Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Mě štve, že manžel má německou národnost, ale dokopat ho, aby se mnou německy mluvil, je umění.

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Ty jo, to je fakt škoda. To bych na něj byla taky naštvaná. Nikdy jsem nevěřila, jak rychle budu zapomínat. Snažím se aspoň občas přečíst nějakou německou knížku, ale nestčí to.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka To mi povídej, já čtu snad už jen v němčině a pokud mám čas, juknu i na nějaký film. Ale to je na houby, když člověk nešprechtí. Dvakrát za rok jezdíme k manželově babičce do Německa, tak to je vlastně jediný rodilý mluvčí, se kterým jsem v kontaktu (když neberu v úvahu maily, co si píšu s bývalými zákazníky ze spedice).

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Jé, filmy, nemáš nějaký tip, kde bych je mohla stáhnout? Teď jsem doma na neschopence, tak bych na ně měla čas.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Stahovat, to nevím. Já koukám většinou na SAT 1, tam jsou po večerech docela dobrý. A co teda úplně miluju (a manžel se pohoršuje, že je to pokleslý druh zábavy 😀, a nechápe, jak se na tom při svém vzdělání můžu koukat... a trochu se mu nedivím ), je Zwei bei Kallwas. To dávaj na SAT 1 od 14.00. Jsou to nahrané případy z psychologické poradny.

lupinpupin
25. únor 2011

Ahojky, koukala jsem, že jste řešili koupání s prchování...tak dám info co vím já.... Četla jsem,že pokud je voda příliš horká,tak je možné,že takto v začátcích se i miminko může v matce uvařit a tím nastane potrat...dále to může způsobovat různé záněty a hlavně se může v pochvě tvořit více bakterii které pak nakousají obal miminka a dojde k prasknutí a předčasnému porodu (to zažila kamarádka). A od 6 měsíce nebo tak nějak se nedoporučuje koupat vůbec jelikože se pomalu začíná vše připravovat na porod a hrozí bakterie...jedná se hlavně o bazény...nebo se pak prodávají přímo tampony...

boudovka
25. únor 2011

@mannadela No jo, jenže my nemáme satelit a nechytáme Němce. Jsem z toho dlouhodobě smutná, ale není mi to nic platný.

andy82
25. únor 2011

holky já se byla koupat jednou a v lékárné jsem si koupila tampóny, které fungují jako špunt, jsou napuštěné nějakým olejem, zkusím to najít

mannadela
25. únor 2011

@boudovka A co na netu? Jako živé vysílání, to by možná šlo, když si najdeš jednotlivé stanice.

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Něco jsem našla, ale je to dost omezený. No, nějak si poradím. Jak ti dneska je? Mně se děsně točí hlava, takže každou hodinu posílám manželovi kontrolní sms, že jsem sebou ještě nesekla.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Tak to Ti teda nezávidím, fujtajbl. U mě je motání hlavy úplná normálka, mám hodně nízký tlak, takže jsem zvyklá 😒 . Já se cítím docela dobře. Jen jsem myslela, že se nedožiju oběda. Měla jsem úplně křeče v břiše z hladu. Teď jsem ten oběd dojedla, ale stejně mám pocit, že v tom břiše nic nemám 😀 . Chjo, dám si ještě asi banán.

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Taky mám nízký tlak, ale dneska se mi motá hlava, i když sedím a ležím. Je to hnus. Já žeru pořád. Do práce si nosím krabičku s nakrájeným ovocem, pečivo a jogurty a všechno to do oběda sním. Podle mé dry je to nejhorší v 10. týdnu, prý to dělají hormony. Mým hitem bylo, že jsem odcházela z hodin, abych v kabinetě něco snědla, jinak bych nedožila konce hodiny 😖

mannadela
25. únor 2011

@boudovka hahaha 😀 , tak tos byla skoro jako naše cvičitelka zumby, která předcvičovala do konce 5.měsíce. Ta několikrát za hodinu odbíhala na záchod.
No, tybrďo, tak motání hlavy v sedě jsem ještě nezažila 😲

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Dost se těším, až to dětem na maturitním večírku přiznám. Asi je to pobaví, protože nic netuší.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Tě pak budou opečovávat, uvidíš 🙂

boudovka
25. únor 2011

@mannadela To doufám. Dneska nám vylili podlahu, mělo to být suchý za 3 hodiny, te%d to jsou 4, stále na to nemůžeme šlápnout. Nedostanu se do kuchyně, takže budu muset vyrazit někam na oběd. Vyju hlady.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Nechci strašit, ale nám to schlo do druhého dne 😒 .

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Hned je mi líp. Koupím si i večeři.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Ono asi záleží na vrstvě, kterou tam dávali. My vytrhávali komplet podlahy, zasypávali štěrkem a zalívali. Třeba máte tenčí vrstvu a večeři už budeš kuchtit u plotny.

mannadela
25. únor 2011

@boudovka Jináč se loučím, dneska už asi nebudu. Budu mít plné ruce práce s balením. Takže ahojka za týden 🙂

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Užij si hory!

misell
27. únor 2011

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Ve čtvrtek se měla dostavit MS, ale nedostavila. Včera jsem si dělala první test a byly tam //, krásný a silný 😀 😀 . Dneska další testík a jsou tam stále a ještě silnější 🙂 🙂 . K doktorovi zajdu příští týden, tak uvidíme. Krásný večer 😉

boudovka
27. únor 2011

@misell Vítej mezi námi.

boudovka
27. únor 2011

Ahoj holky, jaký byl víkend? Já hlídala tříměsíčního synovce, takže dobrý.

mannadela
27. únor 2011

zdar holciny,hlasim se z lyzovacky.Prvni den jsem prezila bez padu a v naproste pohode.Tak snad to tak bude i pokracovat.Krasne tu sviti slunicko,jen sjezdovka je sama ledova plotna☹.

boudovka
28. únor 2011

Ahoj, tady se nějak přestalo diskutovat. Žijete ještě? Lyžovačku závidím, i když jsem dost špatnej lyžař.

kytka07
28. únor 2011

ahoj holky, můžu se k vám přidat? dnes jsem skoro celý den četla vaši diskuzi 🙂 termín mám stanovený 13.10.2011. zatím sháním info na netu, doktorka mi zatím neřekla vůbec nic, protože je to prý pořád ještě moc brzo - jsem 6+5 a může se stát cokoliv. tak je jen málo lidiček, kterým jsem tu šťastnou novinu řekla a zatím vyčkávám co bude dál...

spaghi
28. únor 2011

ahojte, hledám diskuze na téma TP říjen 2011 🙂 pokud můžu, ráda se k vám přidám, nechci o těhotenství zatím s nikým z rodiny a přátel mluvit (vyjma manžela a maminky), tak se potřebuju "vykecat" alespoň taky 😀

boudovka
28. únor 2011

@kytka07
@spaghi JAsně, jen se přidejte. Držím palce🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru