Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

tehuli
13. bře 2011

@snazilka_2011 ahojky....já už něco málo..spíš mě do té euforie přivedla má mamka ta neví co by🙂 ale tak říkám si že ted už snad bude vše v pořádku ale do toho 12.tt jsem nic nekupovala:( to jsem se bála...i když člověk nikdy neví ...co se může semlít proto myslím pozitivně a po věcičkách koukám...pak nebudou penízky koupit vše naráz:( to je kočárek, vanička, oblečky, postýlka, přebalovák atd atd...

tehuli
13. bře 2011

nechápu proč tu mám 15.tt když jsem udajně včera začla 14.tt tudíž dneska je to 14+1🙂 i podle Dr. a termínu 11.9. mám napsáno minulý týden od soboty 13.tt:)

epicharis
13. bře 2011

@snazilka_2011 - my nic moc kupovat nebudeme, kompletní výbyvičku už máme - když to stačilo jednomu dítku, stačí to i druhému 😉 Budeme kupovat opravdu jen naprosté drobnosti, fajnovosti a blbůstky, ale na to je času haba děj.

@tehuli - ze své zkušenosti ti můžu říct, že je fakt lepší nakupovat výbavičku postupně, protože najednou by to byla fakt darda, hlavně když to budeš mít jako my a budeš pořizovat kompletní výbavu, to si připrav pár peněz 😉 . Jen se pěkně rozhlížej a vybírej, nakupuj až se ti bude chtít, nekoukej jestli je to brzy nebo ne, hlavní je, aby tě to těšilo 🙂 Jo a, dle mého je 14+1 15tt, takže to počítadlo tady funguje o.k. To počítání začíná od 0, což je 1.tt. Tak to tedy chápu já.

Přeji dobrou noc.

mannadela
14. bře 2011

@boudovka Nazdárek, tak jaký byl ples? Přežilas až do konce? A co říkali studentíci na novinku 🙂.

mannadela
14. bře 2011

A jak se, holčiny, máte po víkendu? My s manželem makali oba dva dny na baráku, takže teď bych potřebovala ještě jeden víkend, abych si odpočinula 😒 . Ale aspoň zas máme trochu uklizíno a ani ten bordel ze stavby není už tak velký.
Jééé, a do práce se mi vstávat nechtělo ☹ . Pak jsem se celou dobu těšila, jak si dám v práci jogurt a nakonec ho, já blbec, nechám doma v lednici. Chjo 😢 . Budu muset počkat do polední pauzy, abych si ho skákla někam koupit.

holubice.petra
14. bře 2011

@gibi ahojky myslím na tebe a na tvojí dnešní kontrolu hne nám napiš co a jak popř.vlož fotečku mě to čeká ve středu a jsem jak na trní 🙂

holubice.petra
14. bře 2011

@mannadela no já jsem taky poklízela a žehlila..ale víkend nepotřebuji já ho už mám víc jak měsíc 🙂 ale musím přiznat že se mi po práci už moc stýská hlavně po lidech...

holky zlatý ve středu jdu konečně na kontrolu nervy mám na pochodu padla na mě úplná depka jak se bojím aby to bylo v pořádku..ach jo

epicharis
14. bře 2011

@holubice.petra - to já už mám víkend téměř rok a půl a také jsem žehlila 😀 Ale mě se, na rozdíl od tebe, po práci nestýská. Mám jí doma haba děj. A lidi, bohužel, zapomenou... Ještě jednou ti přeji ve středu jen a jen pozitivní zprávy 😉

tehuli
14. bře 2011

@epicharis jj asi to tak bude s tím tt. děkuji🙂 a taky díky za povzbuzení k nakupování ....jj čeká nás vše...kočárek, ten mám vyhlídlej camarelo Q12, postýlka atd atd..no je toho fakt darda:( co si tak sepisuju ...

epicharis
14. bře 2011

@tehuli - není zač 😉 Já třeba do teď nepochopila počítání mé dr... přijde mi, jako by to věštila z křišťálové koule 😅 Pro mě to její počítání nemělo vůbec žádnou logiku. Snad je to tak, jak jsem ti napsala, abych tě úplně nezmátla 😵 Jak už jsem psala, my kupovali naprotsto celou výbavičku. Bohužel jsme neměli po kom dědit 😒 Jen si to pořádně promysli, sepiš, abys byla připravená.

tehuli
14. bře 2011

@epicharis jj pořád tápu co je potřeba a co je fakt jen nadstandart..který bychom nepotřebovali..

epicharis
14. bře 2011

@tehuli - já tápu do teď. Samozřejmě, že teď už vím, co bych už nekupovala, ale naštěstí těch věcí bylo minimum. Třeba odsávačku mléka jsem ani nevybalila a to kojím do teď 😉 Ale každý jsme jiný, znám holky, které by se bez ní neobešly. Pro druhé dítko pořídíme pořádné nosítko, moc by se mi líbila hačka, ale to už je taková ta třešinka na dortíku. Neboj, tyto diskuze jsou fajn v tom, že se dozvíš spoustu užitečných rad, co pořídit, co si naopak pořádně rozmyslet, co je normální atd.

andy82
14. bře 2011

epicharis co se týče bříška, tak jsme na tom stejně, u nás v rodině taky nikdo ještě nic neví, ještě bych ráda vydržela, ale jak manžel řekl, záleží jak budeš vypadat a já dodala "a jaké bude počasí" když bude teplo, tak se do mikiny schovávat věčně nemůžu
já mám nosítko manducu a používala jsem ho docela dost, hlavně jsme ho měli i na dovolené na Šumavě s kolama, já jsem jedna z těch, které odsávačku využily, prošla jsem si 2 záněty prsu, to byla neocenitelná a taky jsem schovávala mléko do mrazáku, ale vždy jsem ho po těch 3 měsících vyhodila, naštěstí nebyla krize, já teď 14 dnů už nekojím, malému mléko už nechutnalo, nechtěl, asi už se změnila chuť

ami33
14. bře 2011

Ahojte holky, hlasim se z nemocnice. jsem tu od soboty, mam malej hematon, naštestí pod miminkem a prej to nebude tak tragický. Snad mě nejpozdeji v patek pusti. Holky hlavně se šetřete, já jen utírala prach a prej nejhorší jsou shyby nahoru a dolů, vysavani prej je taky blbe. No do práce se už nevratím. Držte se holky

ilonne
14. bře 2011

Ahojte, já mám termín 1.10 a už jsem měsíc doma na PN, tak už se docela nudím. Můžu se přidat? Dneska nám konečně přišli aspoň udělat internet.

barus25
14. bře 2011

@ami33 držte se ať je vše v pořádku 😉 já uklízím pořád jsem od 1.3. doma a tak se tím bavím 😅 ale teda začnu poslouchat a šetřit se. Zrovna včera mi kamarádka říkala že ty první 3 měsíce jsou nejdůležitější.

holubice.petra
14. bře 2011

@ilonne ahojky vítej já jsem doma už od 9.unora a mám pocit že se brzo zblázním.. 😎 kdybych neměla internet tak je po mě 😀 😀

tehuli
15. bře 2011

@andy82 jj vím o čem mluvíš ještě tak před týdnem dvěma jsem měla pocit že hodím mikču, svetr a jdu...ale už se pomalu kulatím...mám prý teda menší bříško než mamka se mnou tak tipuje kluka🙂 s bráchou prý taky žádný neměla ale vidět už jde🙂 jako když sem se dřív hodně napápla:D

tehuli
15. bře 2011

@ami33 fakt?to jsem nevěděla že je to tak hrozný...já to dělám v práci celý těhu, dělám ve fitku a vysávám každý den, utírám prach obden..strašně se tu práší....tak snad tedka už to bude dobrý,ale to bych vůbec neřekla..:(

tehuli
15. bře 2011

@ilonne vítej mezi námi....to mě mrzí, že musíš být na PN....:( tohle ti aspon zkrátí chvíli🙂;)

mannadela
15. bře 2011

@ami33 Šmarja, sluníčko, tak se koukej dát brzo do kupy!!! Na jak dlouho to v té nemocnici vypadá? A jak se cítíš???
Musím přiznat, že to uklízení se asi fakt přehánět nemá. Já poklízela celý víkend - vysávala, žehlila několik praček, utírala prach, vytírala, do toho jsem ještě vyvářela a běhala se psem po lese, aby se nenudil. V neděli večer jsem padla úplně vyčerpaná. Což se pak projevilo i včera ráno a po dvou hodinách práce jsem si jela pro neschopenku na zbytek dne. Doma jsem pak zvracela, měla jsem zimnici a teplotu 38 stupňů ☹. Takže jsem si poležela, vyspala se a dneska jsem už zase čilá v práci 😀. Ale ten úklid už fakt nebudu hrotit.

tehuli
15. bře 2011

držte se holčiny co jste doma...🙂 ještě, že toho koníka máme co a internet obecně...ukrátí chvíli zjistíme spoustu věcí..🙂

tehuli
15. bře 2011

@boudovka..kde ses nám vytratila ženo?🙂

gibi
15. bře 2011

@holubice.petra ahojky Peťo, omlouvám se, že píši až dnes. Včera ta kontrola dopadla vcelku dobře🙂 Ale srdíčko tam ještě nebylo a fotečku ještě nemám. Ale od čtvrtka těhotenský váček vyrostlu skoro o půl cm. Teď mám cca 1.5 x 1.2 nebo tak něco, ale je krásně vidět žloutkový váček a embrijko🙂 Doktorka říkala, že vše vypadá krásně, ale na srdíčko musíme ještě počkat. Pry jsme o týden mladší, než podle poslední menstruace..... takže na další kontrolu jdu za 10 dní. Jen doufám, že bude vše v pořádku. Přece jen , když už vidíš , že je tam srdce , tak jsi klidnější........ No, ale prý je vše v pořádku a tak jak má být. HCG nastoupalo ze 161 skoro na 7 000 , takže to taky značí zdárný průběh🙂
Ale další překvapení bylo, že se v děloze objevilo něco dalšího co je podobné dalšímu gestačnímu váčku..🙂 Má to zatím 4 mm, ale není jisté co z toho bude. Může to být také cysta, to uvidíme za 10 dní🙂 No bylo by to obrovký překvapení🙂
Myslím, že tebe čeká kontrola zítra že? Jsem taky moc zvědavá🙂 Určitě bude vše v pořádku🙂

Jo holky nevíte jak je to s nošením těžkých věcí v těhotenství??? Já vím, že se nemá nic těžkého tahat, ale včera jsem nesla jen nákup, byl trochu těžší...., ale zas taková hrůza to nebyla. Vzala jsem ho do dvou ruk🙂 Ale bolí mě od té doby podbříšek...... , tak se snažím být v klidu a nic netahat. Asi se zbytečně moc bojím.......no dám se trochu do klidu🙂

ilonne
15. bře 2011

@gibi Ahoj, mě řekla sestra v nemocnici na pohotovosti, že netahat nic nad 5 kg. Já už jsem měsíc doma, že jsem špinila a zakrvácela. Jinak to pobolívání je normální, doktor mi říkal, že se tam napínají vazy, roztahuje se děloha atd.

ilonne
15. bře 2011

@tehuli Ahoj, tak to určitě. My jsme se ještě navíc přestěhovali a nikoho tady moc neznám, tak už se jsem se fakt dost nudila.

gibi
15. bře 2011

@ilonne díky moc🙂 Jinak Tě vítám mezi námi🙂 Raděj už nic tahat nebudu, nestojí to za to.

andy82
15. bře 2011

holky co se týče tahání věcí, tak šetřit se jasně, ale moje doktorka mě uklidňovala, že svého syna klidně nosit můžu, že když se něco stane, tak by se to stalo stejně a to nošení nemá na to vliv, až na konci těhotenství to může vadit, některé holky nosí děti v nosítku celé těhotenství na zádech a nic se nestalo,
já jsem o víkendu myla okna, do Vánoc už na ně nehrábnu, a kdo ví jestli pak se k tomu dostanu 😅

mannadela
15. bře 2011

@ilonne Ahojka, koukala jsem, že máme skoro stejný termín porodu 😉. Kam jste se stěhovali? Není to nic moc příjemného stěhovat se někam, kde nikoho neznáš. Mně se to stalo před dvěma lety. Sice jsem se odstěhovala jen zhruba 25 km od města, kde jsem žila, ale i tak to bylo náročné. Krom manžela jsem tam nikoho neměla.

ilonne
15. bře 2011

@mannadela Ahoj, kousek za Prahu. No termín mám podle menstruace 1.10., na posledním ultarzvuku se ukázalo 28.9., tak jsem zvědavá, kdy mi dají druhý termín podle ultrazvuku. Jinak doktorka mi říkala, že to velikost odpovídá podle poslední menstruace. Dost lidí mi zase říká, že stejně budu přenášet, tak uvidím. A odkud jsi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru