Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

pelenka
21. bře 2011

Ahoj holky, tak jsem skončila s neschopenkou, bolest zad a nohy se zhoršovala a přidalo se i břicho, tak jsem vyrazila na gyndu, tak hned ode dveří měla jasno, že to děloha tlačí na plotýnky a utisklo to nějkej sval. Takže doma, teplo, sehnat rehabilitační, která se nebude bát masírovat těhotnou - což je ovšem problém prý. Neschopenku zatím na měsíc a moc se netvářila, že bych se do práce měla vracet, fakt super týden před svatbou:/.
Ale mělo to i pozitiva - před čtrnácti dny mi řekla, že jsem 7+3, takže dneska jsem šla s tím, že jsem na začátku 9 a ona, že 10+3, to se nám vetřelec nějak předběhl. Dostala jsem krásnou fotečku a doporučení na NT screening, kam pojedu asi v pátek. Jak dostáváte fotky z papíru do PC? jde to přes scanner? Já zkoušela v práci kopírovat a výsledek teda bída....

ilonne
21. bře 2011

@martinelka Ahoj, mě prsa něky bolí, někdy nebolí. Špatně mi taky bylo jak kdy a když už by mi nemělo být, tak jsem minulý týden zvracela. Od té doby mi je zase dobře. Někdy mě bolí břicho, jindy zase ne. Prostě každý den je jiný. Takže se určitě neboj.

martinelka
21. bře 2011

@jolcap no vlastne jsem mela pred 2. tydny asi dva dny hnedy vytok, ale od te doby jsem byla na sone a ukazalo se, ze je vse v poradku a krasne bije srdicko...od te doby zadny vytok nemam, ale vcera mne prestala bolet prsa a prestalo mi byt nevolno a bojim se, ze by to mohl byt potrat...bojim se je to moje prvni tehotenstvi, takze ani nevim co mam cekat :(

martinelka
21. bře 2011

@ilonne mooooc dekuji za povzbuzeni 🙂

jolcap
21. bře 2011

@martinelka já jsem tedy těhotná povícero,ale chovám se jak prvnička, myslím,že potrat by si poznala je to v tuhle chvíli už docela bolestivá záležitost,ale jestli tě uklidní kup si testík, jinak někdo nemá nevolnosti třeba vůbec a uvidíš dneska nejsou za týden ráno poběžíš objímat záchod, najdi si porodnice.cz tam je to podle týdnů popsáno včetně těch nevolností neboj jsi v pořádku a těhu

ilonne
21. bře 2011

@martinelka Já jsem taky špinila a jednou i zakrvácela, tak jsem už měsíc doma. Ale naštěstí bylo taky vždycky všechno v pořádku. Musím zaklepat. Doktor na pohotovosti mě uklidnil, že se to může stávat a vůbec nic to nemusí znamenat. Jak jsem Ti psala a píše i jolcap, každý den je jiný. Ale já jsem taky ze všeho vyděšená, i to je normální.

martinelka
21. bře 2011

dekuji Vam, ze jste me uklidnila 🙂

jolcap
21. bře 2011

@martinelka to je v poho uklidnujeme se navzájem, taky mám dny kdy plaším a potřebuju dokola slyšet,že je všechno tak jak má být

martinelka
21. bře 2011

@ilonne uz nam nezbyva jen cekat a doufat, ze bude vse ok...A Ty jsi taky prvorodicka ?

ilonne
21. bře 2011

@martinelka Přesně jak píšeš. Jo, jo, taky čekám první miminko. Zrovna zítra mám kontrolu u doktorky a ve středu genetický UTZ, tak doufám, že bude vše O.K.. Ještě ke všemu mám vážně výstavní rýmu.

janaj0
21. bře 2011

@martinelka pro jistotu si zajdi k Dr., ale že nemáš nevolnosti a že Tě nebolí prsa, neznamená, že jsi potratila. Pokud masivně nekrvácíš nebo Tě nebolí výrazně jinak břicho. Ale pro klid duše zavolej k doktorovi, ať Ti udělá Uz nebo pokud jsi přesvědčená, že je něco špatně, tak jeď na pohotovost.
@andilekanitka to jsem měla taky, ale teď u druhého (až bude), tak asi vyčkám o týden déle, aby byla vidět alespoň bublinka

mannadela
22. bře 2011

@pelenka Zdarec, to Ti teda gratuluju k tak velkýmu dítku 🙂. Nad tou neschopenkou netruchli, aspoň si můžeš užívat to krásný počasí, co je za okny 🙂... teda jestli Ti to ta Tvoje záda dovolej 😒 . No počkej, Ty máš příští týden svatbu???? Tybrďo, to gratuluju. Snad Tě ty bolesti do té doby pustí, abys to mohla vychutnat se vším všudy 🙂

pelenka
22. bře 2011

@mannadela Ahojky, jj bereme se na apríla, po téměř 10ti letech vztahu🙂, tak se musim trochu dat do kupy, abych k tomu oltalri nepajdala🙂

mannadela
22. bře 2011

@pelenka To máte hezký termín. Pořád slibují slunečné počasí, tak vám to snad vydrží. To jste spolu už pěkně dlouho, jste držáci 🙂. Týden je ještě poměrně dlouhá doba, tak se to snad všechno umoudří a ty bolesti daj pokoj. Kde máte svatbu? Na úřadě nebo někde na zámečku nebo úplně jinde 🙂? Jééé, hned bych se znova vdávala...

pelenka
22. bře 2011

@mannadela
na zámku Kačina se bereme, předpovědi jsou fajn na tenhle tyden a přští má být jen 8, ale necháme se překvapit, stejně se s tím nic nenadělá...

mannadela
22. bře 2011

@pelenka Tak to je nádhera. To počasí je fakt sázka do loterie. My se brali v srpnu, svatbu jsme měli na chatě na zahradě v altánu. Den před svatbou začlo lejt a přestalo až den po svatbě. Trefili jsme se akorát do těch povodní, co byly 😀 . Takže jsme to měli akční. Ale i tak máme moc hezké vzpomínky.

pelenka
22. bře 2011

@mannadela JJ o tom to není, kdyby bylo jako dnes určitě bych si nestěžovala, ale i tak to je bude fajn. Ještě, že existuje výjimka z neschopenky, nedokážu si představit, že bych v šest řekla, že je po vycházkách a jde se dom🙂. Jinak už jsem na zítra objednaná na NT screening první část, tak nás snad už nějak pořádněj přeměřej a dozvím se alespoň přibližně termín porodu, zatím je to pořád plus minus autobus

ilonne
22. bře 2011

Ahojky, tak jsem se vrátila od doktorky jsme v pořádku, máme prý okolo 5 cm a miminko bylo krásně vidět. 🙂 Další kontrolu mám až za měsíc, takže až mě přejde ta protivná rýma, tak asi pomažu do práce. I když jsem si dneska po celém dni ráda hodila nožky nahoru a odpočívám 😉 .

martinelka
23. bře 2011

Ahojky, gratuluji ilonne 🙂 ja jsem vcera byla na pohotovosti, kvuli tem ztracenym t. priznakum, ale nasli mi jen infekci mocovych cest, miminko je nastesti ok....Predepsali mi antibiotika cefalexin 25o mg 4 x denne 42 tablet, ale nechci je brat, protoze se bojim o zdravi malickeho...Jinak jsem v UK a na pohotovosti jsem cekala 7 hodin a brali mi dvakrat krev, protoze doctor dal muj vzorek krve do zle ampulky :( to byla hruza ...

misell
23. bře 2011

Ahoj holky, teď sem zažila naprosto hororový víkend, ale naštěstí to dobře dopadlo. V pátek sem začala krvácet a něco ze mě vypadlo do wc, tak sem si už myslela, že sem potratila. Včera sem byla u dr. a ujistil mě, že sem naštěstí plašila zbytečně, že je vše v pořádku 🙂 . A já to už i obrečela. Dneska sem byla tak dojatá, vůbec sem s tím nepočítala, že by se mohl stát zázrak, tak sem se jim tam rozbrečela znovu, ale štěstím. Akorád se mi tam udělal hematom a to byl ten důvod krvácení. Ještě tam kousek zůstal,tak se musí vstřebat. Dostala sem prášky a budu se teď válet doma minimálně do konce 12. týdne. 😀 Holky i zázraky se dějí 😀

beisis
23. bře 2011

@misell S hematomem jsem zůstala na rizikovém až dokonce těhotenství.

misell
23. bře 2011

No tak to se mam na co těšit, takhle dlouho sem doma nikdy nebyla 😀

beisis
23. bře 2011

No možná se budeš i celkem nudit, ale zase přes léto je lepší možnost nechodit do práce protože budeš hodně unavená 🙂 Jen odpočívej dokud můžeš pak už si neodpočineš 😀

janaj0
23. bře 2011

Ahoj maminky, těhulky, snažilky! Mám takový problém. Nevím, kdy začít testovat. Stalo se to, že asi 25. cyklu jsme se s manželem milovali - nechráněný styk - přece vím, co můžu, že . No a dopadlo to tak, že menses nešká a nic moc se neděje. Jen mám takový výtok bělavý, tažný a občas mě pobolívá podbřišek. Ač už jedno dítko mám, nemůžu si vzpomenout, jak to těhotenství začímalo. Pro doplnění nyní jsem 37cyklu. Díky za rady

jolcap
23. bře 2011

@janaj0 koupila bych test a zkusila ho počůrat, jinak otěhotnět můžeš kdykoliv a vůbec pokud nemáš pravidelnou mrchu

beisis
23. bře 2011

@janaj0 Já už bych si zkusila udělat ten nejcitlivější test.

janaj0
23. bře 2011

@jolcap no to vím, ale většinou jsem měla ovulaci kolem 17-18 dne, tak jsem zamachrovala 😉
@beisis no já si dneska dělala test - byl to ten test z lékárny Dr. MAx, citlivost jsem tam nevyčetla. Zatím byl negativní. Ale ač miminko bylo neplánované, tak bych ho moc chtěla. No nic počkám asi do pondělak a zajdu na gyndu

beisis
23. bře 2011

@janaj0 já bych si pro jistotu zašla na krev a nejcitlivější jsou mama testy ty né do proudu ale takový ty proužky. Tak uvidíš držím palečky 🙂

jolcap
23. bře 2011

@janaj0 třeba jsou to jen nervy,ale jak píše beisis nejlepší jsou mamatest od GS, je to růžová krabička, zkus to za dva dny znovu z ranní moči,tohle by bylo hodně ranný těhu

janaj0
23. bře 2011

@beisis na krev určitě dojdu. A ty Mama testy citlivější jsou 10 nebo 20. Že bych řekla manželovi, aby ho koupil ( to víš život na vesnici)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru