Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já třeba uklízela po tom malování, já teda toho moc neudělala, manžel to dělal skoro všechno sám,ale sem tam něco sem setřela , odnesla a tak a když sem se jen zohla páč přes bříško už taky nemůžu, tak na mě volal, co tam tak funín, se vždycky musím tlemit 😀D

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já třeba neumím vytírat jinak než pěkně kleknout na 4 - žádný mop,a le klasika a to teda funím už dokonale 😀

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já taky vytírám vždycky poctivě na 4, ale právě sem se teď kvůli těhu začala dívat po mopu, na takový rychlý úklid je to dobrý,ale na 4 je to takový poctivý a navíc mě se moc nelíbí šmydlit mokrým mopem k nábytku , to bych měla za chvilku všechno zničený, ale když je potřeba vytře manžel a taky jde na 4. Co začal ale více doma pomáhat , tak najednou mluví o mopu, myčce apod. není na škody ty chlapi nechat chvíli něco udělat.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 tak můj muž taky vytře,ale jeho je vysavač. Já strašně nerada vysávám...A mop neřeším, raděj hadru na smeták,mě mop prostě dělá čmouhy,si nemůžu pomoct....

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já moc v bytě nikdy nezkoušela, já vysavač a na 4. Zrovna bych potřebovala vysát, asi bude muset manžel o víkendu, mě se fakt nechce. Bych to vytírala na 5 krát.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já jsem to zkusila,abych si ušetřila práci, ale jako mop v žádném případě a hadra na smeták je dobrá,a le na 4 je to fakt poctivý....

marketas1
7. črc 2011

holky, já se dneska loučím,papa zítra. Tady bouří, doufám, že dojdu ještě domů suchou nohou. je úplně zatažený a asi bude brzo chcat ☹

ami33
7. črc 2011

@marketas1 páčko 🙂

marketas1
7. črc 2011

@ami33 ahojky,měj se křásně!

marketas1
7. črc 2011

už chčije ☹

ami33
7. črc 2011

@marketas1 a jéjé, já četla, že bouřky až zítra, nám to léto dlouho vydržřelo zase...pá

toma75
7. črc 2011

Ahoj,holky!
Jsem čerstvě těhotna po 7 letech snaženi a lečeni.Mam obrooooouskou radost.Dr. mně doporučil abych koupila nějaky vitaminy,prej je jedno jaky,a ted ja nevim co mam koupit.Dr. řika,že v podstatě všechny jsou stejny.
Co berete vy???

rradka
7. črc 2011

@toma75 Ahoj, moc gratuluji! S těmi vitamíny ti moc neporadím, ale v lékárně ti určo řeknou. Ty jo..po 7 letech...to musí být úžasnej pocit 😉 Já jsem otěhotněla po 3 měsících a radostí jsem se málem zbláznila 🙂
A jak ti je? Netrpíš nevolnostma? A ještě jednou velká gratulace!

toma75
7. črc 2011

Ne nevolnostma netrpim...asi zatim 😀

woodsova
7. črc 2011

@michaela_2
@ami33
@michaela_2 Tak díky za rady holky, docela jste mě uklidnili 🙂 dneska jsem se dozvěděla že mimi je v pohodě a že za dva týdny budou dělat veškerý testy a dostanu i těhu průkazku 🙂 tak jste měli pravdu

marketas1
8. črc 2011

@toma75 Ahojky,moc moc gratuluju k těhulkování! Mě doporučil doktor FEMIBION 800 a na něj navazuje FEMIBION 400. Obsahuje metamfolin, který lépe zpracovává kyselinu listovou.
@woodsova jé, super,že je všechno v pořádku! 😉
@rradka tak co ´pilates,zkusíš?

cell
8. črc 2011

dobré ránko 🙂 čekám, až mi nakyne těsto na koláčky 😔

marketas1
8. črc 2011

@cell achoj, teda, ty jsi hned po ránu akční! Já chci taky koláčky! 🙂

cell
8. črc 2011

@marketas1 : donucená okolnostmi :-/ ... než se to upeče a než dojedu na jih, bude poledne ☹

což o to, dala bych ráda 🙂

marketas1
8. črc 2011

@cell tak mi hoď receptík, já kynuté koláčky nikdy nedělala.Maminka teda dělává, ale já jsem strašněj lenoch.Pro mě je nejlepší udělat buchtu v jedné míse a nalít na plech 😀

cell
8. črc 2011

@marketas1 : já s kynutým těstem léta bojovala, ale je to celé o tuku:

já to dělám takto: do větší mísy si rozklepnu 1 vajíčko a 1 vanilkový cukr a trošičku soli= třu, pak přidám 1 celé máslo (používám máslo Zlatou Hanou, nakoupím vždy v akci, asi je možné přidat jakýkoli tuk, ale já tuky typu Hera nemám ráda) a zase třu. Vedle do plecháčku si dám cca něco přes čtvrt litr mléka, musí být vlažné, trochu cukru a do toho rozdrobitk ostičku droždí a nechám trochu vykynout. Jak to nakyne, vyliju do mísy a přidávám hladkou mouku, dokud to těsta není takové skoro tužší. Nechám vykynout a dělám koláčky libovolných tvarů 🙂

marketas1
8. črc 2011

jdu opisovat recept - tý jo a to třeš ručně nebo mixérem? Mě by asi upadla ruka...

cell
8. črc 2011

@marketas1 : zezačátku ručně, pak ručním mixérem s metličkama na hnětení 🙂

toma75
8. črc 2011

@marketas1 diki za radu.
@rradka v lekarně mně nabizeli toho hodně,pravě jsem nevěděla jaky mam vybrat. 🙂

marketas1
8. črc 2011

@cell o.k., zkusím, jsem zvědavá,jak se mi to povede. To by šlo udělat i jako kynutý koláč na plech s ovocem,že jo?

cell
8. črc 2011

@marketas1 : určitě, to je univerzální recept. Na plech se může teď hodit na borůvky, výborný je taky švestkový 🙂

ami33
8. črc 2011

@toma75 Ahoj, tak to velká gratulka k vytouženému těhu. Jsem po umělém oplodnění, takže pro mě je taky těhu velká radost. Jinak já beru Femibion. Áááá už to čtu...přesně jak píše marketas1 s tím Femibionem.

ami33
8. črc 2011

@marketas1 @cell holky nebuchtěte tady hned po ránu, malej hned závistí v bříšku kope hehe 🙂) já teda se koláči vyhnu, pekla jsem minulý víkend kvůli neteřím, takže tenhle víkend se obejdu, teda pokud se nenahlásí jiná návštěva.

marketas1
8. črc 2011

@ami33 já jsem tu peřinkovou dělala taky a jako dobrý, ale mě tam prostě chybělo nějaké ovoce. Příště ji udělám s meruňkama. Manželovi chutnala, ale pro mě byla taková planá....

ami33
8. črc 2011

@marketas1 no dá se i s ovocem,ale mě přijde mokrá dost tím pudinkem a zakysanou smetanou,ale dá se místo smetany dát i to ovoce a třeba i želatina, je ale rychlá a hlavně není suchá, nemám ráda, když se po buchtě práší od pusy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru