Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ckaty
22. čer 2011

@kajka_37 tak to je super uuuzasna zprava..tak ji vyrid velky gratulace! 🙂 🙂 🙂

ckaty
22. čer 2011

@ami33 ten tlak mas teda huste nizkej 😨 to ja mam o neco vyssi a kazdou chvilku se mi mota siska...

cell
22. čer 2011

@ami33 : to je normoš tlak u těhotných ... ty naše těhule mívaj i pod 90 a jsou v pohodě .... mně se tedy tuhle při 90 trochu motala hlava, ale dopitím se to srovnalo .... a propos včera v Bille jsem objevila ten Straopramen Lemon a vychlazený chutná opravdu báječně

a vím, že už jsme to tu probíraly, ale zapomněla jsem : doteď jsem mazala rostoucí břušík ElastiQ (jsem měla nějaký vzorek), ale teď bych možná raději něco spíš olejového, kdyby bylo ... poradíte?

cell
22. čer 2011

@ami33 : flákla bych ho 😀 😀

ckaty
22. čer 2011

ja uz se taky nemuzu dockat patku..velkyho ultra...se tesim jak na jeeeziska 😉 ..si pripadam jako kindervejce jak furt nevime co me to porad kope v pupiku 🙂

ami33
22. čer 2011

@ckaty já mám od začátku těhu co mi měří 110/60...minule jsem měla 100/60 a dnes 105/55,ale já se cítím furt stejně. Jako když si měřím tlakoměrem u tchánovců, tak bych řekla, že mívám vyšší trošičku. No holt moje palice je na takovej tlak zvyklá,ale nevím jeslti to nemůže být tím, že jsem dnes od 1 hodiny v noci nemohla spát,ale asi ne.

ckaty
22. čer 2011

@cell ja pouzivam od saloosu tehotensky pestici olej..a spokojenost 🙂

ami33
22. čer 2011

@cell já kupuju zatím Elastiq, zrovna dnes jsem koupila další nálož v lékarně, ale taky plánuju už občas promastit něčím mastnějším,ale prej je na to dost ideální i olivový olej, ještě mám doma co jsem si dovezla loni z Řecka, tak ho asi testnu na pupendo.

ami33
22. čer 2011

@ckaty prej kinder vejce...mě bavíš 😀DDDDDD

cell
22. čer 2011

@ckaty : děkuju

@ami33 : když mně olivový olej příšerně smrdí .... a kdo ví, co by udělal teď v horku 😖

ckaty
22. čer 2011

@ami33 taky strasis? ja jak sem tehu tak kolikrat se vzbudim treba ve 4h..a pak cumakuju az do rana 😒

cell
22. čer 2011

@ckaty : už kope? já pořád nic necítím a strašně se na to těším 🙂

ami33
22. čer 2011

@cell no tak je fakt , že přes den se to nedá...leda na noc...já teda dělám z domu, takže pro mě není problém, se ráno vyčvachtat.
@ckaty já měla od začátku těhu púříšerný spaní, teď je to pár týdnů lepší...no dnes mě probudil manžel v jednu v noci, měl křeč v noze a já se natolik probrala, že jsem už neusnula. Ale oproti 1. trimestru už spím hodně dobře,ale počítám, že se to ještě před koncem vrátí.

ckaty
22. čer 2011

@cell kope skoro porad.. 🙂 spis jsou vzacny chvile,kdyz nekope a nekdy i pekny slupky... 🙂 napr.ted v nedeli me mimi koplo jen 2krat a ja plasila,ale pritel rikal,ze obcas si musi taky odpocinout🙂..i na ultra pri prvotrimest. /to sem to jeste necitila/ mimi kopalo nozickama jako blazen..asi bude po tatinkovi..absolvent sport.skol..porad nekde beha jeste ted..hraje fotbal za stariky /je mu 35let 😉 /.... Je to moje druhy mimi takze je prej normal,ze uz to cejtim dyl nez prvorodicky /cca uz asi mesic/ ..Se dockas hnedle ..kazdym dnem🙂

cell
22. čer 2011

@ckaty : to se moc těším .... my na ultrazvuku taky kopeme, ale necítím nic .... jen jsem závislák na wc ☹

ami33
22. čer 2011

@cell neboj nic, já jsem prvorodička a cítila jsem pohyby 19/20 týdnu, prej to může být klidně i později, už se dočkáš každým dnem. 😀

ckaty
22. čer 2011

@cell ..taky chodim s mocakem i nekolkrat za noc..ale co si pamatuju tak ke konci tehu sem na wc pomalu bydlela pres noc 😀 ...stejne sem uz nevedela jak si s tou "vanou" lehnout 😀 ...

kajka_37
22. čer 2011

@ami33 prosím poraď mi, kam na tu Mallorku? ať máme blízko k výletům, dííík 😉 kdy je tam v létě nejmenší vedro? 🙂

ckaty
22. čer 2011

@ami33 bratr je ftipalek 🙂

cell
22. čer 2011

@kajka_37 : v létě tam bude vedro furt ☹ ... už teď je tam přes 30 a nedovedu si to představit v červenci a srpnu ... ale mooře teď bylo ještě hodně moc studený, já jsem žába, ale vlezla jsem tam jen první a poslední den a jen na chvilku, protože se to fakt nedalo a já se bála, aby mi šíša neumrzl ☹

ami33
22. čer 2011

@kajka_37 My byli v El Arenalu...ať pojede na kterýkoli pobřeží, tak budete jezdit na druhou střranu ostrova, ono to zase tak veliký není. My tam měli autobusovou dopravu a ta jezdila všude možně i dálkové trasy na druhou stranu ostrova atak, v pohodlí, bez nervů a za pár kaček. Jo tak tam bude asi už těď furt vedro, my tam byli až v září a byli vedra každej den, po nás turnus chudáci chytli podle předpovědi zataženo a deště.

kajka_37
22. čer 2011

@ami33
@cell vedro jako takové mi neva, jen to přímé slunko musím vychytat... nebo ať prcek aspoň pije... už zas zlobí ☹

ami33
22. čer 2011

@ckaty jo brácha je...když takhle švagrová dojde od kadeřnice, tak řekne holkám, děti pojďte se podívat máme novou housekeeperku, na zabití někdy,ale aspoň je srada. 😀 Jednou mi z dovolené v Thajsku dovezli peněženku, jasně, že to vybírala švagrová a brácha ani nevěděl komu co jako dovezli a po půl roce na společným výletě vytahuju peněženku a brácha říká, hej ségra co to máš za hrůzu?? a já mu říkám, woe jste mi dovezli z Thajska, jeslti si nepamatuješ a on ...pěkná že? 😀DDD

ami33
22. čer 2011

@kajka_37 tak tam žízeň dostane neboj. A co pít normoš vodu, ta mu taky nejede?

ckaty
22. čer 2011

@ami33 😀 😀 😀 hustak 😀

mannadela
22. čer 2011

@kajka_37 Jééé, Toník, tak to už bude moct začít shánět oblečky... pořád čekala na pohlaví 🙂
@ami33 Ahoj Ilčo, já se mám dobře - až na tu zatracenou kostrč 😀. O víkendu, když nesedím, je to v pohodě...ale v práci je to děs běs. Dnes si jdu k jedné holčině pro oblečky, tak jsem na to zvědavá. Pak už budu shánět jen tak 3 bodýčka s dlouhým rukávem (páč s krátkým by u nás v baráku Viktorka zmrzla), nějakou tenkou čepičku na podzim a tak dvoje ponožky. Jináč myslím, že z oblečení ten základ mám, což jsem fáááákt moc ráda. Co novinky u Tebe, co malej? Řádí v břiše jak černá ruka?

ckaty
22. čer 2011

@kajka_37 ..pritel to resil tak,ze mi nakoupil od kazdy mineralky jednu at je vyzkousim vsechny a ja sem pak +/- mohla aspon podebradku mirne perlivou..a pak s hromadou citronu vymackanyho...metoda pokus omyl :-/...ja vim,ze je to fakt hodne neprijemny..mas zizen pac je vedro,ale jakmile se napijes je ti blbe..tak radsi nepijes a ziznis..to je prast jak uhod:-/ ale urcite te to prejde neboj..uz musi..brzo 😉

ckaty
22. čer 2011

@kajka_37 a pak sem taky docela mohla pit Lemonsodu...takova hodne kysela limonada s kouskama citronu z Italie...

kajka_37
22. čer 2011

@ami33 voda mu nejede vůbec ☹ už i ty granul čaje hákuje ☹

@ckaty já když už něco najdu, tak to piju jen dva dny, pač mrně začne znova stávkovat... ☹ a stejě musím i tak po troškách... ☹

ami33
22. čer 2011

@mannadela mě se ta kostrč nějako zasekla, snad bude chvilku klid....hele,ale co říkali holky v nemocnici co byli v tom 36 týdnu, tak prej je bolela piční kost a to je prej dost nepříjemný, taky se to tam asi nějako roztahuje před porodem, takže jako zlatá kostrč, ještě budem na tyhle tejdny vzpomínat. No ty seš teda pilíná maminy, já mám oblečků taky dost,ale na začátek v té 56 velikosti moc ne právě, nevím kolik toho nakoupit, mám dvě celé soupravičky i s čepičkama, bodyčkam a kabátkama, rukavičky, ponožky taky...tak asi 2-3 overaly a nevím co ještě....poraď...mám teplejší soupravičky a kombinézky ale v 62 velikosti. No bodyčka taky ještě nějaký přikoupím v 56 aspoň 3-4 kusy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru