Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

rradka
4. črc 2011

@michaela_2 krásný jména 😉 S kočárkem to bude trošku problém, jelikož každej mi radí něco jiného a když čtu různé recenze, tak na každým se něco najde. Tak to nechám až na podzim jako ty. Mám teďka 2 těhotný kámošky, co budou rodit srpen, říjen, tak uvidím, co koupí ony a jak budou spokojený 🙂 A hodně věcí (teda doufám) budu mít od švagrový. Takže doma ještě nic nemám (ani by se nám to nikam nevešlo - musíme to nějak vymyslet a přestěhovat pár věcí k našim) - ale někdy, když koukám na nějaký dupačky nebo hračky, tak bych nakupovala hned 🙂 Ale zatím se držím. Koukám, že máte takovej zlomovej rok - svatba, početí miminka 🙂 A svatební cestu plánujete?

michaela_2
4. črc 2011

@rradka To ano, letos se toho sešlo hodně - svatba ta tedy byla plánovaná už od loňska 🙂...........jinak na svatební cestě jsme byli v Itálii a ještě jsme od kamarádů dostali poukaz na víkendový pobyt na jednom místě tady v Čechách, tam máme vyrazit za dva týdny - můžeme tam totiž využít nějaké programy k tomu, tak abych si to ještě taky užila 🙂............................Já raději do obchodů s dětským oblečením ani nechodím 😀.................A u porodu chceš nebo chcete aby byl manžel nebo ne?............já mám právě v tomhle trošku takové dilema 🙂 loni, když rodila manželova sestra, tak jsem se jenom ze zájmu ptala Fandy, jestli by on sám chtěl být u porodu někdy - protože vím, že dost chlapů prostě nechce a svým způsobem to i chápu. No a on bez rozmýšlení odpověděl, že přímo tam by tedy být nemusel, ale že by počkal na chodbě 😀.............dál jsme to tehdy nijak nerozebírali. Nečekali jsme tedy že to bude aktuální už po takhle kratší době, ale nedávno jsme se k tomu zase dostali a já tak nějak předpokládala, že má pořád stejný názor - on se ale cítil skoro uražený a že u porodu být chce.......Jenomže, v okolí se nám v poslední době docela miminka nahromadila 🙂 - jedna jeho ségra už má dvě děti a druhá je také těhotná a jejich manželé u porodu byli nebo budou - a prostě mi přijde, že to takhle chce jenom proto, aby on nebyl v rodině jediný, který na tom sále nebude 🙂.......

rradka
4. črc 2011

@michaela_2 mě Vašek od začátku říkal, že chce být u porodu. Já bych ho tam chtěla určitě na začátku, ale přímo na porod nevím. Nechám to na něm. A uvidím, jestli vydrží až do konce 🙂 Třeba to bude taky rychlý, že než se rozkoukáme, tak to bude venku 🙂 A ty to taky necháš na Fandovi? Je ti to jedno? Ještě je dost času, tak uvidíte. A to je super, že máte v rodině tolik miminek. Aspoň budeš moct s kým strávit mateřskou a zdědíš nějaké oblečky 🙂

michaela_2
4. črc 2011

@rradka Asi tomu nechám volný průběh 🙂 nemá moc smysl takhle dopředu to řešit.............jinak je to takhle fajn, právě ta jedna těhotná ségra má termín jenom o měsíc dříve - dokonce úplně přesně na datum 😀 takže mi vždycky řekne co mě čeká na vyšetření 🙂

rradka
4. črc 2011

@michaela_2 Jojo, to znám...já jak mám ty 2 kámošky, tak se pořád na něco ptám 🙂 A i díky nim jsem začala chodit na těhotenské cvičení a našla jsem si jednu dobrou masérku (pořád mě totiž bolívá za krkem). Tak to budete mít doma krásnou zimu, 2 prcky 🙂 Ještě by bylo pěkné, kdyby jste měli pár 🙂 A chceš radši holčičku nebo chlapečka? My chceme asi radši kluka, nebo já nevím, holčička by byla taky super...pořád se to u mě střídá 🙂 A Vašek chce kluka (jak jinak u chlapa)

michaela_2
4. črc 2011

@rradka Tak mě osobně je to asi jedno - oboje má něco do sebe 🙂), ale Fanda chce chlapečka a můj táta si také přeje aby to byl kluk - má totiž mě a ségru. Tak bych jim ho přála 🙂....samotné mi ale nepřijde co to spíš bude, jedna známá mi říkala, že ona to u obou dětí cítila ještě než jí to řekli............ale já prostě nevím 🙂...........kam chodíš na těhotenské cvičení? také něco sháním, původně jsem chtěla chodit na zumbu pro těhotné, ale tam kam jsem předtím chodila na normální, tak se přes prázdniny necvičí ☹ a později už bych raději asi spíš na nějaké přímo těhotenské cvičení které tě připraví na porod

woodsova
5. črc 2011

Koukám, že my těhtoný to máme asi všichni stejný 🙂 chlapi chtěj mít syna a hotovo 🙂 můj muž chce taky syna. Když jsem otěhotněla a říkala jsem to lidem v okolí, tak všichni hned, že to bude kluk. Doufám, že se sekly 🙂 já bych raději holčičku 🙂 Taky mám kamarádku, která má 8-mi měsíční holčičku a na všechno se jí pořád ptám dokola hold v knížkách se taky nepíše o všem 🙂 Myslím si, že je dobrý když je manžel u porodu kamarádky přítel byl u porodu a říkal že je to něco neuvěřitelného a že všem doporučuje.......

ivigirl
5. črc 2011

Tak ten můj chtěl dceru a čekáme klučíka 😀 😀 😀 takže sranda 😎

woodsova
5. črc 2011

Když se nad tím člověk zamyslí, tak je v podstatě jedno jaké bude mít miminko pohlaví 🙂 ale i tak už se nemůžu dočkat až to budu vědět 🙂

michaela_2
5. črc 2011

@woodsova U nás je to úplně samé. Existuje jenom jedna ,,klukovská'' varianta miminka, která se nám může narodit 😀 ..............ale nadruhou stranu se říká, že právě holčičky pak tatínkové rozmazlují daleko víc 🙂 sama jsem se o tom i přesvědčila u známých, když čekali první, tak budoucí tatínek chtěl samozřejmě kluka a ten se jim také povedl. Pak hned za rok čekali druhé a to už mluvil spíš o holčičce - ta se jim také povedla 🙂. A musím říct, že po narození jí obskakoval a opečovával daleko víc než jejího staršího brášku, až to někdy přeháněl 😀

kajka_37
6. črc 2011

Ahojky, koukám, že nám přibyly nové těhulky, tak holky gratuluji, vítejte a nevolnosti ať brzo přejdou 😉
my se byli dneska podívat na kočárky, v babyparku a ve špuntíku.... no a dilema bylo velmi rychle vyřešeno, mutsy mi přijde takové tele neohrabané, teutonka opět vítězem 😀 jen mě teda zarazil termín objednání 3,5 měsíce, uf uf....

marketas1
7. črc 2011

Ahojky, člověk tady chvilku není a už není v obraze 🙂 Vítám nové těhulky 🙂

@kajka_37 Tý jo, to aby jste už pomalu kočárek objednali! A jsem ráda, že Teutonka vede. To my celé pondělí chodili po nábytkách a sháněli pokojíček. Domů jsme dorazili v 7 večer a nic ☹ Včera výlet do Brna do Ikei a opět nic ☹

marketas1
7. črc 2011

@michaela_2 já jsem si strašně přála holčičku a můj muž nic jinýho než kluka že nebere a nakonec se mu přání splnilo a budeme mít chlapečka. A řekli nám to teda až ve 21tt na velkém ultrazvuku....

cell
7. črc 2011

nazdárek z práce - dneska jsem se rozhodla, že nebudu vůůůbec nic dělat 😀

my bychom chtěli radši holčičku, ale zatím to vypadá na chlapečka - v úterý jdeme na velký utz, tak snad se to rozsekne.
A Mutsík není žádný neohrabaný tele Kaji - musíš zkoušet ten správný typ 😉

marketas1
7. črc 2011

@cell to už Vám určo pohlaví řeknou,nám ho taky řekli ve 21tt na UTZ 🙂

ami33
7. črc 2011

Hojte holky po volníčku 🙂 a nový těhulky vítejte 🙂
@marketas1 a v Olmiku nejsou nějaký nábytky?
No s těma kočárkama je nejvyšší čas, tenhle měsíc já musím objednat kočárek.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 no josu, ty jsme prošli v pondělí. Byli jsme ve městě,ale tam ic moc a odpoledne jsme chodili po těch větších, ale když najdu postel,co chci, tak k tomu nemají komodu a opačně...☹ Ale teď jsem něco našla na netu. Potřebujeme komodu,postel a postýlku ( ale tu jsme našla jinou než co chci nábytek) a chtěla jsem skříň, ale není možno to dát dohromady,tak teď jsme našla na netu postel a 2x komodu a vychází to na 9200,- + postýlka 2000 - tož to by šlo a na skříň se bude muset časem došetřit.....

ami33
7. črc 2011

Jo holky málem bych zapoměla, o víkendu u nás byla švagrová s holkama...srandy kopec, jako neteře posílali malému do bříška vzkazy tím stylem...teto tak mu to napiš a spolkni to 🙂
Jinak mi švagrová dovezla kupu malých oblečků na mimi, takže nekupuju už nic, tašku oblečení do jednoho roku po další švagrové za 1000 Kč...super značkový věci...jídelní židličku, zavinovačky, peřinky do kočárku a v další várce mám slíbeno kolotoč nad postýlku, hrazdičku s dekou a chůvičky, jako sem ani netušila, že toho tolik ještě má po holkách, takže moje nákupy se omezují na kočár, dýchací podložku a cestovní postýlku nebo ohrádku, vaničku, přebalovací podložku a finito.

cell
7. črc 2011

@ami33 : tak to je bájo 🙂

my budeme mít vaničku půjčenou, takže taky dobrý 🙂

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já se ti nedivím, já takhle dlouho taky všechno vybírám,ale pak jsem ráda, že jsem tou věnovala tolik času, když pak člověk najde co se mu líbí a vyhovuje, tak to stojí za to, takže ještě vydržet a hledat no.

ami33
7. črc 2011

@cell každá půjčená nebo darovaná věc je dobrá, já si neumím představit, že bysme to všechno měli kupovat,jako peníze by na to byly,ale ty budou potřeba pořád, takže dokud je možnost, tak je lepší pošetřit.
Švagrová mi radila ať nekupuju polštář a peřinu do postýlku ani povlečení, že mi to bude zbytečně půl roku ležet, což má asi pravdu.

cell
7. črc 2011

@ami33 : aha a proč? mě zas přijdou zbytečný všelijaký ty fusaky na doma, když je doma přeciš doma teplo

ami33
7. črc 2011

@cell prej do půl roku se to miminku nedává, že spává stejně v zavinovačce a že ty peřiny do postýlky jsou strašně velké, jsou 120 cm dlouhé a postýlka vlastně taky 120 cm, že se dáva zavinočka, max deka flaušová a nebo můžu použít ty malé peřinky co mám do kočáru, že první půl rok to určitě potřebovat nebudu a polštář, že se nedává to se věděla.

ami33
7. črc 2011

@cell no ten spací pytel je prej taky zbytečnej to máš pravdu,ale jeden sem si vzala ve větší velikosti, kdyby jsme někde jeli na chatu nebo tak , ať něco mám,ale taky se dá použít fusak nebo tak,ale doma to fakt není potřeba.

cell
7. črc 2011

@ami33 : píšu jak tatar zase. Jojo, že není polštář vím taky a o malé dece taky uvažuju

ami33
7. črc 2011

@cell no já ještě musím pokoukat nějakou cestovní postýlku nebo ohrádku, něco do obýváku pro mimi,ale zase cestovní postýlka má více využití tak nevím no.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já bych i našla, to není problém, ale to bych musela vykrást banku ☹
@ami33 já mám spací pytel půjčenej od kamarádky, taky bych ho nekupovala. A do půl roku se ti mimi do zavinovačky nevejde, s tím bych moc nepočítala 😀 Já teda polštář a peřinku koupím, protože přes tu zimu asi budu prďolku i přikrývat peřinkou, polštář sice nepotřebuju, ale časem....

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já mám cestovní postýlku půjčenou od kamarádky a v obývýku budu mít kolíbku

cell
7. črc 2011

@ami33 : my cestovní postýlku zatím kupovat nebudeme. Pojedeme tak maximálně k našim a tam je postýlka ještě po mě - tam koupíme jen novou matraci a postýlku pak koupíme, až to bude aktuální 🙂

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no tak do pokojíku to asi ani nemá cenu kupovat nějak zbytečně drahé, děti to ještě zničí, teda krom masivu, ten je odolnej, ale zase drahej.
No já nevím, mě říkala švagrová, že holky se rádi zavinovaly a že to půl roku určitě. No ale ty peřinky stejně kupuju i povlečení dvoje, protože tchýně nám řekla, že nám to zaplatí a manžel to chce koupit aby se prej naurazila nebo něco, tak to stejně asi nakoupíme, i když to bude ležet chvíli ve skříni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru