Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

holubice.petra
19. bře 2011

Tak holky od včerejška mi je zase tak nějak dobře...a jsem z toho zase nějaká přešlá 😒 jsem už z toho asi opravdu na bednu....dneska večer máme slezinu s lidma z práce tak se moc těším že se zase po dlouhé době dostanu do společnosti 😀 alespoň nebudu mít čas se pořád pozorovat.. 😉

mannadela
19. bře 2011

@pelenka Uvidíš, jak se budeš cítit. Já si to taky maluju celkem růžově a nepřipouštím si, že by mohl přijít nějaký problém. Nechám se překvapit, jak mi v tom květnu bude. Ale Pálava je taky nádherná, tak věřím, že si užiješ i to 🙂

pelenka
19. bře 2011

Holky nemáte některá zkušenost s pracovní neschopností v těhu a nejlépe neomezenými vycházkami? Mám vcelku náročnou práci - psychicky velmi a obnáší i lítání po městě za jakéhokoliv počasí apod., takže mi doktorka naznačila, že tak od léta by to bylo zůstat doma (no i vzhledem k tomu, že v kanclu mámě běžně 36 stupnu), ale nedokážu si představit být celé léto zavřená doma, když máme chatičku v lese, kde by mi bylo určitě líp - nechat si neschopenku napsat tam nejde, protože určitě tam nebudu celou dobu - jde třeba mít PN na dvou místech? Nebo když jsou neomezené vycházky být kdekoliv?

epicharis
19. bře 2011

@mannadela - jo, jo, i tací "dobráci" se najdou, tedy koukám, že ty sis také pořádně užila. To bych jim asi řekla své od plic - teď mluvím jak hrdinka, ale spíš bych se jim tam vzteky rozbrečela. Pracovala jsem ve stavební firmě, takže jsem posílala fůru jiných výkazů a navíc jsem komunikovala s pánem z Brna, ten byl super, pak nám ho vyměnily za "ing. arch. bůh ví co dál" a to byl děsnej debil, co měl jen ty tituly a nic v hlavě, tragédie, naštěstí hned po měsící onemocněl a my se vrátili k tomu starému... To zahradnictví je fakt parádní, obrovské a právě i s tou restauračkou, ale přesně jak píšeš, není to na 10 minut 😉

@pelenka - já měla PN s neomezenými vycházkami od 7. měsíce a myslím, že to pak můžeš být kdekoliv, navíc na těhotné kontroly většinou nechodí, alespoň nikoho takového neznám.

janaj0
19. bře 2011

@pelenka no já měla neschopenku od začátku těhotenství a vycházky jsem měla neomezeně. Mo gynekoložka říká, že těhule musí chodit ven, když je jim dobře a ne v danou dobu 😉

holubice.petra
19. bře 2011

@pelenka já mám taky PN a vycházky neomezené a to už můžeš být kdekoliv 😀

werulik
19. bře 2011

Zdravím všechny snažilky, těhulky, zoufalky.všechny, kdož jsou ochotni si přečíst můj příspěvek. Potřebuju se konečně někam vypsat, protože čas se vleče - ale s tím má každý vlastní zkušenost. Stále nevím, zda jsem těhotná nebo ne. Nebylo to v plánu, ale bohužel jsem zapoměla užít 1 pilulku. To by samo o sobě nevadilo, až na to, že jsem se zpozdila i s tou druhou a všimla si tedy přebývající pilulky po 29 hodinách, až kdy jsem chtěla vzít další. 4 roky beru prášky prakticky bezchybně. Vynechala jsem v prvním týdnu. V den vynechání jsem měla s přítelem styk. Hned po víkendu jsem letěla na gyndu. Doktor chtěl vyvolat MS 4 prášky + 4 za 12. hod. Jakmile jsem ale přišla domů, začala jsem špinit. Po telefonu mi Dr řekl, at necham volně MS. Jenže další den kde nic, tu nic...MS začala až po dvou dnech a trvala jen den a půl (což se mi nikdy nestalo). Za týden jsem šla na kontrolu. Víkend před tím zácpa, pak průjem a zvracení, citlivost bradavek...Dr raději udělal UTZ, zjistil že mám naběhlou a zvětšenou dělohu...tak mi v ordinaci udělal test z moči (ale uprostřed dne) a ukázal se jako negaivní. Mám počkat, jestli MS přijde nebo ne...Ale nevím, zda počítat řádnou MS před stykem, nebo tu kratouckou...Poslední dny si dělám testy, ale porad ukazuji neg. Je mi psychicky nebyvale vyborne, akorat mam pichani v podbrisku i nastranach, jako pri delsim behu..objevil se vytok, co 2 hodiny litam curat a mivam hlad (nekruci mi v brise, ale mam pocit hrozne prazdnoty v zaludku). Mam ocividne nafoukle podbrisko a trochu jakoby ztuhle. Hodne jsem toho cetla o testech a hcg ale tady asi pomuze jen cas...nemuzu poradne spat i kdyz jsem unavena, ale porad se budim hlady nebo potrebou na wc. Tehotenstvi by byla strasna nahoda protoze vim, jak je to vsechno pracne, jak je tezke trefit se do urcitych hodin i kdyz na to clovek mysli...ale vzhledem k tomu ze ja jsem vzesla jako prvni pohlavni styk me maminky (ktery jeste navic nebyl dokonan), mame nahodu v rodine...Moc se omlouvam za ten roman, ale musela jsem to nekam ventilovat, tak se nezlobte a kdo chce, at mi sem neco pisne, budu rada. Mejte se, hodne stesti vsem..pri vsem

tehuli
20. bře 2011

@werulik ahojky weruliku, já bych vyčkala...to hcg se třeba u mě projevilo na testu až 10.ledna...a udajně jsem těhotná od 6.prosince..:) dělala jsem si testy 10.12. pak kolem vánoc a nic ...možná tam byla slabulinka čarečka ale to už si nevybavuju viděla jsem jen jednu zřetelnou tak mi to stačilo a říkala si, že jsem to nedostala kvůli nervům v práci a tři kila jsem zhubla atd...a pak až v tom lednu se mi ukázaly krásné dvě čárky..taky jsem to neplánovala ...s přítelem sme byli v té době spolu jen 9.měsíců takže dost brzy ..ale těšíme se a říkáme si že je to osud..🙂tak si to užívej zatím a chovej se zatím jako těhotná moc nepij nekuř a takový ty obecný věci🙂 a uvidíš za 14 dní třeba🙂 já měla hlad až ke konci toho prvního měsíce teprve a čurat jsem taky začla až tak nějak...spíš jsem měla nálady a brečící stavy v půlce prosince...bezdůvodné:D tak držím palečky..a snad když budeš těhotná budeš šťastná🙂a ne mrzutá z toho, že se to stalo...přeju fajn den!

werulik
20. bře 2011

@tehuli mrzuta nebudu v zadnem pripade..detatko jsme chteli...ale spis az za dva roky.kdyby to bylo ted, zvladli bysme to 🙂 ale protoze chci mit klid na dusi, zaskocim rano na krev...tam se snad hcg ukaze kdyz styk byl pred tremi tydny..a protoze zenska je tvor nedockavy, prouzkove testy vzdavam 😀 dokonce mi pritel na ten odber prida - taky uz ho zajima jak to vlastne je 🙂

tehuli
20. bře 2011

@werulik JJ NEBO TAK🙂 DRŽÍM PĚSTI AŤ JE TO TAK JAK TAK🙂

werulik
20. bře 2011

dám vedet co jsem zjistila 🙂 dekuju za prispevky! je fajn mit to kam napsat 😎

cufinka
21. bře 2011

Ahojík těhulky moooc vám gratuluju k těhu je to to nejkrásnější období pro ženu 🙂
Touhle cestou vám chci nabídnou věcičky po mé dcerce ( jsou tam i neutrální barvičky 🙂 ) Narodila se teď v lednu takže věcičky jsou na zimu a chladnější počasí 🙂 Mám spousty nových nepoužitých věcí protože sme je neunosily,mám i úplně nové zabalené lehátko do vaničky 🙂 prodávám ve velikosti 56 bundičky,mikynky , overálky,bodýčka,dupajdy,slabé rukavičky,i zimní,čepičky zimní i slabé,zavinky značky NEXT A DISNEY a plno dalších ,mám i nepoužité poporodní kalhotky ty síťované 🙂
Pokud máte zájem napiště mi buď sem a nebo na 1.cufinka@seznam.cz a já vám pošlu fotečky🙂
Užívejte si to krásné období strašně rychle to utíká 😀

werulik
21. bře 2011

tak jsem rano merila bazalni teplotu (klasickym rtutakem 3-5 minut) a byla presne 37,0...prouzkovy test ukazal dinou vec..neni to duch ale jakoby byla videt pata carky uspoda (neni protahla az nahoru ale jde urcit, kde by asi byla)..na krev mam volat po obede tak cekam..a cekam...a cekam :roll: (jestli to vyjde, budete svědky velkeho zazraku 😀 )

ilonne
21. bře 2011

Ahojky všem, tak jsme se vrátili z prodlouženého víkendu a přivezla jsem si pěknou rýmu 😠 , fakt výstavní. Už dvě noci jsem se pořádně nevyspala. Kapky do nosu nenávidím už od mala, takže si to prostě musím přetrpět. Tak si aspoň trošku postěžuju tady.

@werulik Ahoj, no já si myslím, žepokud jsi těhotná, měla by jsi to brát jako veliké štěstí 🙂. Ale jinak Ti držím palce, ať Ti to dopadne podle Tvých představ. Jinak já měla v podstatě stejné příznaky, hlavně jsem pořád běhala na záchod, v noci jsem se budila snad každé dvě hodiny. A bolelo mě břicho jak před MS, občas mě i píchlo. A jaké jsi zkoušela testy? Mě třeba vůbec nevyšly ty z drogerie, kupovala jsem je v DM a pak ty do proudu moči. Pak mi kamarádka poradila mamatest a ty vyšly.

beisis
21. bře 2011

@werulik krev je jediná nejjistější. Tak držim palce a zabav se nějakou činností ať na to tolik nemyslíš.

ilonne
21. bře 2011

@pelenka Ahoj, mám neschopenku už od druhého měsíce a vycházky mám neomezené, bylo mi řečeno, že jako těhotná mám nárok na neomezené vycházky.

ilonne
21. bře 2011

@tehuli Jsem ze středních Čech. Bydlíme kousek za Prahou. Myslím, že až bude tepleji, tak budu víc chodit ven a seznámím se.

werulik
21. bře 2011

zázrak se nekoná, hcg je 1,2 - takze je to jasne. test byl asi fakt vadny, tomu jsem vahu nedavala (ono to vypadalo pofiderne, asi nejaka rozpita barva...a ty vselijake priznaky se mi mohly objevit kvuli vysazeni ATK. psala jsem priteli..cekala jsem reakci jakoze "jeste ze tak" a opet prekvapil, ze uz se zacal celkem i tesit na mimco 😀 to bych necekala 😀 ale myslim ze za dva roky se budeme tesit jeste o to vic! a uz se holky moc tesim, ze se tady za ty dva roky sejdeme! mejte se moc krasne, ja si jdu udelat ty statnice 🙂))

ilonne
21. bře 2011

@werulik Tak hodně štěstí. A z čeho vlastně státnicuješ? Já si to užila loni.

andilekanitka
21. bře 2011

Ahoj, včera jsem objevila na testu // , ale nevím kdy mám zajít k doktorce na potvrzení, na 6.4 jsem objednaná na klasickou prevenci, mám jít až v dubnu nebo hned?Trochu mě pobolívá v podbřišku, jinak mi nic zatím není. Co myslíte? Díky

janaj0
21. bře 2011

@andilekanitka a jak dlouho jsi po termínu menstruace? Aby tam Dr. něco viděl/a. Já šla 3 dny po termínu a ještě nebylo nic vidět (HCG v krvi bylo kolem 200) Tak jsem šla za týden - bublinka a až další týden bylo srdíčko. Jinak mírné bolesti jsou normální - zvětšuje se děloha, ale pokud si nejseš jistá, tak zavolej na gynekologii a domluv se přímo s Dr

andilekanitka
21. bře 2011

@janaj0 po termínu jsem 6-7 dní, poslední MS jsem měla 18.2, taky si myslím, že je to zvětšování dělohy, právě si myslím, že ještě na UTZ nic neuvidí, jinak mám každý 3 hodiny hlad a mohla bych pořád spát, přítel si ze mě dělá srandu, že to jsou aspon trojčata 🙂 ale aby se pak nedivil 😉

werulik
21. bře 2011

@ilonne pedagogika, psychologie a sociální práce 🙂 ale je brezen a jeste si to moc nepripoustim..i kdyz bych mela uz zacat s pripravou 😀 a vidim ze ty si cerstva tehulka! Tak hodne stesti a radosti! Ja uz se tesim, az se budu zase tesit 🙂 tak treba za ty dva roky uz budes cekat druhe a sejdeme se tady 🙂

ilonne
21. bře 2011

Třeba jo, vlastně to i takhle plánujeme, ale znáš to - plány jsou plány jsou plány a realita může být úplně jiná. Budu Ti držet palce, já dělala státnice ze sociální pedagogiky, psychologie a práva. Takže asi témeř stejný obor. Kde studuješ?

andy82
21. bře 2011

@andilekanitka myslím, že můžeš jít normálně na prevenci, teď by tam opravdu nebylo nic vidět a doktorka by si tě stejně nejspíš pozvala až tak na 8. týden, což ti akorát výjde, stejně by tě takhle vyšetřovala, takže ti nic neuteče

werulik
21. bře 2011

@ilonne Sociální pedagogiku ve Zlíně a dálkově Speciální pedagogiku na MUNI (tu bych chtela delat dal na mgr - pri praci nebo pri tehu 🙂 )

ilonne
21. bře 2011

@werulik Tak to máme stejnou fakultu, já tu zlínskou dodělala loni (Mgr.), akorát jsem ji dělala v Brně na IMS a proto jsem měla státnice z práva a ne sociální práce. Ale promoci jsem si už odbyla ve Zlíně.

werulik
21. bře 2011

@ilonne ja tuhle fakultu na mgr delat ani nechci (nevim jak v brne, ale tady ve zline je uplne jedno, jestli ma v tomhle oboru clovek mgr nebo bc - prace zkratka neni..) navic bych si pak musela platit to studium mgr v brne...

martinelka
21. bře 2011

Ahojky, ja jsem 8 tt. 1.11.2011 mam termin, ale vcera mne prestala bolet prsa a hrozne se bojim, ze jsem potratila... ☹ dokonce i nevolnost se vytratila...pomooooooooc !

jolcap
21. bře 2011

@martinelka krvácela si nebo něco takového? já jsem o týden míň a mám dny kdy mi není vůbec nic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru