Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

gibi
7. bře 2011

@holubice.petra Jasně, že podám info. 🙂 Snad už bude něco vidět.....První kontrola byla minulý čtvrtek a to byl vidět jen gestační váček, tak snad už tam půjde trochu vidět špunt.......🙂
Holky ( co už jste kousek dál než my), kdy vám šlo vidět poprvé na ultrazvuku srdíčko ?? Díky

ami33
7. bře 2011

@mannadela jo jedno mimčo je sich, ona to tam i dr. viděla že byli zavedeny dvě asi tam viděla nějakou tečku ale dál se teda nevyvíjelo. S těma lyžema jseš fakt dobrá, to mě manžel zakázal i věšet prádlo, prej mám čekat na něho,ale buď ráda, že jsi OK, když nemáš problémy a dělá ti to potěšení jenom dobře. Jinak mi ještě říkala dr že mám bílkoviny v moči,ale prej to může být tím utrogestanem co zavádím. Jako u nás v poradně dnes byla plná ordinace těhulek, měli minulej týden volno, tak dneska nátřesk,ale i tak říkala sestřička, že tolik těhotných dlouho nepamatuje, že kde se to jako bere, sem jí říkala že je plodnej rok králíka, tak mi říkala prej, že si bude muset dát taky pozor hehe 😀 😀
7+3 to je jako 7 týden těhotenství + 3dny...teda že jedu osmý týden a včera v nemocnici mi dle utz určila 7+5 no tak nevím, asi na nějakej ten den nehrajou. Další poradnu mám za 3 týdny a mám se co nejdříve objednat na testy v 1. trimestru, takže zase cestování. Dej zítra hned vědět jak jsi dopadla, sem zvědavá, jinak jsem před chvílí vložila fotku toho našeho srdíčka. Tak už mizím odpočívat a vyvalit bříško. 😀

ami33
7. bře 2011

@gibi Já byla dnes na ultrazvuku srdíčka, jsem 7+3 ,ale už by bylo vidět asi před pár dny, jen moje dr. měla týden dovolenou.

mickis
7. bře 2011

@gibi taky si dovolím odpovědět ti,já jsem byla poprvé na kontrole v 5+2.srdíčko ještě vidět nebylo a dr.říkal že to má ještě čas.pak jsem byla přesně jako ami,v 7+3 a bylo krásně vidět 🙂

gibi
7. bře 2011

Holky díky moc. Já jdu na kontrolu příští pondělí, tak uvidím. Podle poslední menstruace jsem teď 6tt, ale myslím, že k oplodnění došlo až tak 20 den cyklu......možná o dva dny dřív🙂....No uvidíme co půjde vidět...... Už se nemůžu dočkat🙂

dlabinecka
7. bře 2011

@gibi Srdíčko by mělo být vidět od cca6+3tt 😉

gibi
7. bře 2011

@dlabinecka Tak to mám možná šanci, že už tam bude..🙂

dlabinecka
7. bře 2011

@gibi No, tak držím moc palečky !! Ale je pravda, že záleží na tom, kdy jsi otěhtoněla. Pokud vím, tak srdíčko začíná bít 23.den po oplodnění vajíčka 😉

gibi
7. bře 2011

@dlabinecka No tak to je tak na hraně🙂......holt se nechám překvapit.....To je hrozný jak bych chtěla všechno hned🙂
Moc děkuji za informace, každá rada dobrá🙂

dlabinecka
7. bře 2011

@gibi Jasně, to chápu, člověk by šel nejradši už rodit, že?? 😀 Ale neboj, všechno má svůj čas. Mě ted dr. pěkně vypekl. Byla jsem na utz 5+5tt, srdíčko samozřejmě nebylo a on mě prevít objednal, až za tři týdny -no, myslela jsem, že mě klepne 😀

gibi
7. bře 2011

@dlabinecka no to věřím! Snad mě to taky nečeká............🙂 Ale máš pravdu, že všechno má svůj čas......tož jdu se projít s manželem a s naším psem, dokud je venku trochu hezky. Sama se psem už nechodím, máme boxera je to sice zlatíčko, ale někde tady v okolí hárá asi fena a on je k neudržení, tak raděj aby mě moc netahal..... zatím ahojky

boudovka
7. bře 2011

Jejda, člověk není půl dne doma a nestíhá dočítat. Dneska jsem slavně skončila své rizikové těhotenství, slíbila jsem doktorce, že si každý odpoledne na chvíli lehnu. Už to byla fakt nuda. A vycházky jsem měla 8-20 a pak by byly neomezeně.
Holky, pokud jdete na certifikované pracoviště, je screening v 1. trimestru placený pojišťovnou!

mickis
7. bře 2011

@boudovka ahojky to je super s těma vycházkama,mě by to klidně stačilo i od těch 12-20 tak snad to nebude problém....s tím screningem právě nevím,mě říkal doktor že 850kč,že pojišťovna to hradí až v 16.týdnu...no znám i holky které za to dávaly i 1300,takže fakt nevím jak to vlastně je 😖

boudovka
7. bře 2011

@mickis Do 13+6 je to screening a vím jistě, že ho hradí pojišťovna, ale musíš jít na správné místo. U nás se někde platí 1500. V 16 týdnu je to tripple test a i ten platí pojišťovna.

mickis
7. bře 2011

@boudovka nebo nemyslela jsi to tak že zajdeš na pojišťovnu s dokladem a oni ti to proplatí?v tom případě by si měla pravdu,protože jsem se byla ptát,a paní na pojišťovně mi řekla,že přispívají 2000 pro těhotné,a je jen na mě na co si je vyberu,a vztahuje se to právě i a ten prvot.screning 🙂 .ale já si to asi nechám na nějaké ty předporodní kurzy nebo jak se tomu říká 😀 😀

mickis
7. bře 2011

@boudovka já ti to napsala zrovna když jsi psala ty,tak jsem si to přečetla až teď🙂.asi máš pravdu,že záleží na tom kam jdeš...já jdu někam do normální nemocnice...aha tripple test,to už jsem taky slyšela 😀 .bohužel jsem prvotěhule,takže vlastně ještě ani pořádně nevím co všechno mě čeká 😀

boudovka
7. bře 2011

@mickis V poho, ono se to poddá. Já jsem taky prvotěhule. S účtemnikam nemusíš, pojišťovně to vykáže rovnou zdravotnické zařízení.

mickis
7. bře 2011

@boudovka ahaaa,tak děkuji 🙂.a ty už máš odběry za sebou,že?prosím tě,a jak dlouho jsi čekala na výsledky?

boudovka
7. bře 2011

@mickis Mně vzala dra kev v pondělí 21. a ve středu jdu na UTZ, kam ty výsledky poslali hned z laborky. Ale každej to dělá jinak, někde dělají UTZ a krev v jeden den a pak se čeká, někde ti řeknou výsledky hned.
To se týká jen screeningu, myslím, že tripple testy jsou nej krevní, ale to bych kecala, na ty moje dra neposílá.

mickis
7. bře 2011

@boudovka aha tak o jde docela rychle....já jdu zítra jen na odběry a to se i dozvím kdy půjdu na ultrazvuk,tak jsem zvědavá...jsem z toho nervozní,ale to asi tady my všichni,že 🙂

boudovka
7. bře 2011

@mickis No, to si piš. Už se nemůžu dočkat.

mickis
7. bře 2011

@boudovka tak jsem se teď dočetla,že většinou bývá utz 2-3 týdny po odběrech,to by tak odpovídalo i u tebe,že?no to je jasné,taky se nemůžu dočkat,takže ty výsledky z krve budeš znát v tu středu?to ti asi jen tak po telefonu neřeknou,že,i když je to třeba hotové dřív...

mickis
7. bře 2011

@boudovka tak já mizím,jdu spát dobrou 😀

tehuli
8. bře 2011

Ahojky holky tak já platila za prvotrimestr. screening v Olomouci u soukr. doktora 700,- ale u jiného to prý bylo za 1300,-...ten další ve 20.tt mám hrazený jakoby touto platbou už prý. a jinak jsem byla ve 12+4 na tom screeningu a krev mi budou brát na ten tripple test (vady jako down.syndrom atd.) 24.března takže to budu skoro v tom 16.tt zřejmě tak nějak..a pak jdu na ten druhý screening 2.5. ve 20.tt....tak snad jsem to trochu osvětlila nově příchozím těhulinkám...sama v tom mám guláš pořád:D furt samej testík...hlavně ať nam to dobře dopadne 😎 😉

mannadela
8. bře 2011

@ami33 Zdravím do Beskyd 🙂. Tak jsem zpět od doktorky, všechno je OK. Taky jsem si nechala vyjet fotku, ať se pokochá i manžel 😀. Včera jsem koukala na tu Tvojí a hledala to srdce jako zvon 😀 😀 . Celkem chápu, že jsem ho nemohla najít, páč když jsem viděla srdce u toho našeho drobka, tak jsem se musela smát. Je mu dneska 10 týdnů a tři dny (mimochodem děkuju za Tvé vysvětlení 😉 ), takže mi pošoupli termín porodu na 30.9. A už je to pořádný mimčo, měří 3,27 cm 😎 .
A co Ty, jak se dnes vede? Co nového?

ami33
8. bře 2011

@tehuli ahoj. v té Olomouci jak jsi byla na tom prvotrimestr. screeningu, to se můžu objednat taky? Doporučení od dr. žádné nemám, dala mi kontakt na Frýdek-Místek,ale tam to vůbec neznám, radši si zajedu do Olmika. Volala jsem dnes odpoledne do FN Olomouc,ale nedovolala, musím se tenhle týden už někde objednat, aby pak na mě měli termín.

ami33
8. bře 2011

@mannadela jé tak to jste velcí, gratulka k srdíčku....my máme tak 1,4 cm a to srdíčko je viděl v reále jak plápolá jako plamínek,ale náš drobek je ještě fakt malej. Jinak jsem dnes volala do Caru, vysazuji prednison a estrofem, což jsem fakt š%tastná, už nebudu tak přehormonovaná a třeba se mi upraví i to spaní,. Šéfko mě dneska zase šoknul, prej si zjistil, jak se vypočítává mateřská a dá mi smlouvu ještě na vyšší plat než sliboval včera, prej ho to moc stát nebude a když to jde tolik peněz zadarmo, tak sem ráda, budu mít víc peněz než když chodím do práce, škoda, že jenom půl roku,ale i tak je zlatej.

mickis
8. bře 2011

ahoj holky, mahdalen gratuluji ke kontrole,to je super že je vše v pořádku a mimi krásně roste 🙂 .a řekli ti už něco o tom prvotrim.screningu?já byla dneska na těch odběrech,a utz mě čeká 30.3.,to se dozvím i ty výsledky z krve.snad to bude všechno v pořádku...a platím teda 850kč.příští týden v pátek jdu normálně na utz a poradnu ke svému dr.,takže mám radost že mimi uvidím 2x za tak krátkou dobu 😀 .

@tehuli ty platby se všude opravdu dost liší.... máš pavdu,hlavně ať nám to všem dobře dopadne 😉
@ami33 máš teda fakt úžasného šéfa,tiše závidím 🙂 .

tehuli
8. bře 2011

@ami33 ahojky, no já chodím do G-centra k Dr. Turčanovi a on se mě zeptal zda chci jít na ten prvotrim.screening(není povinný) a v podstatě je fakt, že tam nic moc zatím nezjistí ale sichr je sichr , vyvojové vady jsou až v tom 20.tt. ale byla jsem přímo v tom G-centru u pana Dr. Humla tak si tam zkus cinknout vím že tam byla paní odněkud z okolí a taky se tam objednala k němu, tak se zkus poptat..byl velmi příjemný a za to že sem na něj musela asi 20min čekat než dojede mi dal dvě fotečky🙂 a jak myslíš aby na tebe zbyl termín?jako už do porodky?vy už se baby objednáváte mě Dr. o tomhle nic neříkal a to mi říká vždy uplně vše někdy snad i víc🙂

tehuli
8. bře 2011

@mickis jj je pravda že se platby liší kámoška dala za to 850,- a jiná těch zmíněných 1300,- takže za svých 700,- a milého Dr. jsem moc ráda..:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru