Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
10. bře 2011

@barus25 já mám termín zatím 21.10 a manžel se narodil 29.10...ale na stejnej den to asi těžko vyjde.
@mannadela dneska bude asi žehlení a v pátek prach, páč manžel je schonej v sobotu vysát celej byt,ale prach ho jaksi nezajímá no, tak aspoň něco podělám.

Holky nevíte někdo jak je to s mateřskou když teď podepíšu novou smlouvu s novým zaměstnavatelem a budu na ní pracovat jen měsíc a pak marodka a pak mateřská, mi to vypočítají z toho jednoho oddělaného měsíce ne?

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Tyjo, skoro mám pocit, že žijeme v jedný domácnosti 😀 . Mě dneska taky čekaj 2 pračky žehlení a na prach se už chystám asi 14 dní. Takže to si nechávám na víkend. Ještě by to chtělo vytřít chodbu zadělanou od dělníků, ale to už teda nevím, jestli zmáknu. Nesmím to přehánět 😀 😀 😀

Jináč si myslím, že se Ti to vypočítává z poslední smlouvy, co máš.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Ještě si myslím (z toho, co mi říkala chytrá sestřenka ze sociálky 🙂), že by stačilo, abys na novou smlouvu dělala jen pár dní. Pak bys šla na neschopenku, ta by se Ti taky počítala z té poslední smlouvy a pak i ta mateřská.

ami33
10. bře 2011

@mannadela no vidíš na vytírání sem úplně zapoměla, manžel furt jenom vysává, já to občas přes týden přimetu,ale hadru už by to taky chtělo hehe 😀

No z poslední smlouvy vím,ale aby nedělali problém, že třeba sem šla na neschopenku dřív jak za měsíc od podpisu smlouvy nebo tak. Zase chci jít co nejdřív ať šéf nemusí odvádět zbytečně velké háky z té smlouvy dlouho. Kdyby to šlo jen pár dní dělat na tu smlouvu, to by bylo super. By nemusel asi platit tolik tisíc za ten měsíc.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Mělo by to tak jít. Právě tohle mi radila sestřenice. Novou smlouvu s vyšším platem, po pár dnech jít na neschopenku a tu mít až do mateřský. A peníze budeš mít vyšší. Ze zákona to jde.

ami33
10. bře 2011

@mannadela no příští týden to už vypukne, šéfko mi dnes říkal, že se mi to krátí, už volal účetní ať nachystá výpověď a novou smlouvu, ještě si to raději zkusím dnes ověřit na sociálce.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 To radši udělej, abys mi pak nenadávala 🙂. Ale opravdu myslím, že to tak je.

ami33
10. bře 2011

@mannadela no kdyby to bylo po pár dnech tak by to bylo super, páč jinak to bude šéfa stát skoro 20 tisíc,ale i tak by to pro mě udělal, ale zase kdyby to šlo udělat levněji, tak proč ne.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Ale fakt je to sekáč 🙂, tohle by udělal málokdo. Tak snad to všechno dobře dopadne. Dej mi pak vědět, jestli to tak fakt je.

ami33
10. bře 2011

@mannadela No to tu teď probíráme, prej lepší bude když půjdu na marodku až po měsíci, aby nebyli nějaký problémy, že jako podvod, i když říkal, že by si to obhájil.

mannadela
10. bře 2011

Já nevím, myslím si, že to napadnutelné není. Proti zákonu to není a co je komu do toho, že Ti zvedl plat? To je přeci normální, že se lidem přidává. A že bys šla na neschopenku po pár dnech? Vždyť Ti normálně může být blbě, v těhotenství nemůžeš předpovědět dopředu nic.

gibi
10. bře 2011

Ahojky holky,

tak včera jsem začala špinit, ještě jsme se do toho pohádali s manželem takže takovej den na houby. Dnes jsem šla raděj na kontrolu k doktorce ( už mám totiž za sebou 3 nechtěné potraty) , tak jsem ze všeho dost vyplašená. Hrozně si přeji aby to tentokrát vyšlo.... 🙂 Vystraší mě taky asi každá blbost. No jednoznačně jsem tam dnes byla, na štěstí vypadá vše v pořádku. Od poslední kontroly, která byla minulý týden ve čtvrtek, se těhotenský váček zvětšil a už byl vidět i embryonální pol, ale srdíčko zatím nikde ( asi je ještě brzo). Brali mi kontrolni HCG, výsledky budu vědět zítra.....Mám nařízený klidový režim, tak ležím a nic nedělám.V pondělí mě čeká další kontrola......ach jo 😢 No nic, musím být optimista 🙂 Tož přeji hezký den ahojky
PS: jo a stou nemocenskou a mateřskou máte pravdu, já to také zjišťovala. Můžeš nastoupit do nové práce a hned jít na nemocenskou. Mateřská atd. se pak počítá z nové smlouvy. Nemocenská je 60% a mateřská 70%.

holubice.petra
10. bře 2011

@ami33 no já tomu teda nerozumím ale asi bych na novou smlouvu raději ten měsíc odpracovala. Marodka se vypočítává z průměrný hrubý mzdy (za poslední rok co jsem zkoušela tady na netu) a když není odpracovaný ani celý měsíc tak bych se bála z čeho mě ten průměr vůbec vypočítají....
@gibi jejda tak snad bude všechno v pořádku! hezky odpočívej a na všechno se vyprdni!

gibi
10. bře 2011

@holubice.petra díky moc, jo jo ležím a nic nedělám.
Já jsem to tam zapoměla napsat nemocenská se počítá z průměrný hrubý za poslední rok, máš pravdu, a je to těch 60 % z průměru.

mannadela
10. bře 2011

Holky, mně se to s tou nemocenskou nezdá, jak píšete... ale ruku do ohně za ten svůj příspěvek taky nestrčím 😀 .
@gibi Koukej se šetřit, ať tu s náma můžeš dál diskutovat až do zdárného porodu 😉

holubice.petra
10. bře 2011

@mannadela tady je odkaz a tam to píšou.... http://www.vypocet.cz/nemocenska

ami33
10. bře 2011

@mannadela tak jsem byla před chvíllí u dr. nechat napsat další léky, ale jelikož jsem zase zašpinila, tak jsem jí to řekla, že je to hodně malinko,ale skoro denně tak nějak jednorázově a zase nic a ona že mám být klidná a že to je v termínu MS a ukázala mi srdíčko na utz jako že tam je. Dokonce mi napíše doporučení na ten prvotrimestální screening a ještě k těm bílkovinám v moči, prej mám před další poradnou ten utrogestan polykat 2 dny a se uvidí, čím to je. Tak sem hned nějaká klidnější a do toho volal šéf, že volal na sociálku a že prej stačí 1 měsíc oddělat na tu novou smlouvu a pak marodka, kdyby to bylo urgewntní, tak zůstanu doma bez marodky a mu řeknu at mi nedává plat, to už nějak doklepu no.

ami33
10. bře 2011

@gibi a nemáš taky to špinění v termínu menstruace? já sem taky plašanka ale dr jako na mě dneska z úsměvem a tak se namě dívala a jako že mám být v klidu. Stresy nám stejně ani mimču nepomůžou, tak to chce klid. Já vím se to lehce řekne, sama stresuju,ale víc to už neovlivníme, jen tím klidem a šetřit se.

ami33
10. bře 2011

HOlky takže ta nemocenskou nebudu mít jako z té nové smlouvy? bude to jako celý rok nazpátek jo?

monulkab
10. bře 2011

ami33 čtu tvoje příspěvky o zvýšení mzdy kvůli výpočtu mateřské, to že ti šéf chce přidat je super, ale vůbec nechápu proč volal účetní aby nachystala výpověď a novou smlouvu??? vždyť přece úplně stační když ti dají nový mzdový výměr ne??? nevím co máš za šéfa ale pokud podepíšeš výpověď tak ti přece k nové smlouvě ze zákona zase poběží zkušebka....nebo jsem to možná jen špatně pochopila...

monulkab
10. bře 2011

jo a nevypočítává se mateřská náhodou z posledních 6 ti odpracovaných měsíců? pochybuju že by pro sociálku byl výchozí jeden jedinej měsíc, myslím že tak jednoduchý to nebude.

monulkab
10. bře 2011

a poslední věc, ze smlouvy se 100% nic nevypočítává, každý zaměstnavatel přece každý měsíc odvádí sociální a zdravotní v odpovídající výši k přiznané mzdě, takže i kdybys měla ve smlouvě 100.000, byla by výchozí částka kterou ti zaměstnavatel nakonec odvedl.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 No tak supr, to jsou od doktorky dobré zprávy 🙂. A šéf to asi taky vyřešil nejlíp, jak mohl... má info hned od zdroje.

ami33
10. bře 2011

@monulkab no chápeš to vlastně dobře podle toho jak jsem to napsala. Ale do podrobna je to takhle, bude výpověď a nová smlouva, protože původní firma jde k ledu a otevírá se firma nová deakto i zaměstnavatel bude jiný, proto ta výpověď, samozřejmě druhá smlouva bude bez zkušební doby, to mám ošéfovaný i když si myslím, že by mě šéf nepodrazil. Jsme takovej malej rodinej podnik.

ami33
10. bře 2011

@monulkab mateřská se počítá od posledního zaměstnavatele i když to bude jenom měsíc...kdyby to byl novej výměr u té samé firmy to by možná bylo jiné. NO jasně že za ten jeden měsíc musí odvést sociální zdravotní a pak ještě z toho platit 22 dnů té neschopenky,ale i tak je to pořád výhodné.

ami33
10. bře 2011

@mannadela no on to zjišťuje kvůli mě a ještě má známou které otěhulila dcerka, stejně jak já a má to blbý v práci, tak jí takhle stejně bude zase zaměstnávat jiná firma, říkal, že 2 těhule brát jako nebude , ale jí to bude stát ty odvody a tak,ale i tak se jí to pak na mateřské vrátí....s tou nemocenskou nevím, možná to půjde i z těch výdělků co byli předtím menší , ale to je mi fuk, budu mít k neschopence ještě půl platu za práci z domu, zase nemů chtít po šéfovi nemožné, už tak pro mě udělal moc.

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Tak jsem našla ještě tohle, což mi přijde jako ideální: http://www.azrodina.cz/2473-z-ceho-se-pocita-ne...

ami33
10. bře 2011

@mannadela jo to je přesanej dotaz a přesná odpoveď

gibi
10. bře 2011

Holky díky moc za podporu, šetřím se a snažím se na to nemyslet. Pravda je, že stresy mě i špuntovi nepomůžou, takže hurá do veselé nálady a jdu si dát čokoládu, manžel mi přivez 70% tak mám aspoň pocit, že je trochu zdravá.....🙂

Taky jsem koukala na tu mateřskou a je tam napsáno, že se to počítá buď z 1) celkového hrubého příjmu za posledních 12 měsíců děleno počtem dní v roce - vychází částka,kterou pak dostáváme na den.
Zde posílám odkaz:
http://www.penize.cz/kalkulacky/materska-presny...

nebo 2) z celkovéjo příjmu posledního zaměstnání , pokud zaměstnání trvalo kratší dobu než těch 12 měsíců.
Tak snad je to trochu srozumitelný.....Ještě jdu hledat dál....

gibi
10. bře 2011

a koukám, že už jste také něco našly...Já než to poslala, tak už je tam další odpověď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru