba, ze mit deti po 25 je divny...tak si vzali prvniho kluka, kteryho ani poradne neznali, zacli spolu bydlet az po svatbe atd...to byla proste jina mentalita...Mi pripada, ze dneska mame fakt volbu mit dite kdy chceme a pokud ho nekdo chce v 18 ti, ve 20ti, tak proc ne...je to jeho vec...
a je divny rikat, ktera matka je lepsi nebo horsi...ja znam spustu dobrych matek i tech, co deti meli ve 20ti i tech, co deti maji az ve 30ti...o veku to fakt neni...
a chapu, ze nechcete bejt stary babicky...ja sice stara babicka budu, ale se neposeru jen proto, ze jsem toho praveho nasla az ve 28...

kajule
23. říj 2007

Petru, vůbec nevadí, že budeš stará babička...hlavně, že budeš šťastná babička a to že čekáš mimi s někým koho miluješ je přeci krásný, i když ti už není 20. 😉

petruna
23. říj 2007

kajule : dík, aspoň někdo se zastal stařeny 😀 já jsem děti chtěla dřív, mateřský pudy jsem začla mít cca ve 22, ale jak řikáš, zase jsem si počkala na toho pravého. někdo má kliku, že už ho potká ve 20ti..no já jí neměla..hlavně že přišel a že to mimčo přecejen bude !!! 😵

majina
23. říj 2007

Jéééé... taki to jsem ráda že už se názory na mladé maminy modernizují a nejsme jen to nejhorší na světě!

Názory typu že otěhotnění v mladém věku je nezodpovědné nebo že postarat se dobře o dítě je přímo úměrné na věku matky atd..... jsou hnusné!!!!!!

majina
23. říj 2007

no tak tohle vypadá jako kdybych měla být dement! TakI!!!! 😀 Přitom tam má být jen TAK!

lu777
23. říj 2007

Mourku, nějak nechápu.. říkáš že se mimi se nedaří ani po IVF, ale když je někdo těhotný dřív než by měl podle mínění ostatních, tak to neschvaluješ?...
já jsem sama prošla 3x IVF a měla jsem s tím velké zdravotní potíže.. je to velká zátěž.. teď si uvědomuju, jak moc velký dar je nosit dítě...a nedá se to přesně naplánovat do okýnka, kdy by to člověk chtěl (já chtěla dítě ve 25 a je na cestě ve 31)

nejsem nějaký zastánce toho, aby měli děti čtrnácti patnáctileté nepřipravené děti, to vůbec ne.... ale po pravdě, když si dám ruku na srdce, kdybych čekala dceru, tak po tom všem, co jsme si s mužem prošli, co jsem se nabrečela a jak mě u srdce bolelo pokaždé když někdo v okolí porodil další miminko 😔 tak kdybych si mohla vybrat, tak budu radši kdyby dcera měla miminko v 16 než ve 35 po laparoskopiích apod. a nebo taky vůbec.. my jsme už čekali na adopci a nikomu nepřeju ten pocit prázdnoty, kterým jsem si prošla než jsem se k tomu vůbec odhodlala...

Klaruško: když už je miminko na cestě, tak držím palce 🙂 nikdo není dobrá a nebo špatná matka kvůli nízkému nebo vysokému věku....je to o Tvé odpovědnosti a lásce 🙂

sue
23. říj 2007

...to či je žena dobrá matka nezáleží od toho, či jej v pase svieti rok narodenia 1991 alebo 1971... to snáď uzná každý...

kajule
23. říj 2007

Petru, 28 ještě není zase tak špatný věk na mimi a to že ho čekáš s někým koho miluješ je vážně nejdůležitější. Budete určitě šťastná rodinka, přeju vám to a těším se v březnu na první fotečky malýho Toníka. 😵 😵 😵

martinadt
23. říj 2007

ahojte, ja som tiež otehotnela keď som mala 17 a stotožňujem sa s názormy, že je to na mamičke, ako to vezme

a síce nečítala som celú diskusiu, ale klaruska myslím si, že s tou školou to problém nebude, je veľa mamičiek, ktoré otehotneli a neskončili školu a dorobili ju bez problémov po narodení dieťatka 🙂 🙂

lu777
23. říj 2007

Sue, ahoj 🙂

víte co, ono je to na obě strany.. zase někdo řekne: honí kariéru, proč už nemá děti? vždyť je jí 30... a vůbec si neuvědomí, že třeba dotyčná se už pět let snaží, chodí na operace, bere vitamíny, cvičí Mojžíšovou a kdeco a v noci brečí do polštáře, protože ty dvě čárky ne a ne přijít... a je jí z toho tak mizerně, že se s tím nechce svěřovat..

ono to není tak lehký, člověk míní, pán Bůh mění 😔 😉 lidi by se měli nejdřív zamyslet než něco řeknou ....

ať je mamince 16 nebo 40, je to její věc... obojí má výhody a nevýhody - tak jako všechno v životě, nic není černé ani bílé

petruna
23. říj 2007

kajule : díky, ale me je ted 30 😅 ve 28 jsem potkala manzela...a samo jsem na nej nemohla hned vybalit : udelej mi dite, uz mi nekolik let bijou hodiny... 😀

kajule
23. říj 2007

Jo aha, já myslela, že 28...no to nevadí, jseš přesně na moji pomyslný hranici a to ještě beru. 😉 😀

petruna
23. říj 2007

kaj : 😀 jsem rada, ze jsem se vesla do tve hranice 😀
me ten muj vek mrzi jen proto, ze jsem vzdycky chtela 3 - 4 deti a to jaksi nestiham....dopufam, ze budou aspon 2.

dermajetics
23. říj 2007

Mě se první dítko narodilo ve 24letech,teď čekáme druhé, moje mamka na to reagovala tak,jestli to druhé není moc brzy.....no coment....jsem vdaná a lidi,rodina ti do toho stejně kecají. Přeji všem maminkám, náctiletým,cetiletým...hodně štěstí v životě,zdravíčko jím i miminkům,to je to nejdůležitější. Holky,ale ten pocit těhotenství je vyjímečný,to nezažijete jen tak 😀 Tak hodně štěstí

kajule
23. říj 2007

Petru, já bych chtěla ještě dvě, ale uvidíme. Péťa ten počítá max se dvěma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru