Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

tehuli
18. bře 2011

@ilonne aha, tak to je blbý, ale tak kámošky snad najdeš🙂 a kam si se stěhovala?jsi z čech?

epicharis
18. bře 2011

@snazilka_2011 - mě také píchne jen občas, třeba když si hraju s malou a ta mi skáče po břiše nebo mě do něj tluče 😉 Tak se na příští kontrole zmiň dr, ta ti určitě řekne, co a jak.

efendy82
18. bře 2011

Ahojte holky, mám dotaz...běháte některá i v těhu? Já dělám s pesanem agility a nevím nevím, jestli je to vhodné. Na netu jednou napíšou, že je to jeden z nejvhodnějšich pohybů, ale v dalším článku to zase vyvrátí. Doktor mi řekl, že mám běhat z lehka, ale já tomu svému gynekologovi už vůbec nevěřím, tak se raději ptám vás.

mannadela
18. bře 2011

@efendy82 Čoveče, tak to fakt nevím ☹ . Moje doktorka mi jen řekla, že nemám hopsat, že otřesy dítěti nesvědčí. Ale jak je to s během, netuším. Tam sice vyloženě neposkakuješ, ale malé otřesy tam asi jsou. Já teda neběhám, jen občas popoběhnu. Ale při agility se naběháš asi o trochu víc, co? Ale je fakt, že všemu na netu se asi taky věřit nedá. Já tam třeba vyčetla, že lyže by měly být pro těhotné tabu. Tak jsem se smířila s tím, že si letos nezalyžuju. Pak jsem se ale ještě zeptala doktorky. Ta na mě vyvalila oči, kdeže jsem na takovou blbost přišla 🙂. Že v začátcích to vůbec nevadí, že je to spíš prospěšné - pohyb na čerstvém vzduchu. Problém by nastal, kdybych chtěla lyžovat už s velkým břichem, to by mi zakázala. Nakonec byla lyžovačka fakt supr. No, tak to je moje zkušenost s informacema na netu. Ale s tím během jsem Ti asi vůbec nepomohla 😖. Asi bych věřila doktorovi. Ale zas nevím, jaké Ty s ním máš zkušenosti.

tehuli
18. bře 2011

@efendy82 ahojky mě Dr. řekl rychlou chůzi, běh vůbec kvůli těm otřesům a kolo jen rovinatý terén s mírnou zátěží.

efendy82
18. bře 2011

Každopádne díky za názor...takhle je to s hodně věcma...u třeba s bylinkama...našla sem, že se nesmí jíst bazalka a oregano a pak jsem zase našla nějakou poradnu, kde tyto 2 bylinky přímo doporučovali...Abych řekla, tak sem těhu prožívala klidněji než jsem začala číst internet, kde pořád straší s potraty apod.:o(

efendy82
18. bře 2011

@tehuli Jéé, tak to si mě moc nepotěšila:o( Ale já si zase říkám, že když běhám jen pár metrů, tak mě to nemůže nic udělat. Navíc na písku, kterej snad ty otřesy tlumí. A zase když jsem proběhala s pesanem celej prvni trimestr a v poho, tak snad v tom 2. už se tak člověk hlídat nemusí, ne? No ale asi s tím za chvilku fakt přestanu..kdyby se něco stalo, tak mi to za to fakt nestojí.

tehuli
18. bře 2011

snad když neběháš dlouhé tratě a nejsou to velké nárazy se nic stát nemůže🙂 jak říkáš první trim o.k. a druhej snad do toho 5.měs.taky:) pak už to bude asi horší..:(

holubice.petra
18. bře 2011

Ahojky holky prosím vás nevíte jak to je s pracovní neschopností a cestováním do zahraničí?? potřebovala bych zjistit jestli můžu jet do zahraničí když jsem na nemocenské a mám neomezené vycházky....

mannadela
18. bře 2011

@efendy82 No, já si koupila v týdnu nějakou knížku o těhotenství a prvních letech po narození. Je vydaná celkem nedávno (tak dva roky) a o těch bylinkách tam píšou, že je nesmíš jíst ve velkém. Ale když s nimi ochutíš sem tam nějaké jídlo, vůbec to plodu neuškodí.

efendy82
18. bře 2011

@tehuli Jj, já myslím, že po tom pátým měsíci už mi to asi nebude ani příjemný. Už teď mám odpoledne dycky velkej břuch:o)
@mannadela ..Asi tak..když si z nich nebudeme dělat rovnou čaje nebo je jíst po dekách každý den, tak si taky myslím, že v poho..Nic se nemá přehánět:o)

epicharis
18. bře 2011

No, holky, já si spíš myslím, že by se nic nemělo přehánět, nejsme přeci nemocné, ale těhotné 😉

@efendy82 - nenech se vystrašit, když nemáš žádné problémy, tak si klidně popoběhni, až ti to nebude dělat kvůli bříšku dobře, skonči s tím.

@mannadela - přesně, co jsem psala na začátku... když se to nepřehání, mělo by to být o.k. To by pak člověk ve finále nesměl jíst téměř nic a jen ležet a ležet a kynout... Strašlivá představa 😝

epicharis
18. bře 2011

@efendy82 - naprostý souhlas, skoro jako bysme to od sebe okopčily 😉 😀

mannadela
18. bře 2011

Jasně, všechny máme pravdu 😀 😉 . Stejně si myslím, že ty katastrofický scénáře, co jich je plnej internet, jsou tak časté proto, že holky, co maj problémy, se o ně chtěj podělit. Ty holky, který fungujou bez problémů, to na net vůbec nepíšou. Takže spousta pozitivních informací se k nám tak vůbec nedostane 🙂.

epicharis
18. bře 2011

@mannadela - jsme totiž nejchytřejší 😉 😀 😀 Ale je to přesně tak, jak píšeš, když je někdo bez problémů a spokojený, nemá potřebu se s tím chlubit. Když někdo nějaký problém má nebo se mu stalo něco smutného, špatného, zlého, potřebuje se z toho vypovídat. A internet s jeho anonymitou je pro to ideální. Také jsem se po potratu hrozně chtěla vypovídat, protože jsem nechtěla stále otravovat své okolí. Bohužel se k nám opravdu převážně dostanou jen ty smutné zprávy...

mannadela
18. bře 2011

@epicharis Jojojo 😀. Budem myslet pozitivně, užívat si těhotenství a těšit se na zdravé mimčo. Na truchlení má člověk vždycky času dost. A já s tím jdu hned začít... jdu se s chutí zase vrhnout do práce 😅 .... už aby byly tři a já šla domů 😀 .
Jsem ani nevěděla, že máš za sebou potrat ☹ ...

epicharis
18. bře 2011

@mannadela - přesně tak, je potřeba si to co nejvíce užít. Ty už můžes být v klidu, 1. trimest za tebou, to nejlepší před tebou 😉 Pěkně pracuj, do tří už je to jen chvilička. A co děláš? Já dodělala polévku, ohřála kuře od včera a počkám až se mi haďoch vzbudí. Ven dnes asi zase nevyrazíme, tak mě tu snad nesežere 🙂 Jo, jo, bohužel jsem v září potratila v 10tt, ale už je to pryč, nic s tím nenadělám a jdeme dál...

tehuli
18. bře 2011

@mannadela se máš já normálně dělám do půl 3 ale dneska beru za kolegu takže jsem tu od 7 až do 21.budu mrtvá a v neděli dvanáctku snad to dám..nejhorší je že nechodí v tom počasí lidi:( dělám ve fitku...a furt tu jím:D z nudy...vymýšlím si činnosti, utírám prach..atd.. 😎

mannadela
18. bře 2011

@epicharis Tak hlavně, že ses rychle otřepala. Přeju Ti, aby Ti to teď dopadlo na výbornou 🙂. Já dělám na Českém statistickém úřadě - taková poklidná a pro mě trochu nudná práce - oproti spedici, kde jsem dělala dřív. Zas je ale fakt, že na spedici bych se o dítě snažila jistě mnohem dýl - vzhledem k tomu, jak je tam člověk neustále ve stresu. No, jsem ráda, že mám aspoň nějakou práci. Po tom, co mě z tý spedice kvůli krizi propustili, to vypadalo, že se nečapnu. Pro zaměstnavatele jsem byla nebezpečná - mladá, vdaná a bez dětí. Takže vhodný adept na těhotenství 🙂. A normálně se nestydí a řeknou Ti to do obličeje. Nojo.
Tak si ještě užívej klídek, kdy malá spí 🙂, a pak pro ni připrav nějakou supr bojovku na deštivé dny 😉

mannadela
18. bře 2011

@tehuli Tyjo, to bych byla mrtvááááááááááááá. V devět já už dávno spím 😀. Tak si tam máš vzít gymnastický míč a trénovat na porod 😉 . Ale chápu, že je to asi na houby, když nikdo nechodí a nic se neděje. To máš pak pocit, že je ta pracovní doba dvakrát tak dlouhá, co?

tehuli
18. bře 2011

@mannadela jj přesně jak říkáš...nechce se hlavně když jsem tu furt:D a je to delší dvojnásob... 😀

pelenka
18. bře 2011

Prosím o radu zkušenější, jaký máte názor na cestování v těhu? Známí plánují v červnu cestu do Itálie - jeli bychom vlastním autem svým tempem, do kempu s chatičkama. Problém vidím v tom, že se musí rezervovat už teď , já se bojím, protože nevím, co bude za týden natož v červnu, skromanžel brblá, že v tom problém nevidí. Co vy na to?

tehuli
18. bře 2011

@pelenka červen je ještě brzy relativně, čekáš až v říjnu...neviděla bych v tom problém 🙂 kámoška byla ve 4.měsíci na kolách v rakousku na 11dní🙂 byla teda unavená tak jezdila jen občas a rovinatý terén takže proč ne🙂

barus25
18. bře 2011

@pelenka já myslím, že v červnu to bude ještě o.k. já bych teda jela hned 😉 my teda máme dovolenou až v půlce srpna takže u nás už to nehrozí 😒

epicharis
18. bře 2011

@mannadela - moc díky, ono to jinak ani nešlo, musela jsem být silná hlavně kvůli malé, ani nevíš, kolik sil mi dodala. Jé, co děláš na staťáku, já jsem jim z práce posílala všemožná hlášení a musím říct, že je to taková zajímav instituce 😉 Alespoň si tam to těhotenství budeš mít čas užít. To je taky výhoda. Hlavně, že nějaká práce je, ne? Já mám z práce také zajímavé zkušenosti... Šéf se jaksi nemohl dočkat, až konečně uvolním fleka a vypadnu, na to, kdy hodlám odejít se mě ptal ob týden, nakonec mi vyčetl, že jsem jaksi polevila v práci a jestli je to tím, že jsem těhotná. Byla jsem v 7. měsíci, každý den tam byla min o hodinu déle a jednou do týdne 12hodin. V pátek jsem přišla domů, zalehla a spala až do soboty, měla jsem celé víkendy křeče v břiše jak blázen, v noci jsem nespala a přemýšlela, co mě zas v práci čeká... No, co ti budu vyprávět, zažilas něco hooodně podobného. Nakonec jsme byly odpo venku, přestalo pršet. U nás v takovém úžasném zahradnictví jsme potkaly kolegyni z práce, tak jsem si s ní dala dortík a čaj, pokecaly jsme, probraly, co se děje v práci. Anežka byla strašně hodná, vůbec nezlobila a byla moc spokojená jak venku, tak v zahradnictví - asi bude po mě 😉
@pelenka - já bych se toho nebála, když pojedete autem, budete si moci kdykoliv zastavit, protáhnout se... Uvidíš, bude to fajn, ten druhý trimestr je celkem pohodovej😉
Přeji krásný víkend všem.

andy82
18. bře 2011

@pelenka v červnu můžeš ještě i letět, autem bych taky klidně jela, jenom připrav manžela psychicky na to, že bude zastavovat každou hodinu na záchod a to nekecám, i když možná že v červnu to ještě nebude tak drsné, už si to moc nepamatuju 😅
zrovna tento týden jsem koukala na zdravotní pojišťovnu a bylo tam napsáno, že cestovní pojištění ti udělají do 24. týdne

pelenka
18. bře 2011

@andy82 Moc díky všem za rady, asi do toho půjdem, zastavování manžela určitě z míry nevyede, jelikož už teď běhám každou půlhodinu, včera se mě ptal večer při filmu, jestli bych neměla lepší mít telku na WC než furt odbíhat🙂

mannadela
19. bře 2011

@epicharis Ahojka, tak to sis teda v práci užila. Jojo, pořád existují lidi, co dokážou práci pořádně "zpříjemnit" ☹ . Mě tenkrát pořádně vytočilo a i mrzelo, že zhruba dva měsíce předtím, co mi o té výpovědi řekli, jsem dostala zajímavou pracovní nabídku. Se šéfem jsem o ní mluvila a on mě přesvědčoval, abych zůstala u nich, že mě potřebují kvůli němčině. No, tak jsem to odmítla, já blbec. A za dva měsíce mi před nosem mávali výpovědí. Na staťáku zpracovávám ty výkazy, co firmy posílají. Dělám cestovní ruch a odpady 🙂.
Tak to jste měly štígro, že se vyčasilo a že jste mohly ven. U nás je hezky až ode dneška, tak jsem hned ráno vytáhla psa na procházku, aby se vyřádil. Teď leží jak mrtvola ve dveřích 😀 .
Jéé, o květinářství mi ani nemluv. Tady v Teplicích máme jedno naprosto úžasné, kam taky strašně ráda chodím. Už asi 14 dní si říkám, že se tam musím stavit a pořídit si něco jarního. No, zatím jsem si ten čas nenašla ☹. Pokaždé, když jedu z práce, se musím někde pro něco stavit, a tak mi toho času moc nezbyde. A tam to je na dýl než na deset minut 🙂.

mannadela
19. bře 2011

@pelenka My plánujem s manželem Itálii v květnu, taky autem 🙂. Tak jsem na to taky zvědavá. A kam razíte? My jedem k Benátkám do Caorle. Je tam nádhernej kemp.

pelenka
19. bře 2011

@mannadela no u nás je v plánu Eraclea del Mar taky u Benátek, ale spíš to nedopadne, tchýně je pediatr a je zásadně proti, že nevíme, co se může stát, jak se tam pak budem domlouvat s doktorama, a že úroveň zdravotnictví taky žádná sláva...vzhledem k tomu, že já jsem nervák, tak mi tímhle nepřidala, takže to vidím tak na Pálavu maximálně Slovensko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru