Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
7. bře 2011

@boudovka Ten pilates je celkově pohodovej. Jen mi instruktorka říkala, že až budu mít větší bříško, neměla bych dělat cviky na jeho posilování, protože je to celkem fuška.

mickis
7. bře 2011

ahoj holky,mohla bych se k vám přidat 🙂 ?

mannadela
7. bře 2011

@mickis Jasan, přidej se 😉 . Vítáme Tě mezi náma podzimníma maminkama 🙂

mickis
7. bře 2011

Děkuji 🙂 .ode dneška jsem doma,tak se brzy začnu nudit 🙂 .a co ty?jsi doma nebo chodíš do práce?

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis ahojky já jsem doma už tři týdny a musím říc že jsem z toho už na nervy 😒 ale brzo by mi mělli dát už neomezené vycházky tak už to bude snad lepší...

mannadela
7. bře 2011

@mickis Já chodím do práce. Ala občas by bodlo, kdybych mohla zůstat doma. Bývám strašně unavená, takže mám co dělat, abych u počítače neusnula 😒 . Snad se to ale brzy zlepší. Jsem koukala, že jsme na tom s termínem porodu podobně 🙂. Toho 1.10. mi doktorka řekla jen jako orientační termín, když jsem u ní byla poprvně. Zítra mám už dostat těhotenský průkaz, tak doufám, že tam budu mít přesnější info 🙂.

mannadela
7. bře 2011

A vůbec, co že jste, holčiny, už doma? Máte rizikové těhotenství ☹ ?

holubice.petra
7. bře 2011

@mannadela jo rizikové já jsem po umělku tak to je rizikovka hned...nehledě na to že ještě nevím jestli tam nejsou prckové dva 😀

mannadela
7. bře 2011

@holubice.petra No, tak to je supr, že Ti to vyšlo 🙂. To moc gratuluju. Tyjo dva prcky najednou, to by byla pěkná makačka 😲 .

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra moc gratuluju,že ti IVF vyšlo,by byli na umělém v prosinci,nezdařilo se,v květnu jsme měli jít znovu,a příroda si pro ás nachystala přirozené překvápko 🙂.je to zázrak.a proč jste byli na umělém,jestli se můžu zeptat?v čem jste měli problém?

mickis
7. bře 2011

@mannadela taky jsem koukala že jsme na tom skoro stejně,tento týden bych už taky měla jít do 11.týdne 🙂 .letí to...gratuluji k průkajdě,předběžně,já jsem ji dostala minule,a teď jdu na kontrolu 18.3.ale zítra jdu na první odběry,ty už jsi byla?jinak mám rizikové celou dobu,ale to kvůli toho co všechno jsme podstoupili,než jsem otěhotněla,snažili jsme se skoro 2 a půl roku,a mám endometriozu III.stupně...ale vzhledem k tomu,že jsme od začátku neměla žádné problémy,chodila jsem normálně do práce,ale teď máme v práci rekonstrukci až do konce března,takže proto jsem teď doma 🙂.celofiremní dovolená.

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra a kdy se dovíš jestli jsou 2 🙂 ?my si taky nechávali 2,ale bohužel se neujmulo ani jedno.

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis no to je právě otázka problém u nás nikdy nenašli...manža v pořádku já taky jen mi občas vynechala ovulace...to mi srovnali léky ale stejně se nám nezadařilo....tak nevím
@mannadela makačka by to sice byla ale moc bych si je přála když vidím jaké bylo těžké vůbec otěhotnět tak takhle by jsme to měli alespoň jedním vrzem 😀

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis příští týden ve čtvrtek 16.3. už se nemůžu ani dočkat 😀 😀 😀 ale dle hcg sestřička říkala že by být mohla 15den po transféru jsem měla hcg 779 😀

mannadela
7. bře 2011

@mickis Mně posledně brali krev, takže jsem zvědavá co mi zítra řeknou. Popravdě moc nevím, co mě v nejbližší době čeká, doktorka mě zatím moc neinformovala. My se snažili rok a už i to mi přišlo jako dlouhá doba. Dva a půl roku... to už bych byla snad na prášky. My už byli s manželem přichystaný, že vyrazíme oba na kontrolu, jestli jsme v pořádku. A pak to najednou vyšlo. Můžu se optat, co je to ta endometrioza? Slyším to prvně. Každopádně je asi dobře, že jsi doma. Aspoň budeš mít na všechno čas - v klídku si obstaráš věci pro mimčo a nebudeš se nervit.

mannadela
7. bře 2011

@holubice.petra No, to jsem si pak taky říkala, že pro někoho, kdo měl s otěhotněním problémy, by to byla výhra. Tak budu držet palce, ať se můžeš radovat dvojnásobně.

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra juuuu,tak to je opravdu hodně,to by klidně mohli být 2.já jsem si taky říkala že by mi nevadili ani ty dvě,jen kdyby byly....ale musí to bý hodně náročné,jak fyzicky,psychicky,tak hlavně finančně,takže jsem nakonec ráda,ža je jen jedno 🙂 .a bylo to vaše první IVF?super,že se to hned podařilo...a kam jste jezdili do CAR?
To chápu že se nemůžeš dočkat,já jdu 18.a taky se nemůžu dočkat až to zase uvidím😀 😀

mickis
7. bře 2011

@mannadela no já už byla taky skoro na prášky,ještě když nám po tom nezdařeném umělém řekli,že nám nic nezamrzili,a museli by jsme všechno podstupovat znovu...a pak to najednou přišlo 🙂 .asi proto že jsme byli z toho tak ne dně,že jsme úplně vypli....po nepodařeném IVF tě ani nenapadne že by to mohlo jít přirozeně 😀 .
Třeba tě doktorka bude informovat teď,mě právě říkal doktor o tom prvotrimestrálním screningu,je to na včasné odhalení Dowwnova syndromu,pojišťovna to hradí až v 16.týdnu,ale prý je to lepší v tom prvním trimestru,je tam větší úspěšnost...tak jsme se rozhodli nechat si to udělat raději teď.
Jinak endometrioza je prorůstání děložní sliznice,prostě ta sliznice co normálně roste v děloze ti při tomhle roste kde se jí zachce...zúůsobuje srůsty,neplodnost,atd.nejde léčit,jediný lék je těhotenství🙂.nevyléčí ji úplně,ale zmírní...

mannadela
7. bře 2011

@mickis No, tak ještě že Tě tu mám, se na to hned zítra zeptám, jak to s tím vyšetřením je 🙂.

S tou dělohou je to teda pecka, fakt jsem vůbec netušila, že něco takového existuje. Koukám, že jsem vlastně šťastnej člověk, že mě tyhle věci míjejí (hned to musím zaklepat). A já se trtala, že nejsem v pořádku, když se snažíme rok.

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis no jak se to vezme poprvé jsme zkoušeli IVF v létě měla jsem osm vajíček ale ani jedno se neoplodnilo tak nedošlo ani k transféru...a teď jsem měla 14 vajíček a osm se jich oplodnilo dvě jsem si nechala dát a šest jich máme ještě v mrazáčku 😀 jinak jsem předtím v prběhu čtyř let byla asi tak 6x na IUI hned z prvního jsem byla těhotná ale v 9tt přestalo bít srdíčko (zamlklý potrat) no a další uspěch až teď jsem moc šťastná a doufám že už bude vše v pořádku...

mickis
7. bře 2011

@mannadela 🙂 buď v klidu...člověk si vždycky uvědomí že na tom není nejhůř až když pozná někoho kdo je na tom hůř 🙂.i já,taky to ještě není nejhorší,v jedné diskusi jsem poznala holku co se s touhle nemocí snaží o mimi 12 let 😲 .to teprv musí být n psychiku....
no určitě se na to zeptaj,ale mžná že ti brali krev zrovna na tohle,i když si myslím,že by ti museli o tom říct,protože si to hradíš sama....ale nevím,jestli ty odběry,nebo až ten speciální ultrazvuk,mě zítra čekají ty odběry,tak ti povím jestli chtěli nějaké peníze 🙂

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra aha,tak to toho máš za sebou opravdu hodně.....držím pěsti ať je tenhle pokus úspěšný až do konce 🙂 .člověk si nesmí připouštět nic negatiního 🙂

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis jo jo už bych o tom taky mohla psát knihu 😀

ami33
7. bře 2011

@mannadela Ahoj holka, vítej zpět...tak čeče já už byla na utz včera v nemocnici jsem trochu zašpinila, tak jsme radši jeli,ale prej asi jen praskla nějaká cévka, protože je tam všechno v pořádku. Srdíčko naskočilo jedno, takže si to jedno mimčo daleko víc užiju, jsem ráda, podle utz jsem dnes 7+3 ale já to měla na dnešek vypočítáno dle transferu 8+1. Fotečku jsem dostala včera v nemocnici, už ji máme na ledničce a furt na broučka koukáme. A co novýho u tebe? Jinak tak mám stále jednu cystu 5 cm velkou,tak to jsou prej ty bolesti co jsem měla v pondělí, žádný roztahování dělohy. Už by taky mohla zmiznout, no uvidíme.

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra jj,člověk si pořád říká,hlavně aby to dobře dopadlo 🙂.

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra a ještě jsem se tě htěla zeptat,teď mi to došlo 🙂!!!psala si o tom že by ti měli dát neomezené vycházky,to ti jako doktor může napsat?já jsem o tom už právě taky slyšela,a jelikož se do práce po té rekonstrukci už stejně nevrátím,budu si muset nechat napsat nemocenskou...nemám totiž práci kterou bych mohla dělat s bříškem 🙂 🙂.no tak myslíš kdybych ho poprosila že by mi taky mohl napsat neomezené?když nemám žádné problémy,a nemusím ležet...

holubice.petra
7. bře 2011

@mickis no já myslím že by to neměl být problém mě říkali že jakmile bude vidět na uz srdíčko a bude stanovena diaknoza těhotenství tak jsou vycházky neomezené 😉

mickis
7. bře 2011

@holubice.petra juchu,to by bylo skvělé.....mě se jedná hlavně o to léto,protože to by člověk celý den doma zblbnul....tak snad to nebude problém,hned toho 18.se ho na to zeptám.

mannadela
7. bře 2011

@ami33 Jéé, ahojka. Tak to jsem ráda, že jsi v pořádku, určitě ses pořádně vylekala, co 😢 ?

A to jedno mimčo je sichr? Třeba byla srdíčka zakrytá, to asi taky jde, ne? Už jsem se těšila, že budeš mamka na druhou 😀 😀 😀 .
Já se mám dobře. Lyžování proběhlo bez problémů, až jsem se divila. Čoveče dokonce mi bylo líp na lyžích. Když jsem z nich slezla, bylo mi vždycky nějak divně 😀 . Budeme mít asi miminko sportovce. A krásný počasí jsme měli. Celý týden sluníčko, to se nám teda ještě nestalo.
Zítra jdu k doktorce, tak jsem zvědavá, až toho našeho prcka uvidím.

mannadela
7. bře 2011

@ami33 Tyjo, a ještě mi, prosím, vysvětli, co je to to 7+3. Holky se tím tady pořád oháněj a já absolutně netuším, o co jde ☹ . Chjo, jsem brzda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru