Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 To bude 2. trimestrálníscreening, ne 3D ultrazvuk 😀

marketas1
2. čer 2011

@lipetra to jo, ale oni na tom jednom pracovišti dělají i screening v prvním i ve druhém trimestru ve 3D rozlišení, tak jsem myslela, že když mi nedělali ve FN ten první screening ve 3D, že druhej se dělá automaticky, víš?

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 To je vzdy rozliseni 3D, ale tady je ten rozdil ze dostanes detailni fotky a DVD za 1290 Kč, coz u screeningu nedostanes, tak dostanes jen fotku...

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 Tam ti udelaji detailni fotku obliceje atd. na 3D, to je presne tohle: http://www.prenatal.cz/index.php?id=54

marketas1
2. čer 2011

@lipetra já vím, co je to 3D 😀 Ale u nás mi budou dělat klasiku UTZ a na 3D se musím objednat... 😀

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 Jasne to musis vsude, ale asi se spatne rozumime, ten 3D ultrazvuk nehradi zadna pojistovna, je to nadstandard 🙂

marketas1
2. čer 2011

@lipetra už tomu rozumím, já jen říkám, že u nás to jedno pracoviště dělá automaticky

ami33
2. čer 2011

tak jdu zavolat a objednat se na ten velkej utz a se schválně zeptám kolik to cvakne. Mě teda moje dr. dělá standartně 3D utz, teda podívá se co potřebuje a tak,ale už to všechno dělá ve 3D a v nemocnici ve Valmezu na ambulanci mají novej 4D. Teda furt nevím co je to to jedno D navíc hehe.

marketas1
2. čer 2011

@ami33 já ten 4D taky moc nechápu 😀

ami33
2. čer 2011

Tak sem tam volala a jdu teda hned v pondělí juchů, sem nečekala, že to bude takový rychlý a prej žádný peníze platit nebudu, že je to v rámci zdravotního pojištění.

ami33
2. čer 2011

@marketas1 já chápu 4D film, to už jsem byla v USA a foukalo na mě z trysky nebo prskala voda, nebo to může být další D zvuk, nebo smrad, prostě něco ze smyslů, tak nevím. 😀D

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 Jasne nic neplatis za ten ultrazvuk, ale kdyz chces fotky nebo DVD tak zato zaplatis 😀

ami33
2. čer 2011

no to já chtěla včera po mojí dr fotku a ona prej že s emusíme domluvit mimo poradnu, že mi natočí i video a tak, ale že prej je to koukání na hodinu a to čení a focení, jako hotovej fotoateliér.

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 Nejlepsi je to ve 25-27 tydnu, to mu rikala kamoska, to jsou nejhezci obrazky, tak pokud chces mit peknou pamatku tak bez az pak. 🙂

marketas1
2. čer 2011

@lipetra tak u nás se platí, i když nechceš fotku ani video, jen za to kouokání asi... :(
@ami33 tý jo, ty se máš, závidím!

marketas1
2. čer 2011

@lipetra no já půjdu ve 25tt 🙂

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 to asi vsude, ja za fotku platim u dr 50 Kc a u Apolinare jsem platila 100 Kc...ten 3D ultrazvuk mam zdarma vcetne fotek i DVD, pac to budou poustet nejakym seminaristum 😀

marketas1
2. čer 2011

@lipetra ale že bych musela zaplatit i ten 3D utz, i kdybych nechtěla fotky.. ☹

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 jo to by mohlo byt idealni i ten 25. tyden, ted je jeste moc brzy, ja jsem videla mimi ve 20. tydnu a pak ve 27. tydnu a to je velky rozdil natom 3D 🙂

ami33
2. čer 2011

@marketas1 ale velkej se chodí 20-22 týden , jinak na 3D focení můžeš jít kdykoliv, co mi říkala kámoška, ať to hlavně nepropásnu, pak je už mimi valké a udělá ti třeba jen foto nohy, ruky nebo ksichtíku,ale to nevím v kterým je to týdnu.

lipetra
2. čer 2011

@ami33 jeee to zalezi jak jsou sikovny, naopak kamoska mela super obrazky diky tomu ze pan byl sikovny a mala tak velka 🙂

marketas1
2. čer 2011

@ami33 @lipetra já jdu na genetiku 21tt a na 3D půjdu 25tt. Jsme volala na to centrum a sestřička mi říkala, že nejlepší je to v tomm25 tt ato mi říkala i kamarádka 🙂

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 jj souhlas, driv to nema smysl 🙂 ten zazitek je prave, kdyz uz je vetsi 🙂

ami33
2. čer 2011

@lipetra tak ono kolem toho dvacátýho to ještě asi jde,ale k tomu třicátýmu a pozdějš už je to veliký asi
@marketas1 no oni tomu říkají genetickej utz,ale to s genetikou nic nemá, jako jen utz a hlavně to srdce tam zkoumají, prej ty komory a že je pěkně vidět, jak tam z komory do komory proudí krev.

marketas1
2. čer 2011

@lipetra já přemýšlím, jestli si nechat i to video, protože si myslím, že se na něj asi v budoucnu už dívat nebudu, fotky jsou lepší 🙂

marketas1
2. čer 2011

@ami33 srdce a měří orgány...

lipetra
2. čer 2011

@ami33 @marketas1 na genetice je videt srdce, jak tam proudi z komory do komory krev atd. Oni tam fakt zkoumaji vse a je to krasne videt. No oni rikaji, ze 3D ma byt nejpozdeji do 27tt. Pak uz ho snad ani nedelaji.

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 a jestli nema rozstepy nebo jine vady, to tam taky zkoumaji

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 My ho dostaneme automaticky, ale jinak by jsme ho asi vzali i tak, pamatka 🙂

ami33
2. čer 2011

@marketas1 no já přemýšlela s manželem nad tím samým, že až bude prcek na světě, že se budem dívat na videa s ním a na to z bříška už si ani nevzpomenem a navíc mi hodně kámošek říkalo, že prej to je jen tkaový hemžení sem tam a že to většinou skončí v šuplíku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru