Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

marketas1
21. črc 2011

@kajka_37 s indiánkou 🙂 Já ji mám jen z netu vytisklou,ale asi jo 🙂

lipetra
21. črc 2011

@cell Ja ctu taky hodne, ale posledni dobou neni nejak cas. Me cestina taky celkem sla, jen me nebavila ta povinna literatura.

lipetra
21. črc 2011

@kajka_37 A jakeho?

lipetra
21. črc 2011

@marketas1 Ja radsi tu nepovinnou 🙂

marketas1
21. črc 2011

@lipetra poslala jsem ti IP

lipetra
21. črc 2011

@marketas1 jeee diky za odkaz

kajka_37
21. črc 2011

@marketas1 aha tak to je asi jiná 🙂
@lipetra Lee Child... píše příběhy vysloužilého vojáka Jacka Reachera který se toulá světem, dycky se přichomejtne k nějakému průseru a vše vyřeší... už první díl mě dostal, četla sem ho 3x 😀 název Jatka 😀 ale fakt se mi čte dobře 🙂 člověk do poslední vteřiny neví kdo to udělal....a mu jak to pálí, neuvěřitelný 🙂

ami33
21. črc 2011

@cell
•Je-li zaměstnankyní, musí se před porodem alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech účastnit na nemocenském pojištění (včetně trvání ochranné lhůty a pobírání nemocenského až do začátku šestého týdne před stanoveným dnem porodu). Byla-li jí PPM v zaměstnání přiznána, nesmí v tomto zaměstnání již vykonávat práci.
•Je-li OSVČ, musí se alespoň 270 dnů, z toho 180 kalendářních dnů v období jednoho roku před porodem účastnit na nemocenském pojištění (zaplatit pojistné). Během PPM nesmí osobně vykonávat samostatnou výdělečnou činnost

No tak to jsem sama zvědavá, nevím jakej je rozdíl u dohody, tam jde o to aby bylo určitej počet dní placený to pojištěný, aby vůbec vzniknul nárok...já když volala na sociálku, tak mi to řekli tak, že se mi to bude počítat z poslední smlouvy...pokud splňuju tu podmínku 270 dní pojištění za poslední 2 roky, nic víc ji nezajímalo a mi řekla, že i kdybych dělala na novou smlouvu jen jeden den, tak mi to budou počítat z nové. Tak teď jsem fakt zvědavá, jak to bude....že to všude vysvětlují jinak.

cell
21. črc 2011

@ami33 : tam záleží, jestli je to dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti, protože z jednoho se soc. pojištění neplatí = pak nic, ale z druhé se pojištění platí normálně (můj případ) a to pak nárok je

ami33
21. črc 2011

Pro zaměstnankyně, kterým skončil pracovní poměr v době těhotenství (nezáleží na tom, zda byl na dobu určitou, neurčitou nebo skončil ve zkušební době), platí šestiměsíční ochranná lhůta (180 kalendářních dnů) - mají nárok na nemocenské i PPM. V případě, že zaměstnání trvalo méně než 180 dnů, je ochranná doba stejně dlouhá jako délka trvání zaměstnání.

To je ochraná lhůta, když v těhotenství mamina ukončí pracovní poměr, tak je tam nějaká ochranná lhůta....pro výpočet té mateřské, s podmínkou té délky pojištění za poslední dva roky.
Nejsem si jistá jestli to chápu dobře, tak teď budu čekat kolik mi vypočítají.

marketas1
21. črc 2011

@ami33 @lipetra takže když teď půjdu na 2 roky na MD a mám smlouvu na dobu určitou, tudíž se nemám kam vríttit a třeba bych do konce toho 2.roka věku dítěte znovu otěhotněla, tak nedostanu jako nic?

@kajka_37 víš co? Zkusím ti ji poslat....

ami33
21. črc 2011

@cell aha, tak to potom jo, na dohodu vím, že odvody nejsou...ale stejně tomu nerozumím. A ty máš teď normální pracovní smlouvu získanou během těhotenství?

lipetra
21. črc 2011

@kajka_37 To neznam, ale zni to zajimave. Juknu do knihy, stejne se tam dnes chystam. 🙂

ami33
21. črc 2011

@marketas1 jo tak tohle ti nepovím...nevím jak je to v případě smlouvy na dobu určitou.

kajka_37
21. črc 2011

@lipetra kukni do levných knih... tam sice nejsou v pevné vazbě ale vyjde to levněji..... nebo ti můžu půjčit, mám snad všechny 🙂

cell
21. črc 2011

@ami33 : já jsem pracovala pro 1 nemocnici do června 2010. Pak jsem dala výpověď z HPP, přešla do jiné nemocnice, kde mám HPP 1,0 a v té minulé nemocnici jsem zůstala na dohodu na noční - a na tu dohodu jsem tam pracovala do konce dubna 2011.

Paní na sociálce mi říkala, že až budu nastupovat na mateřskou, tak mi dá gynekolog k vyplnění papíry pro sociálku, mám si vzít dvoje a uplatňovat nárok od obou zaměstnavatelů. Jinak jsem se ptala, jestli je skutečně nutný nastoupit mateřskou těch 6-8 týdnů před porodem, tak není, ale o to bude dávka zkrácena (nějak naivně jsem si myslela, že kdybych nastoupila o několik týdnů později, tak se mi pak prodlouží dýl po porodu) - tak t tedy není

ami33
21. črc 2011

@marketas1
7. Když pobírám rodičovskou a čekám další dítě, mám nárok opět na mateřskou, nebo rovnou po porodu mně začnou vyplácet rodičovský příspěvek na nově narozené dítě?
Až Vám lékař vyplní formulář o zahájení mateřské dovolené, odnesete jej opět na OSSZ či zaměstnavateli.

Nárok na PPM poté musíte nahlásit i na příslušném Úřadu práce. Na jeho základě Vám úřad pozastaví výplatu Rodičovského příspěvku – o jeho obnovení požádáte opět před ukončením PPM.

Nárok na PPM nemá ten, kdo jej neměl již při prvním dítěti (popsáno výše).

Nepíšou tu n ic o smlouvě na dobu určitou,ale píšou, že když je nárok při prvním, tak je nárok i při druhým,ale ověřila bych si to.

ami33
21. črc 2011

@cell jo tak to jsem si taky myslela že když nastoupím později, tak si to prodloužíma,ale mě z neschopenky stejně asi pošlou těch 8 týdnů před což mám sakra už za chvíli. ¨
Chápu to dobře, že jsi nějakou dobu...přechodnou dělala pro obě nemocnice? tím pádem bych pochopila, že za tu dobu můžeš žádat u obou zaměstnavatelů.

marketas1
21. črc 2011

@ami33 no, já to zatím řešit nebudu, až kdyby jsme třeba chtěli, tak pak bych to zjišťovala....

cell
21. črc 2011

@ami33 : jo jo, přesně tak 🙂 .... no letí to, já jsem si vypočítala, že bych na mateřskou něla nastoupit 1.10. - a to si ještě musím vybrat 4 týdny dovolené 🙂

marketas1
21. črc 2011

@cell a jak sis to počítala?

ami33
21. črc 2011

@cell no tak já to teď počítám a mě to vychází tak za měsíc, majn got, to je masakr

cell
21. črc 2011

@marketas1 : od termínu porodu si odečti 6-8 týdnů 🙂 a asi zaokrouhli na nějaké pondělí 🙂

@ami33 : a víš, že se docela těším. Potřebuju oběhat mraky koleček před atestací, takže na to využiju tento čas - počítám, že jak se tam dokoulím, tak mě všichni pošlou domů 😀

mannadela
21. črc 2011

@kajka_37 Tak to je supr, že se s tím pitím dostáváš do normálu... a bude to lepší a lepší, uvidíš 😉 . Mě čeká druhé kolo cukrovky zítra, ble ble ble 😖

ami33
21. črc 2011

@cell no to já skončím tak, že budu stejně na mateřské a do toho budu dodělávat před porodem na poslední chvíli projekty 😀DD to bude ještě sranda.

mannadela
21. črc 2011

já mám nástup na mateřskou 20.8., doktorka už mi to spočetla...

ami33
21. črc 2011

@mannadela ty jdeš ještě jednou na cukrovku? Já byla teď v úterý a markétka taky. Dopadlo mi to dobře a jestli půjdu ještě jednou to mi zatím nikdo neřekl. Hele mě je divný, že už jsem 28 týden a jako doktorka mi vůbec nehlídá čípek, jako už by měla začít ne?

ami33
21. črc 2011

@mannadela tak to máš 6 týdnů pře mateřskou, jestli dobře počítám...já půjdu tak týden po tobě, počítám těch 8 týdnů, prej posílají dřív, když jsem na neschopence, tak uvidím.

marketas1
21. črc 2011

@cell se raděj zeptám na gyndě...Já nevím,jestli je to pondělí před nebo až po,mě totiž nástup na MD vychází na pátek, když od termínu porodu odečtu 6 týdnů....

marketas1
21. črc 2011

@ami33 jj, když jsi na neschopence, je lepší jít 8 týdnů před TP a když chodíš do práce,tak 6 týdnů před TP, nějak kvůli té mateřské...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru