Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

marketas1
27. črc 2011

@ami33 a koukala jsem, že tvé dítko je už velké! 🙂

lipetra
27. črc 2011

@marketas1 Doktorka mi to posune o tri dny datum porodu, tak budu odchazet na materskou misto 28.8. tak 31.8.:-) Uz jsem s ni domluvena. Jdu tam pristi patek rano.
Tak I phone mam, ale cert aby se vtom vyznal, snad jsem koupila spravne. A takovych penez co to stalo. Pak jeste Albert pro kafco a cukr a posta a jsem KO. Dneska jdu ke kadernici, tak se tesim🙂

lipetra
27. črc 2011

@ami33 Budes mit obrouska 🙂

marketas1
27. črc 2011

@lipetra jo tak,já jsem myslela, že budeš v práci nějak dýl - jestli to nějak jde jsem chtěla vědět....

lipetra
27. črc 2011

@marketas1 no jde to, jen by te museli platit bud na cerno nebo by jsi musela mit treba dohodu na nekoho jineho, treba z rodiny

marketas1
27. črc 2011

@lipetra to je moc složité,já jsem jen nevěděla, jestli to jde.. .-) Takže nejde...

lipetra
27. črc 2011

@marketas1 legalne to nejde, skoda no☹ ja chci prave dochodit cely mesic a doufam, ze mi proplati i dovolenou🙂kazda kacka dobra🙂

marketas1
27. črc 2011

@lipetra no já taky počítám s proplacením dovolené, ale mě ji asi proplatit musí, když mi takhle skončí smlouva,ne?

lipetra
27. črc 2011

@marketas1 to ti proplatit musi, tobe urcite, me to muzou bud proplatit v srpnove vyplate nebo az po skonceni materske, ale ja bych radsi, kdyby mi to proplatili hned, tak jsem uz vznesla dotaz na ucetniho, mam totiz 20 dni dovolene 🙂

marketas1
27. črc 2011

@lipetra tak já budu mít tak cca 12,jestli nic nevyberu, ale i tak dobrý!

marketas1
27. črc 2011

papa, loučím se, zítra tu nejsem,tak see you on Friday 😉

lipetra
27. črc 2011

@marketas1 to urcite, lepsi neco nez nic, no ja uvidim zda mi ji proplati, ja za chvili taky padim ke kadernicce a zitra tu jsem a v patek zas ne, tak pripadne hezounky vikendik 🙂

boudovka
27. črc 2011

Holky, my dostali matraci k postýlce. Nebyla jsem schopná rozhodnout, která je nejlepší.Nakonec rozhodla cena

lipetra
28. črc 2011

@boudovka To je nejlepsi🙂Ja to mela taky v setu tu postylku a k tomu matraci, tak rozhodovani bylo celkem jednoznacne 😉

lipetra
28. črc 2011

Fnuk, skyt, tady nikdo neni ☹

marketas1
28. črc 2011

ahojky,jen chci pozdravit a jdu něco dělat. Výsledky cukru v absolutním pořádku, jen sjme prý velicí ☹ Máme 904g a prej je to moc ☹ prej cca o 200g víc než by jsme měli mít...

boudovka
28. črc 2011

Zdar, zvládla jsme návštěvu, teď jsem si chvíli zdřímla ajdu si zacvičit, tak uvidím, jestli to ještě zvládnu. Nejdřív ale musím nějak zvládnout kuchyň. Ach jom, měli by vymyslet nádobí, který samo skáče do myčky a ven.

ami33
29. črc 2011

@marketas1 Ahojda....mě nepřijde, že byste byli velicí, já to teď studovala na netu tento týden a podle tabulek jste ok...hlavně je to strašně nepřesné, hodně holčin píše na dizkusích že měli utz před porodem a sekli se i skoro o kilo, oni to berou podle obvodu hlavičk y a bříška, stačí menší hlavička a už ti řeknou že je menší a nebo větší hlavička....mě řekla dr. 1400- 1600 a 7 lunární měsíc píšou 1200g a osmý už 1800...takže jsme někde v normě a hlavně dr mi nic neříkala. Vaše váha podle netu mi přijde naprosto normální. Co vím od kánmošky co má stejnou dr jako já tak jí řekla před porodem že bude mít malá ke 4 kilům, v porodnici před porodem jí řekli 3,7 a nakonec malá neměla myslím ani 3,5 a to prej umí udělat větší odchylky, takže bych byla v klidu, hlavně to neovlivníme, tohle je dáno geneticky a hlavně podle stavby těla mamin a tatínků, jsou maminy co přiberou 20 kilo a dítko má 3 kila a pak jsou maminy co přiberou 10 kilo a dítko je 4 kilové, takže tohle neovlivníme vůbec, malé si vezme co potřebuje a chce a nebo nevezme, hele si říkám, že horší je jak čtu na netu, jak maminy brečí, že je dr. poslal do nemocnice, že miminko je malé, tam už se předpokládají pak problémy s placentou a to není sranda, buďme rádi, že mají miminka co potřebují a rostou. 🙂)))

ami33
29. črc 2011

@marketas1 mrkni semhle https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vaha-mim... hlásí tam ženský daleko větší váhy

marketas1
29. črc 2011

@ami33 no já nevím, jsem teprve 26tt ☹ Já vím, že to nevymyslím, ale co jsme hledala včera,tak psali max 800gramů ☹ Kamarádce zase řekli, že malá bude mít něco málo přes 3 kila aměla 3730g.....No nenadělájm nic....

ami33
29. črc 2011

@marketas1 aha já čtu dle profilu 27 týden...ale hele všude píšou že podle utz +- půl kila a to je velká odchylka, když ti dr. řekne že cca 200 g máte navíc....mě ta naše váha přijde taky mírně nad ty jejich tabulky, ale když čtu ty odchylky a pak ty aminy co měli v mém týdnu daleko větší váhu naměřenou a porodili prďousky, tak sem klidná, fakt nemá cenu se stresovat, počkám si na další měření, já už teď chodím každých 14 dnů, takže to utíká.

ami33
29. črc 2011

@marketas1 no oni píšou na 27 týden 900 gramů, kdo ti zaručí že si neotěhotněla o ten týden dřív...nikdo...já to vím přesně, protože to máme po umělém oplodnění,ale ty klidně můžeš být o pár dní dál.

marketas1
29. črc 2011

@ami33 no to si fakt nemyslím, protože jsem byla taky hlídaná a až do tohoto utz to celkem odpovídalo, až teď máme o 200gramů víc. No, uvidíme.Ale je mi z toho smutno ☹ A 27 tt jsem skočila dnes!

ami33
29. črc 2011

@marketas1 no hele já si počítám o týden víc než dr. protože to beru podle oplodnění vajíčka, dr. to beru podle měření utz v nějakej 5 nebo 6 týdnu a když mi to měření dělali v nemocnici, tak jim to vycházelo tak jako mě o týden víc než mojí dr. ale oni týden sem týden tam neřeší, takže když mi moje dr. změřila malého a počítá ještě o týden míň než já a neřekla nic, tak to hážu za hlavu,ale sem zvědavá na další měření, asi se jí na to příště zeptám, když tak mě malého přeměří znovu třeba. když hodně zaškemrám.

marketas1
29. črc 2011

@ami33 nevím, mě i na velkém UTZ i v poradně vychází pořád stejné stáří plodu....

ami33
29. črc 2011

hele a už ti říkal dr. něco o dalším velkém utz? já všude čtu, že se chodí mezi 30-32 týdnem, tak uvidím, nikdo mi nic ještě neříkal.

marketas1
29. črc 2011

@ami33 nene, neříkal nic, myslím, že už se na nic nechodí

marketas1
29. črc 2011

@ami33 teda aspoń nikdo, koho znám, tak na dalším nebyl

ami33
29. črc 2011

@marketas1 aha ...mě to taky nikdo neříkal, jen jsem to všude četla na netu.

marketas1
29. črc 2011

@ami33 tak já teda nevím. Já jdu jen v úterý překontrolovat ty ledvinové pánvičky, jestli je vše o.k.,ale jinak jako na velkej jít nemám....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru