Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

katka37
28. dub 2011

@rebelie myslíš ,že zapomněla?nemám tam zavolat? ☹

rebelie
28. dub 2011

@katka37 Ne, myslím, že prostě ví, že jsi byla v tom 12. týdnu a už Tě nikam nepožene, protože to stačí... Pokud ty sama po triple-testu netoužíš, tak tam nevolej...

mimys
28. dub 2011

@katka37 ja si taky myslim, ze asi proste veri testum v 1 trim. A jsi asi taky mladá. U me to bylo tak, že pan doktor mě poslal na oba testy, ze pry na to mam narok, ze by nemel ciste svedomi, kdybych na to nesla..a ze pripadnou plodovcku muzu kdykoli odmitnout.... ha ha... sestra vam rekne ..a opravdu byste chtela pecovat o postizene dite, kdyz mate doma dve zdrave????...
jestli jsi mlada a vysly ti 1 trim dobre, tak bud v klidu. U me je to precijen trosku neco jinyho.. me je 39 ...

ada80
28. dub 2011

mimys:gratuluju k dobrým výsledkům.Já na plodovce byla už dvakrát,protože první těhotenství dopadlo špatně a podruhé když jsem čekala malou tak už jsem tam šla automaticky už jsem prostě riziková takže půjdu i potřetí.
první těhotenství jsem musela ukončit v pátém měsíci mimčo mělo vrozenou vadu neslučitelnou se životem takže jsem ho musela porodit mrtvé ☹

katka37
29. dub 2011

@mimys no u mně právě taky,je mi 36 a mám dva kluky 14 a 11 let 🙂

mannadela
29. dub 2011

@mimys Jupíííí, gratuluju 🙂. Vidíš a Ty ses tak nervovala. Jsem moc ráda, že Ti to dopadlo dobře. Tak už si to jen užívej 😉 .

mimys
29. dub 2011

@katka37 aha 🙂 tak mas uz taky tri chlapy v chalupě 🙂 tak drzím palecky na holcicku ale hlavne zdrave mimco.
Ja mam taky dva kluky 10 a 14 let... no a treti bude zase kluk 😀 manzel asi nic jinyho neumí 🙂
No byla jsem zklamana, ale reknu ti, ze ted po tech nervech s tim downem uz mi je absolutne jedno co to bude.
hlavne, ze je to zdravý ... otrepana fraze, ale porad pravdive.
uvidis, jestli ti triply budou delat, nebo ne... ale jak uz jsem psala, nekde je nedelaji vubec a veri tomu screen. 1. trim. Kdybych byvala sla v Praze k Apolinari, kam jsem chtela puvodne jit, tam triply nedelaji vubec. Mela bych o nerva min....

mimys
29. dub 2011

@mannadela Díky za podporu, spadl mi kamen ze srdce, dovedes si predstavit. Moji mámě jsem radsi ani nerikala, ze jsem na plodovku musela jit a mlzila jsem, ze vysledky z triplu jeste nejsou. vcera jsem ji rekla, ze dopadly dobre a ze nikam nemusim. Vím, že by mela jeste vetsi nervy nez ja.
Tak ted uz vymyslime jmeno a vypada to tak, ze asi bude no name.. 🙂 vzdycky kdyz s necim prijdu mi nekdo rekne.. jenom to neee ... znam s timhle jmenem jednoho blbce 😀 chtěla jsem Jakuba, ale toho mi zavrhli vsichni clenove domacnosti 🙂

mimys
29. dub 2011

@ada80 aha, tak to me mrzi, ze mas zasebou takovou spatnou zkusenost :-/
O to vic drzime palce, aby tentokrat bylo vsechno OK !!!!

katka37
29. dub 2011

@mimys jeje to je náhoda ti naši kluci,nám to teda zatím ještě neřekli ,je brzy ale já tak nějak tuším,že to bude kluk ,manžel i já bychom vlastně raději kluka 🙂 aole myslím si ,že je to úplně fuk co to bude hlavně zdravíčko nic víc nechci!!!!!!!!!!!!!!!! no a tripletesty mi dělat nebudou,protože jdu do poradny až 17+4 a to je už asi pozdě ,vyšel mi výborně prvotrimestrální screening ,takže jsem v klidu apak ve 20 týdnu bude utz. tak uvidím 😉

katka37
29. dub 2011

@mimys a kdy vám řekli pohlaví? 🙂

mannadela
29. dub 2011

@mimys Jojo, boj o jména znám 🙂. Přesně jak píšeš - toho znám, ten je blbec... a s tím jsem chodil do školy, byl děsnej, tak toho taky přece mít nemůžem 😀 . Navíc jsem ještě bojovala s tím, že má manžel německou národnost, tak měl tendenci všechno poněmčovat 🙂. Vedle Vojty jsem měli v záloze ještě Kryštofa. Ale co to dalo přemlouvání, aby to nebyl Christoph. A Viktorku jsem taky chtěla normální českou (Viktorie). Stejně to zkoušel, jestli by to náhodou nemohla být Viktoria 😀😀. Ale už máme jasno a tudíž dobojováno 😉 .

mannadela
29. dub 2011

@katka37 Ahojka, nám řekli pohlaví v 17.týdnu. Ale je to jen domněnka, stoprocentně to uvidíme na velkém ultrazvuku v 21.týdnu.

ada80
29. dub 2011

mimys:díky snad všechno dobře dopadne

dandiela
29. dub 2011

Ahoj, můžu se k vám přidat? sice jsem teprve nováček a ještě nemám ani potvrzeno od doktorky,ale jelikož to nikomu ještě s manžou nechceme říkat , tak se potřebuju s někým poradit a mít si o tom s kým popovídat. Vyšly mi pozitivní testíky, popravdě jsem za ně už vyhodila majland ,protože mi to nedá a testuju skoro každý den... Včera jsem byla u doktorky,která ale neviděla na UTZ ještě nic protože podle všeho bych byla teprve 4+3.... dneska se dozvím výsledky z krve... Doufám, že bude všechno OK,ale mám strach... ta nejistota-co,jak,kdy,proč...to mě opravdu ubíjí... Každopádně podle vlastního výpočtu bych měla mít termín 31.12.2011, takže bych ještě zapadla do vašeho rozmezí 🙂 Budu moc ráda, když mě přijmete a jako těhotenskýho začátečníka uklidníte , že je vše v pořádku 😀 😎

mimys
29. dub 2011

@katka37 no nam to rekl doktor v 17 tydnu. ale ja tam videla jen jakousi šmouhu. ted ve stredu jak jsem byla na plodovce, to jem byla 17+5 to jsem to videla zcela jasne i já, pindík s pytlíkem nešel přehlídnout.
zalezi na ttom, jak maji dobrej ultrazvuk a taky jak se mrnousek natočí.

mimys
29. dub 2011

@mannadela no u nas je to podobny. manzel ma zase kanadske obcanstvi ( ikdyz je cech jako poleno) tak zase že musime najit neco, co by mu v kanade nekomolili kdybychom se rozhodli tam být a jeste posledni roky jsme bydleli v nemecku, kde manzel pracoval, a tak chce zase neco jeste aby se to hodilo do pripadneho nemecka, kybychom tam zase byli 😀 ještě že nebyl v číně , to uz fakt nevim 😀
tak je to dilema fakt velke. no snad nakonec neco vybereme, ostatne jeste je krapet času 🙂

mimys
29. dub 2011

@dandiela no pojď k nam, s tim Silvestrovsko- novoročním dítkem 🙂

katka37
29. dub 2011

@mannadela taky si asi počkám na 20týden 😉

mimys
2. kvě 2011

holky, chtela jsem se zeptat.. planujete letos dovolenou ? manzel ze by jel do chorvatska autem, nebo do recka letadlem... a ja porad nevim... risknout to,nebo neee....pojedete do ciziny?
tak to porad resime....

abecedka
2. kvě 2011

@mimys my pojedem, do řecka 7.6 tak asi v 22 týdnu 😉

leushka
2. kvě 2011

@mimys ahojky, taky nad tím teď hodně přemýšlím... letadlem jsem zvyklá a pokud nejsou žádné problémy,tak ve druhém trimestru je to prý nejvhodnější a v klidu se letět na dovču dá... a Egypt -4.hodiny nebo Tunis 2 a kousek si myslím,že není tak hrozný.. (porovnávám to se 17ti hodinovým letem do Kostariky 😀 )

myslím,že tím letadlem to bude i lepší a pohodlnější než cesta autem... záleží jak si to teď autem dáváte, já třeba vylezu z auta po dvou hodinách a jsem jak zmlácená....

janakade
2. kvě 2011

Ahoj holky, přiznám se, že už po několikáté nakukuju. Doma mám 3,5 letou slečnu a když jsem jí čekala, byla jsem na Koníkovi skoro "pečená věřená" a s holkama řešila všechny testy, píchnutí a prostě vše, co se řeší 😀 Teď jsem opět těhu, 13/11 čekáme miminko. Zatím pohlaví nevíme, ale jak to půjde, rádi se ho dovíme 😉
Proto bych se teda k Vám ráda přidala... berete mě? 😅 Je pravda, že te´d toho času na PC tolik není, ale i tak bych ráda komunikovala s nějakýma "stejně laděnýma" holkama 🙂

janakade
2. kvě 2011

@mimys My plánujeme začátkem července zajet autem k babičce na Slovensko...takových 8 hodin v autě 😉

gibi
2. kvě 2011

@dandiela
@janakade ahojky holky vítám vás mezi námi🙂!

honey.nka
3. kvě 2011

Ahojky, tak já se taky přidám. Poslední menstruaci jsem měla 9.3. a zítra jdu konečně k doktorovi, takže ještě nevím jak daleko jsem, ale počítám tak 7. týden. No a na dovolenou jedeme přesne za 3 týdny a 3 dny a to do itálie. 🙂

dandiela
3. kvě 2011

To bude ale Vánočních miminek 🙂

honey.nka
4. kvě 2011

už se hrozně těšíme... 🙂

maja3.s
4. kvě 2011

Ahoj holky...mám na vás prosbičku. V kolikátém týdnu se dělá sceening v 1.trimestru?Vím, že si to hradím sama a je to odběr a pak UZ...včera mi Dr.v CARu řekla,že odběr krve tak v 10. týdnu a dnes můj gynekolog, že až kolem 12.týdne?Můžete mi poradit nebo písnout, jak to bylo u vás? Jsem dnes 8+5tt Předem dík a všem krásné těhu 😉

mimys
4. kvě 2011

@maja3.s Ahoj, ne vzdycky si to platíš sama, zálezí na tom, kam te doktor doporučí, a jestli ti to napíše. Já neplatila nic v gennetu v Liberci. Krev i ultrazvuk mi delali v jeden den, ale muze se krev delat tak tyden predem( a vetsinou se to tak dela) Já tam byla , když jsem byla 12+3, ale myslím, že krev se může delat od 11 tydne a o tyden pozdeji ultrazvuk.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru