Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

kajka_37
24. kvě 2011

@beisis co se stalo???

ami33
24. kvě 2011

@misssutko to máš fajn, že máš po starostech

Holky já našla kočár asi podle mých představ, sem ho totiž teď viděla na ulici a vypadal dobře.... 4 kola, velká, nafukovací, všechno jde dát pri o proti směru jízdy, velkou korbičku to má, jde dokoupit autosedačka ve stejném provedení a sakup prdum do 13 000 Kč a ještě jeden typ má tzv. prodlužovací lůžko. A plno typů a barevných provedení a různé květinové pro holčičky.

beisis
24. kvě 2011

@ami33 Tohle neni zbytečný minulý týden odtok vody, předtím jsem na velikonoce spadla ze schodů a teď to prostě vypadá na předčasný porod. Hrdlo změkčené a dokonce snad zkracující se čípek za 14 dní jdu na kontrolu znova včetně cukrovky. A při nejhoršim mě prostě zavřou zase do nemocnice a budou zastavovat porod. Jen už jsem z toho unavená a smutná. Kvůli jednomu blbýmu pádu takových komplikací ☹

ami33
24. kvě 2011

@beisis Hele ten pád si nevyčítej, je jasný, že to máš v hlavě,ale nemusí to s tím vůbec souviset, švagrová v těhu ležela v nemocnici že jí jako měkne čípek a že se otvírá už někdy v 8 týdnu, si poležela, nadopovali ji magnéskem a celé těhu pak byla v pohodě doma. Nevěš hlavu, má nádherný datum porodu, na moje narozky a pěkně to do něj dotáhnete jasný.

beisis
24. kvě 2011

@ami33 Magnézium mám doma taky a v nemocnici jsem taky ležela. Jenže už to nepomáhá. A nic jiného se v tuhle chvíli dělat nedá. Fakt bych ráda, aby tohle období už bylo zamnou. Nebo se prostě jenom probudit a řikat si byl to jenom blbej sen.

ami33
24. kvě 2011

A teď koukám , že se u nás ve Vlamewzu na ten DorJan asi specializují, protože krom drsného výběru kočárů mají plno náhradních dílů, koleček a pláštů a doplňkových věciček.

monulkab
24. kvě 2011

@beisis moje kamarádka svoje první dítě porodila snad o víc jak měsíc dříve, teď čekala druhý a zhruba ve stejným týdnu jako jsi teď ty se jí začal zkracovat čípek, tak jí doktorka řekla že musí vydržet aspoň do toho 25tt (dobrá rada nad zlato že🙂 , navíc jí zjisitli těhu cukrovku...no byla z toho špatná, a víš jak to dopadlo? nakonec skoro týden přenášela...přeju ti ať se vše dá dopořádku!!! drž se

ami33
24. kvě 2011

@beisis hele tabletky jsou něco jiného než kapačky...fakt...já tam ležela měsíc, užila jsem si taky svoje, nejdřív hematom 3 týdny mě tam drželi, nesměla jsem nic, jen na záchod a k jídlu...3 týdny...masakr...sotva mě pustili, tak za dva dny jsem jela rychlou nazpátek a na druhý den na operační sál někdy kolem 12 týdne s podezřením na slepák, tak jsme si dali s prckem společnou narkózu a přečkali to oba. Vím za ten měsíc co tam leželo za případy a oni jsou dnes fakt machři, si dáš pár kapaček, oni ti to zklidní a zase tě pustí, ti to řeknu tak, kdyby to bylo hodně špatné, by ti dr, řekla ať se hlásíš ve špitále hned, většinou tam chodili baby na příjem rovnou z poradny, takže tak.

beisis
24. kvě 2011

@monulkab Mě řikala, že by bylo lepší, aby jsem vydržela ještě měsíc. A jestli mi zjistí cukrovku, tak si mě tam rovnou nechaj. Já jsem prvního syna měla, že ve 20 týdnu jsem se začla otvírat. Jenže to byla zhruba tak jediná komplikace a pak jsem taky ještě přenášela. Jenže já cítim už dlouho, že to je špatný a doktoři to jenom potvrzují. Já vim, že miminko má šanci na přežití už od 24 týdne. Jenže je tam velké riziko duševních nebo fyzických onemocněních stejně jako velké riziko úmrtí. Já nevim jestli bych se dokázala koukat na to, jak mi umírá dítě před očima.

ami33
24. kvě 2011

@monulkab přesně tak, já ležela s dvěma maminyma sice to byl už třeba 32 týden,ale drželi je tam na kapačkách do ukončeného 36 týdne, kvůli plicím a pak přenášeli obě, oni to tím magnézkem většinou právě dost utlumí.

beisis
24. kvě 2011

@ami33 No oni si mě tam určitě nechaj za těch 14 dní. Protože mám doma roční dítě a snim těžko odpočívat můžu. Zvlášť, když se furt chová a mazlí a všechno možný. Takže bez námahy jenom tak ležet s nožkama nahoře to taky nejde. Což je prostě velké proti.

ami33
24. kvě 2011

@beisis ajéjé na tyhle věci teď vůbec nemysli, musíš vidět jen ty hezké věci a to pozitvní, hele já mám první dítě, teda první těhu, po umělém oplodnění na první pokus, docela zázrak, málokomu to vyjde na poprvé,ale my oba s manželem věřili, že toprostě vyjde, my si nepřipouštěli ani jinou variantu a pak měsíc na hromadě jsem byla a vlastně jsem si to těhotenství začala užívat až teď, takže hlavu vzhůru. I před operací jsem věděla, že můžu o mimi přijít,ale prostě jsem si to nepřipouštěla, že by se něco takovýho mohlo, stát, fakt hlavně mysli pozitivně to dělá strašně moc, vím, že je to těžký,ale mysli jen na ty krásný věci co máte s prckem před sebou.

monulkab
24. kvě 2011

beisis je mi jasný že je těžnký šetřit se když máš doma mimčo, ale víš co, přece jen riskovat kvůli mazlení předčasnej porod...musí se holt zapojit celá rodina aby Šimonek nestrádal, a ty zároveň byla relativně v klidu...

ami33
24. kvě 2011

@beisis a nemůžou pohlídat babičky nebo někdo?

beisis
24. kvě 2011

@ami33 No ono snad se z toho vyspím a bude dobře. Ale dneska mi asi líp nebude.

beisis
24. kvě 2011

@ami33 Babičky bohužel nepohlídaj. Moje máma nejeví zájem táta jezdí od rána do večera v práci. Tchýně je v práci a tchán taky. Takže bohužel. Já jsem tady prostě sama.

ami33
24. kvě 2011

@beisis tak se prostě musíš maximálně šetřit a malýmu vysvětlit že chování a hopsání nemůže, že miminko potřebuje odpočívat.

monulkab
24. kvě 2011

@beisis to je na hovno....nerozumím tomu když prarodiče nejeví zájem o svoje vnoučata... 😖

beisis
24. kvě 2011

@ami33 Tak malému dítěti to nevysvětlíš do postýlky ho musim zvedat z postýlky taky. Ze schodů taky ještě nesejde. Je ještě malinkej.

beisis
24. kvě 2011

@monulkab Doufej, že to nikdy nepoznáš. Moje máma radši chodí hlídat stejně starý dítě k sousedům. Ale mě nepomůže, protože jí za to neplatím. Ale tohle snad radši ani řešit nechci. Vnucovat se jí rozhodně nehodlám.

monulkab
24. kvě 2011

@beisis nemám slov...hele beisis, ber to tak že všechno zlý je k něčemu dobrý, holt jsou situace kdy se člověk může spolehnout akorát tak na sebe, a nejspíš to bude zrovna tento případ. O to víc si sebe člověk ale potom váží, a já věřím že ty to zvládneš!

ami33
24. kvě 2011

@beisis áá už koukám rok a 3 měsíce, to je fakt malinkej, jak píše monulka ty to zvládneš.

dendaz
24. kvě 2011

@ami33 Kočárek je DORJAN? 🙂 Kamarádka si ho také vybrala... 🙂 Koukala jsem na různé parametry a vypadá skvěle. Jak říkáš, spousta barev...a také by se mi líbil ten sporťák co jde po a proti směru... 🙂
A ve skutečnosti vypadá moc pěkně... 😉

lipetra
25. kvě 2011

dobre ranko vsem 🙂

lipetra
25. kvě 2011

@beisis To je mrzute, drzim palecky, at je to vse v cajku. 😒 Drž se.

marketas1
25. kvě 2011

Ahojky, dobré ráno, holky!
@beisis moc mě to mrzí, drž se a držím pěsti, ať je všechno v pořádku!

lipetra
25. kvě 2011

@misssutko Ten kocarek je moc hezky 🙂

ami33
25. kvě 2011

Hojte holky 😀
@dendaz no já o nich věděla,ale nijak sem po nich nekoukala, až jak sem ho viděla na ulici, ale ještě si ho chci ošahat.

lipetra
25. kvě 2011

@ami33 A co je to zas znacku ten kocarek?

lipetra
25. kvě 2011

@marketas1 Tak jsem si vcera koupila to magnezium a super. Díky moc za tip.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru