Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
18. dub 2011

@mimys @ilonne Zdar holčiny, to je dobře, že je tu taky někdo ze starý gardy 😀 , jsem si říkala, kam jste všechny zmizely? Já byla na odběrech krve ve čtvrtek, tak jsem napnutá jak kšanda, jak mi ten tripple vyjde. Kontrolu mám teď ve čtvrtek (tak jsme na tom, Blani, stejně 🙂) a pak už mě čeká objednání na velký ultrazvuk v 21.týdnu 🙂. Nevíte, daj se k tomu vzít i manželové? Ten můj je snad ještě nedočkavější než já 😀 . Mimčo jsem zatím ještě necítila, asi je to brzy, když jsem ještě nerodila. Prý je to u prvorodiček kolem 20. týdne. Ale kámoška prý první pohyby cítila už v 18. týdnu, tak se nechám překvapit. Taky jsem zvědavá, jestli už mi doktorka řekne, co budem mít. Tvrdila, že v ten 16.-17. týden by to dítě muselo být krásně natočené, aby bylo poznat pohlaví. No, třeba zrovna budeme mít štísko 🙂.

ilonne
18. dub 2011

@mannadela Ahoj, já se zrovínka vrátila od doktorky. Taky mi brala na triple testy krev. Ani neříkala, že si mám zavolat. Ale je fakt, že mi vyšel dobře ten prvotrimestrální screening. Jinak mi teda brala mraky krve na všechno. Jsem si připadala jak u upírů 😀 . Samozřejmě jsem se nedočkavě ptala, jestli čekáme "miminku" nebo "miminka", prý to vypadá na chlapečka, ale je ještě brzy to říct definitivně 😀. Taky jsem se konečně zeptala snad na všechno, co jsem řešila. Takže do vířivky můžu, hermelín a nivu taky jíst můžu. Prý je na plísně horší sladké, hlavně z bílé mouky. Taky jsem zhubla asi 2 kg, což je prý taky v pořádku - rozhodně má miminko z čeho trávit, tak jsem spokojená. Tak doufám, že si udržím nějakou aspoň trochu rozumnou váhu. Další kontrolu mám za měsíc. Akorát jsem nedostala fotečku pro tatínka, nějak se nechtěla rozběhnout tiskárna :(.

ilonne
18. dub 2011

@mannadela Jinak manžela určitě na velký UTZ vezmu. Ten prvotrimestrální nestihl, nejdřív stál v zácpě a pak nemohl zaparkovat, tak jezdil kolem. Tak chci, aby miminko pěkně viděl.

mannadela
18. dub 2011

@ilonne Tak to je supr, že jste v pořádku 🙂, aspoň můžeš být klidná. No, teda s tím hermelínem jsi mě potěšila 😉 . Všude jsem četla, jak se to jíst nemá, tak jsem se trápila chutěma a závistivě koukala na manžela, když ho dlabal 😀 . Tak už nebudu 🙂.
S tou přítomností manžela u ultrazvuku jsem právě nevěděla, jak to chodí. On to chce vidět a já nechtěla vypadat jak cvok, že ho tam táhnu sebou 😀 . Jsem ráda, že je to normální.

ilonne
18. dub 2011

@mannadela Mě se i u toho prvotrimestrálního ptala, jestli na něj počkáme. Ale stejně by toho moc neviděl. Mě taky s tím hermelínem potěšila, říkala, že výtok má v těhotenství skoro každá žena a pak to, co jsem už psala. Tak rozhodně se tím nebud cpát celý den, ale dneska si ho udělám k večeři v alobalu na grilu. Mám ráda ten hermelín Figura. Mňam.

ada80
18. dub 2011

Ahoj holky můžu k vám .Poslední Ms jsem měla 3.2.

ilonne
18. dub 2011

@ada80 Jasně, gratuluju.

ada80
18. dub 2011

ilonne díky 🙂

mimys
18. dub 2011

@mannadela , ilonne ..... taky jsem rada, že jste se ozvaly, maminy 17 týdnové 😀
ja taky slyšela že hermelín se nemá, ale chut jsem mela takovou, že jsem si řekla, že ho asi mimi potřebuje a baštím ho.
Jsem teď ujetá na hroznový víno a hermelín, nebo camembert... napichuju si to k sobě párátkem a debužíruju 🙂
Dneska jsem byla na te krvi, tak jsem taky napjatá jak kšandy. 27.4. jdu na genet. konzultaci, kde se dozvím i výsledky dnešního tripple.... doufám, že mě nepoženou na tu amnio... Na velký ultazvuk chci taky s manželem, alespoň to musí vidět, když ho nedostanu do porodnice ani párem volů 🙂

ilonne
18. dub 2011

@mimys To manžel se mnou k porodu půjde. Akorát prohlásil, že stejně hned omdlí 😀

ilonne
18. dub 2011

Už jste začaly nakupovat?

mimys
18. dub 2011

@ilonne no už mě to strašně láká. Ale ještě jsem nic nekoupila. Pořád si říkám, abych něco nezakřikla.
Vy holky už nakupuete?

ilonne
18. dub 2011

@mimys Já už bych taky něco nakoupila, ale taky to nechci zakřiknout a taky se mi ještě nic nelíbilo.

mimys
18. dub 2011

Taky nevim, jakou velikost... kdyby clovek vedel, jak to vsecko bude. minule jsem nakoupila je pár kousků 56, a jinak už 60tky a bylo to vsecko strašlivě obrovský. Někdo má ale mimčo, že se už ani do 60 tek nenavlíkne. Nechci zase kupovat nejakou padesátku, aby si tim nepřivolala nedonošeňátko.... jsem pověrčivec děsnej.... 😒

zuzkkkaaa
18. dub 2011

Holky my měli normál mimčo 3,5 kg 50 cm a tu velikost 50 jsme užily celej měsíc, takže doporučuji pár malých kousků koupit. A to nám slibovali před porodem 4 kg mimčo, aaa jsem se bála jak blázen 😀 😀 😀 a nakonec vylítla taková normální holčička. 😵 😵
Holky já být váma v 17 tt tak už kupuju, hlavně když jsou slevy 😝 😝

mannadela
18. dub 2011

@ilonne Hahaha, není ten Tvůj manžel dvojče toho mýho???? Ten k porodu taky půjde, ale posadí se prý tak, aby nic neviděl, aby mě jen držel za ruku. Cíťa 😀 . Taky nemá rád pohled na krev. No, já se mu vlastně nedivím 😀 .
@ilonne @mimys Já to s těma nákupama taky nechci zakřiknout, takže oblečení zatím nekupuju - ale koukám pořád 🙂. Jediné, co jsem koupila, jsou froté ručníky s kapuckou a dětskou deku. S tou velikostí je to fakt sázka do loterie. Já o tom taky pořád dumám a pořád nevím 🙂. Ale jak píše Zuzka, něco v pidivelikosti se asi hodí.

ilonne
18. dub 2011

@mannadela
@zuzkkkaaa
@mimys
- jak jsem psala, já bych už asi i nakupovala, ale nic se mi zatím moc nelíbilo. Hlavně jsem na žádné slevy nenarazila? Kde na ně narazím?
Taky všude vidím bodýčka s krátkým rukávkem a my budeme mít podzimňátko, takže s věcičky s krátkým rukávem a krátkýma nohavičkama jsou asi zbytečný.

mimys
18. dub 2011

@ilonne no já bych koupila i s kratkym rukávem. doma je teplo a pod overálek - proč néé
Jinak slevy jsem nikde moc neviděla...a když, tak jsou to věci pro větší děti.
My máme smůlu, že až budeme už naostro nakupovat, budou všude akce na školní potřeby a na miminka nikde nic nebude... už to vidim...
Chtělo by to možná začít tedˇ, když člověk něco na akci uvidí, tak neváhat.

zuzkkkaaa
18. dub 2011

holky já jsem teď objevila super sekáč, vše za 10 a značkové věcičky gap a next, no slintám blahem, pro malou na zahradu to bude jak víno 😵 😵
Jinak na mimčo jsem kupovala převážně v tescu, tam teď bývají hodně slevy a mají tam hezký věcičky. I třeba CA je levný, v lindexu maj krásný věcičky 😝 no a teď nakupuju hlavně na MMB, i nový věci tam maj většinou levnější než v krámě. 😝
Holky nebojte, slevy jsou furt někde, jen to chce mít oči na šťopkách, např. v tom tescu, tak min. 1 x do měsíce. 😉

ple
19. dub 2011

gibi děkuji ti za radu 🙂

ilonne
19. dub 2011

@zuzkkkaaa A kde je ten kouzelný sekáč? Díky.

zuzkkkaaa
19. dub 2011

@ilonne no v takové díře, Šternberk u Olomouce 😅 😅 asi daleko co?

ilonne
19. dub 2011

@zuzkkkaaa Dost daleko 😀 😀 😀

mannadela
19. dub 2011

@zuzkkkaaa @ilonne Hahaha, taky jsem se chtěla zeptat, kdeže ten zázrak je 😀 . Jupí, vyrazím od Ústí nad Labem do Olomouce 😀 😀 😀

ilonne
20. dub 2011

A já včera nakupovala v MH 😎 . Koupila jsem takové krásné bílé tepláčky s bílou mikinkou se zelenými proužky a kapuckou. Nádhera.

mannadela
21. dub 2011

@mimys Ahojka, koukej se pak ozvat, jak jsi dopadla u doktora a jak máte velkýho prcka 🙂. Já jdu na půl desátou... už se tááááák těším 🙂.

mannadela
21. dub 2011

Jupí, tak máme zdravé mimčo 🙂. Testy na krev vyšly negativní. Miminko je velké 12 cm a s největší pravděpodobností to bude Vojtíšek 🙂. Takže už jsem manželovi hlásila, že má hlídat akce na dětské motorové pilky u nich v obchodě, aby spolu mohli řezat dřevo na zimu 😀 .

holubice.petra
21. dub 2011

@mannadela gratuluji moc já byla včera taky na screeningu a vše v pořádku jsem tak ráda 😀 a náš je o půlku menší než tvůj 5,9cm 😉

mannadela
22. dub 2011

@holubice.petra Taky posílám velkou gratulaci ke zdravému mimču 🙂. Nestačím žasnout, jak rychle ten prcek roste. Kontroly mám po třech nebo čtyřech týdnech a vždycky je dvakrát větší než byl posledně 🙂 . Dneska se musím objednat na velký ultrazvuk. Objednací doba je i tři týdny, tak snad se zvládnu nacpat na správný termín.

holubice.petra
22. dub 2011

@mannadela jo jo já jsem teď chodila skoro každý týden tak jsem si všimla že roste cca 1,5cm týdně 😀 je to fakt 😉 zázrak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru